تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 49 از 400 اولاول ... 394546474849505152535999149 ... آخرآخر
نمايش نتايج 481 به 490 از 3992

نام تاپيک: نقد و بررسی مودم جدید TF-i60 (4.5G) ایرانسل

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام به نظرتون این مودم با 230 هزار تومن و 100 گیگ اینترنت ارزش خرید داره ؟
    ایا از لحاظ انتن دهی b310 هواوی بهتره خیلی ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خوب دوستان بعد از 10 ساعت تحقیق تو فروم های خارجی و ایرانی یه چیزایی دستگیرم شد (در حد اطلاعاتی که یه کاربر ساده نیاز داره) تو چند تا پست قبل گفتم که بعد از 5 سال استفاده از وایمکس بلاخره چند روز پیش (به زور) قطعش کردن الانم مجبور شدم درخواست دادم مودم وایمکس رو گرفتن یه TF-i60 بهم دادن.
    خوب بریم سراغ چیزایی که فهمیدم .
    اولا ایتکه من 2 دور 43 صفحه این تاپیک رو خودم چند نفر خواهش کرده بودند یکی یه توضیح بده LTEwatch چیه هیچ کس محل نذاشته بود. این یکی از دلایلی که ایران پیشرفت نمی کنه من الان بپرسم قضیه فلان بازیگر چی بود 50 نفر میان مفصل توضیحات میدن بعد یکی یه سوال تخصصی می پرسه طرف که اطلاعات داره حوصله نداره بخواد تایب کنه توضیح بده . حالا اون به کنار 2 تا لینک تاپیک هم نمی ده حداقل یه منبع باشه خودمون تحقیق کنیم.
    تا اونجایی که من فهمیدم اینترنت نسل 4 توی ایران 2 نوع یکی به صورت FDD یعنی به زبان ساده دو فرکانس متفاوت داره که از یه فرکانس دانلود ها انجام میشه و از یه فرکانس دیگه آپلود ها این کمک میکنه که تداخل کم بشه و در نتیجه سرعت بیشتری رو تجربه میکنید نوع دوم هم TDD هست که ایراسل بهش میگه (TD-LTE) یا اینترنت ثابت نسل چهار (چرا میگه ثابت نمیفهمم) این یکی به زبان ساده از زمانبندی برای ارسال و دریافت اطلاعات استفاده میکنه یعنی تو یه زمان دانلود میکنه و تو یه زمان دیگه آپلود.
    خوب این از این.
    حالا نکته جالب اینه طبق تحقیق من 90 درصد تجهیزات استفاده شده واسه پیاده سازی شبکه های FDD و TDD یکسانه و بیشتر اپراتور ها تو دنیا این دو تا رو همزمان ارایه میدن. حالا همراه اول و ایرانسل هم جفتش رو ارایه میدن اما من نمی فهمم چرا سیمکارت هاش رو جدا کردن چون با سیمکارت یوسیم باید بشه به طور همزمان از هر دو استفاده کرد.
    حالا بگذریم. یه نکته رو هم بگم کلا تو ایران چون همه گیر سرعت ان این طرز تفکر به وجود اومده که FDD خیلی بهتره ولی در دنیا کاملا برعکس این قضیه صدق میکنه چوت TDD نیاز به دو کانال نداره و از یه کانال برای دریافت و ارسال استفاده می کنه (بالاتر توضیح دادم کامل) از مایمو و تکنولوژی های پیشرفته ی دیگه پشتیبانی میکنه و مهم تر از همه مقرون به صرفه تره (البته تو دنیا ها نه تو ایران )
    خوب از اینم بگذریم. (اصلا از بحث اصلی منحرف شدیم)
    حالا شما به فرض که مودم TF-i60 ایرانسل رو میخری. توی بسته یه سیم کارت (TD-LTE) قرار داره واسه اتصال به TDD (که عملا باید بشه باهاش به FDD هم وصل شد ولی خوب ما می گیم اون فقط برا TDD) این سیمکارت بعد از چند روز فعال میشه که از طریق تلفن بهتون اطلاع میدن. یه سیمکارت هدیه هم هست که باید برید با کپی کارت ملی نمایندگی ایرانسل فعالش کنید که اون همون مثل سیمکارت اعتباری های خودمون می مونه ولی از 4.5G هم پشتیبانی میکنه (حالا میگم چیه).اون سیمکارت هم برای اتصال به FDD استفاده میشه.(که باز با اون هم باید بتونید به TDD وصل شین ولی ما میگیم فقط برا FDD)
    حالا اینترنت نسل چهار ایرانسل از نوامبر 2014 با فرکانس 1800MHZ در باند 3 و باند 7 برای LTE-A از نوع FDD فعال شد و همچنین فرکانس 3500MHz در باند42 برای TDD فعال شده. (این داستان باند ها رو نمیدونم حوصله هم ندارم تحقیق کنم دیگه واسه امشب خسته شدم یه پدر آمرزیده ای توضیح بده تفاوت باند ها و فرکانسشون رو و اینکه چه تفاوتی در کیفیت سرویس ایجاد می کنند بعد مثل اینکه ایرانسل اون فرکانس 3500MHz رو گذاشته رو بدترین فرکانس ممکن که مودم های کمی پشتیبانی میکنن. اینا رو یکی توضیح بده دیگه.)
    خوب بلاخره میرسیم به LTEwatch و کاربردش
    توی تنظیمات مودم TF-i60 نمی تونیم باند ارتباطی رو انتخاب کنیم واسه همین به یه برنامه جداگانه نیاز داریم که میشه "LTEwatch"
    از این لینک می تونید دانلودش کنید

لینک: [s8.picofile.com/file/8271146200/signal_control.rar.html[/CODE

بعدش برنامه LTEwatch رو باز میکنید و با همچین چیزی مواجه میشید

لینک: [img.upload724.com/images/93831597663234478625.jpg[/CODE

توی Settings برنامه بخش Access method رو روی حالت password میذارید Address IP رو تنظیم می کنید 192.168.1.1 و پسورد مودم رو وارد میکنید که در حالت پیشفرض admin بود ولی تو تنظیمات اولیه مجبورتون می کنه که عوضش کنید. بعد سیو می کنید . به محض سیو کردن متصل میشه و یه چیزی شبیه این میاد

لینک: [img.upload724.com/images/64169018463314022271.jpg[/CODE

اون جا که دایره قرمز کشیدم رو باید بزنید تا بتونید باند رو تغییر بدید گزینه زیاد داره ولی من توضیح دادم بالاتر که برای ایرانسل باند 3 و 7 فعاله برای FDD .شما می تونید بذارید فقط رو باند 3 یا فقط رو باند 7 و یا گزینه LTE-Advanced. حالا وقتشه 4.5G رو توضیح بدم. توی اینترنت 4.5G (اگه این مودم طوری که ادعا کرده بود ازش پشتیبانی میکرد) وقتی میذاشتید رو LTE-Advanced باند 3 و 7 با هم تجمیع میشد و سرعت و کیفیت بهتری به شما ارایه میداد. اینا که گفتم برا وقتی بود که سیمکارت اعتباری میندازید تو دستگاه.
    وقتی سیمکارت اینترنت نسل چهار ثابت رو بذارید دیگه طبیعتا باند 3 و 7 معنی نداره (چون به فرض ما فقط به TDD وصل شدیم) که در اون صورت فقط می ذاریم رو گزینه automatically . حالا اون سرعت 300 که اینقدر تبلیغ می کرد برمیگرده به همین TDD چون الان مایمو 2 هست تا چند وقت دیگه (اگه خدا بخواد) ایرانسل از مایمو 4 پشتیبانی میکنه و کسایی که با سیم کارت (TD-LTE) از این مودم استفاده می کنند می تونند امیدور باشن که کیفیت و سرعت بیشتر میشه.
    خوب این شد توضیحات کامل البته یه کاربر ساده مودم رو روشن کنه خود دستگاه اتوماتیک کارش رو راه می اندازه و نیاز به انجام یا دونستن اینا نداره ولی خوب بدونه بد نیست چون مثلا من وقتی به LTE-Advanced وصل میشم SINR رم از حالت منفی در میاد که خیلی خوبه تا قبل این که کار با LTEwatch رو یاد بگیرم اصلا آنتن نداشتم.
    بحث SINR شد بذار یه توضیح کوچیکم بدم فلسفه این عدد ها چیه .
    خلاصه بگم شما باید رو 2 تا چیز حساس باشی SINR و RSSI. (الان به زبون ساده میگم چی هستن)
    SINR نسبت سیگنال به نویز شبکه است و از اعداد منفی شروع میشه و میره تو اعداد مثبت. رابطه مستفیمی داره با تعداد چراغ های سیگنال مودمت. وقتی منفیه یعنی موقعیت مودم داغونه یا از دکل خیلی دوری یا تراکم ساختمان ها زیاده و مثلا مثل من بدبخت طبقه اول آپارتمانی. وقتی مثلا (2-) یعنی نویز دو تا به سیگنال غلبه کرده که تو این حالت یه چراغ سیگنال داری وقتی وارد مثبت ها شه سیگنال شروع میکنه به غلبه کردن به نویز که وقتی به 6 برسه تقریبا قابل قبوله و در حالت عادی برا بیشتر کاربر ها که تو موقعیت خوبی قرار دارن از 15 بالاتره ولی بالاتر تر از 6 هم باشه تقریبا حله و کارت رو راه می اندازه.
    RSSI قدرت سیگنال دریافتی که اسمش کاملا توضیحش میده.
    از حدود (100-) شروع میشه و هرچی بیشتر شه بهتره (به جدول زیر توجه کنید)

لینک: [img.upload724.com/images/05436231677381648938.jpg[/CODE

خیلی خوب تموم شد. حالا شما در حد نیازت اطلاعات داری راجع به تکنولوژی نسل 4.

دوستان ببخشید خیلی مفصل گفتم. خودم می دونم بعضی چیز ها رو خیلی مبتدیانه توضیح دادم ولی باور کنید خیلی ها نمی دونن این چیز ها رو من تا چند ساعت قبل اصلا هیچی از این ها رو نمی دونستم.
    زیاد آشنا نیستم به نوشتن مطلب توی فروم ها ببینید اگه نیازه یه تاپیک جدا تشکیل بدید برا این مطلب به اسم خودتونم پستش کنید مهم نیست.
    لطفا هر جاییش هم که اشتباه گفتم اصلاح کنید چون این ها برداشت من بوده از تحقیقی که کردم احتمالا خیلی اشکال توش هست.
    بعدم خواهش میکنم یکم وقت بذارید و توجه کنید به کسایی که مبتدی هستند و تلاش کنید با صبر و حوصله آگاهشون کنید.
    من نمی دونم چرا (مخصوصا تو حوضه IT و تکنولوژی) اونایی که حرفه ای ان به مبتدی ها به دید جزامی نگاه می کنند اصلا نمی خوان نزدیکشون شن چه برسه بخوان وقت بذارن دو تا چیز توضیح بدن .
    ولی همین چیز هاست که باعث پیشرفت یه جامعه میشه.
    به هر حال بازم ببخشید پر چونگی کردم امیدوارم مطلبی که نوشتم به درد کسی بخوره.
    فعلا که خودم مشکل زیاد دارم با این نسل چهار. حالا سوالی چیزی داشتم می پرسم.

پی نوشت: خوب بعد 7 سال مثل اینکه هنوز کاربر جدید حساب میشم جای عکس ها لینکش رو می ذارم.
    داداش دمت گرم گل کاشتی.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

3. 3 کاربر از aliprince بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

خوب دوستان بعد از 10 ساعت تحقیق تو فروم های خارجی و ایرانی یه چیزایی دستگیرم شد (در حد اطلاعاتی که یه کاربر ساده نیاز داره) تو چند تا پست قبل گفتم که بعد از 5 سال استفاده از وایمکس بلاخره چند روز پیش (به زور) قطعش کردن الانم مجبور شدم درخواست دادم مودم وایمکس رو گرفتن یه TF-i60 بهم دادن.
    خوب بریم سراغ چیزایی که فهمیدم .
    اولا ایتکه من 2 دور 43 صفحه این تاپیک رو خودم چند نفر خواهش کرده بودند یکی یه توضیح بده LTEwatch چیه هیچ کس محل نذاشته بود. این یکی از دلایلی که ایران پیشرفت نمی کنه من الان بپرسم قضیه فلان بازیگر چی بود 50 نفر میان مفصل توضیحات میدن بعد یکی یه سوال تخصصی می پرسه طرف که اطلاعات داره حوصله نداره بخواد تایب کنه توضیح بده . حالا اون به کنار 2 تا لینک تاپیک هم نمی ده حداقل یه منبع باشه خودمون تحقیق کنیم.
    تا اونجایی که من فهمیدم اینترنت نسل 4 توی ایران 2 نوع یکی به صورت FDD یعنی به زبان ساده دو فرکانس متفاوت داره که از یه فرکانس دانلود ها انجام میشه و از یه فرکانس دیگه آپلود ها این کمک میکنه که تداخل کم بشه و در نتیجه سرعت بیشتری رو تجربه میکنید نوع دوم هم TDD هست که ایراسل بهش میگه (TD-LTE) یا اینترنت ثابت نسل چهار (چرا میگه ثابت نمیفهمم) این یکی به زبان ساده از زمانبندی برای ارسال و دریافت اطلاعات استفاده میکنه یعنی تو یه زمان دانلود میکنه و تو یه زمان دیگه آپلود.
    خوب این از این.
    حالا نکته جالب اینه طبق تحقیق من 90 درصد تجهیزات استفاده شده واسه پیاده سازی شبکه های FDD و TDD یکسانه و بیشتر اپراتور ها تو دنیا این دو تا رو همزمان ارایه میدن. حالا همراه اول و ایرانسل هم جفتش رو ارایه میدن اما من نمی فهمم چرا سیمکارت هاش رو جدا کردن چون با سیمکارت یوسیم باید بشه به طور همزمان از هر دو استفاده کرد.
    حالا بگذریم. یه نکته رو هم بگم کلا تو ایران چون همه گیر سرعت ان این طرز تفکر به وجود اومده که FDD خیلی بهتره ولی در دنیا کاملا برعکس این قضیه صدق میکنه چوت TDD نیاز به دو کانال نداره و از یه کانال برای دریافت و ارسال استفاده می کنه (بالاتر توضیح دادم کامل) از مایمو و تکنولوژی های پیشرفته ی دیگه پشتیبانی میکنه و مهم تر از همه مقرون به صرفه تره (البته تو دنیا ها نه تو ایران )
    خوب از اینم بگذریم. (اصلا از بحث اصلی منحرف شدیم)
    حالا شما به فرض که مودم TF-i60 ایرانسل رو میخری. توی بسته یه سیم کارت (TD-LTE) قرار داره واسه اتصال به TDD (که عملا باید بشه باهاش به FDD هم وصل شد ولی خوب ما می گیم اون فقط برا TDD) این سیمکارت بعد از چند روز فعال میشه که از طریق تلفن بهتون اطلاع میدن. یه سیمکارت هدیه هم هست که باید برید با کپی کارت ملی نمایندگی ایرانسل فعالش کنید که اون همون مثل سیمکارت اعتباری های خودمون می مونه ولی از 4.5G هم پشتیبانی میکنه (حالا میگم چیه).اون سیمکارت هم برای اتصال به FDD استفاده میشه.(که باز با اون هم باید بتونید به TDD وصل شین ولی ما میگیم فقط برا FDD)
    حالا اینترنت نسل چهار ایرانسل از نوامبر 2014 با فرکانس 1800MHZ در باند 3 و باند 7 برای LTE-A از نوع FDD فعال شد و همچنین فرکانس 3500MHz در باند42 برای TDD فعال شده. (این داستان باند ها رو نمیدونم حوصله هم ندارم تحقیق کنم دیگه واسه امشب خسته شدم یه پدر آمرزیده ای توضیح بده تفاوت باند ها و فرکانسشون رو و اینکه چه تفاوتی در کیفیت سرویس ایجاد می کنند بعد مثل اینکه ایرانسل اون فرکانس 3500MHz رو گذاشته رو بدترین فرکانس ممکن که مودم های کمی پشتیبانی میکنن. اینا رو یکی توضیح بده دیگه.)
    خوب بلاخره میرسیم به LTEwatch و کاربردش
    توی تنظیمات مودم TF-i60 نمی تونیم باند ارتباطی رو انتخاب کنیم واسه همین به یه برنامه جداگانه نیاز داریم که میشه "LTEwatch"
    از این لینک می تونید دانلودش کنید

لینک: [s8.picofile.com/file/8271146200/signal_control.rar.html[/CODE

بعدش برنامه LTEwatch رو باز میکنید و با همچین چیزی مواجه میشید

لینک: [img.upload724.com/images/93831597663234478625.jpg[/CODE

توی Settings برنامه بخش Access method رو روی حالت password میذارید Address IP رو تنظیم می کنید 192.168.1.1 و پسورد مودم رو وارد میکنید که در حالت پیشفرض admin بود ولی تو تنظیمات اولیه مجبورتون می کنه که عوضش کنید. بعد سیو می کنید . به محض سیو کردن متصل میشه و یه چیزی شبیه این میاد

لینک: [img.upload724.com/images/64169018463314022271.jpg[/CODE

اون جا که دایره قرمز کشیدم رو باید بزنید تا بتونید باند رو تغییر بدید گزینه زیاد داره ولی من توضیح دادم بالاتر که برای ایرانسل باند 3 و 7 فعاله برای FDD .شما می تونید بذارید فقط رو باند 3 یا فقط رو باند 7 و یا گزینه LTE-Advanced. حالا وقتشه 4.5G رو توضیح بدم. توی اینترنت 4.5G (اگه این مودم طوری که ادعا کرده بود ازش پشتیبانی میکرد) وقتی میذاشتید رو LTE-Advanced باند 3 و 7 با هم تجمیع میشد و سرعت و کیفیت بهتری به شما ارایه میداد. اینا که گفتم برا وقتی بود که سیمکارت اعتباری میندازید تو دستگاه.
    وقتی سیمکارت اینترنت نسل چهار ثابت رو بذارید دیگه طبیعتا باند 3 و 7 معنی نداره (چون به فرض ما فقط به TDD وصل شدیم) که در اون صورت فقط می ذاریم رو گزینه automatically . حالا اون سرعت 300 که اینقدر تبلیغ می کرد برمیگرده به همین TDD چون الان مایمو 2 هست تا چند وقت دیگه (اگه خدا بخواد) ایرانسل از مایمو 4 پشتیبانی میکنه و کسایی که با سیم کارت (TD-LTE) از این مودم استفاده می کنند می تونند امیدور باشن که کیفیت و سرعت بیشتر میشه.
    خوب این شد توضیحات کامل البته یه کاربر ساده مودم رو روشن کنه خود دستگاه اتوماتیک کارش رو راه می اندازه و نیاز به انجام یا دونستن اینا نداره ولی خوب بدونه بد نیست چون مثلا من وقتی به LTE-Advanced وصل میشم SINR رم از حالت منفی در میاد که خیلی خوبه تا قبل این که کار با LTEwatch رو یاد بگیرم اصلا آنتن نداشتم.
    بحث SINR شد بذار یه توضیح کوچیکم بدم فلسفه این عدد ها چیه .
    خلاصه بگم شما باید رو 2 تا چیز حساس باشی SINR و RSSI. (الان به زبون ساده میگم چی هستن)
    SINR نسبت سیگنال به نویز شبکه است و از اعداد منفی شروع میشه و میره تو اعداد مثبت. رابطه مستفیمی داره با تعداد چراغ های سیگنال مودمت. وقتی منفیه یعنی موقعیت مودم داغونه یا از دکل خیلی دوری یا تراکم ساختمان ها زیاده و مثلا مثل من بدبخت طبقه اول آپارتمانی. وقتی مثلا (2-) یعنی نویز دو تا به سیگنال غلبه کرده که تو این حالت یه چراغ سیگنال داری وقتی وارد مثبت ها شه سیگنال شروع میکنه به غلبه کردن به نویز که وقتی به 6 برسه تقریبا قابل قبوله و در حالت عادی برا بیشتر کاربر ها که تو موقعیت خوبی قرار دارن از 15 بالاتره ولی بالاتر تر از 6 هم باشه تقریبا حله و کارت رو راه می اندازه.
    RSSI قدرت سیگنال دریافتی که اسمش کاملا توضیحش میده.
    از حدود (100-) شروع میشه و هرچی بیشتر شه بهتره (به جدول زیر توجه کنید)

لینک: [img.upload724.com/images/05436231677381648938.jpg[/CODE

خیلی خوب تموم شد. حالا شما در حد نیازت اطلاعات داری راجع به تکنولوژی نسل 4.

دوستان ببخشید خیلی مفصل گفتم. خودم می دونم بعضی چیز ها رو خیلی مبتدیانه توضیح دادم ولی باور کنید خیلی ها نمی دونن این چیز ها رو من تا چند ساعت قبل اصلا هیچی از این ها رو نمی دونستم.
    زیاد آشنا نیستم به نوشتن مطلب توی فروم ها ببینید اگه نیازه یه تاپیک جدا تشکیل بدید برا این مطلب به اسم خودتونم پستش کنید مهم نیست.
    لطفا هر جاییش هم که اشتباه گفتم اصلاح کنید چون این ها برداشت من بوده از تحقیقی که کردم احتمالا خیلی اشکال توش هست.
    بعدم خواهش میکنم یکم وقت بذارید و توجه کنید به کسایی که مبتدی هستند و تلاش کنید با صبر و حوصله آگاهشون کنید.
    من نمی دونم چرا (مخصوصا تو حوضه IT و تکنولوژی) اونایی که حرفه ای ان به مبتدی ها به دید جزامی نگاه می کنند اصلا نمی خوان نزدیکشون شن چه برسه بخوان وقت بذارن دو تا چیز توضیح بدن .
    ولی همین چیز هاست که باعث پیشرفت یه جامعه میشه.
    به هر حال بازم ببخشید پر چونگی کردم امیدوارم مطلبی که نوشتم به درد کسی بخوره.
    فعلا که خودم مشکل زیاد دارم با این نسل چهار. حالا سوالی چیزی داشتم می پرسم.

پی نوشت: خوب بعد 7 سال مثل اینکه هنوز کاربر جدید حساب میشم جای عکس ها لینکش رو می ذارم.
    سلام انتن دهیش نسبت به موبایل چجوریه انصافا؟

5. این کاربر از karenss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه basem.c905's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    خوزستان نفت خیز

پيش فرض

ممنون جناب nazari71 بخاطر قراردادن فرمویر
    چند پست قبلی بعضیها گفتن آپلود میکنن اما....

بهرحال فرمویرو کاملا extract کردم و دیدم کلا ایرانسل دستبرده و یکسری از قابلیتها را حذف کرده ! (معمولا آپشنهارا حذف نمیکنن و غیرفعال میکنن)
    حالا اگر غیر فعال بود باز سریع میشد با ویرایش جزئی دوباره فعال کرد !البته میشود اضافه کرد اما وقت میبره + خودم این مودم رو ندارم تست کنم
    بهرحال اگر احتیاج دارید آپلود کنم مخصوصا وب یو آی حالا فایل بین یا اینکه extract شده
    سلام این فایل رو تزریق کردم اما آنلاک نشد . بایستی چیکار کنم ؟

داره خودمونی میشه basem.c905's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    خوزستان نفت خیز

پيش فرض

ممنون جناب nazari71 بخاطر قراردادن فرمویر
    چند پست قبلی بعضیها گفتن آپلود میکنن اما....

بهرحال فرمویرو کاملا extract کردم و دیدم کلا ایرانسل دستبرده و یکسری از قابلیتها را حذف کرده ! (معمولا آپشنهارا حذف نمیکنن و غیرفعال میکنن)
    حالا اگر غیر فعال بود باز سریع میشد با ویرایش جزئی دوباره فعال کرد !البته میشود اضافه کرد اما وقت میبره + خودم این مودم رو ندارم تست کنم
    بهرحال اگر احتیاج دارید آپلود کنم مخصوصا وب یو آی حالا فایل بین یا اینکه extract شده
    دوست گرامی
    هم سوکت USb و هم سوکت شارژ موبایل رو بش وصل کردم اما متاسفانه بازم به کامپیوتر شناسایی نمیشه
    فایل فریمور کشورهای دیگه رو هم بهم زدم بازم قبول نمیکنه
    کلا دو راه به ذهنم میرسه یکی اینکه تو اون فایل اپدیتی که خوده ایرانسل داده یه تغیراتی ایجاد کنید و کاری کنید که یو اس بی اون فعال بشه
    یا اینکه یه ترفندی پیدا کنید که بتونیم فایل فریمور کشورهای دیگه بش تزریق کنیم

8. 5 کاربر از basem.c905 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

عذر اصلاح کردم آدرس طولانی بود حتما یجایش اشتباه نوشته بودم:

b13.bares.ir/B612s-25dTCPU.zip

پسورد:
    dpsky

درود
    دوستان این برنامه اصلی خود مودم ایرانسل هست با زدنش کاری انجام نمیشه ..جهت اطلاع فقط
    B612s-25dTCPU-V100R001B192D03SP00C234_Firmware_Iran (the Islamic Republic of)_SHERKATE KHADAMATE ERTEBATI IRANCELL

10. این کاربر از Morteza-DM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز arashlolos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تو یه ویلا نیمه سنتی قلعه رودخان! امضام...

پيش فرض

دوستان مودم I60 من الکی سوخت. الان دادم تعویض کنن. هنوز دستم نرسوندن بعد از یک هفته. رشت هستم

12. این کاربر از arashlolos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

دوستان مودم I60 من الکی سوخت. الان دادم تعویض کنن. هنوز دستم نرسوندن بعد از یک هفته. رشت هستم
    انوقت دلیل سوختنش چی بود

14. این کاربر از ALIRK بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    مقایسه کلی بین dt350 و i60 برای دوستانی که قصد انتخاب دارند:
    من حدود یکسال هست که یه مودم dt 350 دارم و چند روزی هم میشه که یک i60 دریافت کردم.
    در مقایسه باید بگم که قدرت وایرلس (منظورم خط آنتن هست) i60 از 350 بهتره. در خصوص آنتن دهی شبکه (تی دی) هم، مکانی که من هستم معمولا 350 یک خط (از سه خط) و i60 دو خط (از 5 خط) را پر می کنند. البته i60 نوسان و پرش آنتنش بیشتر بود تا امروز که از حالت auto در آوردم و روی تی دی ثابتش کردم،فعلا بهتر شده.
    60 یک مشکل بزرگی که داره این هست که سرعت آپلودش فوق العاده پایین هست طوری که در تست، گاهی اوقات ارور میده! ولی در دانلود تفاوت خاصی با هم ندارند.
    نمیدونم کس دیگه ای که این مودم رو داشته با مشکل سرعت آپلود مواجه شده و راه حلی دارید یا نه؟

داره خودمونی میشه farhadhttp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام انتن دهیش نسبت به موبایل چجوریه انصافا؟
    انصافا بخوام بگم به موبایل طرف بستگی داره.
    بعد از سوالت 2 حالت میشه برداشت کرد.
    یک اینکه FDD موبایل بهتره یا مودم TF-i60 که اگه موبایلت به روز باشه و از cat6 پشتیبانی کنه مسلما موبایل اینترنت پر سرعت تری رو بهت ارائه میده(چون تجمیع بار میکنه) از لحاظ کیفیت سیگنال (SINR) هم باز به موبایل بستگی داره. من از کیفیت سیگنال این مودم واقعا راضی اما فکر کنم یه گوشی خوب هم بتونه مثل همین مودم SINR قابل قبولی داشته باشه.
    دو اینکه FDD بهتره یا TDD . که به نیازت بستگی داره ولی به نظر من 100 درصد TDD بهتره. چون شاید سرعت FDD رو نداشته باشه ولی پایدار تره و اصلا قطع و وصلی نداره به هیچ عنوان Time out نداره و هزینه اش هم یه مقدار کمتره(که باید خیلی کمتر از این حرف ها بود چون کلا TDD برا ISP ها کم هزینه تر درمیاد) و تازه سرعتشم آنچنان پایین نیست الان من با FDD حدود 40 مگابیت سرعت میگیرم اما با TDD حدود 32 مگابیت .(جایی که من هستم آنتن دهی خیلی بده مسلما بقیه سرعت های بالاتری هم دارند) بعد سر اتفاقات اخیر که سرعت ها رو آوردن پایین و اینترنت موبایل (FDD) هی قطع و وصل میشه من هیچ مشکلی ندارم و پینگ اروپام قفل رو 110 .
    تنها مشکلی که من با TD-LTE ایرانسل دارم اینه که رو باند 42 قرار داره (فرکانس 3500MHz) چون فقط الان موبایل های note 8 و آیفون 10 از باند 42 برای (TDD) استفاده می کنن. اگه رو یه باند رایج تر بود آدم راحت می تونست سیمکارت رو بندازه رو اکثر گوشی ها و با گوشیش از TDD استفاده کنه. مخصوصا که الان گوشی ها 2 سیمکارته هم هستن یه سیمکارت میشد برا مکالمه یکی هم برا اینترنت.(برای این میگم که مودم TF-i60 نیاز به برق شهری داره و وقتی هایی که ادم می خواد بره بیرون نمیشه مودم رو باخودش ببره)
    اینا کلا کاراشون اینطوریه سیمکارت TDD رو از FDD جدا کردند، در صورتی که می تونستن خیلی راحت هر 2 تا رو با همون یه سیمکارت ارائه بدن. فقط برا اینکه هر کسی که میخواد از TDD استفاده کنه مجبور شه سیمکارت جدا خریداری کنه بعدشم سیمکارت رو همینطوری نمی دن که باید با یه مودم بگیری تازه مودمشم لاک کردند که فقط با سیمکارت شرکت خودشون کار کنه. تو کجای دنیا همچین کاری می کنن آخه به جای اینکه بازاری رقابتی درست کنند که مردم برن سراغ اونکه کیفیتش بهتره اینطوری همه چیز رو انحصاری می کنند...

17. این کاربر از farhadhttp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •