تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: مشکل در ریزش قسمتی از موی سر

پروفشنال Enter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    P30 World

پيش فرض مشکل در ریزش قسمتی از موی سر

درود خدمت دوستان عزیز
    چند وقتیه که طبق عکس زیر دچار ریز مو شدم اول فکر میکردم ریزش موی سکه ایه و به مرور زمان برطرف میشه اما بعد از ماه ها ترسیدم که ممکنه بیشتر بشه به دکتر مراجعه کردم که متاسفانه اینقدر تخصصی و اسم های عجیب غریبی آورد که متوجه نشدم مشکل اصلی من چیه فقط آخرش به من گفت که این قسمت از سر شما ممکنه دیگه مو در نیاد و منو با نامه ارجاع به دکتر دیگه ای دادند که اگر ایشون هم تایید بکنن از پوست سرم نمونه برداری بشه که متاسفانه دکتری که بایدمنو ویزیت بکنن سرشون شلوغه و یه چند روزی طول میکشه تا بتونن منو ویزیت کنن دوستان عزیز از نامه عکس تهیه کردم میذارم که اگر اساتید تونستن توضیح بدن که مشکل ینده چی هست ممنون.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام

من داداشم مشکل مشابهی داره - همین تجویز براش شده بود فکر کنم یه روش کاشت مو PRP هست. در کل منظورشون یه جورایی کاشت مو به روش خاصی هست.

لطفا اگر تهران تشریف دارید تو پیغام شخصی برام مشخصات هر 2 دکتر یا مرکز درمانی رو بفرستید.

این داداش ما، دیگه دیوونه مون کرده با این ریزش مو هاش. هر دکتری باشه می بریمش و روشی که می گه رو امتحان می کنیم. تا الان کلا بی تاثیر بوده و ریزش شدیدتر هم شده. کلی شامپو و تقویت کننده مو و ماسک و هزار تا آشغال دیگه خریدیم ولی هیچی.

3. این کاربر از رومنس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

PRP خیلی خیلی گرون بود. ما از پسش بر نیومدیم. جلسه ای حدود 1.6 بود. خون می گیرن و پلاسما رو جدا می کنن و..... . و در نهایت در اکثر موارد جواب داده.

فقط مطمئن بشید جای درستی می رید. خیلی از مراکز الکی می گن PRP و روش دیگه ای استفاده می کنن. متاسفانه مراکز خوب هم همه در بالای شهر هستند و هزینه شون بسیار سنگین.

5. این کاربر از رومنس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Enter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    P30 World

پيش فرض

امروز موهامو کوتاه کردم و عکس گرفتم میخواستم بدونم ریزش موی سکه ای نیست؟چون توی اینترنت که گشتم موارد شبیه من زیاد بوده و بعد از یکسال موها مجدد رشد میکنه

تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

امروز موهامو کوتاه کردم و عکس گرفتم میخواستم بدونم ریزش موی سکه ای نیست؟چون توی اینترنت که گشتم موارد شبیه من زیاد بوده و بعد از یکسال موها مجدد رشد میکنه

دوباره سلام

واقعا می بخشید دیر جواب می دم. این پست شما رو چند پیش خوندم. ولی انقدر بدبختی هست که فرصت نمیشه.
    داداش منم دقیقا همینجوریه منتها جلوی سرش.
    اون آزمایش های داداشم رو که تو تاپیک قبلی گذاشتم انجام دادید؟
    من احتمالا چند روزی باید 24 ساعته کار کنم و وقت نمی کنم بیام. از شما خواهش می کنم اسم و آدرس این دکتر و مرکزی که معرفی کرده بهتون رو برام بفرستید.
    ممنون

یه چندتا قرص ویتامین و ..... هم هست منتها جلو دستم نیست ولی شما بری داروخانه بگی فوری یه قرص زینک می دن که قیمت های مختلف داره یکیش رو انتخاب کن بخور.

8. این کاربر از رومنس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Enter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    P30 World

پيش فرض

دوباره سلام

واقعا می بخشید دیر جواب می دم. این پست شما رو چند پیش خوندم. ولی انقدر بدبختی هست که فرصت نمیشه.
    داداش منم دقیقا همینجوریه منتها جلوی سرش.
    اون آزمایش های داداشم رو که تو تاپیک قبلی گذاشتم انجام دادید؟
    من احتمالا چند روزی باید 24 ساعته کار کنم و وقت نمی کنم بیام. از شما خواهش می کنم اسم و آدرس این دکتر و مرکزی که معرفی کرده بهتون رو برام بفرستید.
    ممنون

یه چندتا قرص ویتامین و ..... هم هست منتها جلو دستم نیست ولی شما بری داروخانه بگی فوری یه قرص زینک می دن که قیمت های مختلف داره یکیش رو انتخاب کن بخور.
    درود بر شما
    دکتری که بنده مراجعه کردم شهرستان هست و در تهران مطبی ندارن این دکتر با یه معاینه ی سطحی حرف از سوختگی پوست سرم زدند و گفتن به احتمال قوی دیگه مویی رشد نخواهد کرد و در جواب سئوالی که ازشون پرسیدم ممکنه ناحیه بیشتری از سرم رو درگیر کنه گفتند احتمال داره ولی تا زمانی که قسمت کوچکی از پوست سرتون رو نفرستیم آزمایشگاه چیزی معلوم نمیشه و منو برای اطمینان بیشتر به متخصص پوست و موی دیگری معرفی کرد که اگر ایشون هم تایید کنند از پوست سرم نمونه برداری انجام بشه و به آزمایشگاه فرستاده بشه حالا فردا شب نوبت دارم تا ببینم چی میشه همینجا اعلام میکنم.

10. این کاربر از Enter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

درود خدمت دوستان عزیز
    چند وقتیه که طبق عکس زیر دچار ریز مو شدم اول فکر میکردم ریزش موی سکه ایه و به مرور زمان برطرف میشه اما بعد از ماه ها ترسیدم که ممکنه بیشتر بشه به دکتر مراجعه کردم که متاسفانه اینقدر تخصصی و اسم های عجیب غریبی آورد که متوجه نشدم مشکل اصلی من چیه فقط آخرش به من گفت که این قسمت از سر شما ممکنه دیگه مو در نیاد و منو با نامه ارجاع به دکتر دیگه ای دادند که اگر ایشون هم تایید بکنن از پوست سرم نمونه برداری بشه که متاسفانه دکتری که بایدمنو ویزیت بکنن سرشون شلوغه و یه چند روزی طول میکشه تا بتونن منو ویزیت کنن دوستان عزیز از نامه عکس تهیه کردم میذارم که اگر اساتید تونستن توضیح بدن که مشکل ینده چی هست ممنون.
    این عارضه ای که توی نسخه ی شما نوشته شده یه عارضه نادر که اسمش Cicatricial Alopecia هست یا Scarring Alopecia یا آلوپسی سیکاتریسیل یا ریزش همراه با اسکار. نوع اولیه‌اش التهاب قسمت بالج مو رو فرا میگیره و فولیکول و سلول های بنیادین و غدد سباسه کلن تخریب میشه و جای اون لایه اسکار میشینه. بعد از ریزش اون منافذ فولیکول روی سطح سر کاملن محو میشه و سطح پوست صاف میشه انگار که اصلن مویی اینجا تاحالا وجود نداشته. نوع دومش هم معمولن بخاطر اشعه درمانی یا سوختگی یا تومور به وجود میاد. (نوع اول شایع تره). این بیماری میتونه با خارش یا قرمزی یا درد و یا تیره یا کمرنگ شدن ناحیه ریزش همراه باشه. توی این ریزش داروهای مکمل ریزش مو مثل اکوفان و زینک و اناکپس و هیرویت و... هیچ فایده ای نداره پس فعلن پولتون رو دور نریزید تا نتیجه تست مشخص بشه. برای درمان این بیماری معمولن داروهای ضد التهاب تجویز میشه

توی ریزش موی سکه ای یا Alopecia Areata معمولن ریزش مقطعیه و دوباره موها در میان چون فولیکول اسیب نمیبینه و سیستم ایمنی بدن به اشتباه موهارو عامل مخرب میشناسه و شروع به تخریبشون میکنه! و معمولن دور ناحیه ی ریزش شکل گرد و کاملن صیقل خورده است ولی توی سیکاتریسیل حاشیه های ناحیه ریزش شکل ناموزون و نامنظم داره و ragged هست. احتمالن دکترتون هم به این خاطر فکرش معطوف به ریزش سکه ای نیست. در هرصورت برای تایید الوپسی سیکاتریسیل باید بافت برداری انجام بشه و اونجا مشخص میشه که فولیکول رو التهاب گرفته یا نه. اگه التهاب باشه که همین سیکاتریسیل هست. تا تست گرفته نشه اصلن نمیشه نظر قطعی داد بنابراین فعلن نگران نباشید

12. این کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Enter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    P30 World

پيش فرض

این عارضه ای که توی نسخه ی شما نوشته شده یه عارضه نادر که اسمش Cicatricial Alopecia هست یا Scarring Alopecia یا آلوپسی سیکاتریسیل یا ریزش همراه با اسکار. نوع اولیه‌اش التهاب قسمت بالج مو رو فرا میگیره و فولیکول و سلول های بنیادین و غدد سباسه کلن تخریب میشه و جای اون لایه اسکار میشینه. بعد از ریزش اون منافذ فولیکول روی سطح سر کاملن محو میشه و سطح پوست صاف میشه انگار که اصلن مویی اینجا تاحالا وجود نداشته. نوع دومش هم معمولن بخاطر اشعه درمانی یا سوختگی یا تومور به وجود میاد. (نوع اول شایع تره). این بیماری میتونه با خارش یا قرمزی یا درد و یا تیره یا کمرنگ شدن ناحیه ریزش همراه باشه. توی این ریزش داروهای مکمل ریزش مو مثل اکوفان و زینک و اناکپس و هیرویت و... هیچ فایده ای نداره پس فعلن پولتون رو دور نریزید تا نتیجه تست مشخص بشه. برای درمان این بیماری معمولن داروهای ضد التهاب تجویز میشه

توی ریزش موی سکه ای یا Alopecia Areata معمولن ریزش مقطعیه و دوباره موها در میان چون فولیکول اسیب نمیبینه و سیستم ایمنی بدن به اشتباه موهارو عامل مخرب میشناسه و شروع به تخریبشون میکنه! و معمولن دور ناحیه ی ریزش شکل گرد و کاملن صیقل خورده است ولی توی سیکاتریسیل حاشیه های ناحیه ریزش شکل ناموزون و نامنظم داره و ragged هست. احتمالن دکترتون هم به این خاطر فکرش معطوف به ریزش سکه ای نیست. در هرصورت برای تایید الوپسی سیکاتریسیل باید بافت برداری انجام بشه و اونجا مشخص میشه که فولیکول رو التهاب گرفته یا نه. اگه التهاب باشه که همین سیکاتریسیل هست. تا تست گرفته نشه اصلن نمیشه نظر قطعی داد بنابراین فعلن نگران نباشید
    درود بر شما
    با مراجعه به دکتر دیگری ایشون دو نوع کپسول به نام های ریفامپین 300 و آزیروسین 250 به همراه پماد بتامتازون 0/1 درصد و یه داروی ترکیبی دادن و ایشون گفتند که زیر پوست ناحیه ای که موهاتون ریخته ملتهب شده و جوش های قرمز رنگی در اومده که با این داروها مانع ار این میشیم که این جوش ها ناحیه ی بیشتری رو درگیر کنن و بعد از اون با یک سری آمپول که توی سر تزریق میکنیم سعی میکنیم که ریشه موهاتونو تحریک میکنیم که مجدد رشد کنند که اگر هم نتیجه ای نداد ناچارا مجبور به کاشت مو در اون ناحیه ی ریخته شده میشید که البته من اصرار داشتم که نمونه برداری انجام بشه تا هر چه زودتر نتیجه ی قطعی مشخص بشه که دلیل ریزش موهام چی بوده که ایشون گفتند نگران نباش و عجله نکن امیدوارم که مشکل بغرنجی نباشه چون واقعا این مدت اعصابم رو ریخته به هم.

پروفشنال Enter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    P30 World

پيش فرض

دوستان گرامی سلام وقتتون بخیر بعد از گذشت بیشتر از یکسال بالاخره رفتم و از بافت موی سر نمونه برداری انجام دادن و جواب نمونه برداری رو عکسشو میذارم خواهشمندم دوستانی که تخصص دارن بفرمایند که مشکل دقیقا چی هست سپاس

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

دوستان گرامی سلام وقتتون بخیر بعد از گذشت بیشتر از یکسال بالاخره رفتم و از بافت موی سر نمونه برداری انجام دادن و جواب نمونه برداری رو عکسشو میذارم خواهشمندم دوستانی که تخصص دارن بفرمایند که مشکل دقیقا چی هست سپاس

سلام. آزمایش میگه این حالت ها در اسکالپ شما وجود داره:

- فیبروز خفیف
    - ترشح لنفوسیت ( همون حالت حمله خود ایمنی آلوپشیا آره تا)
    - مقداری ملانوفاژ
    - و عدم حضور فولیکول در نقطه ی کچلی

در اخر هم گفته که پوست یه مقدار ضخیم شده. (Acanthosis). میتونه یکی از علائم دیابت نوع دو هم باشه البته. حتمن اینم مدنظر داشته باش.

-

16. این کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •