تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 27 از 27

نام تاپيک: سایه دار دیدن اجسام

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

خب الان نمره چشم من رو جمع این دو عدد باید گفت؟
    این انحراف استیگماتی که گفتید ربطی به انحراف/لوچی چشم نداره؟
    نه نمره چشمتون گفتم که چشم راست میشه 1 و چشم چپ 0.75 هست. بعضی جاها مثلا برای گواهینامه و سربازی و غیره ممکنه از جمع دو شماره چشم بعنوان نمره واحد چشم استفاده کنن اما دقیقش همون نمره جدا برای هر چشم هست. فقط هر کدوم مقدار کمی استیگمات داره که چیز خیلی مهمی نیست.
    تو استیگماتیسم فکر کنم قرنیه کمی حالت دفرمی داره که تمرکز نور روی مردمک کمی دچار مشکل میشه، نه اینکه مثل لوچی کلا چشم به یک سمت کج شده باشه.
    دوستان پزشکمون بهتر میتونن توضیح بدند

2. این کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2017

پيش فرض

سلام من هم بطور ناگهانی متوجه تاری دید و سایه دار بودن دیدم شدم
    به دکتر هفته پیش رفتم و بعد از معایته گفت ک قوز قرنیه دارم من اصلا عینکی نیست و سه چهار روزه عینک اذیتم میکنه و سایه اجسام کمتر نشده چشمام یکی 1.25چشم راست ...و چشم چپ1.5 ولی با سایع رو بالا و پایین نوشته ها میبینم و بدون عینک فقط یک سمت نوشته ها ...ایا قوز قرنیه بهبود داره من قرنیه م نازکه و امکان عمل خیلی کمه لطفا یکی جواب بده خیلی نگرانم سایه ها کلافم کرده

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام من هم بطور ناگهانی متوجه تاری دید و سایه دار بودن دیدم شدم
    به دکتر هفته پیش رفتم و بعد از معایته گفت ک قوز قرنیه دارم من اصلا عینکی نیست و سه چهار روزه عینک اذیتم میکنه و سایه اجسام کمتر نشده چشمام یکی 1.25چشم راست ...و چشم چپ1.5 ولی با سایع رو بالا و پایین نوشته ها میبینم و بدون عینک فقط یک سمت نوشته ها ...ایا قوز قرنیه بهبود داره من قرنیه م نازکه و امکان عمل خیلی کمه لطفا یکی جواب بده خیلی نگرانم سایه ها کلافم کرده
    سلام
    به احتمال زیاد چشم شما فقط آستیگمات هست فقط همین .

یه عیب ساده هست که با عینک مناسب رفع میشه
    اگر با عینک خوب نمی‌بینید پس نمره ی چشمتون اشتباه محاسبه شده یا در ساخت عینک سهل انگاری شده
    جمله ی عینک مشکلی نداره فقط چشمت هنوز بهش عادت نکرده رو باور نکنید .
    با این حرفها درپوش میدارند روی خرابکاری هاشون .
    عینک اگر درست و اصولی ساخته بشه پس از همون لحظه که به چشم می زنید خوب و واضح میبینید بدون سر درد و سرگیجه و اشک چشم و اینها و برعکس احساس راحتی میکنید
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 22-11-2017 at 00:32.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2019

پيش فرض

دوستان چشم منم مقداری بالا و پایین اجسام رو دارای سایه میبینه چیکار کنم رفع شه؟

آخر فروم باز Diego's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    In her arms

پيش فرض

رفتم متخصص و جراح چشمی که خانواده میشناختن و معرفی کردند
    گفت چشام ضعیف شده یکی 2.5 شده اون یکی 1.5
    سایه اجسام معمولی از بین میرفت وقتی اون عینک مخصوص رو میزدم و خیلی دیدم شفاف شد
    ولی به موبایلم نگاه کردم دیدم اعداد رو شبح دار میبینم یعنی مثلا عدد 3 رو 33 درهم میدیدم یک 3 واضح و یک 3 خیلی کمرنگ
    بهش گفتم سایه میبینم گفت اونو ولش کن این روزنامه رو ببین روزنامه رو دیدم سایه نداشتم گفت خیالت راحت درست میشه
    میگفت چون خیلی وقته عینک نزدم اینطوری شدم و اصلاح میشه
    اصلا نمیذاشت من حرف بزنم عینکش رو هم نوشت همونجا یک عینک هم برام سفارش داد مثل این دلالها
    عینک رو هم هفته بعد باید بگیرم
    قوزقرنیه رو هم پرسیدم گفت نداری چشات استیگماته
    خلاصه خیلی سریع تو پنج دقیقه نسخه مارو پیچید

کاش بجای مطب میرفتم بیمارستان تا حالا همچین جونوری ندیده بودم

به نظرتون شبحی که در اعداد دیجیتالی وجود داره طبیعیه؟
    برای اطمینان بیشتر به یک بینایی سنج (دکتر متخصص چشم نه،بلکه بینایی سنج) مراجعه بفرمائید.اغلب ویزیت های ارزانی هم دارند و طبق تجربه ای که داشتم و دیدم اکثرشون وقت بسیاری برای مراجعه کننده میذارند و حوصله به خرج میدن.دکتر های متخصص به عل کمبود وقت و جا باز کردن برای بیمار بعدی میخوان سریع مراجعه کننده رو رد کنن بره.تشریف ببرید و اول چیزی نگید از معاینه قبلیتون و نتیجه رو ببینید بعد برگه معاینه جدید رو مقایسه کنید ببینید تفاوتی داره یا نه.حتماً لازم نیست عینک جدید سفارش بدید.بگید بعداً میام برای عینک
    چون مورد کم نبوده با یک تجویز اشتباه عینک مشکل یه آدمی چند برابر نشده باشه

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

برای اطمینان بیشتر به یک بینایی سنج (دکتر متخصص چشم نه،بلکه بینایی سنج) مراجعه بفرمائید.

.
    اغلب ویزیت های ارزانی هم دارند و طبق تجربه ای که داشتم و دیدم اکثرشون وقت بسیاری برای مراجعه کننده میذارند و حوصله به خرج میدن.
    .
    دکتر های متخصص به علت کمبود وقت و جا باز کردن برای بیمار بعدی میخوان سریع مراجعه کننده رو رد کنن بره.
    .
    تشریف ببرید و اول چیزی نگید از معاینه قبلیتون و نتیجه رو ببینید بعد برگه معاینه جدید رو مقایسه کنید ببینید تفاوتی داره یا نه.
    .
    حتماً لازم نیست عینک جدید سفارش بدید.بگید بعداً میام برای عینک
    چون مورد کم نبوده با یک تجویز اشتباه عینک مشکل یه آدمی چند برابر نشده باشه
    سلام
    سوال دوستمون Malona مربوط به چند ماه پیش هست ولی مشکل ایشون مشکل خیلی از کسانی هست که برای اولین بار عینک طبی استفاده میکنند . به همین دلیل موضوع مهمی رو توضیح میدم برای این دسته از مردم :
    .
    .
    کسی که نزدیک بین هست یعنی برای دیدنِ اشیاء نزدیک مشکلی نداره و فقط برای دیدنِ اشیاء دور احتیاج به عینک داره
    .
    حالا اگه برای این شخص, عینکِ مناسب ساخته بشه برای دیدنِ دور , به احتمال زیاد وقتی با همون عینک به اشیاء نزدیک نگاه میکنه واضح نمیبینه چون عینکش کار عدسی چشم رو مختل میکنه برای دیدنِ اشیاء نزدیک
    .
    فقط کسانی که کودک یا نوجوان هستند این مشکل رو ندارند چون عدسی چشمشون بسیار نرم و انعطاف پذیر هست و میتونه خودش رو تطبیق بده حتی برای دیدنِ اشیاء نزدیک با عینکی که مخصوص دیدنِ اشیاء دور هست که باز هم مقداری فشار میاد به عضلاتِ حرکت دهنده ی عدسی چشمشون
    .
    جوانان هم ممکنه این مشکل رو نداشته باشند اما از 30 سال به بالا , کم کم پیر چشمی شروع میشه یعنی عدسی چشم کم کم سفت میشه و دیگه مثل کودکی و نوجوانی نرم و انعطاف پذیر نیست .
    این افراد نمیتونند اشیاء نزدیک رو با عینک دوربینی واضح ببینند

.
    .
    ==================================

.
    کسانی که با عینکِ مخصوص اشیاء دور (عینکِ چشمِ نزدیک بین) , نمیتونند اشیاء نزدیک رو واضح ببینند 3 راه حل دارند :
    1- برای دیدنِ اشیاء نزدیک عینک رو بردارند
    2- برای دیدن اشیاء نزدیک , عینکشون رو با دست بگیرند بالا و بدون عینک ببینند
    3- عینک با عدسی باریک شفارش بدند تا بدونِ برداشتنِ عینک بتونند موبایل و کتاب و غیره رو ببینند و اشیاء دور رو هم از داخل عدسی عینک نگاه کنند . به همبن سادگی و
    این بهترین راه حل برای این افراد هست

.

این عکس یک عینک هست که یکی از عدسیهاش باریک سفارش داده شده مخصوص افرادی که برای دور باید عینک بزنند ولی برای نزدیک نیاز به عینک ندارند
    .

همونطور که در عکس بالا میبینید یکی از عدسیها از زیر برش داده شده تا عدسی باریک بشه ( عرضِ 2 سانت یا 2 سانت و ربع مناسب هست )
    کسی که این عینک رو میزنه , دور رو خوب میبینه و نزدیک رو هم بدون عینک میبینه چون از زیر عدسیبه اشیاء نزدیک نگاه میکنه و درنتیجه به چشمش فشار نمیاد
    .
    حتی برای کوک و نوجوان هم بهتره عدسیها باریک بشه تا برای دیدنِ نزدیک , به چشمشون فشار نیاد
    .
    گاهی بهتره که عرض عدسی 1.75 سانت باشه که اصلاً مزاحمِ دیدنِ اشیاء نزدیک نباشه
    .
    اگر فردی چشمش پیر چشم شده باشه و عدسی چشمش خیلی سفت شده باشه و عدسیهای چشمش به صورتی سفت شده باشه که نه دور رو خوب بیبینه و نه نزدیک رو پس باید "عدسیِ 2 دید" استفاده کنه و یا 2 عینک بزنه . یکی برای دور و یکی برای نزدیک . بدون عینک هم فاصله ی متوسط رو واضح میبینه مثل 2 با 3 متری
    .
    ====================================
    بهترین فریم عینک هم , نیم فریم هست مثل عکس بالا که عدسی از زیر آزاد هست و میتونین راحت باریکش کنین تا عرضش بشه 2 سانت . این نوع عینک خیلی سبکتر هست . اگر دسته اش هم استیل بسیار باریک و یا تیانیوم باشه دیگه نور علی نور هست و بسیار بسیار سبک هست خصوصاً که عدسبها هم دیگه پلاستیکی شده

.
    .
    اون قدیمها , عینک میساختند از شیشه و عرض عدسی هم 6 یا 7 سانت بود !!!! که بسیار سنگین بود و پایه هاش حتی باعث زخم شدنِ بینی میشد
    قدر عینکهای امروزی رو بدونید
    .
    مسائل مهم دیگه ای هم در ساخت عینک باید رعایت بشه مثل تعیین محل قرار گرفتنِ مردمک چشم روی طلقِ عینکِ خام و علامت زدنش تا عدسی درست بُرش بخوره و ساخته بشه
    .
    .

===================================
    .

صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

تکراری . لطفا حذف شود ,,,,,,
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 08-04-2019 at 10:16. دليل: تکراری

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •