تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: سوال در مورد فشار خون

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض سوال در مورد فشار خون

سلام
    مادر من (49 سال سن ) هفته ی پیش در اثر مشاجره فشارش رفت بالا حدود 20 شد که فورا به بیمارستان بردیم و قرص زیر زبانی دادن و فشارش عادی شد و جواب آزمایش افزایش 3 واحد آنزیم cpk_mb رو نشون میداد (عدد 27) . بخش قلب آزمایشات دیگه ای انجام داد و پاسخ عدم آسیب به قلب بود و مرخص شدند.اما قرص لوزار 25 رو هم یک ورق تجویز کردن که در صورت نیاز مصرف بشه. فرداش پیش متخصص قلب بردیم نوار قلب و فشارش رو بررسی کرد . فشارش 12 بروی 8 بود و برای نتیجه ی نوار قلب هم قرص متورال 50 نصف روز و نصف شب رو تجویز کرد . آزمایشات cbc و کلیه و تیروئید هم نرمال بود . اما دو شب بعدش دوباره تپش قلب و افزایش فشار خون اتفاق افتاد که قرص لوزار رو بهش دادیم و 115 هم اومد گفت فشارش رو 11 هستش .
    روز بعدش به یک فوق متخصص قلب مراجعه کردیم که ایشون گفتن ترس و دلهوره دارید و این باعث میشه فشارتون یهو بالابره . قرص زیر زبانی کاپتوپریل یه ورق نوشت با یه ورق آرامبخش اگزازپام رو هم تجویز کرد تا اون زیر زبانی رو در مواقع لزوم استفاده کنه و آرامبخش رو هم قبل از خواب بخوره و گفت تا دو هفته انشالله برطرف میشه.
    بعد از چند روز الان دیشب باز فشار و تپش قلبش بالا رفت و با قرص زیر زبانی برطرف شد . ظهر امروز هم باز همینطوری شد .
    به نظرتون این افزایش فشار ناگهانی تا کی خواهد بود ؟
    آیا مشکلی وجود داره؟
    من خیلی نگرانشم
    ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2017

پيش فرض

خیلی خطرناکه این پایین بالا شدن فشار ممکن داره خدایی نکرده .....

من داییم 50 سالش بود 7-8 بار این حالت براش پیش اومد و رگهای مغزش پاره شد و فوت کرد...

چرا دکترمتخصصی که رفتید لوزار 25 رو نگفت که روزی 1 بار بعد صبحونه بخورن که مطمئن باشند که فشارشون بالا نره دیگه..ضرری نداره خوردن هر روز لوزار من الان بابام هر روز بعد صبحونه 1 دونه لوزار 25 میخوره ..تازه بعضی وقتها هم فشارش بره بالا یکی هم بعدظهر میخوره...

چون اگر مادر هر روز لوزار 25 رو بخورن دیگه اون نوسان فشارشون اونقدر نمیشه..اگرم بره بالا بیشتر از 14-15 نمیره....ولی 20 خیلی خطرناکه رگهای مغز رو پاره میکنه

شما به مادرجون بگید مامان هر روز 1 قرص لوزار 25 بعد صبحونه بخور که نوسان فشارت زیاد نباشه...

آخر فروم باز ms368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

مشکل ترس و دلهره ای که میگید باید به پزشک اعصاب و روان مراجعه کنید که ممکنه مشکلشون اعصاب باشه و اون افزایش ضربان قلب هم ممکنه بر اثر اضطراب باشه و ممکنه دچار حالتی مثه حمله پانیک شده باشن
    در مورد حمله پانیک هم جستجو کنید ببینید علائمی که براش رخ میده با پانیک یکیه یا نه
    مشکلاتی مثه ترس از مرگ ناگهانی، تپش قلب، عرق کردن، احساس خفگی و ... مربوط میشه به این اختلال که بهش میگن پانیک که بیماری نیست و بیشتر اختلاله چون در مواقعی که تنش عصبی برای فرد رخ میده خودشو نشون میده

من پزشک نیستم فقط تجربمو دارم میگم چون منم مثه شما نگران بودم که نکنه قلبم مشکل پیدا کرده ولی با ۱۰۰ تا آزمایش که همگی هم با اصرار خودم بود معلوم شد که قلبم مشکلی نداره

4. این کاربر از ms368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال پرسش و پاسخ پزشكی laxer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    Th

پيش فرض

سلام
    مادر من (49 سال سن ) هفته ی پیش در اثر مشاجره فشارش رفت بالا حدود 20 شد که فورا به بیمارستان بردیم و قرص زیر زبانی دادن و فشارش عادی شد و جواب آزمایش افزایش 3 واحد آنزیم cpk_mb رو نشون میداد (عدد 27) . بخش قلب آزمایشات دیگه ای انجام داد و پاسخ عدم آسیب به قلب بود و مرخص شدند.اما قرص لوزار 25 رو هم یک ورق تجویز کردن که در صورت نیاز مصرف بشه. فرداش پیش متخصص قلب بردیم نوار قلب و فشارش رو بررسی کرد . فشارش 12 بروی 8 بود و برای نتیجه ی نوار قلب هم قرص متورال 50 نصف روز و نصف شب رو تجویز کرد . آزمایشات cbc و کلیه و تیروئید هم نرمال بود . اما دو شب بعدش دوباره تپش قلب و افزایش فشار خون اتفاق افتاد که قرص لوزار رو بهش دادیم و 115 هم اومد گفت فشارش رو 11 هستش .
    روز بعدش به یک فوق متخصص قلب مراجعه کردیم که ایشون گفتن ترس و دلهوره دارید و این باعث میشه فشارتون یهو بالابره . قرص زیر زبانی کاپتوپریل یه ورق نوشت با یه ورق آرامبخش اگزازپام رو هم تجویز کرد تا اون زیر زبانی رو در مواقع لزوم استفاده کنه و آرامبخش رو هم قبل از خواب بخوره و گفت تا دو هفته انشالله برطرف میشه.
    بعد از چند روز الان دیشب باز فشار و تپش قلبش بالا رفت و با قرص زیر زبانی برطرف شد . ظهر امروز هم باز همینطوری شد .
    آیا مشکلی وجود داره؟
    من خیلی نگرانشم
    ممنون
    اگر با آرامبخش کنترل نشد پیشنهاد می‌کنم یک سونوگرافی رنگی از عروق کلیوی تهیه شود، در نهایت اگر از عروق کلیوی نبود ممکن است از جهت بدخیمی‌های آدرنال مورد ارزیابی قرار گیرند و نیاز به انجام آزمایش کاتکولامین ادراری باشد.

دو مورد که بنده در مورد بیماری مادر شما درباره‌ی آن مشکوکم:
    1- استنوزیس عروق کلیوی
    2- فئوکروموسیتوما

6. این کاربر از laxer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

ممنون از پاسختون . فشارشون هر موقعی که اندازه گیری میکنم زیر 12 هست . مثلا صبح 11 بود و ظهر هم 11 و معمولا در این حوالی هستش . بعضی وقتها هم بعد از مصرف قرص لوزار 25 و متورال فشارش میشه 8 . بعضی وقتام در هر صورت رو همو 12 یا 11 هستش .
    فعلا دچار افزایش فشار ناگهانی نشده تا این لحظه
    اون شبی که فشارش بالا رفت و تپش قلبش زیاد شد میگن در مورد یه مسئله ای داشتم فکر میکردم . قبلش آرامبخش و متورال و لوزار هم مصرف کرده بود . اگه از فشار خون بالا بود باید این قرصها اقلا جلوی افزایش فشار رو باید میگرفتن

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

اگر با آرامبخش کنترل نشد پیشنهاد می‌کنم یک سونوگرافی رنگی از عروق کلیوی تهیه شود، در نهایت اگر از عروق کلیوی نبود ممکن است از جهت بدخیمی‌های آدرنال مورد ارزیابی قرار گیرند و نیاز به انجام آزمایش کاتکولامین ادراری باشد.

دو مورد که بنده در مورد بیماری مادر شما درباره‌ی آن مشکوکم:
    1- استنوزیس عروق کلیوی
    2- فئوکروموسیتوما
    علایم مربوط به بند 2 اگه اینا باشه :
    بحران هاي هيپرتانسيون ، سردرد، تعريق بيش از حد، تپش قلب، درد قفسه سينه ، تهوع و استفراغ، رنگ پريدگي است .
    علایم شبیه اینها که مزمن باشه رو ندارن . نه سردرد نه تپش دائمی نه درد و ...
    فشار و تپشی هم که اتفاق افتاد مزمن نبود

در مورد بند 1 هم فقط افزایش ناگهانی فشار و تپش رو دیدیم اما نه مزمن

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    آیا مشکلی وجود داره؟
    من خیلی نگرانشم
    ممنون
    سلام علیکم
    إن شاء الله که خدا همه بیماران رو شفا عنایت کنه
    همه انسانها باید این چیزها رو رعایت کنند :
    کاهش نمک تا حد امکان چون تاثیر بسیار داره در بالا رفتن فشار خون
    خیلی از غذاهای ما خودش نمک داره مثل نان و برنج و گوشت و پنیر و سبزیجات و بیسکویت و میوه ها و غیره
    دیگه نمک زدن به غذا کار اشتباهی هست
    دوم ، چربیهای بد . مثل روغن های جامد ، چربی کوشت و کله پاچه و اینها که باعث تنگ شدن رگها و بالارفتن فشار خون میشه
    سوم دخانیات و الکل
    چهارم ، وزن زیاد
    پنجم ، تحرک کم ، باید نرمش کرد روزی بیست دقیقه حداقل تا احساس گرما کنیم و عرق کنیم و مقداری هم نفس نفس بزنیم . این کار در بالا رفتن ضربان و گرمای زیاد و سوختن چربی های مضر خیلی مفید هست .
    دوری از عصبانیت و خودخوری و دلهره هم خیلی مهم هست .
    عوارض داروها هم هست برای کسانی که دارو مصرف میکنند
    آلودگی هوا هم خیلی نقش داره
    حالا شما باید ببینید مادرتون چقدر این چیزها رو دارند تا اونها رو مهار کنند تا نتیجه بگیرند و فشار خونشون منظم و نرمال بشه
    پرخوری و بدخوری و هله هوله خوری هم خیلی تاثیر داره

10. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال پرسش و پاسخ پزشكی laxer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    Th

پيش فرض

علایم مربوط به بند 2 اگه اینا باشه :
    بحران هاي هيپرتانسيون ، سردرد، تعريق بيش از حد، تپش قلب، درد قفسه سينه ، تهوع و استفراغ، رنگ پريدگي است .
    علایم شبیه اینها که مزمن باشه رو ندارن . نه سردرد نه تپش دائمی نه درد و ...
    فشار و تپشی هم که اتفاق افتاد مزمن نبود

در مورد بند 1 هم فقط افزایش ناگهانی فشار و تپش رو دیدیم اما نه مزمن
    درد پشت و شکم تا کشاله ران بصورت مزمن و بقیه موارد نیز بصورت دوره‌ای و در هنگام بحران.
    -
    -

"کاپتوپریل در مواقع لزوم بصورت زیرزبانی استفاده شود؟" مواقع لزوم یعنی دقیقا چه وقتی؟ فشار خونی که در منزل اندازه میگیرید در بهترین حالت ممکن 10٪ الی 20٪ خطا دارد، فشار خون بالا هم که علائم ظاهر خاصی ندارد! مصرف همزمان لوزارتان و کاپتوپریل خطرتاک است بخصوص اگر متوپرولول هم همراهش مصرف شود.

یک سری حالات و علائم ظاهر داریم که ربطی به فشار خون ندارد، افزایش فشار خون و تپش قلب بر اثر مشاجره کاملا عادی است در کل در همه حالاتی که فرد خشمگین یا مضطرب می‌شود فشار خون تا حدی افزایش پیدا می‌کند و این ربطی به هایپرتنشن به عنوان یک بیماری ندارد.

شما باید به یک متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید، تا یک آرامبخش کارآمدتر تجویز شود، اگر دو موردی که در پست قبلی اشاره کردم نداشته باشند با یک ارامبخش خوب فشار خون تنظیم می‌شود و نیازی به داروی دیگر نخواهد بود.

آن فشار سنجی را هم که فشار را 20 نشان داده دور بیاندازید.

یک توصیه می‌کنم: هیچ وقت فشار خون مریض رو براش قرائت نکنید و نذارید بفهمه که فشارش پایین یا بالاست.

پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همین تاپیک هم از نظر روانی می‌تواند مؤثر باشد.

12. این کاربر از laxer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •