تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: تا چه حد نرم افزاری جایگزین رایگان کارساز بوده؟ چقدر رعایت کپی رایت را اولویت قرار داده اید؟

راي دهنده
11. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • کاملا نرم افزار رایگان-غیرپولی-غیرکرکی جایگزین خوبی برای من بوده اند.

3 27.27%
  • تا حدودی کارم را راه انداخت اما.نا کاملا

4 36.36%
  • توجه و اهمیت به این موضوع برای مهم است

2 18.18%
  • برای مهم نیست یا به این موضوع هنوز فکر نکردم

3 27.27%
Multiple Choice Poll.
صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: کپی رایت | ©

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض کپی رایت | ©

به نام خدا

سلام ؛ دوستان در این تاپیک حول محور کپی رایت و لایسنس ها در کشورمون بحث میشه ...

1. کپی رایت آری یا خیر ؟
    آیا کپی رایت بنظرتون دزدی به حساب میاد؟
    یا بنا به دلایلی مخالف هستید.
    آیا رعایت کپی رایت باعث خروج ارز میشه؟

2. چه راهکار هایی پیش رو دارید ؟
    مثلا استفاده از جایگزین ها یا کلید های رایگان و ...

2. این کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

کشور ایران مریضه از هر لحاظ افتضاحه
    کپی رایت هم یکی از اون مسایل هست
    بله صد در صد دزدی هست. البته تقصیر مردم هم نیس وقتی رابطه ای با دنیا نباشه و نتونستید پول بدی اش بخوری باید هم اینطوری دزدی بشه

4. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه ❤❤❤'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

نرم افزارها رو که خود خارجیها کرک میکنن..

اگر کرک رو جمع کنن خوب مردم ارجینال میخرن..

مثل سریالهای سوپرمارکتی که تو نت داره فروخته میشه..همه سایتها رایگانش رو جمع کردن فقط پولی گذاشتن برای دانلود..

تنها راهش هم اینه که یه % سود بدن به سایتهای دانلود از فروش نرم افزار تا اونا کرکی نزارن...

الان PS4 که کپی خور نیست..داداش من 8 تا بازی ارجینال داره دونه 200 تومن خریده..چون کپیش نیست..و مجبوره بخره..

اگر اجبار بشه و کپیش جمع بشه ایرانیها میخرن ...

6. 3 کاربر از ❤❤❤ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ❤❤❤'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

نرم افزارها رو که خود خارجیها کرک میکنن..

اگر کرک رو جمع کنن خوب مردم ارجینال میخرن..

مثل سریالهای سوپرمارکتی که تو نت داره فروخته میشه..همه سایتها رایگانش رو جمع کردن فقط پولی گذاشتن برای دانلود..

تنها راهش هم اینه که یه % سود بدن به سایتهای دانلود از فروش نرم افزار تا اونا کرکی نزارن...

الان PS4 که کپی خور نیست..داداش من 8 تا بازی ارجینال داره دونه 200 تومن خریده..چون کپیش نیست..و مجبوره بخره..

اگر اجبار بشه و کپیش جمع بشه ایرانیها میخرن ...
    کلا کپی رایت خیلی خوبه حمایت از تولیده...

مثلا من وقتی GTA V رو برای کامپیوترخریدم 175 هزار تومن ..لذت بردم چون میلوینها دلاری که خرج شده برای این بازی من یه گوشه کوچیکش رو جبران کردم وحمایت کردم که ROCKSTAR بازم سری جدید بزنه از GTA..

یا مثلا وقتی مهران مدیری گفت جون من کپی نکنید قهوه تلخ رو ...الان مهران مدیری به جایگاهش رسید و آدم لذت میبره این هنرمند کارهای بهتر و بهتر ارائه داد..

8. این کاربر از ❤❤❤ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

به نام خدا

سلام ؛ دوستان در این تاپیک حول محور کپی رایت و لایسنس ها در کشورمون بحث میشه ...

1. کپی رایت آری یا خیر ؟
    آیا کپی رایت بنظرتون دزدی به حساب میاد؟
    یا بنا به دلایلی مخالف هستید.
    آیا رعایت کپی رایت باعث خروج ارز میشه؟

2. چه راهکار هایی پیش رو دارید ؟
    مثلا استفاده از جایگزین ها یا کلید های رایگان و ...
    مطلب زیر رو چند ماه پیش خوندم

الان میذارم یه نگاهی بهش بندازید علی الخصوص نظرات مردم

اگرچه در اینترنتت اگر کنوانسیون برن رو هم گوگل کنید مطالب زیادی میاره

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

10. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

متاسفانه این فرهنگ غلط جا افتاده که مردم دنبال کرک برن و از نرم افزارهای اورجینال و یا معادل های آزاد/رایگان استفاده نکنند.

دلیلش هم در دسترس بودن آزاد این کرک ها و نرم افزار های پولی در ایران هستش. مثل این مساله میمونه که مواد مخدر به صورت آزاد در سوپر مارکت در مغازتون قابل تهیه باشه! خوب مشخصه جامعه معتاد میشه. الان جامعه ی ما به کرک و این مسائل اعتیاد پیدا کرده و براشون چیز عجیبی هستش اگر یک نفر برای یک نرم افزار پول بده، یا یک جایگزین آزاد/رایگان براش استفاده کنه.

چند وقت پیش این مطلب نویسنده (که ظاهرا هم توی غار زندگی میکنه و خبر نداره در سال ۲۰۱۷ چند ورزن جلوتر از آفیس 2010 در دسترس هستش) رو مطالعه کردم. صرفه نظر از چرندیات شماره ۱ و ۲ و ۴ و ۱۰ و ۱۲، جالب بود برای بنده این موضوع که نویسنده تقریبا برآورد کرده ۳ میلیارد دلار فقط بابت ویندوز و آفیس باید به مایکروسافت برای بخش خصوصی و پولتی باید پرداخت بشه. البته نویسنده این مساله رو در نظر گرفته بود که ویندوز 7 ultimate خریداری بشه. دلیل این مساله رو که نویسنده تصور میکنه تمام ادارات دولتی و بخش های خصوصی حتما و حتما باید نسخه ی ultimate رو خریداری کنند و کارشون با نسخه ی home راه نمی افته رو متوجه نمیشم. این مساله نشون میده که خرید با توجه به نیاز هنوز جا نیفتاده

یه بحث چند صفحه ای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] داشتیم در مورد کپی رایت
    Last edited by Public Enemy; 14-08-2017 at 20:24.

12. این کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

متاسفانه این فرهنگ غلط جا افتاده که مردم دنبال کرک برن و از نرم افزارهای اورجینال و یا معادل های آزاد/رایگان استفاده نکنند.

دلیلش هم در دسترس بودن آزاد این کرک ها و نرم افزار های پولی در ایران هستش. مثل این مساله میمونه که مواد مخدر به صورت آزاد در سوپر مارکت در مغازتون قابل تهیه باشه! خوب مشخصه جامعه معتاد میشه. الان جامعه ی ما به کرک و این مسائل اعتیاد پیدا کرده و براشون چیز عجیبی هستش اگر یک نفر برای یک نرم افزار پول بده، یا یک جایگزین آزاد/رایگان براش استفاده کنه.

چند وقت پیش این مطلب نویسنده (که ظاهرا هم توی غار زندگی میکنه و خبر نداره در سال ۲۰۱۷ چند ورزن جلوتر از آفیس 2010 در دسترس هستش) رو مطالعه کردم. صرفه نظر از چرندیات شماره ۱ و ۲ و ۴ و ۱۰ و ۱۲، جالب بود برای بنده این موضوع که نویسنده تقریبا برآورد کرده ۳ میلیارد دلار فقط بابت ویندوز و آفیس باید به مایکروسافت برای بخش خصوصی و پولتی باید پرداخت بشه. البته نویسنده این مساله رو در نظر گرفته بود که ویندوز 7 ultimate خریداری بشه. دلیل این مساله رو که نویسنده تصور میکنه تمام ادارات دولتی و بخش های خصوصی حتما و حتما باید نسخه ی ultimate رو خریداری کنند و کارشون با نسخه ی home راه نمی افته رو متوجه نمیشم. این مساله نشون میده که خرید با توجه به نیاز هنوز جا نیفتاده

یه بحث چند صفحه ای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] داشتیم در مورد کپی رایت
    سلام اولا من تاپیکی نمیبینم ادرسش چرا پاک کردی؟ بعد دوم فکر کنم لهن اروم بهتر از لهن تند و لهن تند بهتر از بی ادبی ست که در شما یه شکل شدیدی وجود داره حالا نمیدونم جرا الیته بعصی جاها لازم اما اینجا خیر.

ویرایش: لینک قرارداده شد !!
    سوما شما یه که اومدی یه جای راهکار فقط غر زدی با توه بهداینکه مدعی هستی
    بدنیست اگه از سیستم عامل و نرم افزارهاتون عکی بذارید یا از لایسنس شون یا اگه از نرم افزلری کرکی یا پرتابلی استفاده نمیکنید یا می کنید بگی و اخرین باری که از نرم افزار کرکی استفادا کردید حتی برای تست حتی انتی ویروس با صد بد افزار. چه روس کامپیوتر چه روی گوشی چه نزم افزار یاکیفیت چ بدزدنخور چه ایرانی چه خارجی بگید اخرین باری که مصرف کردید کی بود؟ برام جالب هست یا عرض پوزش
    Last edited by Iloveu-ALL; 18-08-2017 at 20:40.

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

بعد بگید اگه جایی کار میکنید چقدر اقدام کردید روی سیستم زیردست خودتون جایگزین غیرکرکی پیاده سازی کنید با کمال تشکر لطفا صادق و شجاع باشید.

بعلاوه دوستان این پست م رو هم بخونید:
    Last edited by Iloveu-ALL; 18-08-2017 at 20:42.

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

بعد بگید اگه جایی کار میکنید چقدر اقدام کردید روی سیستم زیردست خودتون جایگزین غیرکرکی پیاده سازی کنید با کمال تشکر لطفا صادق و شجاع باشید.

بعلاوه دوستان این پست م رو هم بخونید:
    در این پست توضیح دادم که ؛ برای رعایت قانون فوق حتما باید یک سری زیر ساخت ها فراهم باشه . میدونم توی خارج هم کپی رعایت پایمال میشه و کــرک ها در اصل از خارج میاد . ولی خب قطعا اگه میخواهیم شاهد این باشیم ملت کشور ما درست بشن بایستی زیرساختی و ریشه ای درست کرد؛ مشکلاتی داریم ما مثل ارزش بالای ارز و کم بودن در آمد ها و عدم وجود جو خرید نرم افزار و سایر اقلام فرهنگی-مجازی.

تو این شرایطی که سردمداران و صاحبان مسئولیت های مربوطه ، احتمال قریب الوقوع در خواب تشریف دارند.
    و شاید ما هیچ وقت،
    هیچوقت شاهد جا افتادن چنین فرهنگی نشیم ؛ چرا که از نظر زیرساختی و فراهم شدن زمینه حرکت و قانون کپی رایت ؛ هیچ امیدی وجود نداره
    اما حداقلش از نظر نرم افزار یا مخصوصا فیلم و سریال داخلی مثل عاشقانه و سینمایی ها میبینم که حتی از سایت هم نمیشه دانلود کرد و شرکت - با روش های مثل تقسیم در صدی از سود بدست آمده از فروش - چنین فرهنگی جایگزین شد ... من بخاطر همین موضوع کپی رایت ؛ شاید باورتون نشه قید فیلم دیدن و دانلود فیلم یجوریا کلا زدم

شما حتما تا به حال افسرده نشدید اما من ضعیفم ؛ من به این مسائل فکر کردم و دیدم راه حلی نداره
    دیدم البته اگه شما ادم قوی باشی که هستی انشالا شمامیتونی بجنگی تو این شرایط امیدوارم
    آنچه که بهتر هست رقم بخوره ...
    شاید شما رقمی بزنی ؛ شاید یک نفر دیگه ؛ گوش کنید یک نفر ؛ یه آدم بزرگ میخواد که خیلی قوی باشه و عاقل و دانا و صبور باشه
    با کمی شانس و هوشیاری و هوشنمدی میتونه تغییر بده و بقیه هم سود ببرن .
    کاش بشه اما یک زیر ساخت دیگه هم اقتصاد مناسب هست.

شاید الان نتونیم زیر ساختی درست کنیم ؛ ولی من خودم حتما و باید ، کم کم و تدریجی
    در عصره وقت به اون سمت کوچ کنم و از کـرکی بودن کم کم بیام بیرون تا جایی که مسائل کاری پیش نیاد

شاید شما که انشالا ؛ نرم افزار فری و یا پولی پرداخت شده استفاده می کنی الحمدال... بیای و اول با مهربانی و بعد با لهن تند و بعد با ... روش های دیگه
    جا بندازی ؛ شاید بصورت تکی تکی و مجبور کردن ؛ همون یکی دو نفر بشه به راهی که فکر میکنید درست تره اگاه و عمل کننده به اون کرد.
    شما که همه چی رو میدونی بیا بگو ... لطفا

و بهتره شاید اون تاپیک رو بخونم و از اون جا دنبال کنم . اخه شاید موضوع من تکراری باشه؟ باتشکر
    Last edited by Iloveu-ALL; 18-08-2017 at 22:31.

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

چند روز سیستم نداشتم و به این بحث نرسیدم. ظاهرا جا افتادن لینک باعث سوء تفاهم و دردسر بزرگی شده.

دوست عزیز عذرخواهی بابت مشکل پیش آمده. نمیدونم چرا لینک جا افتاد و من حس میکنم لینک رو گذاشته بودم.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    لینک مربوط به این قسمت هستش:

چند وقت پیش این مطلب نویسنده (که ظاهرا هم توی غار زندگی میکنه و خبر نداره در سال ۲۰۱۷ چند...
    باز هم عذرخواهی بابت مشکل پیش آمده

پی نوشت: بنده از هیچ نرم افزار کرکی در استفاده ی روزمره در سیستمم استفاده نمیکنم

17. این کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •