تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: عوام فریبی چه است؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2017

3 عوام فریبی چه است؟

ویکیپدیا :

عوام‌فریبی آن است که شخصی به جای استدلال و اقامهٔ برهان (منطق) برای اثبات یک عقیده، سعی می‌کند از راه تحریک احساسات و هیجان‌های جمعی و توسل به عواطف و جوّ حاکم، نوعی تصدیق جمعی نسبت به نتیجهٔ مطلوب خود به دست‌آورد، به شیوه‌ای که تک تک مردم چنین بیندیشند که آن‌ها با پذیرش عقیده، به نوعی یگانگی با گروه رسیده‌اند و این یگانگی به آن‌ها امنیت و قدرت می‌دهد و اگر کسی با عقیدهٔ جمع مخالفت کند، از آن روح امنیت و قدرت محروم خواهد شد.

در عوام‌فریبی، شخص گروه زیادی از مردم را مخاطب قرار داده، با بیاناتی هیجان‌آور و شورانگیز، احساسات و عواطف آنان را تحریک می‌کند و با تکیه بر همین شور و هیجان عوام، آن‌ها را نسبت به نتیجه و مدعای خود متقاعد می‌کند.

در عوام‌فریبی، گاه برای افزایش تأثیر روی تک‌تک افراد، از وسایل دیگری همچون برافراشتن پرچم‌ها، نواختن موسیقی مناسب کمک گرفته می‌شود.

شیوه غیرمستقیم، مبتنی بر تحریک عواطف مخاطبان در رابطه با استدلال نیست؛ بلکه در آن از شگردهای مختلف دیگری برای برانگیختن روحیه جمعی هر یک از افراد استفاده می‌شود. در این‌جا مخاطب، تک‌تک افرادند، نه توده مردم. مثلاً در یک کتاب یا مقاله، مطلب چنان به فرد تلقین می‌شود که می‌پندارد تمام کسانی که در راه رشد و پیشرفت می‌باشند، آن را پذیرفته‌اند و نپذیرفتن آن، جاماندن از کاروان دانش و پیشرفت است.

حربه اصلی عوام‌فریبی، این احساس درونی‌است که هر کس می‌خواهد مورد تحسین دیگران قرار گیرد و بر ارزش و احترامش افزوده شود. این احساس گاه باعث تمایل افراد به تشبه به افراد مشهور می‌شود. تهیه‌کنندگان تبلیغات و آگهی‌های تجاری از این روحیه حداکثر استفاده را می‌کنند؛ مانند پوستری که در آن شخصیت معروفی را در حال نوشیدن چای مخصوصی نشان می‌دهد. افزون بر این، سعی می‌شود میان کالای مورد تبلیغ و امور مورد علاقه مخاطب، ارتباط برقرار شود؛ بنابراین در تبلیغات تصویری، در ضمن تبلیغ یک کالا، صحنه‌هایی از طبیعت یا صحنه‌های مهیج ورزشی استفاده می‌شود.

عوام‌فریبی مخصوص تبلیغات نیست؛ بلکه به ویژه در جهان سیاست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

من گاهی اوقات به بعضی مطالب و صحبتهایی که در فضای مجازی منتشر میشه وقتی از زاویه خودم بهشون نگاه میکنم میبینم این وسط ما مردم عادی در چه مقیاس وسیعی داریم فریب میخوریم و چه نمایشهای پیشرفته و رمز آلودی که شخصیت های معروف برای ما بازی نمیکنند

محتوای مخفی: توضیحات بیشتر  
    الان داشتم کلیپی از جناب آهنگران در اینستاگرام میدیدم که از پسرش که یک آخونده اعلام برائت میکرد.
    بعد با خودم فکر کردم آیا این و پسرش واقعا با هم مشکل دارند یا دارند سر ما رو شیره می مالند؟ یا با اینکارها داره مغزهای معمولی رو شست و شو میده و مثلا به اون بابایی که از یک قشر دیگه است یاد میده که آره باباجان اگه پسرت طور دیگه ای فکر کرد باید اینطوری سرشو ببری

بعدش یک کلیپ دیگه از مهناز افشار دیدم نمیدونم دقیقا جریانش چی بود ظاهرا یک تئاتری داشتند با کیانیان و سحر دولتشااهیی و... بعد نظام براشون تبلیغ نکرده بود و کیانیان داشت ناله میکرد که برای ما تبلیغ که نمیشه ضد تبلیغ هم داریم بعد مهناز میکروفونو میگیره میگه چطوری کریس؟
    همین خانم افشار شوهرش یکی از مهره های نمیدونم وزارت اطلاعات یا کدوم دم و دستگاهه... بعد خلاصه همچین ادمی در نظر عامه میاد معترض مثلا تلقی میشه...
    دختران مردم عادی بخاطر مانتو صورتی رنگ دستگیر و بازجویی میشن ولی خانم افشار و همکارانشون با پوشش خفن تر از این هیچ ارگانی بهشون کار نداره

امین حیایی در فیلمهای کاملا سیاسی و جانبدارانه ای که در جهت منافع نظام بوده بازی کرده اما میبینیم که یک شخصیت محبوبه و مردم دوسش دارند و هر از گاهی میاد حرفایی میزنه که مثلا داره انتقاد میکنه و با مردمه... این اواخر امیر نوری هم به شکل مسخره تری همچین نمایشی داشت ...

سعید عزت اللهی و ترلان پروانه ماجراهای ارتباطشون قشنگ رسانه ای میشه و راجع بهش صحبت میکنند اما برای بقیه مردم دوست دختر و دوست پسر جیزه

امیر تتلو کلا راجع بهش چیزی نگم سنگین ترم

این آخری هم که از همه عجیب و غریب تر بود
    اخیرا شنیدم نامزد ش.ن. دختر بازرگان بوده ....

نمونه های کوچکتر چنین مسایلی در آدمای دور و برم هم زیاد دیدم... مثلا خانمی که فاحشه بود ولی در مناسبتهای مذهبی عکس های مذهبی برای پروفایلش انتخاب میکرد... یا آقایی که خیلی انسان آزاده و شریفی بود و نه دین داشت و نه موافق حکومتهای دینی بود اما براش شایعه درست کرده بودند که بسیجی و حزب اللهیه و تمایلات زنانه هم داره... یا فرد باهوشی که شایعه درست کرده بودند دیوانه است...

مطالب اسپویلر برای روشن کردن منظورم بود... اگر خلاف قوانین بود اون قسمت حذف بشه اما لطفا مدیری که حذف میکنه اگر براش امکان پذیر بود در یک پست دیگه منظور منو به شکل بهتری توضیح بده...
    من دقیق نمیدونستم چطور باید اون چیزی که مد نظرمه رو توضیح بدم
    پرویز پرستویی یک استاتوسی داشت که در مورد وضعیت روحی و روانی من هم صدق میکنه:
    به اندازه کافی مجازت شده ام
    حتی آنقدر رنج برده ام که دیگر هرگز نمی توانم از آن خلاص شوم
    خواب من، حافظه من، قابلیت فکر کردنم، مقاوتم در برابر کمترین ناملایمات بیش از آن خراب شده است که درمان پذیر باشد.

شما راجع به عوام فریبی چه نظری دارید؟ و مصداق های عوام فریبی را در چه چیزهایی میبینید؟
    Last edited by Hojjatpanahi; 21-07-2018 at 18:15.

2. این کاربر از Hojjatpanahi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

اینا به ما چ ارتباطی دارن
    همونطور که من در زندگی ترشان پروانه و عمین بی حیا نقشی ندارم و بود و نبودم برای اونا فرقی نداره
    همینو توی زندگی خودمم پیاده میکنم تا حدی که از جلوشنم رد شدم هیچ توجهی بهشون نکردم
    شاید این فرهنگی باشه که در محیطی که زندگی میکنم بخوبی جا افتاده

4. این کاربر از aidin619 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2017

پيش فرض

اینا به ما چ ارتباطی دارن
    همونطور که من در زندگی ترشان پروانه و عمین بی حیا نقشی ندارم و بود و نبودم برای اونا فرقی نداره
    همینو توی زندگی خودمم پیاده میکنم تا حدی که از جلوشنم رد شدم هیچ توجهی بهشون نکردم
    شاید این فرهنگی باشه که در محیطی که زندگی میکنم بخوبی جا افتاده
    خب بخاطر اینکه شما جزو عوام نیستی

این سلبریتی ها خیلی روی میزان فهم و شعوری که مردم کسب میکنند (یا از دست میدن) تاثیر دارند.

داره خودمونی میشه alireza hasdam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

سلام عوام فریبی رو اگر بیایم کلمه کلمه ریشه یابی کنیم و هدف از این کار رو بیاییم ببینیم و اسیب شناسی کنیم متوجه پوچی قضیه میشیم که نهایتا قراره یه نفعی به فریبنده برسه که واضهه مادی هست
    عوام به معنی مردم و فریبی هم به معنی فریب دادن یا نیرنگ زدن خب مثلا یه بابایی میاد یه بابای دیگه رو گول میزنه که چی بشه؟حتما یه هدفی داره هدفم برمیگرده به مادیات چون کسی که دنبال معنویات باشه از این راه ها به دوره حالا به جای اون بابا یه حکومت رو هم درنظر بگیریم معنی جمله عوام فریبی رو درست توضیح خواهیم داد چون اینجا بحث دیگه نفع نیست بحث منافع هست که با بوجود اوردن یه سری مسایل یه جوری مسایل دیگه رو جلوه میدن که برداشت ها به نفع طرف باشه یعنی سفسطه حالا پوچی این قضیه کجاست؟اینجاست که میگن هوای خودتو داشته باش گول نخوری البته افرادی هستند که کلا نا آگاه هستن و باید گول بخورند و یا به اصطلاح فریب بخورن تا افراد دانا به قول معروف زرنگ به چشم بیان و این فردی یا افرادی که سفسطه میکنند افرادی فاقد شرف و اصالت هستند و متسفانه تعدادشون اونقدر زیاد هست که نمیشه از بین بردشون فقط راه حل اینه که فرار کرد حالا یا شهر دیگه یا کشور دیگه
    و این مسءله خیلی گستردست چون محدودیت هست نمیشه بیانش کرد اسیب شناسی هم لازم نیست چون انگار همه چیز بیان شد

پروفشنال green-mind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Www.

پيش فرض

معمولا این کار توسط آدمی رخ میده که هوش به نسبت بالایی داره و با این رفتارها و ژست ها در صدد فریب افکار عمومی و بزرگ جلوه دادن خودش و رسیدن به منافع شخصی حالا چه در بعد مالی و چه در بعد ارزش و احترام هست
    .
    نمونه بارز این مسأله در سطح جز در اشخاصی هست که دم از احترام به بقیه و باب کردم فرهنگ عذرخواهی و فروتنی هستند ولی وقتی به خودشون میرسه تحمل رشد یک شخص دیگه و ندارند و به دلیل حسادت شدید ،شروع به تخریب کس دیگه میکنند
    به این اشخاص باید توصیه کرد به جای نصیحت وصیت بقیه برند دنبال حل عقده های شدید روحی روانیشون !
    Last edited by green-mind; 15-02-2019 at 17:57.

آخر فروم باز albertxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

شما راجع به عوام فریبی چه نظری دارید؟ و مصداق های عوام فریبی را در چه چیزهایی میبینید؟
    24 میلیون رای

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •