تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: طریقه تشخصیص رنگ شدگی خودرو از رنگ کارخانه ای

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

12 طریقه تشخصیص رنگ شدگی خودرو از رنگ کارخانه ای

دوستانی مجربی که تو زمینه نحوه تشخیص رنگ شدگی خودرو از رنگ کارخانه اطلاعاتی دارن تو این قسمت بزارند تا بقیه هم استفاده کنن

کـاربـر بـاسـابـقـه MehranVB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

واسه این کار یه وسیله مخصوص از جنس آهنربا هست که اون رو به بدنه میچسبونن و رها میکنن، با استفاده از درجه ای که روش هست، میتونید بفهمید که ماشین رنگ شده یا نه.
    با نزدیک کردن آهنربای معمولی به قسمتای مختلف بدنه هم میشه فهمید، ولی دقت بالایی میخواد.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

این فقط واسه بتونه جواب میده راههای که با دید چشم میشه رو اگه بلدی کامل و گویا جواب بدی ممنون میشم و اگه دستگاهای دیگه ای هم هست معرفی کن قلم ادمو گول میزنه مخصوا اگه یک قسمت تعویضی باشه

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

دستتون رو روي يك چشم بزاريد و فقط با يك چشم در نور كافي و فاصله ي ٣ متري خودرو را برسي كنيد.
    در كل با يك هزينه اندك ميتوانيد پيش يك نقاش ماهر جواب قطعي رو دريافت كنيد.

5. این کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

ا نگاه کردن از فاصله حدود 2 متری با زاویه 160درجه میتوان در صورت برخستگی و فرو رفتگی خیلی جزئی در سطوح خودرو مثل کاپوت و روی دربها دلالت بر رنگ شدگی دارد و همچنین زیر لاستیکهای دور درها و جعبه صندوق عقب که موم کشی منظم کار خانه با موم کشی دستی تفاوت آشکار دارد و همچنین از روی نقطه جوش ها {که گاها ساختگی نیز هستند} و در رنگهای متالیک ذرات ریز براق یکنوات و بامقایسه محل های رنگ خودره این ذرات متفاوت با بقیه نشانه رنگ خوردگی هست ضمنا قسمتهای دو لایه مثل کاپوت و صندوق عقب از بیرون سالم و از داخل ماست مالی شده است و ضرب درهای داخل جعبه و کاپوت را اکثرا نمی تونن درست صافکاری کنند کف صندوق عقب نباید کارپیت کاری داشته باشد گاها کف صندق عقب را کامل عوض کرده و به بدنه جوش میدهند که با کمی دقت مشخص هست.
    سر شاسی ها رو باید مهارت جزئی داشت تا بتوان تشخیص داد که رنگ شده هست یا نه .
    گاهی نشستن پودر رنگ پیستوله بصورت ناخاسته بر روی قطعات موتور لاستکهای دور شیشه و چراغ های جلو وعقب با کمی دقت دلالت بر رنگ شدگی است
    مهم:ضمنا در صورتیکه به قسمتی مشکوک شدید و مدیر نمایشگاه در مورد همون قسمت سوال کردید اگر اظهار بی اطلاعی کرد و گفت خودت دقت کن من نمی دونم پس باید به اون قسمت حساسیت بیشتر نشون بدید
    ولی بهتری راه استفاده از یک نقاش و مکانیک اشنا هست که با کمی هزینه هموار می شود و نیاز به این همه در گیری ذهنی ندارد[

7. این کاربر از aysan202 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز secretman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ساري

پيش فرض

آقا یه سوال ، من یه ماشینی گرفتم یارو گفت فقط صندوقش رنگه ، طرف هم یه جورایی آشنا بود

الان فهمیدیم صندوق که خوبه ، کاپوت و در هم رنگه ، ستون هم همین طور ، البته پیش صافکار نبردم ، ولی هرکی دید اینو گفت

بدبختی اینه که همه پول رو هم به طرف دادیم ، پلاک جلو هم دست نویسه ، سند هم هنوز دستمون نیومده

چیکار میشه کرد؟

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

آقا یه سوال ، من یه ماشینی گرفتم یارو گفت فقط صندوقش رنگه ، طرف هم یه جورایی آشنا بود

الان فهمیدیم صندوق که خوبه ، کاپوت و در هم رنگه ، ستون هم همین طور ، البته پیش صافکار نبردم ، ولی هرکی دید اینو گفت

بدبختی اینه که همه پول رو هم به طرف دادیم ، پلاک جلو هم دست نویسه ، سند هم هنوز دستمون نیومده

چیکار میشه کرد؟
    دوست من شما در عمل انجام شده قرار گرفتید و خودرو را خریداری کردید ، متاسفانه راهی برای پس دادن خودروی شما نیست مگر اینکه طرف فروشنده بپذیره که ماشینش مشکل داشته و اینکه یا پس بگیره یا از قیمت خودروش کم کنه .

10. این کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه mirzanejad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

زیر لاستیکهای دور درها و جعبه صندوق عقب که موم کشی منظم کار خانه با موم کشی دستی تفاوت آشکار دارد
    موم کشی منظم باشه اما به رنگ سفید مایل به زرد، (یعنی همرنگ بدنه که نقره ای نباشه) و در قسمت پشت انتهای خودرو در لبه صندوق عقب از حالت لوله ای در بی اد و پخش شده باشه، این موم کشی فابریک هست یا نه؟ نقاش که می گفت این موم رنگ بخودش نمی گیره به همین دلیل نمی شه همرنگ بدنه خودرو باشه.

داره خودمونی میشه mirzanejad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

موم کشی منظم باشه اما به رنگ سفید مایل به زرد، (یعنی همرنگ بدنه که نقره ای نباشه) و در قسمت پشت انتهای خودرو در لبه صندوق عقب از حالت لوله ای در بی اد و پخش شده باشه، این موم کشی فابریک هست یا نه؟ نقاش که می گفت این موم رنگ بخودش نمی گیره به همین دلیل نمی شه همرنگ بدنه خودرو باشه.
    این همه اهل فن بعد سوال ما بی جواب!!!

از دوستان کسی اطلاع داره رنگ نخوردن موم تا چه حدی صحت داره؟

آخر فروم باز amirpcp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام دوستان
    با اجازه از استارتر یک سوال داشتم
    پست سوم دیدم گفتند که فقط واسه ی بتونه فقط جواب میده - خب در غیر اینصورت یعنی ماشین ضربه نداره و فقط رنگ خورده درسته؟ یا اینکه میشه تعویض کرد و بتونه رنگ زد؟ چون من ماشین خودم رنگش کم کم تو افتاب داشت بد میشد سقفش رنگ کردم این یعنی از قیمت کم میکنه بقیه ی ماشین هم رنگ کنم یا فقط بتونه از قیمت کم میکنه؟
    بازم از استارتر عذر می خوام اگه بی ربط بود
    با سپاس

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •