تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: کنترلر شارژر لپ تاپ Asus

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض کنترلر شارژر لپ تاپ Asus

جایی شنیدم که کنترلر شارژر لپ تابهای Asus ضعیف هستن و قدرت کافی در شارژ کردن و استفاده همزمان از دستگاه رو ندارن و موجب سوختن این کنترلر و یا خرابی زودرس کنترلر و باتری میشه.

این قضیه درسته و یک ایراد در لپ تاپهای ایسوس محسوب میشه یا اینکه خالی از حقیقته؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه behnamlider's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

جایی شنیدم که کنترلر شارژر لپ تابهای Asus ضعیف هستن و قدرت کافی در شارژ کردن و استفاده همزمان از دستگاه رو ندارن و موجب سوختن این کنترلر و یا خرابی زودرس کنترلر و باتری میشه.

این قضیه درسته و یک ایراد در لپ تاپهای ایسوس محسوب میشه یا اینکه خالی از حقیقته؟
    سلام چندین ساله از لپ تاپ های ایسوس استفاده میکنم همچین چیزی درست نیست و مشاهده نشده

3. این کاربر از behnamlider بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ardeshir n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

درود.
    کاملا غلطه.
    کنترلر شارژر بنده میشه عین آهن زیر آفتاب.
    ولی عین اولش کار می کنه.
    برندی که از پایه ایراد داشته باشه که باید درش تخته شه!

Sent from my ASUS using Tapatalk

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

درود.
    کاملا غلطه.
    کنترلر شارژر بنده میشه عین آهن زیر آفتاب.
    ولی عین اولش کار می کنه.
    برندی که از پایه ایراد داشته باشه که باید درش تخته شه!

چطور متوجه میشید که داغ شده؟

شاید منظور من رو متوجه نشده باشید و شاید هم من بد توضیح دادم.
    کنترلر شارژ یکجور سوییچه که بر روی مادر برد قرار داره و ولتاژ ورودی رو بین باتری و سیسم تقسیم میکنه.

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

چطور متوجه میشید که داغ شده؟

شاید منظور من رو متوجه نشده باشید و شاید هم من بد توضیح دادم.
    کنترلر شارژ یکجور سوییچه که بر روی مادر برد قرار داره و ولتاژ ورودی رو بین باتری و سیسم تقسیم میکنه.
    متوجه شدم.
    خب وقتی لپ تاپ داغ می کنه اون هم داغ میشه دیگه
    این مشکل تا حالا دیده نشده.
    نمیدونم کی اینو گفته یا نوشته ولی هرچی بوده درست نبوده(اینو از روی تعصب یا... نمیگم تا حالا این مشکل گزارش نشده)

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

متوجه شدم.
    خب وقتی لپ تاپ داغ می کنه اون هم داغ میشه دیگه
    این مشکل تا حالا دیده نشده.
    نمیدونم کی اینو گفته یا نوشته ولی هرچی بوده درست نبوده(اینو از روی تعصب یا... نمیگم تا حالا این مشکل گزارش نشده)
    متشکر از نظرت.
    اما این قضیه ارتباطی با کنترلر نداره.
    گرمای لپتاپ ناشی از پردازش CPU هست. گرمای کنترلر به حدی نمیرسه که شما از روی بدنه بتونی تشخیص بدی. و فقط از روی شکل ظاهریش قابل دیدنه. البته بعد از اینکه آسیب دیده باشه و درب لپ تاپ باز شده باشه.

مبحث مربوط به تعمیرات سخت افزاری چیپها میشه.

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

متشکر از نظرت.
    اما این قضیه ارتباطی با کنترلر نداره.
    گرمای لپتاپ ناشی از پردازش CPU هست. گرمای کنترلر به حدی نمیرسه که شما از روی بدنه بتونی تشخیص بدی. و فقط از روی شکل ظاهریش قابل دیدنه. البته بعد از اینکه آسیب دیده باشه و درب لپ تاپ باز شده باشه.

مبحث مربوط به تعمیرات سخت افزاری چیپها میشه.
    سیاوش جان(درست گفتم دیگه؟) در کل وقتی دستگاه بنده داغ می کنه(در اثر کار سنگین)کل بدنه داغ میشه تا گرما انتقال پیدا کنه.
    پس ۱۰۰ درصد اون قطعه هم داغ میشه و میتونه گرما بهش آسیب بزنه.
    با این حال تا حالا مشکلی نداشتم.بازم میگم مشکلی در این مورد تا حالا گزارش نشده و ندیدم و نشنیدم!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سیاوش جان(درست گفتم دیگه؟) در کل وقتی دستگاه بنده داغ می کنه(در اثر کار سنگین)کل بدنه داغ میشه تا گرما انتقال پیدا کنه.
    پس ۱۰۰ درصد اون قطعه هم داغ میشه و میتونه گرما بهش آسیب بزنه.
    با این حال تا حالا مشکلی نداشتم.بازم میگم مشکلی در این مورد تا حالا گزارش نشده و ندیدم و نشنیدم!

ببینید. این مشکل بوجود اومده که مطرح کردم. حالا ممکنه علت مشکل ناشی از عوامل دیگه ای باشه. ولی یک مطلبی رو در مورد مشکل دار بودن این کنترلر شنیده بودم که میخواستم ببینم اونهایی که در زمینه تعمیرات چیپ ها کار کردن هم همین عقیده رو دارن و یا اینکه نه، فقط در موارد نادری این اتفاق میافته.

صحبت شما در مورد گرم شدن درسته اما اینکه اون گرم شدن ارتباطی با چیپ کنترلر داره نادرسته.
    همه دستگاهها در اثر کار سنگین گرم میشن و این گرما به بخش های دیگه هم انتقال پیدا میکنه و معمولا تدابیری رو براش فراهم دیدن که گرمای حاصله بر روی بخشهای سیستم تاثیر گذار نباشه و آسیبی نزنه.

اما هر یک از تجهیزات به تنهایی هم قادر هستن که تولید حرارت کنن و حالت خود ویرانی داشته باشن.
    به عنوان مثال هارد دیسک اغلب ناشی از گرمای تولید شده از Cpu دچار آسیب نمیشه اما در برخی موارد خودش میتونه ایجاد گرما کنه و خودش رو خراب کنه. در صورتی که گرمای تولید شده از طرف خودش هیچ وقت به اندازه CPU نمیشه.
    جریان کنترلر هم به همین صورته. کنترلر یک عضو خیلی کوچیکیه و گرماش به حدی نیست که بتونه به سطح لپ تاپ برسه و قبل اینکه حرارتش قابل حس باشه قطعا میسوزه.
    حرارتی که از جانب CPU به این قطعه میرسه حرارتی نیست که مد نظر ما باشه و این انتقال حرارت طبیعیه. نکته سر حرارت حاصله از خود قطعه هست.

10. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

اردشیر جان شما گویا اول مثل من متوجه منظور دوستمون از کنترلر نشدی و با ترانس تبدیل اشتباه گرفتی.

در جواب به استارتر محترم باید بگم خودم چند سال لپتاپ ایسوس داشتم و تعدادی از دوستام هم دارن، تا بحال چنین مشکلی ندیدم.
    در کل بنظر من ممکنه در یک مدل خاص ضعف ظراحی وجود داشته باشه و مثلا کنترلرشون زود بسوزه ولی اینکه بگیم ایسوس کلا اینطوره خیلی بعیده

12. 2 کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

اردشیر جان شما گویا اول مثل من متوجه منظور دوستمون از کنترلر نشدی و با ترانس تبدیل اشتباه گرفتی.

در جواب به استارتر محترم باید بگم خودم چند سال لپتاپ ایسوس داشتم و تعدادی از دوستام هم دارن، تا بحال چنین مشکلی ندیدم.
    در کل بنظر من ممکنه در یک مدل خاص ضعف ظراحی وجود داشته باشه و مثلا کنترلرشون زود بسوزه ولی اینکه بگیم ایسوس کلا اینطوره خیلی بعیده
    ممنون الآن بهتر حالیم شد
    من که طی اون مدت 404 Not found بودم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •