تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 1 از 1

نام تاپيک: آموزش حل مشکل اجرا نشدن FIFA 17 در کارتهای AMD

اگه نباشه جاش خالی می مونه Emir1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    Michigan

پيش فرض آموزش حل مشکل اجرا نشدن FIFA 17 در کارتهای AMD

این آموزش رو برای کسانی که کارتهای AMD دارند و قادر به اجرای بازی فیفا 17 نیستند قرار میدم. البته کارتهایی که توان اجرای این بازی رو داشته باشند، یعنی حدودا از سری HD 5750 به بالا. چون خودم خیلی سر این قضیه اذیت شدم و وقتی راه حلش رو پیدا کردم چون همه سایتهای ایرانی رو هم گشته بودم و راه حلی براش ارائه نشده بود، تصمیم گرفتم آموزشش رو بنویسم تا کسایی که مشکل مشابه من رو دارن هم بتونن بازی رو اجرا کنن و ازش لذت ببرن.

خب اصل مشکل از اینجاست که ظاهرا فیفا 17 طوری طراحی شده که با یک سری از کارتهای AMD یعنی سری قدیمی و پایینتر از hd7000 اجرا نشه. در این نوع کارتها موقع اجرای بازی چند ثانیه بازی لود میکنه و بعد از بازی خارج میشه.
    کارتهایی که با این آموزش مشکلشون حل میشه کارتهایی مثل hd 5770 - 6750 - 6770 -6950-6970 و ... هستن.

راه حل:
    • در ابتدا درایور 14.9 AMD یعنی Catalyst 14.9 رو دانلود و نصب کنید. دقت کنید که حتما و حتما فقط این نسخه رو نصب کنید. نسخه های بالاتر رو من به شخصه همه رو امتحان کردم و هیچ کدوم جواب ندادن. با توجه به نوع سیستم عاملتون که 32 یا 64 بیتی هست نسخه 14.9 ای ام دی رو دانلود و نصب کنید. (اگه نسخه درایورتون بالاتر از این نسخه هست، اول درایور فعلیتون رو uninstall کنید بعد این نسخه رو نصب و بعد ویندوز رو ریستارت کنید.)
    • اگه با این کار بازی اجرا شد که شده اگه نشد مراحل بعدی رو به دقت انجام بدید.

فیفا 17 طوری برنامه نویسی شده که بر روی سری قدیمی AMD کار نکنه، به همین خاطره که موقع اجرای بازی روی کارتهای سری 5000 و 6000 ای ام دی ارور میده که نسخه ی 16.3 درایور رو نصب کنید. در حالی که این نسخه از درایور برای این سری از کارتها سازگاری نداره و آخرین درایور ریلیز شده برای این سری ها شماره پایینتری از نسخه درخواست شده توسط بازی رو داره!
    پس کاری که باید بکنیم اینه که از رجیستری شماره فعلی درایور رو تغییر بدیم و موقع اجرا، گیم رو فریب بدیم!

مراحل تغییر ورژن درایور:

از منوی استارت، بخش run رو بیارید، میتونید از شورتکات دگمه ویندوز + R هم استفاده کنید یا ctrl + shift + escape رو بزنید و گزینه new task رو انتخاب کنید.
    داخل کادر این عبارت رو تایپ کنید: regedit و اینتر رو بزنید.
    در داخل بخش ویرایش رجیستری این قسمت رو پیدا کنید: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Video
    به این بخش خیلی دقت کنید، در این قسمت یعنی در زیر منوی video چندین فولدر می بینید، شاید لازم باشه همشون رو نگاه کنید، فولدرهایی که تعداد دو یا بیشتر از دو تا زیرپوشه به صورت اعداد دارند برامون مهم هستن، اینها رو باز کنید. این اعداد که همون اسم فولدرها هستن ممکنه از سیستم به سیستم فرق کنه، به همین خاطر من با مثال میگم و شما باید پوشه ی مربوط به سیستم خودتون رو پیدا کنید. در فولدر "0000" عبارت "AdapterDesc" رو پیدا کنید. باید با مدل gpu یا همون کارت گرافیکتون همخوانی داشته باشه. تو اون بخش بیاید پایین و "ReleaseVersion" رو پیدا کنید. محض احتیاط این شماره رو یجایی ذخیره کنید تا بعدا احیانا اگه خواستید به حالت قبل برگردونید، بتونید اینکارو بکنید!
    روی "ReleaseVersion" رایت کلیک یا همون کلیک راست کنید و مقداری که براش نوشته شده رو با این عدد جایگزین کنید:
    "16.30.2311-160718a-305077C"
    این ورژن حداقل درایوی هست که برای اجرای بازی در نظر گرفتن!
    در پوشه های دیگه هم همین مرحله رو تکرار کنید، هرچند معمولا نیازی نیست و وقتی که مراحل بالا رو انجام دادید بقیه هم اتوماتیک تغییر پیدا میکنن.

با انجام این کار عملا به بازی شماره درایوری رو که میخواست دادیم و دیگه برای ورود به بازی گیر نمیده!
    فقط بعد از اینکار حتما تنظیمات بازی رو باز کنید و همه تنظیمات رو روی حداقل تنظیمات بذارید. اجرا رو هم از روی فایل اجرایی بازی کنید نه از بخش تنظیمات، همون فایل اجرایی که تو دسکتاپ هم شورتکاتش هست.

فقط چند تا نکته هم که خودم تجربه کردم رو هم بگم.

من با کارت HD5770 این کار رو انجام دادم و برای سایر کارتهای تقریبا همرده ی AMD که همچین مشکلی دارن هم کارسازه.
    چیزی که من در حین اجرای بازی دیدم فشار زیاد روی gpu وارد میشه! توجه داشته باشید که بازی فیفا 17 واقعا بازی سنگینیه، خیلی سنگین تر از اکثر بازیهای حال حاضر، توصیه من اینه اگه کارت گرافیکتون کارتهای سری 5000 یا 6000 هستن، به مدت طولانی تو بازی نمونید، من خودم با اینکه از virtu هم استفاده میکنم و تا حد خوبی کارتم رو اورکلاک هم میکنم بیشتر از یک بازی در هر سری اجرای بازی انجام نمیدم چون عملا می بینم که فشار خیلی بالا و غیرنرمالی به کارت وارد میشه، فشاری که حتی توی سنگین ترین بازیهایی که اجرا کردم هم ندیدم. و اگه به مدت زیادی داخل بازی باشم حتی به مرور زمان بازی کند هم میشه! ولی در حد تجربه بازی میتونید از این روش استفاده کنید و برای هر اجرای بازی هم تقریبا انجام یک مسابقه رو میشه به صورت خوب و با فریم قابل قبول انجام داد.
    اگه در وسط بازی دیدید صفحه یک دفعه سیاه شد از علائم فشار روی جی پی یو هست و میتونید به صورت موقت alt+tab رو یک بار بزنید و از بازی به ویندوز منتقل بشید و دوباره این دو دگمه رو بزنید و به بازی برگردید، به این شکل احتمال داره صفحه سیاه از بین بره و بتونید مسابقه رو تا انتها ادامه بدید ولی وقتی مسابقه تموم شد اگه تو لیگ هستید بازیتونو ذخیره کنید و حتما از بازی خارج بشید و بذارید یه مدت بگذره و کارت خنک بشه و مجدد میتونید وارد بازی بشید.
    خبر بد اینه که ظاهرا فیفا 18 از شماره 17 هم قراره سنگین تر باشه که فکر میکنم از موتور بازی frostbite باشه که معمولا سنگینه، ولی خبر خوب هم اینه که فعلا میتونید از فیفا 17 لذت ببرید، برا اون زمان هم خدا بزرگه.
    خوش باشید
    Last edited by Emir1; 19-08-2017 at 00:08.

2. این کاربر از Emir1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •