تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: ابتدای مسیر :سوال های مبتدیانه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2017

پيش فرض ابتدای مسیر :سوال های مبتدیانه

با عرض سلام
    دوستان گلم من اسمم نوید ۲۷ سالمه تقریبا یک ماهه خدمت مقدس اجباری رو پشت سر گذاشتم قبل خدمت 3d کار میکردم و به نرم افزار های مکس زیبراش و تا حدی فتوشاپ وارد(یا بهتره بگم وارد بودم تو این دوسال خدمت تقریبا هوه چی از ذهنم پاک شده )برای چندتا شرکت ساختمانی و یه شرکت انیمیشن هم کار زدم.در حد جنون به کار انیمیشن و گیم علاقه دارم حالا ک خدمتم تموم شده قصد دارم کارمو ادامه بدم از بعد گرافیگی راهم مشخصه دوباره 3d رو شروع ب یادگیری میکنم برای ارت ورک و کانسپت کارم قصددارم چندتاا دوره نقاشی ثبت نام کنم متاسفانه تو شاخه گیم هیچ سررشته ای ندارم ولی دلم میخواد ب صورت مستقل برای اندروید و pc بازی بسازم ولی چندتا سوال برام پیش اومده ک انشالا اینجا با کمک شما رفقا ب جوابشون میرسم
    ۱.برای ساخت بازی مستقل چ موتوری پیشنهاد میکنید ک خروجی اندروید هم داشته باشه اگه بشه بازی دوبعدی هم باهاش ساخت ک عالیه
    ۲.اگه بخوام مستقل کار کنم تا چه حدی باید برنامه نویسی یاد بگیرم و برای کاری ک گفتم چه زبانی مناسبه و از کجا شروع کنم
    ۳.یه توضیح مختصر در مورد گوگل پلی و بازار میخواستم و نحوه همکاری باهاشون و کسب درامد از این طریق
    ۴.در کنار این نرم افزارها غیر از انجین و نرم افزارهای گرافیکی لازم ایا نیاز ب یادگیری وکار با نرم افزار دیگری هم دارم یا نه
    ۵.یه توضیح مختصر درمورد روال ساخت بازی بهم بدین درکل چه مراحلی باید طی بشد تا بازیی کامل بشه
    اگه مطلبی میدونین ک بدرد من میخوره و تو سوالام نبود ممنون میشم اینجا مطرحش کنین
    اینم بگم من ی برنامه ۵-۶ ساله دارم برای این کار فعلا هم قصد ندارم درامدی از این راه داشته باشم حداقال تا ۳ ،۴ سال اینده فقط هدفم یادگیری وکسب تجربس .چندوقت دیگه هم ب امید خدا گیم نت میزنم و از لحاظ مادی مشکلی ندارم و راحت میتونم کار مورد علاقمو ادامه بدم
    اگه باز سوالی پیش اومد اینجا میپرسم وممنون میشم اگه یه بخشی از تجربیات و اطااعاتتون رو بمن منتقل کنید

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

سلام
    یه نکته اول اینکه بازیسازی خودش هزار شاخه هست تغریبا کسی نیست همه رو متخصص باشه , فوتوشاپ - تری دی مکس - برنامه نویسی - ساخت موسیقی یا صداگذاری -لول دیزاین - شیدر نویس - و ... خیلیه تغریبا کسی نیست به همه این موارد علاقه داشته باشه همه چی رو فوق حرفه ای یاد بگیره .

اگه هدف ساخت یه بازی بزرگ باشه ( مثل کال اف , اساسین یا ... ) اینا بازی بزرگ محصوب میشه توی تموم بخشا باید متخصص داشته باشی و حتی انجین نویس که کلا" ملیاردها پول میخاد (میتونی هزینه ساخت بازیهای بزرگ رو ببینی) همچنین در این مورد کارها تخصصیه و شما فقط باید تو یه مورد مثلا متریال , پارتیکل لول دیزاین برنامه نویسی یا ... فوق حرفه ای باشی بقیه مواردم دست بقیه .
    پس بهتره روی بازیهای مستقل کار کنی که نظر خودتم همینه پس عالیه و بهترین پلتفرم برای داخل ایران با وجود تحریمها بازیهای موبایله . ولی این بازیهای موبایل هم که میبینی تو ایران ساخته میشه و درست حسابیه هم فک نکن یه نفر ساخته . یه نفر همه تخصص ها رو هم داشته باشه زمان اجازه نمیده چون مراحل پیشرفت ساخت بازی به شدت کنده و حوصله زیادی میخاد همچنین متخصص شدن توی همه موارد هم تغریبا غیر ممکنه .

خوب در این حالت تغریبا مجبوریم مستقل کار کنیم که چه بخوای تنهایی بسازی چه توی گروه منطق میگه باید یک انجین همه کاره که محدودیتی واسمون نزاره و خروجی اندروید و ای او اس و کنسولا و هر چی فک کنی داشته باشه که امکانات ساخت بازی دو بعدی و سه بعدی رو هم داشته باشه و تو بازاره کار هم باهاش از همه بیشتر استفاده میشه کار کنی و این انجینی نیست جز Unity3D .

شما چون با برنامه نویسی و کارهای سه بعدی آشنایی داری راحت میتونی باهاش شروع کنی ولی توجه داشته باش مجبور نیستی همه شاخه ها رو حرفه ای بشی ممکن هم نیست (بیشتر به خاطر علاقه) پس باید با همه نرم افزارهای مرتبط مثل فوتوشاپ , تریدی مکس , تکسچرینگ و ...آشنایی کافی داشته باشی و بعد بری سراغ انجین و بخشای مختلف انجین که عمومیه و باید بلد باشی ( انجین هم بخشای مختلفی داره مثل فیزیک , پارتیکل ,متریال و ... ) و در کنارش برنامه نویسی .

بعد طبق نیازت اگه خاستی میتونی بخشای دیگه ای که علاقه داری مثل فیزیک یا تکسچرینگ و .... حرفه ای بشی تا کارات کاملتر بشه و توانایی فردیت بالاتر بره . در کل یه برنامه نویس با همه امکانات انجین باید آشنا باشه تا موقع استفاده بدونه چجوری کد نویسیشو انجام بده و الگوریتمش چجوریه .

اینم سوالات که جوابش تو بحث بالا نبود :
    ۱.برای ساخت بازی مستقل چ موتوری پیشنهاد میکنید ک خروجی اندروید هم داشته باشه اگه بشه بازی دوبعدی هم باهاش ساخت ک عالیه
    یونیتی 100 درصد به نظرم چیز دیگه ای انتخاب کنی پشیمون میشی

۲.اگه بخوام مستقل کار کنم تا چه حدی باید برنامه نویسی یاد بگیرم و برای کاری ک گفتم چه زبانی مناسبه و از کجا شروع کنم
    اگه منظورت از مستقل تنهایی بازی ساختنه ( چون بازیهایی که یه تیم کوچیک داره مثلا 20 نفره هم مستقل میگن ) توضیح دادم آشنایی متوسط با نرم افزارای مرتبط و به صورت تخصصی برنامه نویسی چون میخای تک نفره بسازی برنامه نویسی اصله .
    زبان هم اگه یونیتی رو انتخاب کنی با سه زبون میتونی باهاش کار کنی C# , Java , Boo که پیشنهادم سی شارپه جاهای دیگه بیشتر به دردت میخوره .

۳.یه توضیح مختصر در مورد گوگل پلی و بازار میخواستم و نحوه همکاری باهاشون و کسب درامد از این طریق
    گوکل پلی ایران رو تحریم کرده و باید آشنایی چیزی اونور داشته باشی به جات ثبت نام کنه و ... واسه همین من آشنایی زیاد ی ندارم .

بازار و ... هم عضو میشی با عکس کارت ملی و ... شماره حساب میدی بازی رو براشون میفرستی اگه مشکلی نداشت منتشر میکنن که میتونی هم بازی رو پولی قرار بدی ( که مستقیم بخرن ) هم از تبلیغات داخل بازی واسه یه بازی رایگان استفاده کنی که اونم بد نیست یا رایگان منتشر کنی مثلا بگی اگه میخاید تبلیغات برداشته شه هزار تومن نسخه کاملو بخرید و داخل برنامه ای پرداخت کنن .
    بعد که توی بازار پولت به سیصد هزار تومن رسید میتونی درخاست واریز به حساب بدی الان فک کنم کمتر شده محدودیتش شده صد هزار تومن انگار .
    پول تبلیغاتتم میره تو سایت عدد که محدودیتش 50 تومنه .

.در کنار این نرم افزارها غیر از انجین و نرم افزارهای گرافیکی لازم ایا نیاز ب یادگیری وکار با نرم افزار دیگری هم دارم یا نه
    با تری دی مکس و فوتوشاپ و تکسچرینگ و انیمیشن مدلها و یه کوچولو برش و ... صدا به عنوان پیش نیاز لازمه در حد متوسط اشنایی داشته باشی

.یه توضیح مختصر درمورد روال ساخت بازی بهم بدین درکل چه مراحلی باید طی بشد تا بازیی کامل بشه
    یه بازی خوب باید تو هر بخش یه متخصص مربوطه کار کنه که بازی خوبی در بیاد اگه بخوا تکی کار کنی باید یه ایده خفن داشته باشی که ساخت پیچیده ای نداشته باشه و اصل ایده باشه و خیلی خوب ایده رو پیاده کنی . در کل بازیهای موبایل بیشتر روی ایده های خفن میچرخه هر چند بعضی ایده ها پیچیده هستن و کار یه نفر نیست .

یه نکته رو کاملا باید جدی گرفت کلا واسه تمام بازیها قبل از ساخت تماما" باید روی کاغذ سناریو و ... پیاده شه و امکانات پلایر و ... الگوریتم ساخت کاملا مشخص باشه یعنی وسط بازی یهو یه ایده نزنه به سرت بخوای پیاده کنی که انگار زیر بازی یه بمب ترکوندی همه چی میریزه به هم و نتیجه خوبی نمیگیری .
    بازیهای بزرگ رو میتونی سرچ کنی تو گوگل همه جا مراحل طراحی گفته شده تخصصی . بازی کوچیک هم همونه یکم محدودتر .
    اینم بگم من ی برنامه ۵-۶ ساله دارم برای این کار فعلا هم قصد ندارم درامدی از این راه داشته باشم حداقال تا ۳ ،۴ سال اینده فقط هدفم یادگیری وکسب تجربس .چندوقت دیگه هم ب امید خدا گیم نت میزنم و از لحاظ مادی مشکلی ندارم و راحت میتونم کار مورد علاقمو ادامه بدم
    خیلی عالیه که وقت زیادی داری پس اصلا مثل اکثر بازیسازای قدیم که نمیدونستن از شاخه به شاخه نپر و کارتو جدی ادامه بده بعده دو ماه کار کردن با یه انجین نپر رو یکی دیگه یا ... مطمئن باش بهترین انتخاب برات یونیتیه و بعد اگه پشیمون شدی من خودم خسارتتو میدم
    شروع کن اگه مشکلی پیش اومد بچه ها هستن کمک میکنن من خودمم در خدمتم فقط یادگیری زبان انگلیسی یه چیز مهمه واسه حرفه ای شدن چون وقتی به مشکل میخوری انگلیسی سرچ کنی سریعا مشکلت حل میشه حتی اگه مثل من که زبانم ضعیف بود هستی سعی کن با ترجمه گوگل کار کنی و یه کم سعی کنی راحت زبانت عالی میشه حده اعقل تو کلمات و جمله های مربوط به این کار .

البته اینم اضافه کنم انتخاب انجین بیشتر ربط به کاری که میخای انجام بدی هم داره مثلا شخصا" اگه بهم بگن یه بازی مستقل که تو ایران بزرگ حساب میشه (یعنی در حقیقت مستقل اسمشه ولی غیر ممکنه تنهایی بسازی به دلیل گستردگی بیش از حد پروژه ) مثلا شبیه کال اف دیوتی میخایم بسازیم و تو مدیرش باش من UnrealEngin4 رو انتخاب میکنم چون یشتر برای کارای بزرگ طراحی شده برای پی سی و کنسولها , خروجی اندروید و ای او اس ضعیفی داره (اندرویدو که اصلا پیشفرض نداره باید بهش اضافه کنی) در ضمن تو بازیهای موبایل Unity 3D برتری بزرگی داره و اون سریعتر بودن فریم ریت (سرعت اجرا) بیشتر در یک صحنه مساویه که توی بحث موبایل خیلی مهمه .
    هر چند اصلا منظورم این نیست با یونیتی نمیشه کار بزرگی ساخت .

موفق باشی
    Last edited by Reza Azimy_RW; 20-08-2017 at 05:13.

3. 4 کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

اساتید اگه نظری دارن بگن تا واسه مبتدیا مطلب کاملتری باشه

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

اگه هدفت ساخت یه بازی امروزی و قابل تحمل و بازی کردنه باید سالها وقت بزاری.

یکی مثل من بیشتر از 10 ساله شبانه روزی داره تلاش میکنه فوت و فن ساخت یه بازی خیلی بزرگ و بدون ایراد رو یاد بگیره اما حقیقت اینه هرچقدر هم که تلاش کنی بازم یه دوره 10 ساله یا بیشتر وقت میبره که بتونی تبدیل به یه بازی ساز حرفه ای بشی.

علاقه خود من به بازی سازی به قدری زیاده که هنوز بعد از این همه سال حتی خسته و کسل هم نشدم. بعضی ها اینجا منو می شناختن شاید فکر کنید من ناامید شدم یا بی خیال شدم اما تا امروز حتی 2 روز پشت سر هم وجود نداشته که تو زمینه بازی سازی فعالیت نکنم.

Unity موتور انعطاف پذیر و قدرتمندیه. ساخت بازی در حد GTA V (از نظر گرافیکی) با این موتور امکان پذیره اما وحشتناک سخته که بتونی با موتوری مثل Unity به کیفیتی در حد GTA V برسی. باید تمام بخش های گرافیکی و فاکتورهاشو کاملا بلد باشی و درک کرده باشی که بتونی بعد از سالها گرافیکی در حد GTA V یا حتی بهتر رو تو یونیتی پیاده کنی.

چندساله الان دنبال تاسیس شرکتم اما به خاطر مسائل مالی و سربازی و ... نمیشد که تا اومدیم اینا همه رو حل کنیم و خدمت هم بریم شد 28 سالمون
    خلاصه یه جای خوب واسه شرکت پیدا کردم تو تهران تا 2 هفته دیگه میخرمش اگه تمایل داری باهم همکاری کنیم تو تاسیس این گروه, ایدی فیسبوکت رو بفرست باهم صحبت کنیم شاید تونستیم باهم همکاری کنیم چون هم اینکه هم سن و سالیم هم اینکه به بازی سازی علاقه داریم جفتمون.

6. 2 کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •