تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: چند سوال در مورد موتور خودرو های داخلی و چینی

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض چند سوال در مورد موتور خودرو های داخلی و چینی

با سلام
    قبل از پرداختن به اصل موضوع لازمه بگم دنبال موتور خودرویی می گردم که تو رنج 30 تا 40 میلیون کمترین هزینه نگهداری رو دارن .
    چند تا سوال دارم که ممنون می شم جواب بدین .
    1- کسی می تونه در مورد موتور خودرو های چینی و مقایسشون با موتور های وطنی مطلبی بزاره ؟
    2- یه سوال هم دارم این که ماشینی با دور موتور پایین حرکت کنه تعمیرات و خرابی کمتری داره درسته ؟( منظورم دنده مرده نیستا . مثلا دوتا خودرو در شرایط یکسان با سرعت 120 کیلومتر یکی با دور موتور 3500 و یکی با 3000 می ره )
    3- هزینه تعمیرات موتور های توربو شارژ مثل سورن در مقایسه با موتور tu5 چقدره ؟
    4- خودرو های تو رنج 30 تا 40 تومن بهترین موتور رو کدوم داره ؟ از نظر تعمیرات کمتر
    5- کدوم موتور ها نسبت به کم شدن آب حساسیت بیشتری دارند و کدوم حساسیت کمتری دارن؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

با سلام
    قبل از پرداختن به اصل موضوع لازمه بگم دنبال موتور خودرویی می گردم که تو رنج 30 تا 40 میلیون کمترین هزینه نگهداری رو دارن .
    1- کسی می تونه در مورد موتور خودرو های چینی و مقایسشون با موتور های وطنی مطلبی بزاره ؟
    2- یه سوال هم دارم این که ماشینی با دور موتور پایین حرکت کنه تعمیرات و خرابی کمتری داره درسته ؟( منظورم دنده مرده نیستا . مثلا دوتا خودرو در شرایط یکسان با سرعت 120 کیلومتر یکی با دور موتور 3500 و یکی با 3000 می ره )
    4- خودرو های تو رنج 30 تا 40 تومن بهترین موتور رو کدوم داره ؟ از نظر تعمیرات کمتر
    5- کدوم موتور ها نسبت به کم شدن آب حساسیت بیشتری دارند و کدوم حساسیت کمتری دارن؟

1- موتورهای چینی قطعا بهتر از موتورهای ایرانی هست. البته این یک نظر عقایدی هست . عموما سخت میشه این دو شرکت رو با هم مقایسه کرد. اینو بایستی بدونی که چین هم قابلیت ساختن بهترین کیفیت رو داره (اپل) و هم بدترین کیفیت. که این بدترین رو بر روی ماشینهاش عموما صرف نمیکنه. تنها مشکل اینجاس که بدلیل انبوه نبودن خودرو، عموما هزینه هاش گرون وای میسته برای مصرف کننده. وگرنه عمر بیشتر و کارایی بیشتری نسبت به موتورهای ایرانی داره
    2- بله موتوری که با دور موتور پایین کار میکنه بسیار عمر بیشتری در مقایسه با موتور دور بالا داره. موتوری که با دور بالا کار میکنه نیاز داره با دقت ساخت خیلی بلاتری ساخته بشه تا دامنه های ارتعاشیش کاهش پیدا کنه و در صورتی که بخشی از اون آسیب ببینه، ارتعاش بالا میره و این ارتعاش خیلی زود سبب خرابی تمامی تجهیزات موتور میشه. مثال موتور 206 در مقایسه با موتور L90، موتور 206 با دقت خیلی بیشتری ساخته شده و بایستی حتما در دور بالا کار کنه و این دور بالا بودن یک ایراد بزرگ محسوب میشه. اما در پژو 405 این دور موتور بالایی احساس نمیشه. همچنین موتور L90 کاملا با دور آرام کار میکنه و عمر بسیار بالاتری رو داره. هم باعث میشه دما بالا نره، هم صدای موتور زیاد شنیده نمیشه، و هم ارتعاشات بدنه موتور کمتره و همچنین در سر بالاییها در هنگام تعویض دنده و یا شروع حرکت بخصوص در سربالایی ها و یا هنگامی که کولر روشنه بسیار راحتتر حرکت میکنه.
    3- موتورهای توربو شارژ دار یک وسیله اضافه تر به اسم توربو شارژ دارن که این قطعه به تنهایی بسیار پرهزینه و تعمیر بسیار سختی داره. به این دلیل که توربو شارژ با دور بسیار بالایی کار میکنه. و در هنگام خرابی این قطعه، عملا درست شدنی نیست. ولی در عوض امتیازات افزیش شتابگیری و قدرت موتور رو داره.
    4- از نظر تعمیرات کمتر L90 کمترین تعمیر رو داره اما در بعضی شهرها لوازم سخت گیر میاد و حتی گفته شده اگر نیاز به تعمیر داشته باشه، عموما هزینش بالاتر از خانواده پژو هست. و البته یک مشکل بزرگ در قسمت گیربکس داره.
    5- همه موتورها نسبت به کم شدن آب حساس هستن. آیا این مورد جزء معیارهای انتخاب ماشین شماست؟
    Last edited by siava5h; 10-08-2017 at 00:00.

3. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

با سلام
    سلام.
    بیشتر از حساسیت به آب، شما حساسیت به روغن را در نظر بگیر. استفاده از روغن مناسب و تعویض به موقع و .... در عمر و کارآیی موتور بسیار تاثیر گذار است.

در مورد موتورهای توربو ایرانی هم اینطور که من شنیدم بخاطر جنس آلیاژی که در ساخت آن استفاده شده، دچار مشکلات فراوانی میشوند.

در مورد مقایسه موتور خودروهای ایرانی و چینی، مگه فقط کیفیت موتور مهمه؟
    شما برخی ماشین های چینی را بگیر، موتورش هم خوب کار کنه ولی هزینه ی همان تعویض روغنش چند صد هزار تومان شود.
    جای دیگرش هم عیب و ایرادی پیدا کند ، باید کلی هزینه ش را بدهی، تازه اگر قطعه ش را پیدا کنی.

ضمنا شما همیشه در نظر بگیر که خودروی دست دوم چینی به سختی فروش میرود. حالا هر مدلش که باشه.
    Last edited by amir_t6262; 10-08-2017 at 09:54.

5. 2 کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز noisymind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

اینکه صرفا چون یک موتور با دور پایینتر کار کنه و تو دور پایینتر با فلان سرعت راه بره نشان دهنده بهتر بودن نیست. بستگی به طراحی اون موتور داره. اگه اینجور بود که یکی از موارد مقایسه بین دو ماشین تو مجلات و سایت های مختلف بحث دور موتور بود.

7. این کاربر از noisymind بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

اینکه صرفا چون یک موتور با دور پایینتر کار کنه و تو دور پایینتر با فلان سرعت راه بره نشان دهنده بهتر بودن نیست. بستگی به طراحی اون موتور داره. اگه اینجور بود که یکی از موارد مقایسه بین دو ماشین تو مجلات و سایت های مختلف بحث دور موتور بود.
    اینو کاملا قبول دارم . منم از نظر تئوری سوال کرده بودم .

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام.
    بیشتر از حساسیت به آب، شما حساسیت به روغن را در نظر بگیر. استفاده از روغن مناسب و تعویض به موقع و .... در عمر و کارآیی موتور بسیار تاثیر گذار است.

در مورد موتورهای توربو ایرانی هم اینطور که من شنیدم بخاطر جنس آلیاژی که در ساخت آن استفاده شده، دچار مشکلات فراوانی میشوند.

در مورد مقایسه موتور خودروهای ایرانی و چینی، مگه فقط کیفیت موتور مهمه؟
    شما برخی ماشین های چینی را بگیر، موتورش هم خوب کار کنه ولی هزینه ی همان تعویض روغنش چند صد هزار تومان شود.
    جای دیگرش هم عیب و ایرادی پیدا کند ، باید کلی هزینه ش را بدهی، تازه اگر قطعه ش را پیدا کنی.

ضمنا شما همیشه در نظر بگیر که خودروی دست دوم چینی به سختی فروش میرود. حالا هر مدلش که باشه.
    در مورد مطلب اولین شما باید بگم که والا من چند ساله از سری خودرو های پژو دارم . تنها مشکلی که با هاشون دارم واشر سوزوندن هست . شایدم از شانس منه

در مورد مقایسه خودرو های چینی و ایرانی باید بگم که تنها خودرو چینی که سوارش شدم جک جی 5 بودش . ولی اکثر کسایی که خودرو چینی دارن بهم می گن از خودرو های ایرانی کم خرج تر و بهترن ( چندتاشون می گفتن درسته وسیله کمتر گیر میاد ولی به همون اندازه هم کم خرج ترن ) . می خواستم ببینم کسی می تونه به دور از طرفداری از شرکت خاصی این خودرو ها رو مقایسه کنه ؟

توی مورد آخر به شخصه یکم با شما اختلاف نظر دارم . دوستی می گفت من موندم چرا هرکی می خواد ماشین بخره ، قبل از خرید به فکر فروشش هست . اگه شما ماشین زیر پاتون خوب باشه مطمئن باشین به فکر فروشش هم نمی افتین . اونم تو این شرایط بازار خودرو .

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

1- موتورهای چینی قطعا بهتر از موتورهای ایرانی هست. البته این یک نظر عقایدی هست . عموما سخت میشه این دو شرکت رو با هم مقایسه کرد. اینو بایستی بدونی که چین هم قابلیت ساختن بهترین کیفیت رو داره (اپل) و هم بدترین کیفیت. که این بدترین رو بر روی ماشینهاش عموما صرف نمیکنه. تنها مشکل اینجاس که بدلیل انبوه نبودن خودرو، عموما هزینه هاش گرون وای میسته برای مصرف کننده. وگرنه عمر بیشتر و کارایی بیشتری نسبت به موتورهای ایرانی داره
    2- بله موتوری که با دور موتور پایین کار میکنه بسیار عمر بیشتری در مقایسه با موتور دور بالا داره. موتوری که با دور بالا کار میکنه نیاز داره با دقت ساخت خیلی بلاتری ساخته بشه تا دامنه های ارتعاشیش کاهش پیدا کنه و در صورتی که بخشی از اون آسیب ببینه، ارتعاش بالا میره و این ارتعاش خیلی زود سبب خرابی تمامی تجهیزات موتور میشه. مثال موتور 206 در مقایسه با موتور L90، موتور 206 با دقت خیلی بیشتری ساخته شده و بایستی حتما در دور بالا کار کنه و این دور بالا بودن یک ایراد بزرگ محسوب میشه. اما در پژو 405 این دور موتور بالایی احساس نمیشه. همچنین موتور L90 کاملا با دور آرام کار میکنه و عمر بسیار بالاتری رو داره. هم باعث میشه دما بالا نره، هم صدای موتور زیاد شنیده نمیشه، و هم ارتعاشات بدنه موتور کمتره و همچنین در سر بالاییها در هنگام تعویض دنده و یا شروع حرکت بخصوص در سربالایی ها و یا هنگامی که کولر روشنه بسیار راحتتر حرکت میکنه.
    3- موتورهای توربو شارژ دار یک وسیله اضافه تر به اسم توربو شارژ دارن که این قطعه به تنهایی بسیار پرهزینه و تعمیر بسیار سختی داره. به این دلیل که توربو شارژ با دور بسیار بالایی کار میکنه. و در هنگام خرابی این قطعه، عملا درست شدنی نیست. ولی در عوض امتیازات افزیش شتابگیری و قدرت موتور رو داره.
    4- از نظر تعمیرات کمتر L90 کمترین تعمیر رو داره اما در بعضی شهرها لوازم سخت گیر میاد و حتی گفته شده اگر نیاز به تعمیر داشته باشه، عموما هزینش بالاتر از خانواده پژو هست. و البته یک مشکل بزرگ در قسمت گیربکس داره.
    5- همه موتورها نسبت به کم شدن آب حساس هستن. آیا این مورد جزء معیارهای انتخاب ماشین شماست؟
    والا چون من مسافت های طولانی با خودرو توی گرمای زیاد می رم و تا الان چند بار به خاطر جوش اوردن آب و ... دستم حسابی بند تعمیرات شده . و چون تعمیرات موتور خودرو خیلی گرون تموم می شه یکم رو این موضوع حساسم .
    تو ماشینای داخلی می دونم ال 90 از همه موتوری بهتره ولی این که شش هفت ساعت بتونم تو این خودرو بشینم عذاب آوره برام . حالا اگه شما بتونین راهنمایی کنین ممنون می شم.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

والا چون من مسافت های طولانی با خودرو توی گرمای زیاد می رم و تا الان چند بار به خاطر جوش اوردن آب و ... دستم حسابی بند تعمیرات شده . و چون تعمیرات موتور خودرو خیلی گرون تموم می شه یکم رو این موضوع حساسم .
    تو ماشینای داخلی می دونم ال 90 از همه موتوری بهتره ولی این که شش هفت ساعت بتونم تو این خودرو بشینم عذاب آوره برام . حالا اگه شما بتونین راهنمایی کنین ممنون می شم.
    خوب من نمیتونم ماشین خاصی رو به شما معرفی کنم. انتخاب ماشین یک خاصیت سلیقه ای هست.
    خیلی ها در خودروی L90 احساس راحتی میکنن و خیلی ها هم برعکس در خودروی 405.
    اما حسسیت به آب و جوش آوردن معیاریه که در هیچ خودرویی استثنا نیست. حتی موتورهای دور پایین. چون سیستم به این صورت طراحی شده که در ابتدا موتور به سرعت به دمای مشخصی برسه و بعد در اون دما ثابت بمونه. حالا این رنج دما در بین خودروها متفاوته. و در صورت اشکال در سیستم کنترل دما، به همه انواع خودروها خسارت یکسانی وارد میشه.

شما اگر به تعمیرات جزئی ماشینتون حساس باشین، عموما مشکل های بزرگ به سراغ شما نخواهند آمند.
    من خیلی از اشینهایی رو دیدم که چراغ چکشون روشنه و راننده هیچ توجهی به اون نمیکه و یه دفعه یک روز میگه سر سیلندر سوزوندم.
    شاید چک روشن شدنه بخاطر یک مسئله ساده ای باشه مثل خرابی سیم اتصال سنسور، اما اگر یک اخطار مهمتری بوحود بیاد، راننده متوجه اون اخطار نمیشه و هنوز فکر میکنه مشکل از همون قبلیه هست که چراغ چک روشنه. و حادثه اتفاق میافته.
    بعضی ها به بالا رفتن آمپر آب در حال حرکت ماشین توجه نمیکنن، میگن که در دمای مجاز هست و فن توان خنک کاری داره و هنوز به محدوده غیر مجاز نرسیده، اما این بالا رفتن تا مرحله فن زدن نشانه ایراد هست و عملا موتور نبایستی در حال حرکت آمپر آبش بالا بره. و بایستی اصلاح بشه تا قبل اینکه اشکال دوم بیاد و بشه قوز بالا قوز

12. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •