تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: مشکلی در DNS

داره خودمونی میشه mansour2023's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

14 مشکلی در DNS

سلام دوستان

مشکلی که باهاش مواجه شدم خیلی عجیبه، اینترنت رو مویابل از طریق مودم دارم منتها وقتی میخوام با PC وصل شم کلا صفحه‌ای نمیاره و ارور DNS میده، از کنترل پنل اتصال کانکشن رو قطع و وصل میکنم برای یکی دو دقیقه درست میشه ولی دوباره همون مشکل پیش میاد هر بار هم که قطع و وصل کنم فقط برای دو دقیقه حل میشه من که نمیتونم کل روز به این کار اختصاص بدم مشکل از چیه؟
    DNS هم رو اتوماتیک هستش و دستی هم وارد میکنم باز همین وضعیته، با پشتیبانی هم صحبت کردم گفتن اگه ز طریق موبایل نت داری پس مودم و خطتت مشکلی نداره و به ما ربطی نداره و مشکل از PC ـت هستش، والا من نه دستکاری کردم سیستمو نه چیز دیگه
    اصلا خیلی عجیبه که با قطع و وصل لحظه ای کانکشن درست میشه ولی دوباره برمیگرده به همون حالت
    اینم بگم DNS ـی رو پیدا و ثبت کردم یه روز کار کرد دوباره اینجوری شد، از پشتبانی هم یه DNS دیگه گرفتم الان کار میکنه ولی مطمئنم بعدا دوباره همین مشکل پیش میاد، جالبیش اینجاست با گوشی هیچ مشکلی نیست
    راه حلی چیزی برای این مشکل عجیب دارید؟

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام دوستان

مشکلی که باهاش مواجه شدم خیلی عجیبه، اینترنت رو مویابل از طریق مودم دارم منتها وقتی میخوام با PC وصل شم کلا صفحه‌ای نمیاره و ارور DNS میده، از کنترل پنل اتصال کانکشن رو قطع و وصل میکنم برای یکی دو دقیقه درست میشه ولی دوباره همون مشکل پیش میاد هر بار هم که قطع و وصل کنم فقط برای دو دقیقه حل میشه من که نمیتونم کل روز به این کار اختصاص بدم مشکل از چیه؟
    DNS هم رو اتوماتیک هستش و دستی هم وارد میکنم باز همین وضعیته، با پشتیبانی هم صحبت کردم گفتن اگه ز طریق موبایل نت داری پس مودم و خطتت مشکلی نداره و به ما ربطی نداره و مشکل از PC ـت هستش، والا من نه دستکاری کردم سیستمو نه چیز دیگه
    اصلا خیلی عجیبه که با قطع و وصل لحظه ای کانکشن درست میشه ولی دوباره برمیگرده به همون حالت
    اینم بگم DNS ـی رو پیدا و ثبت کردم یه روز کار کرد دوباره اینجوری شد، از پشتبانی هم یه DNS دیگه گرفتم الان کار میکنه ولی مطمئنم بعدا دوباره همین مشکل پیش میاد، جالبیش اینجاست با گوشی هیچ مشکلی نیست
    راه حلی چیزی برای این مشکل عجیب دارید؟
    سلام

از برنامه Complete Internet Repair استفاده کنید خودش اتوماتیک مشکلات شبکه ویندوز رو بررسی و درست میکنه

ببیینید درست میشه یانه

3. 2 کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

میتونید آدرس آی پی مودمتون رو هم در بخش DNS قرار بدین ، مثلا 192.168.1.1

برای اینکه مطمئن بشید اینترنتتون و ارتباطتون با مودم در کامپیوتر هیچ ایراد دیگه ای نداره و فقط ایراد از DNS هست .
    در زمانی که با خطای DNS مواجه شده اید خط فرمان ویندوز را باز کنید و آدرس آی پی مودمتون (مثلا 192.168.1.1) و آدرس آی پی گوگل (مثلا 8.8.8.8) رو پینگ بگیرید و باید از اونها پاسخ دریافت کنید تا مشخص بشه ارتباط شما برقرار هست و ایراد شما واقعا از DNS هست .

5. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ببخشید دیر جواب میدم، نت داشتم و نمیشد این راه هارو تست کنم

سلام

از برنامه Complete Internet Repair استفاده کنید خودش اتوماتیک مشکلات شبکه ویندوز رو بررسی و درست میکنه

ببیینید درست میشه یانه
    این برنامه رو نصب کردم گزینه زیاد داشت که از بینشون flush dns رو امتحان کردم ولی جواب نداد دیگه بقیه گزینه هاشو اطلاعی ازشون نداشتم انتخاب نکردم گفتم شاید مشکلی ایجاد شه

میتونید آدرس آی پی مودمتون رو هم در بخش DNS قرار بدین ، مثلا 192.168.1.1

برای اینکه مطمئن بشید اینترنتتون و ارتباطتون با مودم در کامپیوتر هیچ ایراد دیگه ای نداره و فقط ایراد از DNS هست .
    در زمانی که با خطای DNS مواجه شده اید خط فرمان ویندوز را باز کنید و آدرس آی پی مودمتون (مثلا 192.168.1.1) و آدرس آی پی گوگل (مثلا 8.8.8.8) رو پینگ بگیرید و باید از اونها پاسخ دریافت کنید تا مشخص بشه ارتباط شما برقرار هست و ایراد شما واقعا از DNS هست .
    این تصویر ارور هستش

از 8.8.8.8 پینگ گرفتم timed out میداد متاسفانه IP مودمو فراموش کردم پینگ بگیرم فعلا نت دارم تا دوباره از کار بیوفته، به محض قطع شدنش پینگ میگیرم نتیجه رو میگم

ویرایش:
    خب اینترنت دوباره قطع شد و از 192.168.1.1 پینگ گرفتم تایم 1ms میداد

تکلیف چیه دوستان؟ :(
    Last edited by mansour2023; 27-09-2018 at 23:40.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

وقتی پینگ از 8.8.8.8 نمیتونید بگیرید یعنی اینکه ارتباط دستگاه بطور کلی با اینترنت قطع هست
    این موضوع و مشکل نمیتونه هیچ ارتباطی با DNS داشته باشه .

8. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

ببخشید دیر جواب میدم، نت داشتم و نمیشد این راه هارو تست کنم

این برنامه رو نصب کردم گزینه زیاد داشت که از بینشون flush dns رو امتحان کردم ولی جواب نداد دیگه بقیه گزینه هاشو اطلاعی ازشون نداشتم انتخاب نکردم گفتم شاید مشکلی ایجاد شه

این تصویر ارور هستش

از 8.8.8.8 پینگ گرفتم timed out میداد متاسفانه IP مودمو فراموش کردم پینگ بگیرم فعلا نت دارم تا دوباره از کار بیوفته، به محض قطع شدنش پینگ میگیرم نتیجه رو میگم

ویرایش:
    خب اینترنت دوباره قطع شد و از 192.168.1.1 پینگ گرفتم تایم 1ms میداد

تکلیف چیه دوستان؟ :(
    اون برنامه ای که دادم گزینه های 6 و 7 و 8 رو نزنید چون مربوط به آپدیت و اینترنت اکسپلورر هست بقیه رو بزنید

یا اگر میترسید خراب کنه سیستمو تک تک گزینه ها رو امتحان کنید

یه راه دیگه هم هست که تنظیمات اینترنت رو از طریق کنترل پنل ریست کنید ببینید درست میشه یا نه

10. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

وقتی پینگ از 8.8.8.8 نمیتونید بگیرید یعنی اینکه ارتباط دستگاه بطور کلی با اینترنت قطع هست
    این موضوع و مشکل نمیتونه هیچ ارتباطی با DNS داشته باشه .
    پس به نظرتون مشکل از مودم هستش؟ چون با گوشی بهش وصلم
    متاسفانه مودم دیگه ای هم در دسترسم نیست که تست کنم

اون برنامه ای که دادم گزینه های 6 و 7 و 8 رو نزنید چون مربوط به آپدیت و اینترنت اکسپلورر هست بقیه رو بزنید

یا اگر میترسید خراب کنه سیستمو تک تک گزینه ها رو امتحان کنید

یه راه دیگه هم هست که تنظیمات اینترنت رو از طریق کنترل پنل ریست کنید ببینید درست میشه یا نه
    فعلا که reset internet protocols رو زدم و با ریستارت درست شد تا ببینم دوباره از کار میوفته یا کلا حل شده
    امیداورم حل شده باشه چون کلافه م کرده

ویرایش:
    بازم داره خراب میشه
    Last edited by mansour2023; 28-09-2018 at 21:31.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

پس به نظرتون مشکل از مودم هستش؟ چون با گوشی بهش وصلم
    متاسفانه مودم دیگه ای هم در دسترسم نیست که تست کنم
    ممکنه کابل اتصال و یا اگه اتصالتون هوایی هست از نوع تنظیمات مودم باشه.
    دلیلی نداره چون موبایلتون به خوبی به مودم وصل میشه تصور کنید تنظیمات مودم درست انجام شده .

حتی ممکنه در مودم بخش فیلتر مک آدرس فعال شده باشه و یا تنظیمات هوایی مناسبی در مودم وجود نداره که کارت شبکه هوایی دستگاه شما بتونه با پایداری مناسب به اون وصل بشه ، کارت شبکه هوایی کامپیوتر شما ممکنه سیستم های رمزگذاری یا کانال های پهن یا فرکانس های خاصی را پشتیبانی نکنه ، که مودم روی اونها داره سرویس دهی میکنه ، اما ممکنه موبایل شما به خوبی اون استاندارد ها رو پشتیبانی کنه . بطور خلاصه پیشنهاد میکنم یک متخصص بطور دقیق مودم شما رو تنظیم کنه .

از طرف دیگه ممکنه به هزار دلیل مختلف نرم افزاری و یا سخت افزاری خود دستگاه کامپیوتر شما در ارتباط اختلال ایجاد کنه .
    بعضی برنامه های عبور از فیلتر مشکل ساز میشن و باعث عدم اتصال صحیح ویندوز میشن در زمان های که غیر فعال هستند .
    البته اکثر ایرادهای ارتباطی نرم افزاری با ریست کردن اینترنت آپشن در کنترل پنل ویندوز درست میشن اما ممکنه ایراد هایی هم باشه که با این کار درست نشن .

بطور کلی نمیشه برای این مشکل یک نسخه ساده و قطعی پیچید که بتونید راحت اون رو حل کنید ، ابتدا باید علت مشکل رو پیدا کنید تا بعد بشه اون رو رفع کرد.

13. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ممکنه کابل اتصال و یا اگه اتصالتون هوایی هست از نوع تنظیمات مودم باشه.
    دلیلی نداره چون موبایلتون به خوبی به مودم وصل میشه تصور کنید تنظیمات مودم درست انجام شده .

حتی ممکنه در مودم بخش فیلتر مک آدرس فعال شده باشه و یا تنظیمات هوایی مناسبی در مودم وجود نداره که کارت شبکه هوایی دستگاه شما بتونه با پایداری مناسب به اون وصل بشه ، کارت شبکه هوایی کامپیوتر شما ممکنه سیستم های رمزگذاری یا کانال های پهن یا فرکانس های خاصی را پشتیبانی نکنه ، که مودم روی اونها داره سرویس دهی میکنه ، اما ممکنه موبایل شما به خوبی اون استاندارد ها رو پشتیبانی کنه . بطور خلاصه پیشنهاد میکنم یک متخصص بطور دقیق مودم شما رو تنظیم کنه .

از طرف دیگه ممکنه به هزار دلیل مختلف نرم افزاری و یا سخت افزاری خود دستگاه کامپیوتر شما در ارتباط اختلال ایجاد کنه .
    بعضی برنامه های عبور از فیلتر مشکل ساز میشن و باعث عدم اتصال صحیح ویندوز میشن در زمان های که غیر فعال هستند .
    البته اکثر ایرادهای ارتباطی نرم افزاری با ریست کردن اینترنت آپشن در کنترل پنل ویندوز درست میشن اما ممکنه ایراد هایی هم باشه که با این کار درست نشن .

بطور کلی نمیشه برای این مشکل یک نسخه ساده و قطعی پیچید که بتونید راحت اون رو حل کنید ، ابتدا باید علت مشکل رو پیدا کنید تا بعد بشه اون رو رفع کرد.
    مودم با کابل شبکه به سیستم وصل هستش
    mac filtering رو هم چک کردم نرمال بود بدون تغییر
    دنبال کابل ببینم با تعویضش اتفاق خاصی رخ میده یا نه، بعدشم مودم
    دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

مودم با کابل شبکه به سیستم وصل هستش
    mac filtering رو هم چک کردم نرمال بود بدون تغییر
    دنبال کابل ببینم با تعویضش اتفاق خاصی رخ میده یا نه، بعدشم مودم
    دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه
    سلام
    برروی سیستمتون
    توی قسمت RUN- CMD
    متن زیر رو بنویسین -enter کنید و بررسی کنین که آیا DNS و IP از مودم دستگاهتون دریافت کرده یا خیر
    Ipconfig /all

همچنین برای تست
    در تنظیمات IP سیستم (network connection) بصورت دستی در قسمت DNS ، 4.2.2.4 و یا 8.8.8.8 رو تنظیم کنید
    و مجدد تست پینگ و غیره را انجام بدید.
    ( آنتی فیلتر و تنظیمات " پ . ر . ا . ک . س . ی " نیز جایی ست نشده باشه)

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •