تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 17 از 17

نام تاپيک: غلبه بر سادگی

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

دوستان سادگی را با ساده لوحی اشتباه نگیرند
    ساده باشید ساده لوح نباشید
    با سلام
    لطفا بیشتر توضیح دهید و مثالی بزنید

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

با سلام
    لطفا بیشتر توضیح دهید و مثالی بزنید
    ببینید وقتی فردی ساده هست یعنی زندگی پر الایش را دوست ندارد و از زندگی حالت زرق و برق دار پیش هر کسی که میخواد باشه خوشش نمیاد (البته این با اون گفته که کی از پول بدش میاد" فرق داره ها) برای اینکه سرت رو درد نیارم یه نمونه بارز سهراب سپهری زندگی ساده ای داشت
    ولی ساده لوحی چیست
    ساده لوحی یعنی اینکه هر چیزی رو بشنویم باور کنیم و به خصوص دلمون فورا براش بسوزه
    مثلا از شما اومدند با بلبل زبانی یا ... جنس خریدند. و یا ممکنه یه روز دلتون برا یه نفر که زیاد بدهی داشته باشه بسوزه جنس بدین.
    شما باید اینطور باشین که دل من نمیسوزه ولی من را هم در غم خود شریک بدان همین و بس!
    وقتی میخواین کاری انجام بدین از همون اول رو تصمیمی که گرفتین بایستین و اجازه ندین کسی تو حریم شما وارد بشه
    به خصوص به خصوص به خصوص بازار و کار! اصلا و ابدا

3. 4 کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

سادگی یعنی اهتماد سریع به طرف مقابل که هر چی میگه درسته و .....
    اینو در نظر داشته باشه هر کسی حدالامکان اول نفع خودش رو میبینه.در هر مساله ای.

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

خسته شدم از بس سرم کلاه رفت و از احساس و صداقت و یک رنگی ام سو استفاده شده
    برای پخته شدن اول توانایی نه گفتن را بیاموزید.مهم نیست که دیگران ناراحت بشوند.انها کم کم یاد میگیرند و میفهمند که رفتار شما این هست و باید توقعات و خواسته های معقول از شما داشته باشند

دوم به هیچ کسی مخصوصا دوستان نزدیک اعتماد نکنید.ادم ها بیشتر از نزدیکانشون ضربه میخورند تا افراد غریبه.اعتماد نکردن به معنی بدبین بودن نیست.در زندگی خوش بین و امیدوار باشید ولی نسبت به کسب و کار و اینده و تلاش خودتان.نه نسبت به اطرافیان و دوستان.این رو بدونید روزگار جوری شده که همه فقط و فقط به منافع شخصی خودشان فکر میکنند.

سوم مردم رو بشناسید.ادمی که خیلی زبون میریزه حتما یه ریگی به کفشش داره.ادمی که خیلی قسم میخوره حتما یه دروغی داره میگه.ادمی که یهویی مهربون میشه حتما یه چیزی ازت میخواد

چهارم حساب حساب کاکا برادر.توی حساب کتاب ها دقیق باشید.توی هر کاری که میخواهید شروع کنید اول حساب و کتاب ها رو معلوم کنید.اگر چیزی میخرید یا میفروشید حتما از شخصی که میخرید رسید و فاکتور بگیرید و به کسی که میفروشید فاکتور بدهید.تا ریز مخارج رو بنویسید .قانون کاسبی همینه.دوستی و فامیلی جای خود.کار هم به جای خود

پنجم.هر کاری رو میخواهید شروع کنید قبلش تحقیق کنید.چه شرایطی لازم داره.چقدر سرمایه میخواد.هر جایی که میخواهید بروید ببینید از چه مسیری بهتره.کلا از سوال پرسیدن نترسید.از اینکه دیگران شما رو بخاطر سوال پرسیدن مسخره کنند نترسید

ششم اعتماد به نفس داشته باشید.و بر خدا توکل کنید

6. 3 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

با تشکر از همه
    خوشحال میشم باز هم نظرات بگذارید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2018

پيش فرض

منم این جوریم همه سرم کلاه میزارن

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

دوستان نصایح بسیار خوبی کردن جا داره تشکر کنم ازشون چون خودم خوندم و استفاده کردم
    اما از تجربیات خودم بگم
    همیشه همه احتمالات و حتی بدترین احتمالات رو در نظر بگیرین و روی حرف هیچکس حسابی باز نکنید
    مثلا در مورد پول قرض دادن من دوستی دارم که ادم خوش قولی هستش و خیلی بمن کمک کرده و منم همینطور چند وقت پیش بهش 5 ملیون تومن دادم تا در جایی برام سرمایه گذاری کنه (امکان سرمایه گذاری با نام خودم وجود نداشت) من ازش سفته و دستخط گرفتم با اینکه بهش اعتماد داشتم ولی بهش گفتم اگه خدایی نکرده به صورت ناگهانی اتقفاقی بیافته مثلا تصادف کنی تکلیف من چیه و چطور باید ثابت کنم بهت پول دادم؟
    پول من دست تویه و اگرم من سفته رو بخوام حتی پاس کنم تو چیزی از دست نمیدی اونم قانع شد
    یا وقتی دوستی ازم پول قرض میخواد شرایط رو میسنجم ببینم خودم بدون این پول مشکل نمیخورم برای مثال این ماه هنوز حقوق ما واریز نشده و دوستی چند هفته پیش پول خواست و گفت با حقوق این ماه میدم منم ذخیرهه ام کم بود و ندادم ایشون ناراحت شد ولی من الان خوشحالم چون اگه پول ذو داده بودم خودم نه کرایه خونه رو میتونستم بدم و نه تا امروز پول برای خرید داشتم
    منظورم کمک نکردم و پلید بودن نیست منظورم اینه خوشخیال نباشید و اول از همه منافع خودتون رو در نظر بگیرید

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •