تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 12 از 12

نام تاپيک: نصب نرم افزار catia

داره خودمونی میشه amin704's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

خوب پس اگه 64 داری بایستی نصب میشد.
    فکر کنم همین اتفاق برای منم افتاده بود و اشکال از کرک بود.
    مطمئنی موقع کرک چیزی رو جا ننداختی؟ مثل run as administrator

خوب ببینید، برنامه های طراحی مکانیک برنامه هی سخت هستن و جزء تخصصی ترین برنامه های این رشته هست. حتی سختیش از ansys هم بیشتره. و برای اینکه بتونی به حد خوبی برسی بایستی به این برنامه و این کار علاقه داشته باشی. وگرنه خیلی زود از این برنامه خسته میشی و میزاریش کنار.

برنامه Pro-E رو هم از روی اجبار یاد گرفتم ولی خب، الان که یاد گرفتم ، با وجود مشکلاتی که داره ولی باز هم حاضر نیستم به کتیا و سالید برگردم. احساس بیوک در مقابل پراید رو داره..
    کنترلش سخته ولی چیزه خفنیه..
    بر خلاف کتیا ظاهر خیلی ساده و ابتدایی داره اما باتنی بسیار پیچیده.
    کتیا help خیلی خوبی داه اما این خیلی ضعیفه و خوب راهنمایی نمیکنه.
    در کتیا در موقع استفاده کردن از ابزارها پیشنهادای خوبی میده اما این از این کارها نمیکنه.
    به عنوان مثال در موقع پلن زنی، موقعی که در کتیا ابزار پلن رو انتخاب کردی، تمام روشهای ممکن در پلن زنی رو برات لیست میکنه. اما pro-e اینکار رو نیکنه و بایستی از قبل خودت بدونی که به چه صورتی قادر به پلن زدن هستی و اون شیوه رو انجام بدی.

این محیط اصلی برنامه هست. اون هم آخرین مدلی که داشتم کار میکردم.
    در مورد زمانش خوب من خیلی ساله دارم با این برنامه ها کار میکنم البته نه بصورت متوالی و در مقاطع خاصی شاید 7-8 ماه اصلا استفاده نکرده باشم.
    اگه استفاده کردن از برنامه مرتبط با کار باشه، خیلی زود پیشرفت میکنی. اما برای علایق و کارهای شخصی باشه پیشرفتش زیاد نیست. 1-2 تا سال بصورت متوالی میتونه پیشرفت خوبی داشته باشه.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    نگاه نکنید که تو اینترنت بعضی ها عکس های مدل کرده از ماشین لامبورگینی رو میزارن. اونها همش در سطوح پایینیه و فقط نکتش اینه که به محیط surfacing تسلط دارن و عملا هیچ محتوایی در مدل نیست. همش ظاهره. اما میشه پذیرفت که خلاقیت خوبی در تجسم کردن دارن که این نکته مهمیه در مدلسازی.
    بازم ممنون
    راستش چندین بار امتحان کردم و تمام راه ها و احتمالات رو در نظر گرفتم حتی یکی دو روش هم از خودم امتحان کردم و باز نشد.
    چون تو این موارد تجربه زیاد داشتم بعید میدونم چیزی رو حجا انداخته باشم.کلا هر چی نزم افزار طراحیه کرکش یکم سخته و واسه من که بگیر نگیر داشتن همشون. مام غیز از این برنامه ها تو موارد دیگه حتی روش ها سخت ترم بودن ولی بالاخره جواب دادن.

اینطور که شما گفتی باید مثلا کتیا رو خبره باشی و پرو در اصل برای افراد با تجرس با این اوصاف.

میتونم بپرسم شغل شما چیه؟ و این نرم افزار ها جنبه کاری دارن یا کمکی یا هر چیز دیگه ای؟ چون من برای کار کردن میخوام یاد بگیرم
    Last edited by amin704; 22-08-2017 at 20:58.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

بازم ممنون
    راستش چندین بار امتحان کردم و تمام راه ها و احتمالات رو در نظر گرفتم حتی یکی دو روش هم از خودم امتحان کردم و باز نشد.
    چون تو این موارد تجربه زیاد داشتم بعید میدونم چیزی رو حجا انداخته باشم.کلا هر چی نزم افزار طراحیه کرکش یکم سخته و واسه من که بگیر نگیر داشتن همشون. مام غیز از این برنامه ها تو موارد دیگه حتی روش ها سخت ترم بودن ولی بالاخره جواب دادن.

اینطور که شما گفتی باید مثلا کتیا رو خبره باشی و پرو در اصل برای افراد با تجرس با این اوصاف.

میتونم بپرسم شغل شما چیه؟ و این نرم افزار ها جنبه کاری دارن یا کمکی یا هر چیز دیگه ای؟ چون من برای کار کردن میخوام یاد بگیرم
    بله این برنامه ها جنبه کاری داره و یادگرفتن بی دلیلش کار بیهوده اییه.
    البته برای کارهای آنالیز هم بدرد میخوره. جهت شبیه سازی مدل چاره ای نیست که با یکی از همین برنامه ها کار کرد ت بشه به برنامه های آنالیزور انتقال داد. که دست کم مربوط به مسائل تحقیقات دانشجویی میشه
    من کارم طراحی مکانیکه.

استفاد از pro-e در ظاهر نیاز به کتیا یا سالید نداره اما عملا کسانی که آشنایی به فرآیند مدل سازی ندارن با این برنامه به مشکل بر میخورن.
    برای مسائل کاری لازمه که قادر باشی مدل سازی کنی و سر هم کنی و نقشه بکشی. نقشه کشیدنش به اندازه مدل سازی کردنش نکته داره که معمولا در آموزشها زیاد بهش پرداخته نمیشه. خلاقیت فرد در کشف کردن کلیدها و ابزارها بیشتر میتونه بهش کمک کنه تا آموزش ها.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •