تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: مشکل لپ تاپ hp probook 4540s ویندوز و حتی بایوس بالا نمی یادکیبورد هم از کار افتاده!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض مشکل لپ تاپ hp probook 4540s ویندوز و حتی بایوس بالا نمی یادکیبورد هم از کار افتاده!

سلام

لپ تاپ برادرم مدل hp probook 4540s اول چند ماه پیش درب سی دی رایترش دیگه باز نمیشد حالا این دو سه روز کیبورد اصلا کار نمی ده و هم چنین تاچش خیلی دیرعمل می کرد منم که فکر می کردم این کار ویروس باشه که اینجوری یکباره همه چی بهم خورد خواستم ویندوز عوض کنم چون سی دی رایترش خراب بود از طریق sd card ویندوز اونم از طریق خود ویندوز قبلی نه از طریق بایوس.
    طی مراحل نصب پارتیشن c رو خواستم delete کنم که ویندوز قبلی کلا حذف بشه ولی اصلا این گزینه نبود منم روی همون ویندوز قبلی ویندوز جدید رو نصب کردم اونم با چه دردسری چون کیبورد pc رو بهش وصل کردم و از طریق اون کار می کرد تقریبا. کیبورد خودش کلا کار دیگه نمی کرد.
    ویندوز و همه برنامه های لازم رو نصب کردم اما نه تاچ خوب شده بود نه کیبورد و نه سی دی رایتر. خاموشش کردم 3 یا 4 ساعت بعد دوباره روشن کردم اینبار فقط لوگوی hp اومد بالا و بعد صفحه سیاهی که نوشته شده :Hp Pc Hardware Diagnostics UEFI داخل اون نوشته شده : مموری تست هارد دیسک چک و لنگوییج و اگزیت و همچنین آدرس سایت hp رو داده . حالا هر کاری می کنم هیچ چیزی نمی یاد بالا صفحه همون شکلی می ایسته و تغییری نمی کنه و اگزیت هم که می زنم با همون کیبورد پی سی فایده ای نداره .
    مشکل از چیه من فقط بصورت تجربه بارها پارتیشن بندی و نصب ویندوز داشتم و تحصیلات دانشگاهی ندارم و اصلا تابحال با همچین مشکلی مواجه نشدم لطفا اگه کسی می تونه به من کمک کنه ممنون عکسش رو هم می فرستم. ضمنا حالا دیگه کیبورد pc هم براش کار نمی ده.
    امیدوارم کسی باشه بتونه کمکم کنه
    لطفا اگه کسی می تونه راهنمایی کنه
    من نمی دونم دقیقا چطوری باید سیستم رو تست کنم اصلا این مشکل به سخت افزار مربوطه یا نرم افزار من اطلاعات یکی از درایوهامو لازم دارم چه روشی وجود داره برای حل این مشکل لطفا کمکم کنید اگه اطلاعات حذف شدن امکان بازیابی اونا هست یا نه؟من نمی دونم دقیقا چطوری باید سیستم رو تست کنم اصلا این مشکل به سخت افزار مربوطه یا نرم افزار من اطلاعات یکی از درایوهامو لازم دارم چه روشی وجود داره برای حل این مشکل لطفا کمکم کنید اگه اطلاعات حذف شدن امکان بازیابی اونا هست یا نه؟

پروفشنال Y@var's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

سلام سعی میکنم در حد توان کمک کنم ان شاءالله که یکیش کار بده
    اول از همه باطری لپتاپ رو دربیارین و از شارژر هم جدا کنید و کلید روشن خاموشی یا همون پاور لپتاپ رو 30 ثانیه نگه دارین تا برق داخلش کامل تخلیه بشه
    ..
    شما چرا از طریق SD card و داخل خود ویندوز عوض کردین این روش اشتباهه و یک نصب تازه و خوب نمیشه ازش بیرون آورد. دلیل اینکه نتونستین درایو C رو هم پاک کنین همینه
    اولا شما یه فلش ویندوز بوت با یک کامپیوتر دیگه درست کنید مثلا با برنامه Rufus و بعد به لپتاپ وصل کنید و لپتاپ هم بهتره فعلا باطری رو داخلش نذارین و با همون برق مستقیم شارژر روشنش کنید و بلافاصله بعد از روشن کردن قبل از اینکه اصلا صفحه روشن بشه پشت سر هم و متوالی کلید f9 بالای کیبورد رو بزنین..(احتمالا دیگه کیبورد pc اینجا کار بده اگه نداد کیبورد رو به یه usb دیگه وصل کنید. در ضمن قبلش تست کنید که کیبورد هنوز سالمه).برای احتیاط f9 هر دو کیبورد رو پشت سر هم بزنین بعد از این کار صفحه بوت میاد در اونجا گزینه usb رو انتخاب کنید تا فلش بوت بشه و ویندوز رو از اونجا نصب کنید.
    در ضمن خرابی دی وی دی رام در لپتاپ ها زیاد پیش میاد و شاید واقعا خراب شده ولی بقیش نه
    ...
    اگر این روش جواب نداد به نظرم هاردتون ممکنه نیم سوز شده باشه. من خودم همین مدل رو دارم و یکبار هاردم نیم سوز شد و البته علائم با مال شما یکی نبود
    ...
    اگر این روش جواب نداد فعلا هاردتون رو اگر بلدین از داخل لپتاپ در بیارین و اطلاعاتش رو ازش استخراج کنید
    ...
    یه روش دیگه هم پیشنهاد میکنم که روی فلش به جای ویندوز لینوکس بریزین به صورت live بزنین بالا بیاد تا بتونین اطلاعاتتون رو وردارین البته همه اینا زمانی کارسازه که حداقل کیبورد تون کار بده یا گزینه بوت همون اول روی usb باشه و همچنین مشکل سخت افزاری حاد نداشته باشین
    ...
    در نهایت اگر باز هم نشد مشکل سخت افزاری و به احتمال زیاد مال هارده و بهتره به یک تعمیرگاه مجاز ببرین تا قطعاتتون رو تست کنن. مثلا من هاردم گهگاهی صدا گیر کردن میداد و ویندوز هنگ میکرد کامل و بعد دوباره راه می افتاد. از اینجا تشخیص دادم مال هارده و خودم به هارد مخصوص لپتاپ خریدم و با کمک یکی از دوستان عوضش کردیم و مشکل حل شد
    موفق باشید

3. این کاربر از Y@var بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

با سلام و تشکر از پاسختان
    مجبور شدم با sd card این کارو انجام بدم چون نمی تونستم از رایترش استفاده کنم و usb فلش هم نداشتم
    کلا بهم ریخته شده بود و من فقط تونستم از طریق همان ویندوز داغون شده قبلی ویندوز نصب کنم
    کیبوردش کلا کار نمی ده و کیبورد pc که بهش وصل کردم کاملا سالمه اما فقط بعضی از کلیدها با این لپ تاپ کار می ده! من
    Active.Boot.Disk.Suite_6.5

وHPUSBDisk
    و همچنین ویندوز لایو رو دانلود کردم گفتم با اینا شاید بشه ولی خوب چون هیچ چیزی نمی یاد بالا و اون صفحهه هم ثابته و کیبوردشم خراب هیچی دیگه نتونستم کاری از پیش ببرم
    گفتید که فلش ویندوز بوت و بعد کلیدهای f8 و یا f9 صفحه ثابته اصلا چیزی تغییر نمی کنه حتی کلیدهای کیبورد دیگه تاثیر گذار نیست خوب اینا که نشه منم دیگه دسترسی به این قسمت که با usb بوت بشه ندارم خواستم عکس صفحه رو بفرستم ولی چون تازه عضو شدم نمی شه!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

من باید چکار کنم آخه اصلا کلید f8 از یه کیبورد دیگه هم براش کار نمی ده چطوری باید صفحه انتخاب بوت رو داشته باشم؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

اصلا کلید f8 از کیبورد pc هم براش کار نمی ده چطوری باید صفحه انتخاب بوت رو داشته باشم؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

امیدوارم بتونید کمکم کنید من وقتی ویندوز رو نصب کردم تا دو سه ساعت بعد خوب بود! فقط همون کیبورد و عملکرد تاچ ایراد داشت!

پروفشنال Y@var's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

اگر کیبورد کار نمیده کاری نمیتونین انجام بدین و باید ببرین تعمیرگاه معتبر
    ...
    اون خاموش و روشن کردنی که گفتم رو انجام دادین؟ کیبورد تون راه نیوفتاد؟
    اگر صفحه اول میمونه و دیگه هیچی نمیاره به احتمال زیاد مادربورد یا هارد مشکل پیدا کرده

عکس صفحه ای که گیر میکنه رو اگه میتونین بگیرین و در یک سایت آپلود عکس بزارین و لینکش رو اینجا بزارین. البته با این شرایط کار ندادن کیبورد تنها راهش اینه که فعلا به فکر بیرون آوردن اطلاعات ضروریتون از هارد باشین که اونم فکر نکنم خودتون بتونین چون باید هارد رو داخل لپتاپ در بیارین و با کابل مخصوص به یه کامپیوتر دیگه بزنین که اگه هارد مشکلی نداشته باشه میتوانید اطلاعاتتون رو وردارین
    Last edited by Y@var; 03-09-2017 at 16:06.

9. این کاربر از Y@var بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

13

عکس رو می خوام بفرستم اما این فروم میگه چون کاربر جدید هستم فعلا نمیشه عکس ارسال کنم!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

لوگویhp می یاد بالا و بعد صفحه سیاهی که نوشته شده :Hp Pc Hardware Diagnostics UEFI داخل اون نوشته شده : مموری تست هارد دیسک چک و لنگوییج و اگزیت و همچنین آدرس سایت hp رو داده . حالا هر کاری می کنم هیچ چیزی نمی یاد بالا صفحه همون شکلی می ایسته و تغییری نمی کنه و اگزیت هم که می زنم با همون کیبورد پی سی فایده ای نداره .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

لوگوی hp می یاد بعدش صفحه سیاهی که نوشته شده :Hp Pc Hardware Diagnostics UEFI داخل اون نوشته شده : مموری تست هارد دیسک چک و لنگوییج و اگزیت و همچنین آدرس سایت hp رو داده

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •