تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: مشاوره خرید یا تعویض رم

آخر فروم باز sayanermia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض مشاوره خرید یا تعویض رم

درود بر دوستان و اساتید
    یه راست بریم سر اصل مطلب

من تا چند روز پیش اصلا مشکلی با سیستم و میزان رم سیستم نداشتم. مشخصات سیستم : cpu cor i5 4690 , ram 2x4gb drr3 1333 , ssd 256gb samsung 850 evo , hdd 2x2tb seagate 7200 , vga asus r7 250x 2gb ddr5
    کار اصلی من فتوشاپ و گرافیک هستش و با 8 گیگ رمی که دارم و ویندوز 10 که نصب کردم خیلی سریع و روون به همه کارهام می رسیدم. حتی افترافکت باز بود رندر میگرفت من با فتوشاپ cc 2016 راحت کار می کردم. ولی از چند روز پیش که فتوشاپ cc2017 دانلود کردم و جایگزین نسخه قبلی کردم موقع اجرا کردن فتوشاپ 91درصد از میزان رم اختصاص پیدا میکنه به این برنامه و وقتی میخوام با یه نرم افزار دیگه کار میکنم قشنگ مشهوده که افت سرعت پیدا کرده! حدس می زنم فتوشاپ جدید میزان رم بالاتری نسبت به نسخه های قبلی خودش میخوره و ممکنه طبیعی باشه! نمی دونم! شایدم مشکل نرم افزاری و سیستم عاملی باشه! ( چون چندین بار فتوشاپ نصب و پاک کردم و مدت زیادیه که سیستم عامل داره خاک میخوره )
    حالا میخوام بدونم با این شرایط من اگر بخوام رم اضافه کنم با این نکته که الان دوتا رم 4 دارم ، می تونم یه رم 8 سینگل بگیرم با همون باس و همون مارک بذارم بغل اون دوتا چهار!؟ ایا دچار مشکل نمیشه؟ یا اینکه حتما باید دوتا چهار دیگه بخرم و مثل اینایی که دارم دو کاناله ببندم؟ اینو می پرسم چون سیستم کولینگم از این برجی هاست و متاسفانه یه قسمتش اومده روی یکی از اسلات های رمو گرفته و نمیشه اونجا رم نصب کرد! میخوام بدونم در کنار دو تا 4 میشه یه 8 هم انداخت یا حتما باید دوتا 8 باشه یا مثلا 2 تا چهار باشه!؟ لطفا علمی و مطمئن پاسخ بدید چون برام حیاتیه و باید بدونم دارم چیکار میکنم کار و زندگیم با این سیستم میگذره

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

بهتره جف رما رو بفروشی و دو تا رم 8 یکسان بگیری....اونجوری هم میشه ولی به ریسکش نمیرزه که حالا رما به هم بیان مخصوصا اینکه یکیش حجمش بیشتره.
    درضمن باید ببینی مادربردت ایا رم 8 سینگل ساپورت میکنه رو تک اسلات یا نه....که معمولا میکنن

3. 2 کاربر از javad2015 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه SETIZEN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

منم پیشنهاد میکنم رم هاتون رو به دو تا 8 گیگ ارتقا بدید. با توجه به کارتون فکر کنم همون اول این حجم رم رو میگرفتید بهتر بود

5. این کاربر از SETIZEN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بهتره جف رما رو بفروشی و دو تا رم 8 یکسان بگیری....اونجوری هم میشه ولی به ریسکش نمیرزه که حالا رما به هم بیان مخصوصا اینکه یکیش حجمش بیشتره.
    درضمن باید ببینی مادربردت ایا رم 8 سینگل ساپورت میکنه رو تک اسلات یا نه....که معمولا میکنن
    منم پیشنهاد میکنم رم هاتون رو به دو تا 8 گیگ ارتقا بدید. با توجه به کارتون فکر کنم همون اول این حجم رم رو میگرفتید بهتر بود

ممنون از شما دوستان گل
    حقیقتش زمان تهیه سیستم مشکل بودجه داشتم. حتی ssd هم بعدا تهیه کردم و گذاشتمش برای ویندوز... پس همون فکر خودم درست بود! دوتا رم هارو بفروشم و بجاش دوتا هشت گیگ بخرم! ممنون از پاسختون

پروفشنال farsweb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در صورتی که از یک فرکانس باشن مشکلی پیش نمیاد و 10 و 12 و 14 گیگ و سایر مقادیر هم مادربرد شما کار خواهد کرد

8. این کاربر از farsweb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

در صورتی که از یک فرکانس باشن مشکلی پیش نمیاد و 10 و 12 و 14 گیگ و سایر مقادیر هم مادربرد شما کار خواهد کرد
    با تشکر از شما
    یعنی می فرمائید اگر در کنار این دوتا رم 4 ، یک رم 8 بندازم با همون فرکانس ، همون کارایی و بازدهی 16 گیگ دوتا 8 دو کاناله رو داره؟

10. این کاربر از sayanermia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

پاورت چیه.. دو تا 8 بندازی بهتره البته
    رم 4 ، یک رم 8 بد نیست

پروفشنال farsweb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با تشکر از شما
    یعنی می فرمائید اگر در کنار این دوتا رم 4 ، یک رم 8 بندازم با همون فرکانس ، همون کارایی و بازدهی 16 گیگ دوتا 8 دو کاناله رو داره؟
    بله دقیقا با توجه به یکی بودن فرکانس، هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

داره خودمونی میشه arizona's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

من هم دقیقا مشکل همین دوستمون رو دارم.الان 8گیگ رم دوکاناله ddr4 رو سیستمم دارم و میخام به 16 ارتقا بدم.فروش رم و جایگزینی که واقعا مقرون به صرفه نیست ومتاسفانه نتونستم عین رم خودم روتوبازار پیدا کنم.میخام بپرسم که اگه یه مارک دیگه بگیرم،فقط باس رم مهمه؟مثلا 2800 باشه مثل رم قبلیم کافیه؟cl17 بودن یا نبودنش مهم نیست؟مشخصات دیگه مثل pc4-22400 مهم نیست؟

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها MMDFullHD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    United State of Shahriar

پيش فرض

بله دقیقا با توجه به یکی بودن فرکانس، هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.
    من قبلا 4 تا رم چهار گیگ کینگستنون یه جفتش از fury بود یکیش یادم نیس چی بود اما 4 تا رما کینگستون یه برند مشخصات بود
    اما موقع کار سبک فقط وبگردی و موزیک ویدیو گوش دادن یهو سیستم قاط میزد
    هنگ چنان میکرد دقیقا معلوم نبود از کجاس صفحه ابی میومد ی ارور میداد هرچی ارورو سرچ میکردم کلی گشتم بفهمم از چیه نفهمیدم
    ویندوز هم مشکلی نداشت و نسخه های دیگه ارو ریختم
    بردم ی جا نشون دادم گفت رم هاتو عوض کن منم به حرفش گوش دادم رمارو کلا سالم بودن تست گرفت ازم طرف ور داشت
    رم جدید گرفتم با همون مشخصات ولی یک دست رم ها بودن دقیقا ی برند ی مارک ی مدل ی مشخصات داد
    رم قبلیا مشخصات برند یگی بود اما یارو گفت عوض کن عوض کردم درست شد
    دقیقا نمیدونم از چی بود تو کار سبک یهو صدا جیغ میشد ی صدای لوپ مانند جیغ کامپیوتر اصلا کار نمیکرد تا بعد 10 ثانیه اینا صفحه مرگ میومد ریست میشد کامپیوتر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •