تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: درخواست مشاوره در مورد نتیجه آزمایش و علل ریزش موی بسیار شدید

آخر فروم باز mf.designing's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz city

14 درخواست مشاوره در مورد نتیجه آزمایش و علل ریزش موی بسیار شدید

سلام به همه دوستان ، بخصوص فعالین بخش مفید پزشکی
    یه مشاوره کلی از دوستان میخواستم. ممنون میشم راهنماییم کنید

من چند ساله که درگیر ریزش مو بودم که طبق توصیه چنتا پزشک با داروی فیناستراید 1 میلی و ماینوکیسدل کامل کنترل شده بود و مشکلی نداشتم. هرچند گه گاه مقطعی ریزش کم و زیاد میشد اما از همون حدی که داروها نگه داشته بودن فراتر نمیرفت
    حدود 1 ماه هستش که با وجود ادامه دادن همون داروها و محلول ماینوکسیدل به یکباره ریزش خیلی شدید پیدا کردم. طوری هست که صبح که پامیشم روی بالشم کلا مو هستش و حموم هم که دیگه گفتن نداره ! اونقدر شدید شده که حتی موهای پشت سرم یا موهای اطراف سرم هم خیلی راحت با یه دست کشیدن ساده کنده میشه !
    همون هفته اول رفتم یکی از معروف ترین دکترای پوست و مو ، بهم گفت از کم خوابی و استرس هستش و با این داروها موهات برمیگرده ! لیست داروهایی که نوشت با کلی هزینه :

- آمپول ب-پانوکس
    -آمپول بیوتیکسین
    - فیناستراید 1 میلی (که قبلا هم مصرف میکردم و قطع نکرده بودم)
    - داکسیپن 10
    - ماینوکسیدل خارجی

اما بعد دو هفته استفاده از این داروها تغییری ندیدم و موهام شدیدا کم شده ! یعنی طی این مدت عملا کچل شدم !! که شدیدا باعث ناراحتی و افسردگیم شده

از یکی از دوستان خواستم برام آزمایش بنویسه و نتیجه آزمایشاتم اینا بوده :
    به نظرتون چه مشکلی میتونه باشه که باعث این حجم از ریزش مو شده ؟! آیا برگشت پذیره ؟! خودم فکر میکنم بعیده ریزش موی ارثی تو کمتر از یک ماه آدم رو کامل کچل کنه. حالا بماند که اکثر دوستانی که فیناستراید استفاده میکنن تا زمانی که دارو رو قطع نکردن هیچ ریزشی نداشتن

پیشاپیش ممنون از راهنمایی های دلسوزانتون

2. این کاربر از mf.designing بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

سلام

منم تقریبا مشکل شما رو پیدا کردم
    آزمایش دادم و چند روزه دیگه جواب آزمایشم میاد...

من سرم به شدت خارش داره و احساس میکنم پوست سرم عفوفنت کرده و الان یکی دو ماهی میشه شدت ریزش موهام به دشت بالا رفته !

واقعا برای منم عجیبیه سرعت بالا رفتن ریزش موهام ...

4. این کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام به همه دوستان ، بخصوص فعالین بخش مفید پزشکی
    یه مشاوره کلی از دوستان میخواستم. ممنون میشم راهنماییم کنید

من چند ساله که درگیر ریزش مو بودم که طبق توصیه چنتا پزشک با داروی فیناستراید 1 میلی و ماینوکیسدل کامل کنترل شده بود و مشکلی نداشتم. هرچند گه گاه مقطعی ریزش کم و زیاد میشد اما از همون حدی که داروها نگه داشته بودن فراتر نمیرفت
    حدود 1 ماه هستش که با وجود ادامه دادن همون داروها و محلول ماینوکسیدل به یکباره ریزش خیلی شدید پیدا کردم. طوری هست که صبح که پامیشم روی بالشم کلا مو هستش و حموم هم که دیگه گفتن نداره ! اونقدر شدید شده که حتی موهای پشت سرم یا موهای اطراف سرم هم خیلی راحت با یه دست کشیدن ساده کنده میشه !
    همون هفته اول رفتم یکی از معروف ترین دکترای پوست و مو ، بهم گفت از کم خوابی و استرس هستش و با این داروها موهات برمیگرده ! لیست داروهایی که نوشت با کلی هزینه :

- آمپول ب-پانوکس
    -آمپول بیوتیکسین
    - فیناستراید 1 میلی (که قبلا هم مصرف میکردم و قطع نکرده بودم)
    - داکسیپن 10
    - ماینوکسیدل خارجی

اما بعد دو هفته استفاده از این داروها تغییری ندیدم و موهام شدیدا کم شده ! یعنی طی این مدت عملا کچل شدم !! که شدیدا باعث ناراحتی و افسردگیم شده

از یکی از دوستان خواستم برام آزمایش بنویسه و نتیجه آزمایشاتم اینا بوده :
    به نظرتون چه مشکلی میتونه باشه که باعث این حجم از ریزش مو شده ؟! آیا برگشت پذیره ؟! خودم فکر میکنم بعیده ریزش موی ارثی تو کمتر از یک ماه آدم رو کامل کچل کنه. حالا بماند که اکثر دوستانی که فیناستراید استفاده میکنن تا زمانی که دارو رو قطع نکردن هیچ ریزشی نداشتن

پیشاپیش ممنون از راهنمایی های دلسوزانتون
    این ریزش جدید چطور هست؟دقیقا کجاها کم شده؟این کاهش مو منظم هست؟
    ازمایشات بجز انزیم کبدی و وجود کمبود ویتامین دی ،نرمال هست که اون هم دلیلی برای ریزش مو نیست

الگوی ریزش مو در شما خیلی مهم هست و بهتر هست عکس بفرستین
    حتی ممکن هست این ریزش همان ریزش مردانه ای باشد که تا الان جلوش رو گرفته بودین و با توجه به استرس محیطی باعث تشدیدش شده باشین

6. 2 کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mf.designing's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz city

پيش فرض

این ریزش جدید چطور هست؟دقیقا کجاها کم شده؟این کاهش مو منظم هست؟
    ازمایشات بجز انزیم کبدی و وجود کمبود ویتامین دی ،نرمال هست که اون هم دلیلی برای ریزش مو نیست

الگوی ریزش مو در شما خیلی مهم هست و بهتر هست عکس بفرستین
    حتی ممکن هست این ریزش همان ریزش مردانه ای باشد که تا الان جلوش رو گرفته بودین و با توجه به استرس محیطی باعث تشدیدش شده باشین
    من قبلا ریزش نرمال داشتم که به صورت حلالی جلوی موهام کم میشد. البته با سرعت خیلی کم. که الان مثلا 7 8 ساله اینطوریه خیلی مشخص کم نشده بود. فیناستراید هم مداوم استفاده داشتم
    الان ریزش من تقریبا در همه جای سرم هست ! حتی موهای نزدیک گردنم هم با یه دست زدن ساده میاد لای انگشتام !
    خارش رو سرم هم دارم که البته به خاطر حساسیت به ماینوکسیدل هستش ! که از وقتی میزدم این خارش و پوسته پوسته شدن رو داشتم.
    یه سوالم هم اینه که نکنه کبد چرب باعث میشه فیناستراید جذب نشه یا...؟! و اینکه مصرف دوتاستراید و اسپيرونولاكتون توصیه میشه اصلا ؟!
    در مورد استرس هم بله این روزا من استرس زندگیم شدیدا بالا رفته ! (حالا نمیدونم از استرس باشه برگشت پذیر هست آیا ؟!)

اینم یه سری عکس که هفته پیش دوستم گرفته :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Last edited by mf.designing; 01-09-2017 at 14:50.

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

من حتی چرب شدن موهام هم شدت گرفته و تقریبا بعد از حدودا 5 ساعتی از شستن موهام , پوست سرم سریعا چرب میشه

نمیدونم ربط داره یا نه اما از وقتی که شامپو ضد شورش استفاده میکنم ریزش موهام بیشتر شده

9. این کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •