تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: آهنربا

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2017

14 آهنربا

با سلام
    سوال درمورد آهن ربا الکتریکی و داعم (داءم) است.
    یک اهنرابا داعم و یک اهنربا الکتریکی دارم .می خواهم با نزدیک کردن این 2 اهن ربا دافعه ایجاد شود.
    مشکل اینجاست با نزدیک کردن 2 قطب هم نام دافعه ایجاد می شود ولی هنگامی که خیلی به هم نزدیک شوند اهنربای داعم اهن اهن ربای الکتریکی را جذب می کند.
    توضیح بیشتر:
    می دانید که اهن ربا الکتریکی شامل:سیم پیچ و اهن فریت است.من با 9 روش آزمایش کردم.
    1.با اهن ربای داعم متوسط(ازنظر شار مغناطیسی متوسط)واهنربای الکتریکی متوسط (از نظر شارمغناطیسی متوسط) که با نزدیک شدن 2 قطب همنام در فاصله 2cm نسبت بهم که در این فاصله دافعه ایجاد شد ولی در فاصله 1cm نسبت به هم اهن ربای داعم اهن اهنربای الکتریکی را جذب کرد و این طور می توان گفت که اهنربا داعم از شار دافعه ای که وجود داشت غلبه کرد و آهن اهنربای الکتریکی را جذب کرد.
    2.ابن کار هم با اهنربای داعم ضعیف وقوی و هم با اهنربای الکتریکی ضعیف و قوی آزمایش شده است و دقیقا همین مشکل جذب هم دیگر هنگام کم شدن فاصله (1cm) بوده است.
    نتیجه:
    حل شدن این موضوع خیلی برابم مهم است و می خواهم 100% دافعه بین 2 قطب وجوذ داشته باشد.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    به احتمال ۹۹℅ علتش اینه که یکیشون قویتر از دیگری هست
    اگر آهنربای دائمی قویتر هست پس باید ولتاژ یا آمپر یا تعداد سیم پیچ آهنربای الکتریکی رو افزایش بدین و اگر الکتریکی قویتر هست پس باید ولتاژ یا آمپراژ یا تعداد سیم پیچ رو کاهش بدین تا هم قدرت بشند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2017

پيش فرض

سلام
    من از چند روش به این صورت که با 2 آهن ربای ضعیف وقوی داعمی در مقابل2 اهنربا ضعیف وقوی الکتریکی ازمایش کردم باز هم هم دیگر را در فاصله نزدیک جذب کردند.
    مشکل این جاست هر چقدر هم شار اهن ربا الکتریکی قوی تراز داعمی باشد هنگام نزدیک کردن اهن ربای داعم (در فاصله 1mm) آهن اهن ربای الکتریکی راجذب می کند.

4. این کاربر از Ehsan NS بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •