تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: بهترین شیوه برای دریافت تاریخ و زمان از کاربر چیست ؟ و معرفی یک Dll کامل و مناسب ؟

در آغاز فعالیت royabahrami76's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2017

1 بهترین شیوه برای دریافت تاریخ و زمان از کاربر چیست ؟ و معرفی یک Dll کامل و مناسب ؟

سلام در حال کار کردن روی پروژه ای هستم که در قسمت های مختلف از امکانات خود سایت گرفته تا پنل کاربری و پنل مدیریت بارها و بارها از کاربر تاریخ را دریافت میکنیم .

همونطور که میدونید در تبدیل تاریخ شمسی به میلادی به خاطر اختلاف در تعداد روز تقویمی (یک روز اختلاف) در تبدیل تاریخ ها مشکل ایجاد میشود و همینطور در تبدیل زمان .

و واضح تربخوام توضیح بدم اگه تاریخ و زمان رو بصورت شمسی از کاربر بگیرم و در پایگاه داده ذخیره کنیم دربازخوانی ممکن است(دراختلاف زمانی یک سال) تاریخ یک روز تغییر کند و ساعت هم طبیعتا همیشه تغییر میکند.

برای تبدیل تاریخ به میلادی و بلعکس و یا تاریخ بصورت نمایش روزِهفته و به صورت رشته ای و ... من از Dll زیر استفاده میکنم :

PersianDateTime.dll
    که قابلیت هایی مثل موارد زیر را دارد (البته خیلی بیشتر از این):

s9.picofile.com/file/8303134042/Dll.png

مورد خیلی مهم زمانی است که تاریخ و زمان باید با هم دریافت شوند و در یک فیلد ذخیره شوند .

سوالات :
    1 - در جاهایی که با تاریخ و زمان سروکار داریم (ثبت تاریخ جاری سیستم یا دریافت از کاربر) بنظرتون بهتره که قبل ذخیره در جدول اون رو به میلادی تبدیل کرده و بعدا در زمان بازخوانی و نمایش اون رو دوباره به Persian تبدیل کنیم ؟ این شیوه بنظرتون صحیح است ؟

2 - بهترین شیوه برای دریافت تاریخ و زمان(بصورت کامل) از کاربر چیست چیست ؟
    بنظرتون تاریخ و زمان رو در دو فیلد جدا از هم در دیتابیس درنظر بگیرم و تاریخ و زمان رو جدا در اون ها ذخیره کنم و یا استفاده از یک فیلد فقط datetime بهتر است ؟

3 -برای دریافت تاریخ و زمان از کاربر بصورت دریافت سال و ماه و روز و زمان در TextBox های جدا چه پیشهادی رو دارید؟
    نظرم الان اینه که برای هرکدوم یک TextBox بگذارم و در سمت اکشن بصورت پارامتر دریافت کردن سپس بصورت زیر میشه اون رو بصورت یک datetime کامل درآورد :

s9.picofile.com/file/8303139850/ToMiladi.jpg

کـاربـر بـاسـابـقـه am_merman01's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    یه جایی گوشه دهکده جهانی تو یه کانکشن دایال آپ

پيش فرض

سلام خدمت شما دوست عزیز
    اولا اینکه من اصلا متوجه نشدم شما تحت کدوم زبان برنامه نویسی داری برنامه رو طراحی میکنی؟
    اگر از دات نت استفاده میکنی یک کلاس به نام پرشین کالندر داره که از اون میتونی استفاده کنی و زمان رو بدون هیچ خطایی و مشکلی ثبت و تبدیل کنی و به طور حتم میتونم بگم چون این کلاس توسط خود برنامه نویس های دات نت طراحی شده هیچ خطا و مشکلی نداره.
    در صورت استفاده از همین کلاس دیگه به هیچ فایل کمکی و DLL خارجی خاصی نیاز نداری
    در مورد دریافت زمان و تاریخ هم بهترین حالت اینه که اون رو بتونی از یک سرور آنلاین دریافت و ذخیره کنی (تا کاربر نتونه با تغییر ساعت و تاریخ سیستم در برنامه شما اشکال بوجود بیاره)
    در صورت آنلاین نبودن کاربر هم بهترین حالت اینه که تاریخ و زمان رو از طریق کد نویسی از روی سیستم خودتون به دست بیارید
    ولی در نهایت بعد از به دست اوردن تاریخ و زمان ذخیره اون کاملا بستگی به سلیقه شما داره (من خودم ترجیح میدم که زمان و تاریخ رو در دو فیلد جداگانه در جدولم ذخیره کنم)
    در مورد دریافت تاریخ از کاربر هم به نظر من میتونید از MaskedTextBox استفاده کنید شکیل تره و بعدا هم برای ذخیره در جدول نیاز به چسبوندن محتویات تکست باکس ها به هم نیست.

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    با وجود جواب دوستمان am_merman01
    ولی گفتم منهم جواب های کوتاهی بدهم...
    سوال 1) شخصا از همین روش در پروژه های شخصی وشرکت استفاده میکنیم.
    تاریخ به معادل واقعی میلادی اش در دیتابیس و حتی فایل xml و... ذخیره شده و فقط زمان نمایش شمسی میشود.

سوال 2) ذخیره تاریخ و ساعت درون یک تک فیلد datetime بنظر کافی و خوب است
    ولی بگمان شخصی من ، اگرقرار است کاربر، آنها را وارد کند، بهتر است در 2 کنترلر جدا تحویل گرفته شود.

سوال 3) در موارد ساده میتوانید خودتان با PersianCalendar تاریخ را تبدیل کنید.
    مدت ها قبل برای WinForm کنترلرهای زیر را ساختم:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    وبرای DataGridView
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این یک کنترلر Picker بازشو برای تاریخ شمسی است که ظاهر و انیمیشن های Win7 برای تقویم را تقلید میکند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •