تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 27

نام تاپيک: سایه دار دیدن اجسام

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir hamzeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

کی؟ من ؟ یه خورده کج میبینم

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    این میتونه علامت صدمه دیدن شبکیه و لکه ی زردِ شبکیه باشه که بهش میگن دژنراسیون ماکولا
    در نت اطلاعات بیشتری در موردش پیدا میکنین
    به هر حال بهتره به پزشک مراجعه کنین تا هر چی هست بدتر نشه

چند مدت هم دنبال این بودم برای خودم یک عینک بسازم که فقط یک روزنه داشته باشه تا بتونم از توی اون روزنه همه چیز رو واضح ببینم. چون منم مثل شما متوجه شدم از توی یک روزنه خیلی واضح میبینم .
    سلام
    اونهائی هم که چشمشون دوربین یا نزدیک بین هست اگر از یک روزنه نگاه کنند واضح میبینند اما یک مشکل دارند و اون کم نور شدنِ اجسام هست
    علتش هم اینه که شما مسیر بیشترِ نورهایی که قراره وارد چشم بشند و در روی شبکیه تصویر رو به وود بیارند رو میبندین یعنی شدت نور رو کاهش میدین و فقط نوری که از وسط عدسی میگذره میتونه به شبکیه برسه
    در چشم سالم , نورهایی که به همه ی قسمتهای عدسی میتابند وارد چشم میشند و دقیقاً روی شبیکه به هم میرسند و تصویری با نور طبیعی و واضح تشکیل میدند
    در چشم نزدیک بین فقط نوری که از وسط عدسی میگذره روی شبکیه میافته و بقیه ی نورها پراکنده از هم روی شبکیه میافتند که نتیجه اش تصویر برفکی یا همون تار هست
    هر چه قطر عدسی بیشتر باشه (عدسی بزرگتر باشه) نورهایی که روی شبکیه میافتند شدیدتر میشه و ما تصویر شیئ رو نورانی تر میبینیم .
    ====================

عینکِ مناسب باعث میشه که عیبِ کروس نبودنِ کره ی چشم جبران بشه و نورهای عبور کرده از همه ی قسمتهای عدسی چشم دقیقاً روی شبکیه تشکیل بشند و تصویر رو شفاف و واضح و با شدتِ نور واقعی ببینیم

3. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

رفتم متخصص و جراح چشمی که خانواده میشناختن و معرفی کردند
    گفت چشام ضعیف شده یکی 2.5 شده اون یکی 1.5
    سایه اجسام معمولی از بین میرفت وقتی اون عینک مخصوص رو میزدم و خیلی دیدم شفاف شد
    ولی به موبایلم نگاه کردم دیدم اعداد رو شبح دار میبینم یعنی مثلا عدد 3 رو 33 درهم میدیدم یک 3 واضح و یک 3 خیلی کمرنگ
    بهش گفتم سایه میبینم گفت اونو ولش کن این روزنامه رو ببین روزنامه رو دیدم سایه نداشتم گفت خیالت راحت درست میشه
    میگفت چون خیلی وقته عینک نزدم اینطوری شدم و اصلاح میشه
    اصلا نمیذاشت من حرف بزنم عینکش رو هم نوشت همونجا یک عینک هم برام سفارش داد مثل این دلالها
    عینک رو هم هفته بعد باید بگیرم
    قوزقرنیه رو هم پرسیدم گفت نداری چشات استیگماته
    خلاصه خیلی سریع تو پنج دقیقه نسخه مارو پیچید

کاش بجای مطب میرفتم بیمارستان تا حالا همچین جونوری ندیده بودم

به نظرتون شبحی که در اعداد دیجیتالی وجود داره طبیعیه؟
    Last edited by Malona; 30-08-2017 at 22:50.

پروفشنال farsweb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من بعد از عمل جراحی این مشکل رو پیدا کردم و دیگه هاله دار دیدن متن ها خصوصا روی مانیتور برام عادی شده

6. این کاربر از farsweb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

من بعد از عمل جراحی این مشکل رو پیدا کردم و دیگه هاله دار دیدن متن ها خصوصا روی مانیتور برام عادی شده
    بعد از عمل جراحی یا استفاده از عینک ممکنه نورها درهم دیده بشه معمولا بعد از مدتی بهتر میشه. فکر کنم موقع عمل داروی ضد اشک استفاده میکنن و بعدش برای مدتی باید قطره استفاده کنید؛ البته در شب معمولا مشکلاتش بیشتر نشون میده .
    زیاد به چشمتون فشار نیارید مثل تماشای صفحه نمایش در فضای تاریک یا میزان نبودن نور صفحه نسبت به محیط ، و همینطور خیره شدن طولانی مدت به صفحه .

میتونید با مشورت پزشکتون اشک مصنوعی یا قطره هم استفاده کنید . نذارید چشمتون زیاد خشک بمونه ، مثل زمانی که به مانیتور خیره میشید و پلک نمیزنید.

رفتم متخصص و جراح چشمی که خانواده میشناختن و معرفی کردند
    گفت چشام ضعیف شده یکی 2.5 شده اون یکی 1.5
    سایه اجسام معمولی از بین میرفت وقتی اون عینک مخصوص رو میزدم و خیلی دیدم شفاف شد
    ولی به موبایلم نگاه کردم دیدم اعداد رو شبح دار میبینم یعنی مثلا عدد 3 رو 33 درهم میدیدم یک 3 واضح و یک 3 خیلی کمرنگ
    بهش گفتم سایه میبینم گفت اونو ولش کن این روزنامه رو ببین روزنامه رو دیدم سایه نداشتم گفت خیالت راحت درست میشه
    میگفت چون خیلی وقته عینک نزدم اینطوری شدم و اصلاح میشه
    اصلا نمیذاشت من حرف بزنم عینکش رو هم نوشت همونجا یک عینک هم برام سفارش داد مثل این دلالها
    عینک رو هم هفته بعد باید بگیرم
    قوزقرنیه رو هم پرسیدم گفت نداری چشات استیگماته
    خلاصه خیلی سریع تو پنج دقیقه نسخه مارو پیچید

کاش بجای مطب میرفتم بیمارستان تا حالا همچین جونوری ندیده بودم

به نظرتون شبحی که در اعداد دیجیتالی وجود داره طبیعیه؟
    این مورد و من تجربه داشتم ، بهتره به دکتر دیگری هم مراجعه کنید که مشهور تر باشه و ابزار سنجش پیشرفته تری داشته باشه. گاهی ممکنه یه دکتر برای چشمتون 0.25 یا 0.5 نمره بیشتر عینک بنویسه و این ممکنه به چشمتون آسیب بزنه. اگه نمره عینک از نمره چشم 0.25 کمتر هم باشه خوبه و مشکلی نداره ، ولی شماره بالاتر باشه اگه اولش کمی سرگیجه گرفتید مشخص میشه .

منم اعداد دیجیتالی رو در شب حاله دار می بینم مثل چراغهای خیابون از داخل ماشین که هرچه سطح شیشه کثیف تر باشه بدتر میشه. اگه چشمتون رو با اشک یا با آب خیس کنید و پلک بزنید معمولا خوب نشون داده میشه.

8. 2 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

این مورد و من تجربه داشتم ، بهتره به دکتر دیگری هم مراجعه کنید که مشهور تر باشه و ابزار سنجش پیشرفته تری داشته باشه. گاهی ممکنه یه دکتر برای چشمتون 0.25 یا 0.5 نمره بیشتر عینک بنویسه و این ممکنه به چشمتون آسیب بزنه. اگه نمره عینک از نمره چشم 0.25 کمتر هم باشه خوبه و مشکلی نداره ، ولی شماره بالاتر باشه اگه اولش کمی سرگیجه گرفتید مشخص میشه .

منم اعداد دیجیتالی رو در شب حاله دار می بینم مثل چراغهای خیابون از داخل ماشین که هرچه سطح شیشه کثیف تر باشه بدتر میشه. اگه چشمتون رو با اشک یا با آب خیس کنید و پلک بزنید معمولا خوب نشون داده میشه.
    بله با اشک مصنوعی تست کردم حدود سی ثانیه همه چیز بدون سایه میشه

عینک رو شنبه باید برم از خودش تحویل بگیرم گفت همه چیز رو تست میکنیم اگر مشکل داشت تغییر میدیم
    اولش که با یه دستگاهی که بالن و جاده رو نشون میده چشمام رو نگاه کرد و گفت ضعیفه
    بعد با اون دستگاه عینک (که چندین لنز داره) حروف E تابلو رو نشون داد که هر شیشه ای میاورد پایین Eها شفافتر میشدن ولی سایه ها پابرجا بودن که رسید به شیشه ای که کاملا شفاف شد و کوچکترین E هارو هم میدیدم و سایه ها هم از بین رفت اما موبایلم رو نگاه کردم و دیدم اعداد سایه دار هستند که در جواب گفت مهم نیست و عینک بزنی یه مدت خوب میشه...

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

تا جایی که من خوندم اگر سعی زیاد برای بهتر دیدن نمیکنید یعنی به چشماتون فشار نمیارید عینک نزنید هم مهم نیست ولی اگر فشار میارید باید عینک بزنید تا چشماتون خسته نشه و درد نگیره،
    نمره چشم هم ربطی به عینک زدن یا نزدن نداره.
    سلام

مسئله فقط فشار اومدن یا فشار نیومدن به چشم نیست
    گاهی جانِ فرد و دیگران به درست و واضح دیدنش بستگی داره مثل راننده یا عابری که در خیابون هست .
    ضعیف بودن چشمشون میتونه به قیمت جانشون یا جان دیگران تموم بشه

هر کسی درست نمیبینه باید بره دکتر تا با عینک یا لنز یا دارو و یا لیزر و یا جراحی مشکل چشمش برطرف بشه چون حدود 80% از اطلاعاتی که به مغز میرسه از راه چشم هست و ضعیف بودنش یعنی اطلاعاتِ بسیاری به شکل غلط و ناقص به مغز میرسه و باعث تصمیمهای اشتباه و عکس العملهای اشتباه میشه و کلی هزینه داره برای فرد و اجتماع
    گاهی ضعف چشم باعث قوزی شدن فرد میشه , گاهی باعث عقب موندگی در درس و تحصیل و حتی ترک تحصیل میشه و ناموفق بودن در شغل و یا اخراج شدن و یا خسارت سنگین زدن به خود و دیگران
    شنیدن هم همینطوره . بیش از 90% اطلاعاتِ جهان اطرافمون از راه گوش و چشم به مغز میرسه
    کلاً اعضا و جوارح بدن هر چه سالمتر باشند موفقیت و آسایش و آرامش و ایمنی و امنیتِ فرد و جامعه بیشتر میشه
    برای همینه که کشوری که اکثر مردمش بهداشت رو رعایت میکنند و از دخانیات و الکل خوری و مواد مخدر و بی بند و باری جنسی به دورند , اون کشور مشکلاتش خیلی کمتره و موفقیتهاشون و رضایت مردم هم بیشتره
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 02-09-2017 at 16:34.

11. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

خب ما هم بالاخره عینکی شدیم
    اینقدر ناراحت بودم که درست متوجه نشدم شماره چشمم چنده
    OD = -1- 0.75 X 180
    OS = - 0.75 - 1.5 X 180
    1- این اعداد بالا تو جعبه عینک بود معنیش چیه؟
    مدل عینک هم زده uv 400 porsche design antireflex south korean
    2- خوبه یا باید تغییرش بدم؟ بودجه هم نهایتا 200 (فقط برای عدسی)
    3- این عینک خیلی سبکه ولی بازم امکان داره حالت چشمها و زیرچشمهارو تغییر بده؟
    هر کسی رو دیدم حالت چشماش بعد از عینک زدن بد شده

در مورد مشکل سایه هم الان همه اجسام شفاف و بدون سایه است به جز بعضی چراغ ها و ماه و ستاره و اینجور چیزا که هاله/سایه/روح دارند

و خوشبختانه فونت ها و اعداد ویندوز بدون سایه است و کارم رو میتونم دوباره راحت انجام بدم

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

خب ما هم بالاخره عینکی شدیم
    اینقدر ناراحت بودم که درست متوجه نشدم شماره چشمم چنده
    OD = -1- 0.75 X 180
    OS = - 0.75 - 1.5 X 180
    1- این اعداد بالا تو جعبه عینک بود معنیش چیه؟
    مدل عینک هم زده uv 400 porsche design antireflex south korean
    2- خوبه یا باید تغییرش بدم؟ بودجه هم نهایتا 200 (فقط برای عدسی)
    3- این عینک خیلی سبکه ولی بازم امکان داره حالت چشمها و زیرچشمهارو تغییر بده؟
    هر کسی رو دیدم حالت چشماش بعد از عینک زدن بد شده

در مورد مشکل سایه هم الان همه اجسام شفاف و بدون سایه است به جز بعضی چراغ ها و ماه و ستاره و اینجور چیزا که هاله/سایه/روح دارند

و خوشبختانه فونت ها و اعداد ویندوز بدون سایه است و کارم رو میتونم دوباره راحت انجام بدم
    منظور OD چشم راست و OS چشم چپه
    عدد اول نمره هر چشم ( یا همون عینک ) هست که برای شما منفی 1 برای چشم راست و منفی 0.75 برای چشم چپ هست. علامت منفی یا مثبت قبلش برای دوربین یا نزدیک بین استفاده میشه درست خاطرم نیست کدوم.
    اما اعداد بعدی 0.75 و 1.5 مقدار درجه انحراف آستیگماتیسم هر چشم هست نسبت به محور افق ( عدد 180 درجه محورش هست )

14. 2 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

منظور OD چشم راست و OS چشم چپه
    عدد اول نمره هر چشم ( یا همون عینک ) هست که برای شما منفی 1 برای چشم راست و منفی 0.75 برای چشم چپ هست. علامت منفی یا مثبت قبلش برای دوربین یا نزدیک بین استفاده میشه درست خاطرم نیست کدوم.
    اما اعداد بعدی 0.75 و 1.5 مقدار درجه انحراف آستیگماتیسم هر چشم هست نسبت به محور افق ( عدد 180 درجه محورش هست )
    خب الان نمره چشم من رو جمع این دو عدد باید گفت؟
    این انحراف استیگماتی که گفتید ربطی به انحراف/لوچی چشم نداره؟
    Last edited by Malona; 03-09-2017 at 08:42.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •