تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: تکنولوژی مورد استفاده در تفنگ دستگاه قدیمی میکرو !

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض تکنولوژی مورد استفاده در تفنگ دستگاه قدیمی میکرو !

سلام خدمت دوستان
    راستش چنین تایپیکی قبلا زده شد و یه جوابی استاد احسان دادن ولی خداییش منو قانع نکرد چوئن یکی از اون تفنگا به دستم رسید نقطه شلیکش فقط یه ال ای دی مادون قرمزه . تلوزیون سیاه سفید قدیمی هم که اصلا مادون قرمز نداشت . ولی من مطمئنم نشونه گیری تاثیر گذار بود چون وقتی تفنگو میچسبوندم وسط صفحه همه شلیکا موفق بود .

تو این ویدئو کامل توضیح میده من چیز زیادی ازش نفهمیدم فک کنم وقتی مانیتور سی ار تی داره تصویرو میسازه وقتی تفنگ الکترونی الکترونا رو سمت تفنگ ما پرت کرد میفهمه یه همچین چیزی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کسی میدونه ممنون میشم توضیح بده

2. این کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه behnamlider's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

سلام خدمت دوستان
    راستش چنین تایپیکی قبلا زده شد و یه جوابی استاد احسان دادن ولی خداییش منو قانع نکرد چوئن یکی از اون تفنگا به دستم رسید نقطه شلیکش فقط یه ال ای دی مادون قرمزه . تلوزیون سیاه سفید قدیمی هم که اصلا مادون قرمز نداشت . ولی من مطمئنم نشونه گیری تاثیر گذار بود چون وقتی تفنگو میچسبوندم وسط صفحه همه شلیکا موفق بود .

تو این ویدئو کامل توضیح میده من چیز زیادی ازش نفهمیدم فک کنم وقتی مانیتور سی ار تی داره تصویرو میسازه وقتی تفنگ الکترونی الکترونا رو سمت تفنگ ما پرت کرد میفهمه یه همچین چیزی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کسی میدونه ممنون میشم توضیح بده
    یادش بخیر

فکر میکنم به این صورت باشه که وقتی شما توسط تفنگ به صفحه تلوزیون شلیک میکنی در عرض صدم ثاینه تصویر سیاه و سفیدی تولید میشه اینجا کامپیوتر کنار هدف بلوک سفیدی ایجاد میکنه

ودر ادامه تفنگ با استفاده از اشعه خودش تغییر تو میزان شدت نور رو تشخیص میده و به دستگاه میگه در یک بلوک هدف روشن شده و مرغابی به زمین پرتاب میشود.

4. 2 کاربر از behnamlider بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بله درسته
    لحظه ای که تفنگ رو شلیک میکنید تمام صفحه سیاه میشه
    سنسور داخل تفنگ مقدار نور هدف رو ضبط میکنه و بعد در فریم بعدی نقطه هدف به رنگ سفید در میاد
    بعد اختلاف نور بین این دو فریم بررسی میشه و از سیاه به سفید تبدیل شده باشه مشخص میشه شما هدف رو زدین و در غیر اینصورت اختلاف بین نور اول و دوم در کسری از ثانیه و در دو فریم متوالی تا این حد زیاد نخواهد بود و از این حالت مشخص میشه که تیر شما به خطا رفته .

حالا اگه دوتا هدف در تصویر باشه تعداد زمان محاسبه به دو فریم افزایش پیدا میکنه و در یک فریم هدف اول روشن میشه و در فریم بعدی هدف دوم و به این روش مشخص میشه که اهداف زده شدن و یا خیر .
    در گواهی ثب اختراع تفنگ از طرف سازنده نوشته شده که در هدف های دوتایی در یک فریم تکلیف مشخص میشه ، در صورتی که این درست نیست و در فریم های متوالی عملیات انجام میشه.

6. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

اینطور نیست
    تفنگ هیچ سنسوری نداره فقط یه دیود (ال ای دی) مادون قرمز داره که اونم فرستندس نه گیرنده

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اینطور نیست
    تفنگ هیچ سنسوری نداره فقط یه دیود (ال ای دی) مادون قرمز داره که اونم فرستندس نه گیرنده
    من فقط ویدیو خودتون رو ترجمه کردم ، دیگه درست و غلطی اونو نمیدونم

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

به عنوان یک آزمایش عملی میشه فرستنده بودن یک LED مادون قرمز رو به راحتی مشخص کرد
    شما وقتی دوربین موبایل خودتون رو ، روبروی کنترل تلویزیون قرار میدهید به سادگی نور ارسالی مادون قرمز در زمان فشار دادن کلید ها را مشاهده میکنید.
    حالا اگر یک تفنگ در اختیار داشته باشید ، میتوانید آزمایش مشابه ای را روی آن انجام دهید.

اما اون سنسور که نتیجه کار آلبرت اینشتین هست همون سنسور ساده تشخیص وجود؛ و عدم وجود نور هست که در خیلی از فروشگاه ها روی درب های اتوماتیک آنها مشاهده میکنید.
    تشخیص هدف مورد نظر نیز بصورت زمان بندی شده میسر میشود ؛ به این صورت که در هر لحظه فقط یکی از اهداف به رنگ سفید روی صفحه قرار دارد.
    هدف اول : سیاه سفید سیاه . هدف دوم سیاه سیاه سفید
    چون زمان ثبت نور بسیار کوتاه و دامنه تغیرات نور بسیار زیاد است ، احتمال خطا کردن دستگاه بسیار پایین است .
    و طبق این نظر هیچ تفاوتی نمیکنه که شما از چه صفحه نمایشی استفاده کنید یک CRT سیاه و سفید و یا رنگی ، یا اینکه یک صفحه نمایش LCD و LED
    Last edited by shaahani; 11-01-2018 at 23:19.

10. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

ممنون داداش فک کنم پارسال بود یکی از این تفنگا تو وسایلم پیدا کردم و فک کنم تشخیص نور توسط دوربین هم تست کردم کاش یکی که داره یه عکس از مدارش و خصوصا سنسور یا ال ای دی جلو تفنگ از نزدیک بزاره مطمئن شیم تو اینترنت خیلی گشتم مدارشو پیدا کنم چند تا عکس از مدار داخلش پیدا کردم ولی کیفیت پایین بود نمیشد چیزی تشخیص بدی

ویرایش :
    ایول الان دقت کردم به حرفای جناب متوجه الگوریتمش شدم چقدر ساده و هوشمندانه همینه دیگه چون من یادمه جلو این ال ای دی که الان معلوم شد یه جور سنسور نوره , یه لنز عدسی بود واسه متمرکز کردن نور روی سنسور دقیقا مثل یه دوربین تک پیکسلی . یعنی واقعا یه دوربین تک پیکسلی !
    Last edited by Reza Azimy_RW; 11-01-2018 at 21:22.

پروفشنال hassanshaikhi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

این تفنگ چندین روش داره که توی هر دستگاه تفاوت داره
    توی نینتندو فقط سنسور گیرنده نور هست یه روشش همینی هست که دوستان گفتند با سیاه شدن کل تصویر و سفید شدن هدف تشخیص میداد
    یه روش دیگش بر اساس اسکن صفحه و تایمینگ crt هست برای ایجاد تصویر اشعه الکترونی از بالا به پایین صفحه تابیده میشه و این عمل پشت سر هم تکرار میشه موقعی که شما ماشه تفنگ رو فشار میدین دستگاه شروع به شمارش میکنه که چقدر طول میکشه تا اشعه الکترونی که از بالا به سمت پایین داره صفحه رو اسکن میکنه توی نقطه ای که توسط تفنگ نشونه گرفته شده به فسفر تحریک شده برسه.
    (توی crt صفحه از لایه ای از فسفر توی گروه های 3 تایی سبز قرمز آبی که تشکیل یک پیکسل رو میدن تشکیل شده که با تابیدن الکترون به اونا روشن میشن)
    تفنگ بعد از شناسایی تغییرات نور توی اون نقطه به دستگاه سیگنال ارسال میکنه بعد دستگاه موقعیت هدف رو با استفاده از اسکن افقی (مقدار زمان ثابتی که اشعه الکترونی از چپ به راست تصویر تابیده میشه) تشخیص میده
    روش دیگه که توی تفنگ های جدید مثل guncon3 واسه ps3 استفاده میشه چند تا سنسور مادون قرمز چپ و راست بالای صفحه تلوزیون قرار میدن بعد موقعی که شلیک میکنید دستگاه مقدار شدت مادون قرمز دریافتی توسط سنسوری که توی لوله تفنگ قرار گرفته رو دریافت میکنه از اونجایی که این شدت به فاصله و زاویه نسبی بستگی داره و سنسور زاویه هم توی تفنگ قرار گرفته بر اساس معادلات مثلثاتی موقیعت سه بعدی لوله تفنگ رو محاسبه میکنه توی بعضی مدل ها سنسور هایی که اطراف قرار میگیرن گیرنده هستن و سنسوری که توی تفنگ قرار گرفته فرستنده که توی این حالت دیگه نیازی به سنسور زاویه نیست.

13. این کاربر از hassanshaikhi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

ایول ممنون تکنیکای واقعا جالبیه خصوصا دو تکنیک قدیمی که با حده اعقل تکنولوژی این کارو کردن ! تو اون ویدئو که قرار دادم هم همین روش که شما گفتین رو توضیح داده : <br>
    یه روش دیگش بر اساس اسکن صفحه و تایمینگ crt هست برای ایجاد تصویر اشعه
    الکترونی از بالا به پایین صفحه تابیده میشه و این عمل پشت سر هم تکرار
    میشه موقعی که شما ماشه تفنگ رو فشار میدین دستگاه شروع به شمارش میکنه که
    چقدر طول میکشه تا اشعه الکترونی که از بالا به سمت پایین داره صفحه رو
    اسکن میکنه توی نقطه ای که توسط تفنگ نشونه گرفته شده به فسفر تحریک شده
    برسه.
    <br><br>دمتون گرم استفاده کردیم

15. این کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •