تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 43 از 400 اولاول ... 333940414243444546475393143 ... آخرآخر
نمايش نتايج 421 به 430 از 3992

نام تاپيک: نقد و بررسی مودم جدید TF-i60 (4.5G) ایرانسل

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

سلام علیکم/
    اونجا نمیتونم بیام لابد تا نیام اونجا نمیدی/
    در مقابل چیزی میخوای؟خجالت بکش بگوکافیه آپ کنی لینکو پ.خ کنی/

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

ببین قول میدم تک خوری نکنم اگر داری بده بیاد باید روی مودم خودم تست کنم مطمئنم جواب میده

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2017

پيش فرض

سلام دوستان با نصب فریمور آیا مودم قابلیت تجمیعش اوکی میشه یا خیر؟

داره خودمونی میشه farhadhttp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

من امروز (توی طرح تویض وایمکس) یک مودم TF-i60 برام اوردند. چند تا سوال راجع بهش دارم:
    1- من برای اینترنت ثابت ازش استفاده می کنم (TDD) این که این مودم قابلیت تجمیع فرکانس نداره (cat6) برای اینترنت (TD-LTE) تاثیری داره اصلا یا فقط به درد اینترنت سیمکارت های اعتباری می خوره ؟
    2- میشه با سیم کارت (TD-LTE) به شبکه FDD وصل بشیم ؟ اگه آره سرعت بیشتر میشه ؟ (طبیعتا باید بیشتر بشه) و بعداونوقت حجم مصرفمون چی میشه از همون بسته اینترنتی که برای (TD-LTE) خریدیم کم میشه ؟
    3- بعد من اصلا برام سرعت دانلود مهم نیست از لحاظ پینگ شبکه FDD پایدارتره یا TDD ؟
    4- وقتی مایمو 4x4 فعال بشه به درد سیم کارت (TD-LTE) می خوره یا سیمکارت های اعتباری که 4.5G دارن؟
    5- در کل من الان سیمکارت (TD-LTE) بندازم روش باهاش کار کنم بهتره یا سیمکارت اعتباری ؟
    کلا گیج شدم به خدا همون وایمکس رو داشتم سرعتش پایین بود ولی پینگش عالی بود این اواخر که همه کوچ کرده بودن به اینترنت (TD-LTE) پینگ اروپا رسیده بود به 40 از کسایی که تو آلمان بازی میکردن هم پینگ کمتری داشتم...
    این بیشعور ها ماه آخر اجازه شارژ دادن ولی چهارشنبه هفته پیش یه دفعه اکانت وایمکس م رو غیر فعل کردن.(10 - 12 روز مونده بود از تعرفه ی نامحدودم حدود 20 - 30 تومن ضرر کردم. حالا خدا کنه به اعتبار اکانت سیمکارت (TD-LTE) ام اضافه کنند.)
    چند نفر دیگه هم اینجا درخواست کمک کردند هیچ کس جواب نداد
    بابا همه ما که مهندس شبکه نیستیم یکی وقت بذاره برا ما مبتدی ها هم یه توضیح کامل بده ببینیم چی به چیه ...
    Last edited by farhadhttp; 10-12-2017 at 00:09.

5. 2 کاربر از farhadhttp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه sky_dvb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

لطفا این پست پاک شود بعل نبودن حذف
    Last edited by sky_dvb; 10-12-2017 at 01:46.

تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

من امروز (توی طرح تویض وایمکس) یک مودم TF-i60 برام اوردند. چند تا سوال راجع بهش دارم:
    1- من برای اینترنت ثابت ازش استفاده می کنم (TDD) این که این مودم قابلیت تجمیع فرکانس نداره (cat6) برای اینترنت (TD-LTE) تاثیری داره اصلا یا فقط به درد اینترنت سیمکارت های اعتباری می خوره ؟
    2- میشه با سیم کارت (TD-LTE) به شبکه FDD وصل بشیم ؟ اگه آره سرعت بیشتر میشه ؟ (طبیعتا باید بیشتر بشه) و بعداونوقت حجم مصرفمون چی میشه از همون بسته اینترنتی که برای (TD-LTE) خریدیم کم میشه ؟
    3- بعد من اصلا برام سرعت دانلود مهم نیست از لحاظ پینگ شبکه FDD پایدارتره یا TDD ؟
    4- وقتی مایمو 4x4 فعال بشه به درد سیم کارت (TD-LTE) می خوره یا سیمکارت های اعتباری که 4.5G دارن؟
    5- در کل من الان سیمکارت (TD-LTE) بندازم روش باهاش کار کنم بهتره یا سیمکارت اعتباری ؟
    کلا گیج شدم به خدا همون وایمکس رو داشتم سرعتش پایین بود ولی پینگش عالی بود این اواخر که همه کوچ کرده بودن به اینترنت (TD-LTE) پینگ اروپا رسیده بود به 40 از کسایی که تو آلمان بازی میکردن هم پینگ کمتری داشتم...
    این بیشعور ها ماه آخر اجازه شارژ دادن ولی چهارشنبه هفته پیش یه دفعه اکانت وایمکس م رو غیر فعل کردن.(10 - 12 روز مونده بود از تعرفه ی نامحدودم حدود 20 - 30 تومن ضرر کردم. حالا خدا کنه به اعتبار اکانت سیمکارت (TD-LTE) ام اضافه کنند.)
    چند نفر دیگه هم اینجا درخواست کمک کردند هیچ کس جواب نداد
    بابا همه ما که مهندس شبکه نیستیم یکی وقت بذاره برا ما مبتدی ها هم یه توضیح کامل بده ببینیم چی به چیه ...
    من حدود چند هفته ایی این مودم رو گرفتم و فقط میتونم بگم tdlte فقط ی اسمه و لا غیر سیگنالش که پرش داره زیاد و سرعتش نسبت همون سیم کارت 4g معمولی پایین تر بود تازه فاصله ما با دکل ایرانسل کمتر از 100 متر هست و تو محدوده تحت پوشش هستیم تنظیمات FDD TDD اصلا تاثیر نداشت و روی یکیش میزاشتم اصلا قطع میشد دو روز پیش با ضرر فروختمش رفت تجمیع هم نداره و در کل پول حروم کردنه برای این مدل و کلا td lte اصلا سمتش نرید که مفت گرونه و بسته های بیخودی گرون حالا حالا کار داره تا جابیفته همون ی مودم خوب و غیر لاک بگیرین و ی سیم 4g خیلی بهتره

8. این کاربر از sky_dvb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه alireza_asol's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام
    دوست من این مودمو داره
    برای 4g استفاده میکنه ازش
    آنتن دهی توی خونشون بده برای همین یه آنتنم خریده
    ولی میگه وقتی آنتن رو وصل میکنه ، آنتن دهی مودم بدتر میشه!
    مشکل چیه به نظرتون ؟ یعنی آنتن خود مودم از اینی که خریده قویتره؟
    مدل آنتن هم w435

10. این کاربر از alireza_asol بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام
    دوست من این مودمو داره
    برای 4g استفاده میکنه ازش
    آنتن دهی توی خونشون بده برای همین یه آنتنم خریده
    ولی میگه وقتی آنتن رو وصل میکنه ، آنتن دهی مودم بدتر میشه!
    مشکل چیه به نظرتون ؟ یعنی آنتن خود مودم از اینی که خریده قویتره؟
    مدل آنتن هم w435
    بله درسته منم دو مدل انتن بهش زدم بدتر میشد فرکانس tdlte 3500 که فعلا براش چیزی نیست و روی 4g هم انتن افتضاح میشد معلوم نیست از فریمور مسخره ایرانسله یا خود مودم در کل فاجعس واقعا

داره خودمونی میشه farhadhttp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

خوب دوستان بعد از 10 ساعت تحقیق تو فروم های خارجی و ایرانی یه چیزایی دستگیرم شد (در حد اطلاعاتی که یه کاربر ساده نیاز داره) تو چند تا پست قبل گفتم که بعد از 5 سال استفاده از وایمکس بلاخره چند روز پیش (به زور) قطعش کردن الانم مجبور شدم درخواست دادم مودم وایمکس رو گرفتن یه TF-i60 بهم دادن.
    خوب بریم سراغ چیزایی که فهمیدم .
    اولا ایتکه من 2 دور 43 صفحه این تاپیک رو خودم چند نفر خواهش کرده بودند یکی یه توضیح بده LTEwatch چیه هیچ کس محل نذاشته بود. این یکی از دلایلی که ایران پیشرفت نمی کنه من الان بپرسم قضیه فلان بازیگر چی بود 50 نفر میان مفصل توضیحات میدن بعد یکی یه سوال تخصصی می پرسه طرف که اطلاعات داره حوصله نداره بخواد تایب کنه توضیح بده . حالا اون به کنار 2 تا لینک تاپیک هم نمی ده حداقل یه منبع باشه خودمون تحقیق کنیم.
    تا اونجایی که من فهمیدم اینترنت نسل 4 توی ایران 2 نوع یکی به صورت FDD یعنی به زبان ساده دو فرکانس متفاوت داره که از یه فرکانس دانلود ها انجام میشه و از یه فرکانس دیگه آپلود ها این کمک میکنه که تداخل کم بشه و در نتیجه سرعت بیشتری رو تجربه میکنید نوع دوم هم TDD هست که ایراسل بهش میگه (TD-LTE) یا اینترنت ثابت نسل چهار (چرا میگه ثابت نمیفهمم) این یکی به زبان ساده از زمانبندی برای ارسال و دریافت اطلاعات استفاده میکنه یعنی تو یه زمان دانلود میکنه و تو یه زمان دیگه آپلود.
    خوب این از این.
    حالا نکته جالب اینه طبق تحقیق من 90 درصد تجهیزات استفاده شده واسه پیاده سازی شبکه های FDD و TDD یکسانه و بیشتر اپراتور ها تو دنیا این دو تا رو همزمان ارایه میدن. حالا همراه اول و ایرانسل هم جفتش رو ارایه میدن اما من نمی فهمم چرا سیمکارت هاش رو جدا کردن چون با سیمکارت یوسیم باید بشه به طور همزمان از هر دو استفاده کرد.
    حالا بگذریم. یه نکته رو هم بگم کلا تو ایران چون همه گیر سرعت ان این طرز تفکر به وجود اومده که FDD خیلی بهتره ولی در دنیا کاملا برعکس این قضیه صدق میکنه چوت TDD نیاز به دو کانال نداره و از یه کانال برای دریافت و ارسال استفاده می کنه (بالاتر توضیح دادم کامل) از مایمو و تکنولوژی های پیشرفته ی دیگه پشتیبانی میکنه و مهم تر از همه مقرون به صرفه تره (البته تو دنیا ها نه تو ایران )
    خوب از اینم بگذریم. (اصلا از بحث اصلی منحرف شدیم)
    حالا شما به فرض که مودم TF-i60 ایرانسل رو میخری. توی بسته یه سیم کارت (TD-LTE) قرار داره واسه اتصال به TDD (که عملا باید بشه باهاش به FDD هم وصل شد ولی خوب ما می گیم اون فقط برا TDD) این سیمکارت بعد از چند روز فعال میشه که از طریق تلفن بهتون اطلاع میدن. یه سیمکارت هدیه هم هست که باید برید با کپی کارت ملی نمایندگی ایرانسل فعالش کنید که اون همون مثل سیمکارت اعتباری های خودمون می مونه ولی از 4.5G هم پشتیبانی میکنه (حالا میگم چیه).اون سیمکارت هم برای اتصال به FDD استفاده میشه.(که باز با اون هم باید بتونید به TDD وصل شین ولی ما میگیم فقط برا FDD)
    حالا اینترنت نسل چهار ایرانسل از نوامبر 2014 با فرکانس 1800MHZ در باند 3 و باند 7 برای LTE-A از نوع FDD فعال شد و همچنین فرکانس 3500MHz در باند42 برای TDD فعال شده. (این داستان باند ها رو نمیدونم حوصله هم ندارم تحقیق کنم دیگه واسه امشب خسته شدم یه پدر آمرزیده ای توضیح بده تفاوت باند ها و فرکانسشون رو و اینکه چه تفاوتی در کیفیت سرویس ایجاد می کنند بعد مثل اینکه ایرانسل اون فرکانس 3500MHz رو گذاشته رو بدترین فرکانس ممکن که مودم های کمی پشتیبانی میکنن. اینا رو یکی توضیح بده دیگه.)
    خوب بلاخره میرسیم به LTEwatch و کاربردش
    توی تنظیمات مودم TF-i60 نمی تونیم باند ارتباطی رو انتخاب کنیم واسه همین به یه برنامه جداگانه نیاز داریم که میشه "LTEwatch"
    از این لینک می تونید دانلودش کنید

لینک: [s8.picofile.com/file/8271146200/signal_control.rar.html[/CODE

بعدش برنامه LTEwatch رو باز میکنید و با همچین چیزی مواجه میشید

لینک: [img.upload724.com/images/93831597663234478625.jpg[/CODE

توی Settings برنامه بخش Access method رو روی حالت password میذارید Address IP رو تنظیم می کنید 192.168.1.1 و پسورد مودم رو وارد میکنید که در حالت پیشفرض admin بود ولی تو تنظیمات اولیه مجبورتون می کنه که عوضش کنید. بعد سیو می کنید . به محض سیو کردن متصل میشه و یه چیزی شبیه این میاد

لینک: [img.upload724.com/images/64169018463314022271.jpg[/CODE

اون جا که دایره قرمز کشیدم رو باید بزنید تا بتونید باند رو تغییر بدید گزینه زیاد داره ولی من توضیح دادم بالاتر که برای ایرانسل باند 3 و 7 فعاله برای FDD .شما می تونید بذارید فقط رو باند 3 یا فقط رو باند 7 و یا گزینه LTE-Advanced. حالا وقتشه 4.5G رو توضیح بدم. توی اینترنت 4.5G (اگه این مودم طوری که ادعا کرده بود ازش پشتیبانی میکرد) وقتی میذاشتید رو LTE-Advanced باند 3 و 7 با هم تجمیع میشد و سرعت و کیفیت بهتری به شما ارایه میداد. اینا که گفتم برا وقتی بود که سیمکارت اعتباری میندازید تو دستگاه.
    وقتی سیمکارت اینترنت نسل چهار ثابت رو بذارید دیگه طبیعتا باند 3 و 7 معنی نداره (چون به فرض ما فقط به TDD وصل شدیم) که در اون صورت فقط می ذاریم رو گزینه automatically . حالا اون سرعت 300 که اینقدر تبلیغ می کرد برمیگرده به همین TDD چون الان مایمو 2 هست تا چند وقت دیگه (اگه خدا بخواد) ایرانسل از مایمو 4 پشتیبانی میکنه و کسایی که با سیم کارت (TD-LTE) از این مودم استفاده می کنند می تونند امیدور باشن که کیفیت و سرعت بیشتر میشه.
    خوب این شد توضیحات کامل البته یه کاربر ساده مودم رو روشن کنه خود دستگاه اتوماتیک کارش رو راه می اندازه و نیاز به انجام یا دونستن اینا نداره ولی خوب بدونه بد نیست چون مثلا من وقتی به LTE-Advanced وصل میشم SINR رم از حالت منفی در میاد که خیلی خوبه تا قبل این که کار با LTEwatch رو یاد بگیرم اصلا آنتن نداشتم.
    بحث SINR شد بذار یه توضیح کوچیکم بدم فلسفه این عدد ها چیه .
    خلاصه بگم شما باید رو 2 تا چیز حساس باشی SINR و RSSI. (الان به زبون ساده میگم چی هستن)
    SINR نسبت سیگنال به نویز شبکه است و از اعداد منفی شروع میشه و میره تو اعداد مثبت. رابطه مستفیمی داره با تعداد چراغ های سیگنال مودمت. وقتی منفیه یعنی موقعیت مودم داغونه یا از دکل خیلی دوری یا تراکم ساختمان ها زیاده و مثلا مثل من بدبخت طبقه اول آپارتمانی. وقتی مثلا (2-) یعنی نویز دو تا به سیگنال غلبه کرده که تو این حالت یه چراغ سیگنال داری وقتی وارد مثبت ها شه سیگنال شروع میکنه به غلبه کردن به نویز که وقتی به 6 برسه تقریبا قابل قبوله و در حالت عادی برا بیشتر کاربر ها که تو موقعیت خوبی قرار دارن از 15 بالاتره ولی بالاتر تر از 6 هم باشه تقریبا حله و کارت رو راه می اندازه.
    RSSI قدرت سیگنال دریافتی که اسمش کاملا توضیحش میده.
    از حدود (100-) شروع میشه و هرچی بیشتر شه بهتره (به جدول زیر توجه کنید)

لینک: [img.upload724.com/images/05436231677381648938.jpg[/CODE

خیلی خوب تموم شد. حالا شما در حد نیازت اطلاعات داری راجع به تکنولوژی نسل 4.

دوستان ببخشید خیلی مفصل گفتم. خودم می دونم بعضی چیز ها رو خیلی مبتدیانه توضیح دادم ولی باور کنید خیلی ها نمی دونن این چیز ها رو من تا چند ساعت قبل اصلا هیچی از این ها رو نمی دونستم.
    زیاد آشنا نیستم به نوشتن مطلب توی فروم ها ببینید اگه نیازه یه تاپیک جدا تشکیل بدید برا این مطلب به اسم خودتونم پستش کنید مهم نیست.
    لطفا هر جاییش هم که اشتباه گفتم اصلاح کنید چون این ها برداشت من بوده از تحقیقی که کردم احتمالا خیلی اشکال توش هست.
    بعدم خواهش میکنم یکم وقت بذارید و توجه کنید به کسایی که مبتدی هستند و تلاش کنید با صبر و حوصله آگاهشون کنید.
    من نمی دونم چرا (مخصوصا تو حوضه IT و تکنولوژی) اونایی که حرفه ای ان به مبتدی ها به دید جزامی نگاه می کنند اصلا نمی خوان نزدیکشون شن چه برسه بخوان وقت بذارن دو تا چیز توضیح بدن .
    ولی همین چیز هاست که باعث پیشرفت یه جامعه میشه.
    به هر حال بازم ببخشید پر چونگی کردم امیدوارم مطلبی که نوشتم به درد کسی بخوره.
    فعلا که خودم مشکل زیاد دارم با این نسل چهار. حالا سوالی چیزی داشتم می پرسم.

پی نوشت: خوب بعد 7 سال مثل اینکه هنوز کاربر جدید حساب میشم جای عکس ها لینکش رو می ذارم.
    Last edited by farhadhttp; 11-12-2017 at 15:24.

13. 8 کاربر از farhadhttp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

ببین قول میدم تک خوری نکنم اگر داری بده بیاد باید روی مودم خودم تست کنم مطمئنم جواب میده
    خخخخ
    مرد مومن نه تللگرام ميري و نه ميشه بهت پيام خصوصي داد كلا همه درها رو به خودت بستي كه
    من كليه فريمورهاي مودم ها ي جديد و قديم براي مارك هاي مختلف رو دارم . منجمله فريمور همين مودم tf-i60
    اگر اون دوست عزيز برات نفرستاده خودت به من پيام خصوصي بده و يك راه ارتباطي بده تا بتونم باهات صحبت كنم

15. این کاربر از CasT!el بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •