تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 21

نام تاپيک: كاشت گردو

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

اینکه این درخت در حیاط منزل پدری شما قرار دارد دلیلی بر بی خطر بودن آن نیست.

مضرات این درخت شامل: آسیب مغزی، فلجی یکی از حسهای بدن، آسیب به اعصاب، از کار افتادن بعضی از ماهیچه ها، اختلال در تکلم، و حس جن زدگی بدلیل وجود خرافات در این زمینه و در برخی موارد مرگ هم دیده شده.

در صورت قرار گیری در معرض گازهای متساعد شده از این درخت برای مدت نیم ساعت، ابتلا به یکی از موارد ذکر شده حتمی است.

من آنچه شرط بلاغست با تو می‌گویم
    تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال

2. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

مضرات این درخت شامل: آسیب مغزی، فلجی یکی از حسهای بدن، آسیب به اعصاب، از کار افتادن بعضی از ماهیچه ها، اختلال در تکلم، و حس جن زدگی بدلیل وجود خرافات در این زمینه و در برخی موارد مرگ هم دیده شده.

در صورت قرار گیری در معرض گازهای متساعد شده از این درخت برای مدت نیم ساعت، ابتلا به یکی از موارد ذکر شده حتمی است.

چی بگم

کاربر فعال انجمن طراحی صفحات وب kian98's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    در لباس هایم

پيش فرض

آموزش کاشت بذر یا نهال گردو توی اینترنت هست کافیه سرچ کنید .
    گردو رو بهتره جایی از حیاط بکارید که چند متری با در و دیوار خونه فاصله داشته باشه چون ریشه هاش باعث ترک توی فونداسیون و دیوار میشه ...

بهتره برای کاشت گردو از یه نهال اونم نهال سالم و مطمئن استفاده کنید چون ممکنه یه گردوی بیخود بکارید بعد چندین سال گردوی بیخود هم بهتون بده : دی

اینی که میگن باعث مرگ میشه هم بیخودیه : دی
    منظور اینه که مونواکسید و دی اکسید کربن زیاد بعد از فوتوسنتز منتشر میکنه اون هم موقعی باعث مرگ میشه که شما داخل یه جنگل متراکم از درختان گردو بخواید شب بمونید نه یه درخت گردو بیچاره که تازه معلوم نیست در بیاد یا نه : دی

5. 2 کاربر از kian98 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

ممنون از شما
    هميشه جواب هاي خيلي عالي ميدين
    از يه پيرمرد شنيدم خود گردو رو هم ميشه كاشت فقط گفت بايد قبلش خود گردو رو بايد 2 هفته توي اب سرد باشه بعدش كاشته بشه
    خواهش میکنم...
    بله من هم شنیده بودم که نیاز به یسری مسائل دیگه تو نگهداری بذر هست برای کاشت. در کل این کار ممکنه.

اینکه یسری خرافات و حرفهای بی پشتوانه و عامی در مورد هر چیزی گفته بشه هم دلیل بر خطرناک بودن و شوم بودن اون چیز نیست!
    واقعیت اینه که خود من نزدیک به 10 سال در معرض دو درخت گردو بودم و نه تنها من بلکه کل خانواده و همسایه ها و ... هم همینطور و یکی از مواردی که شما گفتید مشاهده نشده!

فکر نمیکنم جایی از ایران به اندازه ی مازندران درخت گردو از انواع و اقسام مختلف داشته باشه و حتی یک مورد از تجربیات اطرافمون هم چنین چیزی رو نشون نمیده که شما میگید. درصورت درست بودن موارد متعددی که شما شمردید، الان باید این مشکلاتی بطور معنی داری در استان مازندران شیوع داشته باشه که اینطور هم نیست.

واقعیت اینه که گردو فوق العاده خاصیت داره و داشتن درختش به نظرم میتونه یه انتخاب خیلی خوب باشه و یکی از بزرگترین لذت های زندگی چیدن گردو و شکستنش پای درخت و خوردنش هست
    همونطور هم که گفتم وقتی درخت گردویی انقدر وسیع باشه که محوطه بزرگی رو پوشش بده و کسی در شب در اون محوطه باشه "ممکنه" مشکل تنفسی پیدا کنه. این اشکال درخت گردو نیست، خطای انسانی هست!!

7. 2 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

فعلا چند روزه يه دونه گردو رو توي اب سرد گذاشتم تا بعد از 2 هفته بكارمش
    اگه بخوام قلمه بزنم از كجاي درخت بايد بزنم؟

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

خواهش میکنم...
    بله من هم شنیده بودم که نیاز به یسری مسائل دیگه تو نگهداری بذر هست برای کاشت. در کل این کار ممکنه.

اینکه یسری خرافات و حرفهای بی پشتوانه و عامی در مورد هر چیزی گفته بشه هم دلیل بر خطرناک بودن و شوم بودن اون چیز نیست!
    واقعیت اینه که خود من نزدیک به 10 سال در معرض دو درخت گردو بودم و نه تنها من بلکه کل خانواده و همسایه ها و ... هم همینطور و یکی از مواردی که شما گفتید مشاهده نشده!

فکر نمیکنم جایی از ایران به اندازه ی مازندران درخت گردو از انواع و اقسام مختلف داشته باشه و حتی یک مورد از تجربیات اطرافمون هم چنین چیزی رو نشون نمیده که شما میگید. درصورت درست بودن موارد متعددی که شما شمردید، الان باید این مشکلاتی بطور معنی داری در استان مازندران شیوع داشته باشه که اینطور هم نیست.

واقعیت اینه که گردو فوق العاده خاصیت داره و داشتن درختش به نظرم میتونه یه انتخاب خیلی خوب باشه و یکی از بزرگترین لذت های زندگی چیدن گردو و شکستنش پای درخت و خوردنش هست
    همونطور هم که گفتم وقتی درخت گردویی انقدر وسیع باشه که محوطه بزرگی رو پوشش بده و کسی در شب در اون محوطه باشه "ممکنه" مشکل تنفسی پیدا کنه. این اشکال درخت گردو نیست، خطای انسانی هست!!
    العان 7 روزه كه گردو توي اب سرد هست و هنوز تغير خاصي توش ايجاد نشده

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

العان 7 روزه كه گردو توي اب سرد هست و هنوز تغير خاصي توش ايجاد نشده
    الان با مادرم در این مورد صحبت کردم. اینطور گفتن که برای کاشت بذر رو خیس نمیدن. سه تا 5تا گردو رو کنار هم میکارن تو خاک! قاعدتا از این جهت که شانس اینکه یکی یا دوتاشون ثمر بده و بتونه جونه بزنه بالائه. نحوه ی کاشتنشون تو خاک هم اینطوره که اون سمت گردو که تیزتره رو به سمت بالا باید باشه و گردو ها هم چسبیده به هم باشه

11. 2 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

الان با مادرم در این مورد صحبت کردم. اینطور گفتن که برای کاشت بذر رو خیس نمیدن. سه تا 5تا گردو رو کنار هم میکارن تو خاک! قاعدتا از این جهت که شانس اینکه یکی یا دوتاشون ثمر بده و بتونه جونه بزنه بالائه. نحوه ی کاشتنشون تو خاک هم اینطوره که اون سمت گردو که تیزتره رو به سمت بالا باید باشه و گردو ها هم چسبیده به هم باشه

فعلا كه يك ماهه كاشتمش هيچ خبري از جونه زدن نيست
    به نظرتون اگه از زير خاك در بيارمش و نگاهش كنم و بعد دوباره بكارمش خراب نميشه؟

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

فعلا كه يك ماهه كاشتمش هيچ خبري از جونه زدن نيست
    به نظرتون اگه از زير خاك در بيارمش و نگاهش كنم و بعد دوباره بكارمش خراب نميشه؟
    باز هم پرسیدم... زمان جوانه زدن همین حدود یکماه هست مثل اینکه. ولی بهترین موقع برای کاشت مثل اینکه اواخر سال هست. مثلا 15 اسفند. تا فروردین جوانه میزنه... این چیزیه که من پرسیدم و بهم گفتن.

14. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

باز هم پرسیدم... زمان جوانه زدن همین حدود یکماه هست مثل اینکه. ولی بهترین موقع برای کاشت مثل اینکه اواخر سال هست. مثلا 15 اسفند. تا فروردین جوانه میزنه... این چیزیه که من پرسیدم و بهم گفتن.

به نظرتون از زير خا دربيارمش يه نگاهي بهش بندازم خراب نميشه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •