تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 23

نام تاپيک: فشار شدید عصبی، مشکلات قلبی و حملات مکرر پانیک

آخر فروم باز ms368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض فشار شدید عصبی، مشکلات قلبی و حملات مکرر پانیک

با سلام
    ۲۸ سالمه
    حدود ۱۴ سالگیم یا کمتر، این حملات میومد سراغم اونم نصف شبا و گاهی روزها
    با رفتن به چندین مشاوره و در نهایت رونپزشک مشکلم با دارو حل شد و مشکلم حل شد اما خیلی اذیت شدم
    بعد از ۱۴ سال دیگه یعنی حدود ۱ ماه پیش یه مشاجره خونوادگی شدید داشتم که بعد از ۲ ساعت بعد اولین حمله panic خودشو به بدترین شکل ممکن نشون داد،‌به صورتی که فکر کردم کارم تمومه
    بعد از اون شب و رفتن به چندین بیمارستان متوجه شدن دچار پانیک شدم، خودم تازه متوجه شده بودم بیماری بچگیم اسمش پانیک بوده
    خلاصه این حملات هر روز اونم چندین مرتبه میومد سراغم و هر دفعه به بیمارستان قلب میرفتیم و نوار قلب و فشار خون میگرفتن میگفتن چیزی نیست و واسم "آلپروزولام" مینوشتن میگفتن مشکلت عصبیه، احساس شدید مرگ و بی قراری و سردرد های شدید و حس مضخرف پوچی و بیحالی شدید و دلهره های مکرر داشت منو میکشت، هر روز این حالت ها رو داشتم
    رفتم یه متخصص مغز و اعصاب و قبلش ازم نوار مغزی گرفت و گفت مشکلی نیست و تشخیصش همون panic بود و اونم آلپروزولام 0.5 به همراه پروپرانول 20 تجویز کرد که بعد ها رفتن یه جا دیگه تبدیلش کردن به ۳ تا 0.25 در شبانه روز
    متخصص قلب هم رفتم و گفت مشکلی نداره و واسم اکو و نوار قلب گرفت،‌گفت مشکلی نداری ولی گفت برای محکم کاری یه سی تی آنژیو قلب هم برو که به خاطر ثابت نبودن ضربان قلب انداختن ۱۰ روز بعد،‌یعنی ۲ ۳ روز دیگه.
    نزدیک ۱۰ تا دکتر رفتم، آزمایش خون گرفتم و هر کاری که گفتن کردم، بالای ۲۰ نوار قلب تا الان گرفتم حتی شده در یک روز ۳ بار - فشارمم همیشه بین ۱۰ تا ۱۱.۷ میگیرن و میگن خوبه
    آزمایش خون هم فقط گفتن کم خونی داری (به علت تالاسامی مینور) و چیز زیاد خاصی نیست، مشکل کبدی هم داشتم که اونم به خاطر وضعیت کم خونی بود و گفتن چیز زیاد خاصی نیست (توی تصاویر اون پایین هست، چک کنید)
    مشکل کم خونی هم گفتن زیاد نیست و با خوردن روزانه فولیک اید حل میشه که الان ۱ ماهه دارم استفاده میکنم
    سونوگرافی شکم و کبد و کلیه و پروستات و لگن و ... هم گرفتم که تصاویر رو به همراه آزمایش خون و اکو و ... توی تصاویر زیر گذاشتم ببینید، هنوز به پزشک ندادم که نظرشو بگه اما توی آزمایش نوشته C.B.D is measuring 3.3 mm که دقیقا نمیدونم چیه.

مشکل پانیکم الان تقریبا با خوردن اون قرص ها کم کم داره حل میشه و دیگه حملات بهم دست نمیده ولی مشکلاتی دارم که ممنون میشم بخونید:

1. صبح ها که بیدار میشم خیلی حالت بیحالی دارم و حس میکنم الانه که دلهره بیاد سراغم، صبحونه رو که میخورم یکم بهتر میشم و ترسم کمتر میشه و بی حالیم بهتر
    2. یه لحظه که یه فکر ناجور میاد تو ذهنم یهو دلهره میگیره قلبم، انگار از یه ارتفاع بلند پرتت کردن پایین یهو قلبم میریزه، عرق سرد میکنم
    3. غروبا که میشه یه جوری میشم، انگار افسردگی میاد سراغم، رو مبل میشینم و وقتی بلند میشم حس میکنم قلبم زور میزنه و یه چند ثانیه ای حالم یه جوری میشه، مثه این میمونه که قلبم بعد از بلند شدن خون رو نگه میداره و یه جا پمپاژ میکنه، مثه این میمونه قلبم از سروبالایی میخاد بره بالا توی ۲ ثانیه و نفسم یه جوری میشه، حس میکنم قلبم خستس
    4. صبح ها که بیدار میشم قرصم رو میخورم (ساعت ۶:۳۰) بعد از خوابیدن مجدد (تا ساعت ۸ میخابم)، فلج مغزی میاد سراغم و در همون حین یهو ترس برم میداره و حدود ۱۰ ثانیه تلاش میکنم که بیدار شم و وقتی هم بیدار میشم انگار بیهوش میشم از خستگی و دوباره فلج مغزی میاد سراغم (یه روز در میون)
    5. پست شونم و دست چپم روزای اول خیلی درد میکرد یه جورایی مابین درد و ضعف از روی خستگی عضلانی بود، الان پشت شونم و دستم بهتر شده ولی بعضی وقتا شونم درد میکنه، حتی یه بار از پله ها بالا رفتم یه دردی اومد و قفسه سینم از ترس رفتم بیمارستان قلب بازم نوار گرفتن گفتن چیزیت نیست، آزمایش مربوط به بیماری قلبی هم دادم (توی تصاویر آخر همین پست گذاشتم)
    6. چشمام خیلی خشک میشه، خیلی بی حال هستم و نه انرژی دارم و نه شوق و ذوق
    7. بعضی وقتا فکر میکنم تنگی نفس دارم و به زور نفس میکشم

زندگیم ریخته بهم، الان کارمو ۱ ماهه ول کردم .
    لطف کنید آزمایش ها و سونگرافی و اکو رو یه چک کنید، شاید متوجه چیزی شدید.
    خیلی خیلی ممنون بابت راهنمایی و مطالعه این تاپیک

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آزمایش خون [ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ] , [ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ] , [ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ] , [ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ] , [ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ]

Last edited by ms368; 24-09-2017 at 15:49.

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

مساله شما برادر عزیز اصلا ربطی به قلب و اکو و خون و ... نداره
    فقط روانی هست استرس و پانیک
    خودتون رو از مشاجره و استرس دور نگه دارین و ورزش کنین. همون دم غروب فورا یرین بیرون و ...
    قطعا مشکل شما روانی و مغزی است ولی این مشکل رفع میشه دیر یا زود

3. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

مساله شما برادر عزیز اصلا ربطی به قلب و اکو و خون و ... نداره
    فقط روانی هست استرس و پانیک
    خودتون رو از مشاجره و استرس دور نگه دارین و ورزش کنین. همون دم غروب فورا یرین بیرون و ...
    قطعا مشکل شما روانی و مغزی است ولی این مشکل رفع میشه دیر یا زود
    ممنون دوست عزیز
    آزمایشات رو گذاشتم تا نظر دوستان رو در موردش بدونم، شاید کسی چیزی پیدا کرد

دوستانی که اختلال پانیک دارن هم ممنون میشم از تجربیاتشون بگن.

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

ممنون دوست عزیز
    آزمایشات رو گذاشتم تا نظر دوستان رو در موردش بدونم، شاید کسی چیزی پیدا کرد

دوستانی که اختلال پانیک دارن هم ممنون میشم از تجربیاتشون بگن.
    خواهش
    من هم مثل شما پانیک داشتم از نوع دیگرش به خاطر همین جواب دادم و میگم که اصلا وقتتون رو با ازمایش اینها هدر ندید حداقل الان که خود دکترها میگن بهتون. چون میگین چند بار رفتین. مهم روانپزشک و روان شناس هست که میتونه مشکل شما رو حل کنه البته خودتون اول باید به خودتون کمک کنین

6. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

همش مال همون پانیکه.

من شدیدترین نوع حملات پانیک رو در 20 سالگیم داشتم .بعد بدیه پانیک اینه که آدم فکر میکنه 1000 تا بیماری دیگه هم داره.چون آدم اظطراب داره و برای خودش میسازه میگه نکنه تومور مغزی دارم نکنه .......

برای من 2 سال طول کشید درمان شد.با دارو.داروهایی که به شما دادن برای درمان پانیک نیستش.شما باید توسط یه داروی از خانواده ضد افسردگیها مثل فلوکسامین که برای درمان پانیک هم هست به مدت 2 سال تحت درمان قرار بگیرید.

بعد بدیه دیگر پانیک اینه که بعدا دچار وسواس شدید میشید.بعد با خودت میگی نکنه تو هواپیما این حالت بهم دست بده؟ نکنه تو مهمونی این حال بهم دست بده..اینجوریه که به وسواس تبدیل میشه.

شما یه متخصص اعصاب و روان باید برید. روانپزشک.2 سالی دارو بخورید و درکنارش برای اینکه تبدیل به وسواس نشه باید برید روانشناسی یه روانشناس با تجربه .

ولی من چون شدیدترین پانیکهایی که برای 1 فرد میتونه رخ بده رو تجربه کردم.همیشه 1ورق قرص کلونازپام 1 تو جیبت باشه.هر وقت حمله بهت دست داد اگر حمله خیلی شدید بود 2 تا کلوزنازپام 1 بخوری مثل آب رو آتیش میمونه و خاموش میشه و آروم میشی .

الان من 4 سال که هیچ حمله ای نداشتم. الان 28 سالمه.اولین حمله پانیکم اونقدر شدید بود که قلبم 10000 تا در دقیقه میزد فکر میکردم دارم میمیرم همه جا سفید میدیدم صورتم بی حس میشد فکر میکردم الان خفه میشم فکر میکردم الان دیوونه میشم خودمو گم میکردم اولین حمله که رخ داد رفتم بیمارستان 4 تا آمپول آرامبخش زدن من هنوز اظطراب شدید داشتم اصلا آرومم نکرد.اینقدر حملم قوی بود.

تا 2 سال بعد اولین حمله هر روز تو خواب از خواب میپریدم با تپش قلب بالا..میشه گفت بدترین و پر التحابترین و مظطرب ترین و پرتشویش ترین روزهای زندگیم از 20 سالگیم تا 22 سالگیم بود .همش تشویش اظطراب از خواب پریدن تپش قلب.

بعد که 2 سال داروم رو خوردم دیگه فراموش کردم و همه چی تموم شد و الان 4 سال هیچ حمله ای نداشتم فقط وسواس دارم یعنی اون حمله پانیک الان تبدیل به وسواس شده با خودم میگم نکنه سوار هواپیما بشم پانیکم فعال بشه .

شما حتما برو روانپزشک .روانپزشکها همشون با پانیک آشنان و با 2-3 دارو بلند مدت کنترلش میکنن و کم کم فراموش میکنی.روزهای اول بهت آرامبخش میدن بعد کم کم آرامبخش رو حذف میکنن بعد 1 سال فقط 1 دارو میمونه که میخوری اونم کم کم حذف میکنن و تموم میشه .

خیالت راحت باشه چیزی نیست این روزگار بد تموم میشه میدونم چه حس بدیه

8. 2 کاربر از Ehsnan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

باید خنده درمانی رو شروع کنی
    اینی که میگی یعنی چی؟

همش مال همون پانیکه.
    من شدیدترین نوع حملات پانیک رو در 20 سالگیم داشتم .بعد بدیه پانیک اینه که آدم فکر میکنه 1000 تا بیماری دیگه هم داره.چون آدم اظطراب داره و برای خودش میسازه میگه نکنه تومور مغزی دارم نکنه .
    .......
    خیالت راحت باشه چیزی نیست این روزگار بد تموم میشه میدونم چه حس بدیه
    من دنبال همین تجربه ها هستم، خیلی ممنون بابت اشتراک گذاری، کاش دوستن دیگه هم بیان تجربه هاشونو مثه شما بگن

من وسواس فکری هم گرفتم، مثلا قبلا هر هفته ۲ ۳ بار میرفتم یه جای دور حدود ۱۰۰ کیلومتر اونورتر واسه رانندگی و تفریح، اما الان هر وقت حتی خرید هم میرم داروها و دفترچه بیمه رو با خودم میبرم
    دورتر از جایی که بیمارستان ۱۰ کیلیومتریش باشه نمیتونم برم، خونه اقوام که هر هفته ۱ بار حتما میرفتم دیگه نمیتونم برم چون ۱۵۰ کیلومتر دورتره
    من یه سری درد هایی جدیدا دارم حس میکنم که فکر میکنم از قلبمه ولی دکتر گفت نیست
    الان توی ۲۴ ساعت، بدترین زمانی که فکر میکنم حالم یهویی ممکنه بد شه و احساس خوبی ندارم، اول صبحه که بیدار میشم یعنی ساعت ۶:۳۰ ، بیدار که میشم حس میکنم قلبم زیادی ضعیفه و نفسام و قلبم منظم نیست و احساس خفگی بهم بدست میده، حس بیحالی دارم و یه حس بد که میگه الان یه اتفاق بد میوفته خیلی اذیتم میکنه اول صبح
    توی بقیه زمان بهترم، اما غروب که میشه بازم یه جوری میشم و حس بدی پیدا میکنم
    مشکل تپش قلب رو که شما داری من ندارم، یعنی الان فکر میکنم پانیکه رفع شده و یه مرض دیگه دارم که مربوط به قلبمه و هی وسواس فکری دارم

یادم رفت بگم، موقع حمله پانیک، یه چیزی مثه تشنج هم دارم اما خفیف و ناقص، مثه این میمونه که اول صبح تو سرما بلرزی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

منم وسواس فکری شدید داشتم ..فکر میکردم یه ماه ای تو مغزم ترشح میشه و خمیازم میگیره هی بهش فکر میکردم.انگار حس میکردم تو مغزم ماده ای ترشح میشه..انگار از درون مغزم خبر داشتم هی بهش فکر میکردم

اینا همش بعد 2 سال خوب میشه فقط باید دارو درمانی توسط روانپزشک رو شروع کنی

11. این کاربر از Ehsnan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

میشه شغل و وضعیت فعلی رو بگید در حال تحصیل ؟؟؟

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

میشه شغل و وضعیت فعلی رو بگید در حال تحصیل ؟؟؟
    طراح رابط گرافیکی کاربری وب (css,html,js) ، وبمستر

امروز برای یه مشکلی به پزشک عمومی مراجعه کردم و یه ۱۰ دقیقه ای رفاقتی داشتیم با هم میحرفیدیم و بحث سر مشکلم کشیده شد
    گفتم مشکلم اینه که حس میکنم آدرنالین خونم یهو از صفر میره رو ۱۰۰۰ و ثابت میمونه و دلهره تمام وجودمو میگیره و فکر میکنم دارم میمیرم و فشارم میوفته و این حرفا ...
    میگفت ممکنه مشکلت پانیک نباشه و رفتی به سمت فوبیا که خود فوبیا درجه بندی و دسته بندی های خودشو داره

فردا نوبت سی تی آنژیو قلبم بود، تماس گرفتم واسه تغییر نوبت برای چند روز بعد که وقت خالی نداشت افتاد به ۲ هفته دیگه، خدارو چه دیدی ممکنه توی این ۲ هفته خوب شدم و احتیاج به سی تی آنژیو نبود.

اگه نباشه جاش خالی می مونه CHAPTER's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    -_-

پيش فرض

شما دچار اختلال در عصب واگ (Vagus Nerve) هستید، بهتر است دوباره با یک متخصص در این مورد مشورت نمایید.

15. این کاربر از CHAPTER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •