تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: تا چه حد نرم افزاری جایگزین رایگان کارساز بوده؟ چقدر رعایت کپی رایت را اولویت قرار داده اید؟

راي دهنده
11. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • کاملا نرم افزار رایگان-غیرپولی-غیرکرکی جایگزین خوبی برای من بوده اند.

3 27.27%
  • تا حدودی کارم را راه انداخت اما.نا کاملا

4 36.36%
  • توجه و اهمیت به این موضوع برای مهم است

2 18.18%
  • برای مهم نیست یا به این موضوع هنوز فکر نکردم

3 27.27%
Multiple Choice Poll.
صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 15 از 15

نام تاپيک: کپی رایت | ©

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

ممنون ؛ بابت لینک . اومده بود

محتوای مخفی: ادامه 

اگه یک عمل ناپسند ، زیاد بشه و تبدیل به عادت بشه دیگه اون عمل عادی میشه و کسی از انجامش پشیمون نمیشه ... اونجا پست دادید نرم افزار های گران مثل فتوشاپ یا اتوکد یا ویندوز خریدشون نیازمند برنامه ریزی داره بله درست می فرمایید اما باز هم هر کسی قادر به خریدشون نیست...
    مثلا توی کار های چاپ و بنر و برش برچسب و استیکر و اینجور چیز ها از نزدیک دیدم جدا نمی صرفه برای خیلی از مغازه های کوچک ، که هزینه زیادی کنن برای چندین چند نرم افزار ... بعصی از این نرم افزارها ارزونن اما بعضی هاشون گرون . اونایی که پولی اند بعضی هاشون قایل جایگزینی با نمونه مشابه رایگان/غیررایگان نیستند. مسئله کاربرا تجاری و غیرتجاری داریم. اینکه کاربرای خونگی میتونن راحت تر منتقل بشوند . شما همون تاپیکی گه پست گذاشتید فتوشاپ مثلا همین شرکت سازندش کم نکته مثبت نمی بینه از بابت کرکی بودن نرم افزارش از جمله اینکه نرم افزارشو همه میتونن متحصصش بشن! فراگیرتر میشه و اینا ... کاربرای که نمیخوان پول بدند اما ممکنه بعدا بدهند رو میکشونه طرف نرم افزار شرکت خودش. در کل از نظر میزان usage برد برد هست برای مصرف کننده و شرکت. و همین موضوع - که انتظار نمیره در کشور های توسعه یافته تر و ثروتمند تر اتفاق بیفته - باعث میشه شرکت های رقیب از پا در بیان
    خود شرکت سود کنه و شرکت های دیگه از بابت usage و یادگیری عقب بیفتند و حالا دودش میره توی چشم سرمایه گذار ها و توسعه دهندگان شرکت رقیب . حالا ؟ بنظرم دودش توی چشم کاربرها هم ممکنه بره.
    سایر مسائل مثل مثلا ساپورت نکردن یک سری نرم افزار ها ار ورژن جدید ویندوز که مجبور به استفاده غیر قانونی میکنه چون نسخه جدید فروش میره. مچ نشدن نرم افزار ها باهم ... پلاگین های مخصوص ... خروجی بد یا ضعیف یک نرم افزار و باگ داشتن و نا امن بودن اون ها
    ضمن اینکه می بایست برای استفاده تجاری از برخی رایگان افزارها پول پرداخت کرد

2. مسئله خروج عرض و اینکه ؛ ما داریم طبق عرف موجود بالای کشور ارز رو خارج میکنم و ممکنه حتی به دشمن * یا یک کشور خاص وارد بشه...
    اینکه جامعه - ار نظر قانونی - به کدوم سمت بره ؛ یا علم چطور پیشرفت کنه و چه استفاده ای ازش بشه رو حکومت ها مشخص میکنند. پس نمیشه خرده گرفت به خود مردم .
    نکته: جایی که میشه از نمونه رایگان استفاده کرد ، اگه از امن بودن ان مطمئن بودیم حتما باید اون نرم افزار رو جایگزین فعلی کنیم. این مسائل از چندین بعد قابل بررسی مثل خروج ارز ، امنیت ، مسئله حقوقی و انسانی و به همین خاطر هست پیچیدگی ش هنوز در کشور ما حل نشده.

پ.ن: شما ایا در مصارف غیر روزانه استفاده نمیکنی؟ مثلا حتی برای تست اون؟ اگه اره اینم یکم ایراد داره کسی که مدعی هستش نبایستی سمتشون بره دقت کنید اگه بخوای حساس باشیم بله پس نمیشه خرده گرفت بهمین راحتی و اینکه صبر و تلاش لازم هست چون پروسه ای نیست که سریع اتفاق بیفته

امیدوارم حداقل به این زودی به نرم افزار های ایرانی حداقل و بعد خارجی ها به چشم محصول دیده بشه و از خرید شون لذت ببریم ضمنا اگه لهنم قاطع بنظر میرسید ببخشید ، من خودم بایستی باورم رو درست کنم ، بعد که شرایط فراهم شد یا نه ، خودم فراهم کنم تا این عمل یه روزی انجام بدم
    Last edited by Iloveu-ALL; 20-08-2017 at 14:18.

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

پ.ن: شما ایا در مصارف غیر روزانه استفاده نمیکنی؟ مثلا حتی برای تست اون؟ اگه اره اینم یکم ایراد داره کسی که مدعی هستش نبایستی سمتشون بره دقت کنید اگه بخوای حساس باشیم بله پس نمیشه خرده گرفت بهمین راحتی و اینکه صبر و تلاش لازم هست چون پروسه ای نیست که سریع اتفاق بیفته
    طبیعتا برای برخی مصارف از نرم افزارهای غیرآزاد/غیر رایگان نیز استفاده میکنم. مثلا گاهی اوقات نیازه فلان نرم افزار رو تحت ویندوز تست کنم، روی ماشین مجازی ویندوز نصب میکنم و نرم افزار رو تست میکنم و پس از اتمام کارم ماشین مجازی رو پاک میکنم. مصرفم از ویندوز در ماشین مجازی نیز مصرف شخصی و کاملا غیر تجاری هستش. مسلما چیزی که مد نظر هستش استفاده ی آزمایشی نرم افزارها نیستش، چون استفاده ی آزمایشی از یک نرم افزار ربطی به رایگان یا غیر رایگان بودن اون نداره، ممکنه شما هزار تا نرم افزار رایگان رو برای تست نصب کنید و پاک کنید.

----------------

بقیه سوالات پست های قبلیتون رو با در نظر گرفتن اون تبصره ی سوء تفاهم (!) پاسخ میدم
      محتوای مخفی: ! 
    آخه به ذهنتون نرسید که این شماره ۱ و ۲ و ۳ و ۱۳ رو از کجا داره میاره و طبیعتا منظورش یکی دیگست؟ حیلی تابلو بودا

بعد بگید اگه جایی کار میکنید چقدر اقدام کردید روی سیستم زیردست خودتون جایگزین غیرکرکی پیاده سازی کنید با کمال تشکر لطفا صادق و شجاع باشید.
    با کمال صداقت میگم تقریبا در استفاده ی روزمره از نرم افزارهای کرک شده استفاده نمیکنم. برای اکثر نیازهام نرم افزار معادل و جایگزین پیدا کردم، البته با این تبصره که من یک کاربر عادی رایانه هستم، نه یک برنامه نویس پلتفرم ویندوز یا سازنده ی انیمیشن یا آهنگ ساز حرفه ای یا ...

شاید شما که انشالا ؛ نرم افزار فری و یا پولی پرداخت شده استفاده می کنی الحمدال... بیای و اول با مهربانی و بعد با لهن تند و بعد با ... روش های دیگه
    جا بندازی ؛ شاید بصورت تکی تکی و مجبور کردن ؛ همون یکی دو نفر بشه به راهی که فکر میکنید درست تره اگاه و عمل کننده به اون کرد.
    شما که همه چی رو میدونی بیا بگو ... لطفا
    اعتقادی به روش های تند برای تبلیغ یک هدف ندارم. یه سری از افراد هستند که صرفا خودشون رو بالا دستی میبینن و اجازه ی بد رفتاری با دیگران رو به خودشون میدن. من از این دسته افراد نیستم. منتهی حدس من اینه که اکثر افزادی که اون مقاله ی لینک داده شده رو میخوندن و قضاوت میکردن، احتمالا دقیقا همون چیزی که من گفتم رو میگفتن، یعنی نویسنده واقعا یک سری مزخرفات و دلایل من در آوردی رو اورده، مثلا یعنی چی که میپرسه آیا اگر یک ایرانی از کتاب یک اسرائیلی استفاده کنه، باید غرامت بده؟ این مزخرفات نژاد پرستانه رو درک نمیکنم

3. این کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت Gladiator25's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

کپی رایت برای نرم افزارهای ایرانی خوبه، برای نرم افزارهای خارجی چون امکان خرید برای عموم نیست زیاد مهم نیست

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

نرم افزارها رو که خود خارجیها کرک میکنن..

اگر کرک رو جمع کنن خوب مردم ارجینال میخرن..

مثل سریالهای سوپرمارکتی که تو نت داره فروخته میشه..همه سایتها رایگانش رو جمع کردن فقط پولی گذاشتن برای دانلود..

تنها راهش هم اینه که یه % سود بدن به سایتهای دانلود از فروش نرم افزار تا اونا کرکی نزارن...

الان PS4 که کپی خور نیست..داداش من 8 تا بازی ارجینال داره دونه 200 تومن خریده..چون کپیش نیست..و مجبوره بخره..

اگر اجبار بشه و کپیش جمع بشه ایرانیها میخرن ...
    یک دزد به معنی واقعی هستی که پدر مادرت بهت یاد نداده دزدی نکنی شاید هم خودشون دزد بودن

Banned
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

کپی رایت تو ایران جا بیفته نون خیلی از شرکت های نرم افزاری آجر میشه

7. این کاربر از dione بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •