تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: ضعیف شدن چشم هنگام کار با کامپیوتر

در آغاز فعالیت newsgraph's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2016

10 ضعیف شدن چشم هنگام کار با کامپیوتر

سلام من کارم موشن گرافیک هست و مجبورم بیشتر عمرم رو پشت کامپیوتر باشم
    البته من هر 1 ساعت یکبار به مدت چند دقیقه از پشت سیستم پا میشم تا چشمام استراحت کنه
    من سه سال هست شروع کردم و تا آخر عمرم قراره به این روند ادامه بدم و اصلا از عینک های مخصوص استفاده نکردم
    اگه میشه کمکم کنید که چطور میتونم از چشمام مراقبت کنم
    باید عینک مخصوصش رو از عینک فروشی ها بگیرم یا اول باید برم پیش چشم پزشک

من همیشه با استرس و ترس پشت سیستم میشینم

لطفا کمکم کنید؛ ممنون که وقت گذاشتید

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

منم حدود 17 - 18 ساله جلوی کامپیوتر برنامه نویسی میکنم
    مشکل بینایی پیدا کردم ، یک مقدار تاری در دید و یک شماره کم برای یکی از چشم هام
    اما مشکل اساسی یک بیماری هست به اسم مگس پرونی که برام بوجود اومده ، جسم خارجی از داخل جریان خون وارد چشم من شده
    و همیشه خط و مگس و پشه توی دید من هست ، البته یه مدتیه با توصیه های پزشک ته نشین شده و دیگه زیاد خبری ازشون نیست اما رعایت نکردن دوباره مشکل برام ایجاد میکنه.

در اینترنت اطلاعات زیادی در مورد درست نشستن پای کامپیوتر وجود داره ، همین طور ارتفاع و فاصله قرار گرفتن مانیتور نسبت به چشمان که باید دقت داشته باشی .
    نور صفحه مانیتور کم نباشه که اذیت بشی و مجبور بشی سرت رو به مانیتور نزدیک کنی
    هر 45 دقیقه تا یک ساعت یک بار به یک تابلود روی دیوار یا هرچیزی در فاصله دور نگاه کن ؛ البته هرچی کمتر بطور دائمی به مانیتور خیره بشی بهتره
    هرچند لحظه بهتره یک چیز دیگه رو نگاه کنی که در فاصله دورتری قرار داره و یک دقیقه ای نگاه کنی تا استراحت بشه .
    هر یک ساعت یک بار ورزش های چشم رو انجام بده ، حرکت مردمک به چپ و راست ، بالا و پایین ، حرکت های چرخشی مردمک .
    نگاه کردن نوک انگشت و عقب و جلو بردن دست برای تغییر دوربینی و نزدیک بینی ، پلک زدن پرسرعت ، بستن چشم ها و گذاشتن دست ها روی اونا .
    و غیره که آموزش های این نوع ورزش روی اینترنت وجود داره .

از همه مهمتر موقع خواب هست که نباید نور به چشم برسه ؛ سعی کن از چشم بند مخصوص خواب استفاده کنی .
    این بیماری چشمی که من پیدا کردم ، هیچ راه درمانی نداره و عمل جراحی برای اون بجای خوب شدن ، احتمال خیلی زیادی داره که بطور کلی نابینا بشم و پزشک فوق متخصص آمریکایی به من گفت امکان جراحی وجود نداره و نباید بفکر جراحی باشی !
    تازه به من گفته شده برای استراحت چشم هات، در روز یک ساعت رو در اتاقی باش که هیچ نوری وجود نداره !

خلاصه مراقب باش برادر من

در آغاز فعالیت newsgraph's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2016

پيش فرض

منم حدود 17 - 18 ساله جلوی کامپیوتر برنامه نویسی میکنم
    مشکل بینایی پیدا کردم ، یک مقدار تاری در دید و یک شماره کم برای یکی از چشم هام
    اما مشکل اساسی یک بیماری هست به اسم مگس پرونی که برام بوجود اومده ، جسم خارجی از داخل جریان خون وارد چشم من شده
    و همیشه خط و مگس و پشه توی دید من هست ، البته یه مدتیه با توصیه های پزشک ته نشین شده و دیگه زیاد خبری ازشون نیست اما رعایت نکردن دوباره مشکل برام ایجاد میکنه.

در اینترنت اطلاعات زیادی در مورد درست نشستن پای کامپیوتر وجود داره ، همین طور ارتفاع و فاصله قرار گرفتن مانیتور نسبت به چشمان که باید دقت داشته باشی .
    نور صفحه مانیتور کم نباشه که اذیت بشی و مجبور بشی سرت رو به مانیتور نزدیک کنی
    هر 45 دقیقه تا یک ساعت یک بار به یک تابلود روی دیوار یا هرچیزی در فاصله دور نگاه کن ؛ البته هرچی کمتر بطور دائمی به مانیتور خیره بشی بهتره
    هرچند لحظه بهتره یک چیز دیگه رو نگاه کنی که در فاصله دورتری قرار داره و یک دقیقه ای نگاه کنی تا استراحت بشه .
    هر یک ساعت یک بار ورزش های چشم رو انجام بده ، حرکت مردمک به چپ و راست ، بالا و پایین ، حرکت های چرخشی مردمک .
    نگاه کردن نوک انگشت و عقب و جلو بردن دست برای تغییر دوربینی و نزدیک بینی ، پلک زدن پرسرعت ، بستن چشم ها و گذاشتن دست ها روی اونا .
    و غیره که آموزش های این نوع ورزش روی اینترنت وجود داره .

از همه مهمتر موقع خواب هست که نباید نور به چشم برسه ؛ سعی کن از چشم بند مخصوص خواب استفاده کنی .
    این بیماری چشمی که من پیدا کردم ، هیچ راه درمانی نداره و عمل جراحی برای اون بجای خوب شدن ، احتمال خیلی زیادی داره که بطور کلی نابینا بشم و پزشک فوق متخصص آمریکایی به من گفت امکان جراحی وجود نداره و نباید بفکر جراحی باشی !
    تازه به من گفته شده برای استراحت چشم هات، در روز یک ساعت رو در اتاقی باش که هیچ نوری وجود نداره !

خلاصه مراقب باش برادر من
    ممنون
    حتما این کار ها رو میکنم چون خیلی بینایی برام مهم هست

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •