تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 69

نام تاپيک: كمك براي يه كار شايد بزرگ!!! ( منبع انرژي بي پايان)

داره خودمونی میشه alitiger's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض كمك براي يه كار شايد بزرگ!!! ( منبع انرژي بي پايان)

بچه ها من رشتم عمرانه و از برق خيلي كم مي دونم يه سوال دارم خواهشا اگه كسي مي دونه كامل و واضح توضيح بده اما سوال:

من ميدونم كه برق در سدها توسط توربينها توليد ميشه يعني نيروي حركتي به برق تبديل ميشه و سوال منم دقيقا اينه كه چجوري؟
    راستش من دارم روي يه دستگاه كار مي كنم كه مي تونه مادام العمر حركت كنه(بچرخه) حالا مي خوام بدونم چجوري از نيروي حركتيش برق توليد كنم؟
    مثلا ميخوام بدونم دينام چجوري از نيروي چرخشي برق توليد ميكنه ؟
    ببخشيد اگه يه كم روي سوالم تاكيد مي كنم چون براي من(شايد روزي براي همه ي ايران) مهمه

پروفشنال singleguy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    ٍEsfahan

پيش فرض

بچه ها من رشتم عمرانه و از برق خيلي كم مي دونم يه سوال دارم خواهشا اگه كسي مي دونه كامل و واضح توضيح بده اما سوال:

من ميدونم كه برق در سدها توسط توربينها توليد ميشه يعني نيروي حركتي به برق تبديل ميشه و سوال منم دقيقا اينه كه چجوري؟
    راستش من دارم روي يه دستگاه كار مي كنم كه مي تونه مادام العمر حركت كنه(بچرخه) حالا مي خوام بدونم چجوري از نيروي حركتيش برق توليد كنم؟
    مثلا ميخوام بدونم دينام چجوري از نيروي چرخشي برق توليد ميكنه ؟
    ببخشيد اگه يه كم روي سوالم تاكيد مي كنم چون براي من(شايد روزي براي همه ي ايران) مهمه
    درود بر ذهن خلاق شما!

کلا برق توسط ژنراتور ها تبدیل میشه به انرژی الکتریکی! (اگه اشتباه نکنم، چون من هنوز درس ماشین را پاس نکردم، فقط دارم از اطلاعات خودم میگم) ولی الان برای من این سوال پیش اومده که اون دستگاهی که شما دارید روش کار میکنید انرژی خودشو از کجا میاره؟!قانون پایستگی انرژی چی میشه پس؟!
    خب ژنراتور قطعا یه نیرویی را تلف میکنه و بازدهش 100% نیست که بخواد 100% انرژی مکانیکی را به الکتریکی تبدیل کنه پس بعد از یه زمان مشخص از کار میفته مگر اینکه یه منبع انرژی وجود داشته باشه که انرژیش هیچ وقت تموم نشه!

خوشحال میشم بیشتر توضیح بدید

3. 4 کاربر از singleguy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای payam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    عمان

پيش فرض

سلام .

خوب اول در مورد اون شيوه ي توليد برق . كل قضيه اين هستش كه ساختمان داخلي ژنراتور از چند سيم پيج تشكيل شده كه روي هسته پيچيده شدن . اين ها توي يه ميدان مغناطيسي دوران ميكنن ! اين دوران ولتاژي رو درون سيم پيچ ها القا ميكنه و اين باعث ميشه توي ژنراتور جريان ايجاد بشه .

يه آزمايش ساده رو ميگم واستون انجام بديد بد نيست . دو تا آرميچر معمولي رو آماده كنيد . به وسيله ي يه مغزي خالي يك خودكار بيك ، دو سر اين آرميچر هارو به هم متصل كنيد . حالا به ورودي يكي از آرميچر ها ، ولتاژ 6 ولت بديد . و به ورودي اون يكي آرميچر يه LED لحيم كنيد . وقتي آرميچر اول روشن بشه ، ميبينيد كه LED روشن شده !

اين يعني اينكه ژنراتور اگر از ورودي نيروي الكتريكي بگيره ؛ خروجي= مكانيكي
    اگر از خروجي مكانيكي بگيره ، ورودي = الكتريكي !!
    اساس كار ژنراتور اين بود.

ولي الان من دقيقا متوجه نشدم ايده ي شما چطوري به وجود اومده...حالا شما داريد روش كار ميكنيد يا به جاييم رسيديد ؟
    به نظر من همچين چيزي امكان نداره ! هر چيزي كه بخواد مادام العمر بچرخه حتما منبع انرژي ميخواد...حالا هر منبعي !

موفق باشي .

5. 6 کاربر از payam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

حدس شما درسته منبع انرژي كه من استفاده مي كنم بي پايان هستش(100 بي پايان نيست) مطمئنا با كمي فكر متوجه منبع انرژي كه من استفاده مي كنم مي شيد

درسته اهنربا. نيروي مغناطيسي واقعا نيروي عجيبي هستش

مي خواستم نظر شما رو بدونم بعد از اتمام كار دستگاه براي تبديل انرژي حركتي به انرژي الكتريكي از چه وسيله اي استفاده كنم دينام يا چيز ديگه اي ؟

حـــــرفـه ای payam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    عمان

پيش فرض

آهنربا...عجب

به نظرم شما اون وسيله اي كه مادام العمر ميچرخه رو بساز ؛ تبديلش ديگه كار آسونيه !

8. 2 کاربر از payam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال singleguy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    ٍEsfahan

پيش فرض

حدس شما درسته منبع انرژي كه من استفاده مي كنم بي پايان هستش(100 بي پايان نيست) مطمئنا با كمي فكر متوجه منبع انرژي كه من استفاده مي كنم مي شيد

درسته اهنربا. نيروي مغناطيسي واقعا نيروي عجيبي هستش
    من که هنوز نتونستم بفهمم! خب جاذبه ی زمین هم هیچوقت تمام نمیشه ولی نمیشه ازش به عنوان یه منبع بی پایان کمک گرفت و تبدیلش کرد به یه انرژی دیگه!

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

من که هنوز نتونستم بفهمم! خب جاذبه ی زمین هم هیچوقت تمام نمیشه ولی نمیشه ازش به عنوان یه منبع بی پایان کمک گرفت و تبدیلش کرد به یه انرژی دیگه!
    اگه وسيله اي بسازيم كه نيرويي كه باعث حركتش ميشه جاذبه زمين باشه اونوقت به منبع انرژي بي پاياني ميرسيم منتها وسيله اي كه اگه خدا بخواد مي سازمش از نيروي مغناطيسي اهنربا استفاده مي كنه
    Last edited by alitiger; 31-01-2010 at 18:49.

آخر فروم باز hamidghoty's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    سیسیل

پيش فرض

براي كار يه ماشين سه فاكتور نيازه
    نيروي محركه شار مغناطيسي و جريان
    يروي محركه شار مغناطيسي===>جريان ميشه generator
    شار مغناطيسي و جريان‎<‎‎=‎‎=‎‎=‎‎=‎‎ <‎
    يروي محركه‎ ‎ميشه‎ motor
    hatman bayad dotash bashe ta on yeki tolid beshe
    ye donei nadarim
    y
    الان شما فقط يكيشو داري بق
    Last edited by hamidghoty; 01-02-2010 at 20:14.

12. این کاربر از hamidghoty بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamidghoty's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    سیسیل

پيش فرض

Shoma bayad be on ahanroba davaran bedid ya harkatesh bedi ke in khodesh ye niro khareji Ro motalebe mikone

پروفشنال mohsen_sir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

دوست عزيز محرك دائمي محاله!!
    من در اينم مورد خيلي تحقيق كردم چند تا وسيله هم پيشنهاد كردم اما همشون به خاطره يه علتي رد شدن!
    تو اين زمينه پدر استادا رو دراوردم.ولي شك نكن كه غير ممكنه حتي! الانم رو يه دستگاه ديگه فكر ميكنم كه هيچ كسي تا الان ازش ايرادئ نتونسته بگيره(محرك دائمي)ولي هنوز درستش نكردم ولي شك ندارم كه نميشه اگه خواستي با ياهوم تماس بگير بيشتر كمكت مي كنم!

15. این کاربر از mohsen_sir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •