تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 250 از 400 اولاول ... 150200240246247248249250251252253254260300350 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,491 به 2,500 از 3992

نام تاپيک: نقد و بررسی مودم جدید TF-i60 (4.5G) ایرانسل

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

داشتنش داره البته من رو مودم نزدم رو گوشیم میخواستم ترافیک ------ رو روت کنم بیرون با دستور ip route add روت اضافه کردم قاعدتا مودم هم اینو داره

2. 2 کاربر از MH.Mousavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

داشتنش داره البته من رو مودم نزدم رو گوشیم میخواستم ترافیک ------ رو روت کنم بیرون با دستور ip route add روت اضافه کردم قاعدتا مودم هم اینو داره
    گوشی که داستانش بطور کلی متفاوته
    هر دستگاه شبکه رو ببینید ، از سویچ و روتر و اکسس پوینت بگیر تا انواع مودم ، همه یک قسمت Static Route دارند که برای پیدا کردن دستگاه های داخل شبکه ازش استفاده میشه.
    روی این دستگاه من اما در صفحه تنظیمات چیزی پیدا نکردم ، اگه این بخش Add Route به وسیله خط فرمانی یا برنامه ای چیزی میشه برای مودم تعریف کرد ، لطفا بگید چطور این کار رو باید انجام بدم .

الان شبکه من خیلی قاطی پاتی شده ، اکثر کاربرهای پشت روتر اصلی یک رنج آی پی 192.168.2.0/24 دارند ؛ اما مودم های من رنج 192.168.1.0/24 دارند بخاطر همین نمیتونن اون آی پی های پشت روتر رو ببینند ، داخل مودم های ADSL من به سادگی Static Route نوشتم و این مودم ها میتونن کاربرهای رنج 192.168.2.0 رو ببینند اما مودم 4G متاسفانه نمیتونه و برای همین نظم شبکه بهم ریخته ، فقط دستگاه های رنج 192.168.1.0/24 برای اون قابل دسترسی و سرویس دهی هستند .

حالا شبکه من داره بارها NAT انجام میده و این قطعا مشکل سازه . یک مرتبه روتر کامپیوتر های 192.168.2.0/24 را به آدرس 192.168.1.X تغییر و NAT میکنه .
    بعد باز مودم ها هر کدومشون جداگانه آدرس های 192.168.1.0/24 را به آی پی های اینترنت و عمومی خودشون برای دسترسی به اینترنت NAT میکنند .
    اگه Static Route در مودم 4G وجود داشت ، نیازی نداشتم که آی پی های پشت روتر را NAT کنم و مودم ها همه میشناختنشون ، مخصوصا اینکه مسیر اینترنت بین مودم ها عوض میشه و توی بعضی کارها دردسر ساز شده .

یک سوال دیگه اینکه مودم های 4G هواوی رو میشه در حالت Bridge قرار داد؟ بطوری که خودشون هیچ اینترنتی نداشته باشن و اولین اتصال و IP عمومی اینترنت رو ، روتر بتونه دریافت کنه ؟
    اگه اینکار رو هم بتونم بکنم خوب میشه ،
    باز فقط یک NAT روی روتر تعریف میکنم و مودم ها دیگه عملیات NAT انجام نمیدن .

کلا خیلی ضد حال هستن ، من تا حالا دستگاهی ندیده بودم که Static Route نداشته باشه

4. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

برای کابل تبدیل باید ولتاژ VCC رو چک میکردم که بله ttl هست فقط دوستان یه نکته ای رو قبل اینکه بخواید کاری انجام بدید بگم اینکه این پورت ممکنه فقط بدرد دیباگ بخوره یا اینکه مثل عکسی که دوستمون گذاشتن ترمینال لینوکسی بده(که البته خیلی بدرد بخور هست) فقط اگر میخواید هزینه ای کنید و کابلی بخرید در نظر بگیرید شاید نتیجه ای که میخواید نگیرید اگر کنجکاو هستید این کار رو انجام بدید خیلی چیز ها هم البته در کنار کنجکاویتون یاد میگیرید و اینکه این مودم چون تو روسیه زیاد پخش نشده فروم های روسی بعید میدونم خیلی برای شناسایی این مودم کاری بکنن برای همین اکر خودمون استارت این قضیه رو بزنیم بیشتر به نتیجه میرسیم در ضمن اگر هم کامپیوترنون پورت کام داره میتونید با یه آیسی Max232 تبدیل به ttl بکنید که فک نمیکنم 3-4 تومن بیشتر قیمتش باشه
    اگه مودمو براتون بفرستم میتونید لطفا همین موردو تست کنید ببینید جواب میده یا نه؟ هزینش هم با من

6. این کاربر از abdollahy2009 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2016

پيش فرض

هر دستگاه شبکه رو ببینید ، از سویچ و روتر و اکسس پوینت بگیر تا انواع مودم ، همه یک قسمت Static Route دارند که برای پیدا کردن دستگاه های داخل شبکه ازش استفاده میشه.
    روی این دستگاه من اما در صفحه تنظیمات چیزی پیدا نکردم ، اگه این بخش Add Route به وسیله خط فرمانی یا برنامه ای چیزی میشه برای مودم تعریف کرد ، لطفا بگید چطور این کار رو باید انجام بدم .

الان شبکه من خیلی قاطی پاتی شده ، اکثر کاربرهای پشت روتر اصلی یک رنج آی پی 192.168.2.0/24 دارند ؛ اما مودم های من رنج 192.168.1.0/24 دارند بخاطر همین نمیتونن اون آی پی های پشت روتر رو ببینند ، داخل مودم های ADSL من به سادگی Static Route نوشتم و این مودم ها میتونن کاربرهای رنج 192.168.2.0 رو ببینند اما مودم 4G متاسفانه نمیتونه و برای همین نظم شبکه بهم ریخته ، فقط دستگاه های رنج 192.168.1.0/24 برای اون قابل دسترسی و سرویس دهی هستند .

حالا شبکه من داره بارها NAT انجام میده و این قطعا مشکل سازه . یک مرتبه روتر کامپیوتر های 192.168.2.0/24 را به آدرس 192.168.1.X تغییر و NAT میکنه .
    بعد باز مودم ها هر کدومشون جداگانه آدرس های 192.168.1.0/24 را به آی پی های اینترنت و عمومی خودشون برای دسترسی به اینترنت NAT میکنند .
    اگه Static Route در مودم 4G وجود داشت ، نیازی نداشتم که آی پی های پشت روتر را NAT کنم و مودم ها همه میشناختنشون ، مخصوصا اینکه مسیر اینترنت بین مودم ها عوض میشه و توی بعضی کارها دردسر ساز شده .

یک سوال دیگه اینکه مودم های 4G هواوی رو میشه در حالت Bridge قرار داد؟ بطوری که خودشون هیچ اینترنتی نداشته باشن و اولین اتصال و IP عمومی اینترنت رو ، روتر بتونه دریافت کنه ؟

کلا خیلی ضد حال هستن ، من تا حالا دستگاهی ندیده بودم که Static Route نداشته باشه
    اگه تو شبکه یه روتر دیگه هم هست و مشکل دابل نت دارید، توی مودم 4G از بخش Settings->Security->Bridge Mode رو فعال کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

سلام کدام فریمور انلاک برای این مودم قابلیت انتخاب باند هارو به تفکیک یا تجمیعی داره؟ اینجوری منظورم هست
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

9. این کاربر از aliali256 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال اینترنت همراه اول
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

سلام کدام فریمور انلاک برای این مودم قابلیت انتخاب باند هارو به تفکیک یا تجمیعی داره؟ اینجوری منظورم هست
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    برا این مودم وجود ندارد و به درد هم نمیخوره فقط برا انتخاب یک باند و تعویض باند و قفل روی اون هستش . با فعال کردن این قابلیت روی webui قابلیت ca و mimo4 از کار میافته و مودم نمیتونه تجمیع انجام بده باید منتظر باشید ببنیم کسی میتونه این دو گزینه رو کنار هم ادیت کنه و بیرون بده . همون ورژن 195 مود شده های وب موجود در انچمن ( ویرایش سوم ) بهترین فریمور و پرسرعترین فریمور برای این مودم با قابلیت تجمیع اتوماتیک هستش . ورژن 196 ایرانسل هم همینطور .

11. این کاربر از saber73 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

ممنون
    یک توضیحی راجع به مد CA و MIMO4x4 بدید لطفا و کدوم بهتره و سرعتش بهتره، آیا اپراتور تاثیری در انتخاب این 2 اپشن داره؟، منظور از ویرایش سوم همون ویرایش اقای حسینی هست؟ اگه غیر اون هست لینک لطفا.
    تجمیع رو چطور میتونم بفهمم کار میکنه رو مودمم یا نه؟ و رو کدوم مد تجمیع کار میکنه
    در ضمن نام اپراتور رو برا من دوتایی نشون میده راه حل؟
    سئوال بعدی کدام فرکانس سرعت بیشتری داره ؟ ایا نسبت به همه اپراتور ها صدق می کند؟

ببخشید سئوالات زیاده ممنون میشم پاسخ بدید
    Last edited by aliali256; 07-01-2019 at 19:52.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

ممنون
    یک توضیحی راجع به مد CA و MIMO4x4 بدید لطفا و کدوم بهتره و سرعتش بهتره، آیا اپراتور تاثیری در انتخاب این 2 اپشن داره؟، منظور از ویرایش سوم همون ویرایش اقای حسینی هست؟ اگه غیر اون هست لینک لطفا.
    تجمیع رو چطور میتونم بفهمم کار میکنه رو مودمم یا نه؟ و رو کدوم مد تجمیع کار میکنه
    در ضمن نام اپراتور رو برا من دوتایی نشون میده راه حل؟
    سئوال بعدی کدام فرکانس سرعت بیشتری داره ؟ ایا نسبت به همه اپراتور ها صدق می کند؟

ببخشید سئوالات زیاده ممنون میشم پاسخ بدید

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

داداش گوشی و مودم جفتشون روشون سیستم عامل اندروید هست و اون دستوری که گفتم رو مودم جواب میده تست هم زدم رو مودم

15. 2 کاربر از MH.Mousavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام.دوستان مودم هایی که تو دیجیکالا برند ایرانسل یا مثلا آسیاتک یا ...روش هست یعنی فقط با سیم کارت همون اپراتور کار میکنن؟؟((یعنی اگر سیم کارت همراه اول بذارم روش مودم کار نمیکنه؟))

اگه جواب بله است برای اینکه با بقیه اپراتورها کار کنند باید آنلاک بشن؟؟آنلاکشون کار سختیه؟؟

از طرفی آنلاک کردن معایبی هم داره یا نه؟؟

ببخشید سوالات زیاد شد.با تشکر
    Last edited by محمد7966; 08-01-2019 at 01:04.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •