تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: ترس از ارتفاع - چقدر مشکل ساز هست؟

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض ترس از ارتفاع - چقدر مشکل ساز هست؟

سلام.

از کودکی دچار مشکل ترس از ارتفاع بودم. خانه ی پدربزرگم یه مسیر پله ای به سمت پشت بام داشت. همیشه بزرگترین وحشت من بالا رفتن به صورت کامل از این پله ها بود، لذا هیچوقت به صورت کامل تا دم در پشت بام از پله ها بالا نرفتم. پدر بزرگ چند سال پیش فوت کرد و برای آخرین بار که رفتم خونشون رو دیدم، متوجه شدم اون پله ها اصلا بلند و ترسناک نبودند.

به هر حال ماجرا اینجا ختم نمیشه. مدت زمان زیادی هستش که در خانه های آپارتمانی زندگی میکنیم. سومین خونه ما طبقه ی سوم بود. تا حد امکان من به طبقه ی بالاتر نمیرفتم و اگر هم میرفتم خودم رو بدجور به نرده های کنار پله میچسبودنم، الان خونه ی ما طبقه ی پنجم هستش و گاها از پله ها تا خونه که طبقه ی پنجم هستش میرم، اما بالاتر سعی میکنم نرم و برام ترسناک هستش بالاتر رفتن (هر چند چند بار رفتم).

با ساختمان های چند طبقه به شدت مشکل دارم، مخصوصا اگر ساختمان تجاری باشه و پله هم شیشه ای

توی شهربازی از این دستگاهها که آدم رو تا ارتفاع بالا میبرن و یهو رها میکنند هم امتحان کردم، حداقل در بالا رفتن مشکل و ترسی نداشتم.
    از آسانسور نمیترسم. تا هر طبقه ای بره (تا زمانی که شیشه ای نباشه). حتی گیر کردن در آسانسور هم برام ترسناک نیست.
    از پله برقی میترسم و تا حد امکان در هنگام سوار شدن روی پله برقی احتیاط میکنم.
    از لبه هایی دارای حفاظ بلند نیستند میترسم و کنارشون نمیرم.

به نظرتون چکار باید بکنم؟
    Last edited by Public Enemy; 03-10-2017 at 13:59.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

داروهای ضد اضطراب معمولا کمک می کنند. ولی شیوه درمان کلی بویسله روان درمانی است. باید به یک روانشناس خوب مراجعه کنید.

3. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ms368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

سلام.

از کودکی دچار مشکل ترس از ارتفاع بودم. خانه ی پدربزرگم یه مسیر پله ای به سمت پشت بام داشت. همیشه بزرگترین وحشت من بالا رفتن به صورت کامل از این پله ها بود، لذا هیچوقت به صورت کامل تا دم در پشت بام از پله ها بالا نرفتم. پدر بزرگ چند سال پیش فوت کرد و برای آخرین بار که رفتم خونشون رو دیدم، متوجه شدم اون پله ها اصلا بلند و ترسناک نبودند.

به هر حال ماجرا اینجا ختم نمیشه. مدت زمان زیادی هستش که در خانه های آپارتمانی زندگی میکنیم. سومین خونه ما طبقه ی سوم بود. تا حد امکان من به طبقه ی بالاتر نمیرفتم و اگر هم میرفتم خودم رو بدجور به نرده های کنار پله میچسبودنم، الان خونه ی ما طبقه ی پنجم هستش و گاها از پله ها تا خونه که طبقه ی پنجم هستش میرم، اما بالاتر سعی میکنم نرم و برام ترسناک هستش بالاتر رفتن (هر چند چند بار رفتم).

با ساختمان های چند طبقه به شدت مشکل دارم، مخصوصا اگر ساختمان تجاری باشه و پله هم شیشه ای

توی شهربازی از این دستگاهها که آدم رو تا ارتفاع بالا میبرن و یهو رها میکنند هم امتحان کردم، حداقل در بالا رفتن مشکل و ترسی نداشتم.
    از آسانسور نمیترسم. تا هر طبقه ای بره (تا زمانی که شیشه ای نباشه). حتی گیر کردن در آسانسور هم برام ترسناک نیست.
    از پله برقی میترسم و تا حد امکان در هنگام سوار شدن روی پله برقی احتیاط میکنم.
    از لبه هایی دارای حفاظ بلند نیستند میترسم و کنارشون نمیرم.

به نظرتون چکار باید بکنم؟
    دوست عزیز زیاد مشکلی ندارید و به نظر من عادیه
    یه بیماری داریم به اسم "فوبیای ترس از ارتفاع" که البته اون فرق داره و حاده و فکر نمیکنم شما داشته باشید چون اون ترس باعث وحشت زیادی میشه، مثه یه حمله (شما دچار حمله هم میشید؟ مثه تپش قلب؟)
    اما اینو در نظر داشته باشید تقریبا همه آدما از ارتفاع میترسن و ترس باعث میشه بیشتر زنده بمونیم، به طور مثال شما افرادی که سالانه به خاطر گرفتنن سلفی توی ارتفاعات سقوط میکنن رو در نظر داشته باش، حالا تصور کن هیچ کس از ارتفاع نمیترسید، این آمار پرت شدن به خاطر سلفی چقدر بالا میرفت
    به نظرم اگه فککر میکنید که مشکل حاد هست به یه روانشناس مراجعه کنید، در صورتی که تشخیص بدن مشکلی وجود داره و باید دارو درمانی بشید، ارجاعتون میدن به روانپزشک، چون اگه مشکل حاد باشه و درمان نشه میره به یه مرحله بالاتر و بدتر میشه.
    Last edited by ms368; 04-10-2017 at 16:34.

5. این کاربر از ms368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

حساسیت زدایی تدریجی کمک میکنه

اگه نباشه جاش خالی می مونه Zachyrock's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

با گلایدر پرواز کنید بهش بگید کمی کنترل هواپیمارو به شما بده تا شما کنترش کنید این بهترین راه دوستام که از ارتفاع میترسیدن با این روش خوب شدن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •