تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 27

نام تاپيک: سایه دار دیدن اجسام

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

14 سایه دار دیدن اجسام

سی سالمه و حدود چهار پنج سالی میشه که اجسام رو سایه دار میبینم یک ماه هم هست که شدید شده یک سایه بالا میبینم و یک سایه پایین، مخصوصا خطوط صفحات دیجیتالی رو که روشن و پرنور هستند
    در ضمن هرگاه چشام رو ریز میکنم یا از روزنه ی کوچیک به اجسام نگاه میکنم هم سایه از بین میره هم کاملا شفاف میبینم!
    کسی هست که تجربه چنین مشکلی رو داشته باشه؟

چهارشنبه دارم میرم چشم پزشکی ولی از بس تو نت تحقیق کردم، وحشت کردم چون میگن عارضه خطرناکیه.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ممکنه فقط مقداری آستیگماتیسم باشه. ممکنه مسئله دیگه ای باشه. باید چشمتون معاینه بشه.

3. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

استیگماتیسم هم با عینک برطرف میشه؟

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

نگران نباش کار نشد نداره

اگه نباشه جاش خالی می مونه ●●●FDR●●●'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

سی سالمه و حدود چهار پنج سالی میشه که اجسام رو سایه دار میبینم یک ماه هم هست که شدید شده یک سایه بالا میبینم و یک سایه پایین، مخصوصا خطوط صفحات دیجیتالی رو که روشن و پرنور هستند
    در ضمن هرگاه چشام رو ریز میکنم یا از روزنه ی کوچیک به اجسام نگاه میکنم هم سایه از بین میره هم کاملا شفاف میبینم!
    کسی هست که تجربه چنین مشکلی رو داشته باشه؟

چهارشنبه دارم میرم چشم پزشکی ولی از بس تو نت تحقیق کردم، وحشت کردم چون میگن عارضه خطرناکیه.

من الان 6 ساله همینطوری هستم. هیچ عارضه خطرناکی هم در کار نیست. تازه من توی شب همه منابع نور رو ( از جمله ستاره ها ) رو فقط با یک چشم 8 تا یا 7 تا میبینم.

احتمالا بدلیل مشکلات انکسار نور در قرنیه یا عدسی این مشکل بوجود میاد.

چند مدت هم دنبال این بودم برای خودم یک عینک بسازم که فقط یک روزنه داشته باشه تا بتونم از توی اون روزنه همه چیز رو واضح ببینم. چون منم مثل شما متوجه شدم از توی یک روزنه خیلی واضح میبینم .

عجیب اینجاست که مشکل من ناگهانی بروز کرد. توی ماشین بودم یکدفعه احساس کردم همه چیزهایی که میبینم بخصوص منابع نور دارای دنباله و امتداد شدن . از اون به بعد دیگه همینطوری میبینم

7. این کاربر از ●●●FDR●●● بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

من الان 6 ساله همینطوری هستم. هیچ عارضه خطرناکی هم در کار نیست. تازه من توی شب همه منابع نور رو ( از جمله ستاره ها ) رو فقط با یک چشم 8 تا یا 7 تا میبینم.

احتمالا بدلیل مشکلات انکسار نور در قرنیه یا عدسی این مشکل بوجود میاد.

چند مدت هم دنبال این بودم برای خودم یک عینک بسازم که فقط یک روزنه داشته باشه تا بتونم از توی اون روزنه همه چیز رو واضح ببینم. چون منم مثل شما متوجه شدم از توی یک روزنه خیلی واضح میبینم .

عجیب اینجاست که مشکل من ناگهانی بروز کرد. توی ماشین بودم یکدفعه احساس کردم همه چیزهایی که میبینم بخصوص منابع نور دارای دنباله و امتداد شدن . از اون به بعد دیگه همینطوری میبینم
    امتداد و دنباله داشتن فکر نکنم موضوع جدی ای باشه و همون استیگماتیسمه موضوع من فکر میکنم دوبینی هست البته مطمئن نیستم.
    چه جالب من هم به این موضوع فکر کردم که همچین چیزی رو بسازم چون دید واقعا عالی و شفاف میشه

و بله برای من هم به یکباره اینطور شد پنج سال پیش بدون اغراق 16 الی 17 ساعت نشستم پشت مانیتور و کار کردم و یکدفعه سرم رو اوردم بالا دیدم همه چیز سایه دار و هاله دار شده! و شدتش هم زیاد بود اما طی یک هفته سایه ها کم شد و فقط ابجکت ها و فونت ها و چراغ های دیجیتالی رو سایه دار میدیدم اما توی یک ماه اخیر دوباره همه چیز سایه دار شده، البته منظورم از سایه همون شبح هست که شاید اسم دیگش دو بینی باشه
    اما در استیگماتیسم خوندم که اجسام کشیده میشه و سایه ها چسبیده به اجسام هستند

فکر میکنم من دچار قوز قرنیه شدم چون در قوز قرنیه اجسام ریز هم دو تا دیده میشه و خوشبختانه اینکه در قوزقرنیه ادم نابینا نمیشه و درمانش پیشرفت کرده اما یک مشکل دیگه ای هم که دارم فارغ از بی پولی و بیمه نبودن و از دکتر ترسیدن فکر کنم تحت عمل غش کنم، هرچند از یوتوب عمل قوزقرنیه رو دیدم و خیلی ساده بود.

9. این کاربر از Malona بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir hamzeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

من یک کم مشکل دید داشتم رفتم چشم پزشک گفت آستیگمات هست و نمره نیم و گفت عینک میزنی برات بنویسم ؟ من نمی فهمم خب باید عینک بزنم میزنم نباید نمیزنم یعنی چی میزنی بنویسم؟ الان من باید عینک بزنم یا نه؟ اگر نزنم نمره چشمم میره بالا ؟من اطلاعی در این مورد ندارم کسی هم از اطرافیان آستیگمات و اینا نیست هر راهنمایی هست بگید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

من یک کم مشکل دید داشتم رفتم چشم پزشک گفت آستیگمات هست و نمره نیم و گفت عینک میزنی برات بنویسم ؟ من نمی فهمم خب باید عینک بزنم میزنم نباید نمیزنم یعنی چی میزنی بنویسم؟ الان من باید عینک بزنم یا نه؟ اگر نزنم نمره چشمم میره بالا ؟من اطلاعی در این مورد ندارم کسی هم از اطرافیان آستیگمات و اینا نیست هر راهنمایی هست بگید
    تا جایی که من خوندم اگر سعی زیاد برای بهتر دیدن نمیکنید یعنی به چشماتون فشار نمیارید عینک نزنید هم مهم نیست ولی اگر فشار میارید باید عینک بزنید تا چشماتون خسته نشه و درد نگیره، نمره چشم هم ربطی به عینک زدن یا نزدن نداره.

12. این کاربر از Malona بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

چی شد مراجعه کردین ؟؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام

شایع ترین عیبهای چشم اینهاست
    آستیگمات قرنیه , آستیگمات عدسی , دوربینی (خارج شدن چشم از حالتِ کروی و کم شدن فاصله بین شبکیه و عدسی ) , نزدیک بینی ( شدن چشم از حالتِ کروی و زیاد شدن فاصله بین شبکیه و عدسی ) , انحراف چشم به سمت داخل یا خارج , تنبلی چشم به علت انحراف چشم و استفاده ی بیشتر از یک چشم , مگس پران به علت کدر شدن قسمتهائی در زجاجیه و یا کنده شدن قسمتهائی از شبکیه و شناور شدنش در مایع زجاجیه , آب مروارید , کور رنگی , شب کوری به علت کمبود سلولهای حساس به نور بر روی شبکیه , جرقه بینی به علت کنده شدن قسمتهایی از شبکیه و صدمه دیدن شبکیه که اگر ادامه دار بشه میتونه باعث کاهش بینائی و یا حتی کوری بشه . بیماری قند بسیار خطرناکه و باعث تغییرات پی در پی نمره چشم میشه و حتی کوری
    هر کسی احساس میکنه در دیدن مشکل داره باید سریع بره دکتر تا علت مشخص بشه چون گاهی مشکل جدی و خطرناک هست و اگر نادیده گرفته بشه باعث کوری میشه مثل انحراف و تنبلی چشم , جرقه بینی و صدمه دیدن شبکیه بر اثر مرض قند و یا فشار خون بالا

15. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •