تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: ناسازگاری مودم با اینترنت شرکت مخابرات !

داره خودمونی میشه fc4444esteghlal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2017

9 ناسازگاری مودم با اینترنت شرکت مخابرات !

سلام دوستان وقت بخیر

من چند ساله یه مودم زایکسل DEL1201 دارم !

باهاش از چندین شرکت مختلف از جمله شاتل و آسیاتک و پارس انلاین اینترنت داشتم ...

تا اینکه چند وقت پیش محله ما فیبر نوری شد و به اصطلاح اینترنت این منطقه به انحصار شرکت کلاه بردار مخابرات در اومد !

از وقتی که از مخابرات ADSL گرفتم یه مشکل خیلی عجیب برام پیش اومده !!!

اون مشکل هم اینکه وقتی مودم رو روشن میکنم و مودم کانکت میشه حدودن 30 ثانیه بعد چراغ پاور مودم قرمز میشه مودم خاموش روشن میشه و دوباره کانکت میشه تا 30 ثانیه بعد ! یه جورایی اگه اشتباه نکنم میشه گفت مودم ریست یا
    Reboot میشه ...

رفتم شرکت مخابرات گفتن مشکل از فریمور مودم هست و باید اپدیت بشه ... و چون مودم قدیمیه کارشناسای ما نتونستن اپدیت مودم رو پیدا کنن !

رفتم پیش کسی که مودم رو ازش چند سال قبل خریده بودم اون بنده خدا 20 تومن ازم گرفت فریمور مودم رو اپدیت کرد ! ولی مشکل باز حل نشد که نشد !

اقا خلاصه ما رفتیم یه مودم TP-Link TD-W9970 خریدیم و قضیه اوکی شد الانم چند روزه دارم بدون مشکل استفاده میکنم به لطف عزیزان مخابرات یه 200 تومنی هزینه گردن ما افتاد الکی !

حالا چند تا سوال از شما عزیزان دارم برای اینکه این مودم رو بفروشم از مقدار ضرری که کردم کمی کم کنم یا نگهش دارم ؟!!!!

1- راه حلی برای حل ناسازگاری این مودم با سیستم جدید مخابراتی بلدین ؟ فقط جسارتن نظر الکی ندین اگه واقعا در تخصصتون هست بگین که منم تو دردسر نیافتم ممنون !

2- میتونم این مودم رو به عنوان روتر ازش استفاده کنم یه کابل شبکه بکشم به طبقه پایین اونجا ازش استفاده کنم ؟!

3- اگر مشکل این مودم 1 درصد حل بشه که بعیده امکان استفاده از 2 مودم روی یک خط به طور همزمان که قطعا نیست درسته ؟ باید هر کدوم رو میخوام استفاده کنم اون یکی خاموش کنم .

4- اگر میشه از این مودم به عنوان روتر استفاده کرد لطفا به من بگین که چطور باید انجام بدم و همچنین شیوه عملکردش به چه شکل هست ؟!

5- روتر یعنی ایجاد یه شبکه وایرلس جدید با یوزر پسورد جداگونه ؟! یا اینکه یعنی یه آنتن به اصطلاح تقویتی برای گسترده تر شدن محدوده وایرلس ؟!

ببخشید که خیلی طولانی شد خیلی شرمنده هر کدوم از این سوالا رو بلد بودین خیلی خیلی ممنونتون میشم پاسخ بدین با تشکر مخلصیم .

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

من یک مودم خیلی قدیمی داشتم ADSL 1 بود اولین نسل مودم تا ADSL2 همینطور به ترتیب چندبار فریم ور اومد براش و من ارتقا دادم بدون مشکل استفاده کردم اما بعدش دیگه کارنکرد ، مشکل شما هم بنظر چیزی شبیه به همینه و در نسل های جدید دیگه نمیتونه اتصال برقرار کنه و اینترنت رو روی خط تلفن دریافت کنه .
    بنابراین شبکه های قدیمی رو جواب گویی داره تا زمانی که دستگاه هاشون رو ارتقا ندن و بشه نوع کانکشن های قدیمی و همچنان برقرار کرد.
    یعنی این مودم هنوز ممکنه روی خیلی از شبکه های قدیمی تر جوابگو باشه و قابل استفاده است اما روی شبکه هایی که نوع کانکشن های فقط جدید رو قبول میکنن دیگه کارایی نداره.

مودم رو واسه همیشه به عنوان یک سویچ که اتصال لایه دو شبکه برای شما فراهم میکنه میتونید استفاده کنید ، همینطور به عنوان یک اکسس پوینت و نقطه اتصال هوایی .

مودم کارش تبدیل دیتا به نوعی سیگنال هست که توانایی عبور از خط تلفن رو داشته باشه و در سمت مخابرات این سیگنال دوباره به دیتا تبدیل میشه ، بنابراین برای اتصال به اینترنت روی یک خط تلفن یک مودم بیشتر نیاز نیست.

شما میتونید دامنه برد شبکه هوایی خودتون رو گسترش بدین و همچنین در محلی دیگر از شبکه اینترنت خانگی خودتون استفاده کنید ، برای اینکار میبایست از یکی از پورت های اترنت معمولی (غیر WAN) مودم اصلی خودتون یک کابل شبکه به این مودم متصل کنید (مثلا ار پورت شماره 2 مودم اصلی به پورت شماره دو این مودم به اشکال خورده)
    در صفحه تنظیمات مودم زایکسل خودتون باید یک آدرس ip در رنج شبکه اصلی به اون بطور دستی بدین مثلا 192.168.1.254 و بعد بخش DHCP Server دستگاه رو خاموش کنید تا تمامی دستگاه ها از مودم اصلی شما آدرس دریافت کنن .
    حالا میتونید شبکه هوایی این مودم زایکسل خودتون رو با یک نام جدید و یا همون نام شبکه اصلی فعال کنید و دستگاه های موبایل و غیره میتونن با اتصال به دستگاه نزدیکتر از سرعت بیشتر و کیفیت بالاتر در شبکه بهره مند بشن .
    همینطور میتونید با کابل از مودم زایکسل خودتون برای دستگاهی مثل لبتاب ؛ کامپیوتر ، تلویزیون و کنسول های بازی اینترنت دریافت کنید.
    درواقع اینترنت مودم اصلی شما به مودم دیگه شما هم منتقل شده و قابل استفاده خواهد بود.

روتر در لغت یعنی مسیریابی ، دستگاه های مودم برای انجام چنین کاری بطور تخصصی طراحی نشده اند و نهایتا در بهترین وضعیت مقدار اندکی امکانات مسیریابی رو در اختیار شما میگذارن ، کاربر نهایی احتیاجی هم به این سیستم مسیریابی نداره .
    الان مودم شما در حکم یک اکسس پوینت که اتصال هوایی برقرار میکنه و یا یک دستگاه ریپیتر که تقویت امواج رو انجام میده میتونه بکار ادامه بده .
    شما بعد از مراحلی که ذکر کردم میتونید شبکه هوایی با نام مجزا و رمز عبور جداگانه بر روی مودم زایکسل خودتون ایجاد کنید .
    میتونید برای تشخیص دستگاه و نزدیکی به هرکدام دو نام متفاوت در نظر بگیرید اما رمز های مثل هم قرار بدین .
    میتونید هر دو دستگاه را با یک نام و یک رمز تنظیم کنید .

در هرکدام از این وضعیت ها دستگاه های موبایل جدید که سیستم WIFI+ دارند بهترین شبکه هوایی رو از نظر قدرت سیگنال و سرعت انتخاب کرده و بطور خودکار به آن سویچ میکنند اما دستگاه های قدیمی تر را باید تنظیم کرد که به کدام اکسس پوینت(مودم) متصل شوند .

از نکات دیگه که میشه بیان کرد در تنظیم شبکه هوایی سعی کنید از سیستم رمزگذاری WPA2 استفاده کنید و سیستم WPS دستگاه را خاموش کنید تا امنیت شبکه شما حفظ بشه و براحتی مورد نفوذ و دزدی قرار نگیرید .
    برای کیفیت بیشتر نیز بهتره کانال های فرکانسی متفاوتی را برای دستگاه ها انتخاب کنید که خلوت باشند و تداخل نداشته باشند ، مثلا برای یک دستگاه کانال یک و برای دیگری کانال 6 یا 11 را انتخاب کنید تا فرکانس کاری دستگاه های شما با یکدیگر تداخل نکند و حداکثر سرعت ممکن در ارتباط هوایی را دریافت کنید.

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

شما برو یک مودم/روتر بخر دیگه حتما 10 سال اینو داشتی
    باید مودم/روتر VDSL هم بخری

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •