تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: کمک فوری | بوت نشدن بعد از نصب درایور کارت گرافیک | لطفا کمک

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض کمک فوری | بوت نشدن بعد از نصب درایور کارت گرافیک | لطفا کمک

سلام
      محتوای مخفی: بـیشتر 
    بچه ها روی یک لپ تاپ ایسوس با کارت گرافیک Nvidia 840M 2gb داره ...
    سی دی ارجینالش از ویندوز 8.1 ساپورت میکنه اما سیستمی که الان هست ویندوز سون
    32 بیتی هست منتهی چه کار باید کرد ؟ من یک بار قبلا از سایت های ایرانی درایور گرفتم
    یک بار هم بعدش، به کمک این نرم افزار های آپدیت درایور خواستم نصب کنم هیچ کدوم ...
    کمک نکرد که کارت گرافیک درست نصب بشه و کار کنه؟ آیا باید خوب پاک بشه برای نصب مجدد ؟

کمک: امروز اومدم دوباره از فایل های دانلودیم درایور فوق رو نصب کردم | درایور گرافیک انبرد نصبه
    قبلش واسه یه کاری از EasyBCD گزینه repair زدم و با argente registry cleaner جستجو و repair کردم
    موقع نصب درایور custom و بعد تیک clean install رو زدم بعد نصب و ریست با عکس زیر روبرو شدم
    این لپ تاپ یک بار تعمیر رفته بخاطر هاردش و اینا ... باتریش هم مشکل داره شارژ نمیشه
    شاید کارت گرافیک کلا خراب شده؟ ویندوز باید آپدیت یا تعویض بشه ؟ لطفا کمک کنید
    Last edited by Iloveu-ALL; 30-07-2017 at 13:56.

عضو تیم زیرنویس فارسی taghi_ramzi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

ویندوز پریده یا هارد سوخته یا اتصال هارد قطع شده. تلاش کنید ویندوز نصب کنید ببینید چی میشه

3. این کاربر از taghi_ramzi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

چقدر راحت ویندوز پرید فکر کنم بخاطر easyBCD بود شایدم بخاطر کارت گرافیک

نمیشه از طریق بایوس کارت گرافیک رو گذاشت فقط onBoard?

بخاطر اینکه dvd درایور های لپ تاپ زده ویندوز هشت و یک اگه ویندوز سون نصب کنم که مشکلی نباید داشته باشه؟؟
    عجب گیری افتادیم کلی نرم افزار داشتم چندتاشون نباید پاک میشدن الان چجوری ویندوز نصب کنم
    اگه نصب کنم دیگه هشت نمیرم میرم 10 قدیمیش هم خوبه 64 بیتی

تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

نمیشه از طریق بایوس کارت گرافیک رو گذاشت فقط onBoard?
    چرا نمیشه ، به جز محیط بازی اونهم با انتخاب خودت ، تو بقیه وقتها از گرافیک قوی استفاده نمیشه. لپتاپ خود من 540m هست گرافیکش ، به جز موقع بازی هیچوقت فعال نمیشه
    درایورها شون اگه درست یادم باشه مال همه ویندوزها یکین

6. این کاربر از taghi_ramzi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

ممنون
    مشکل ظاهرا حل شد ... با dvd ویندوز (نسخه 8.1) تست کردم و گزینه Startup Repair رو زدم درست شد.
    (تو سایت خارجی گشتم نوشته بود در از طریق cmd یه سری کد نویسی داشت)
    یه مشکل دیگه داره ... موقع روشن کردن اولین بار بعضی وقت ها روشن نمیشن و سر چندمین بار میگیره
    مخصوصا اگه برق بهش وصل نباشه 10 بار هم بزنی روشن نمیشه بعضی وقت و باید صبر کنی چند ساعت بعد امتحان کنی
    هارد هم ظاهرا داده بودن گارانتی فکر کنم تعمیر کردن ولی کاش تعویض میکردن

تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

هارد اگه تعمیری باشه که دیگه قابل اطمینان نیست ، باید عوض شه
    لپتاپ منم بعضی وقتا چند بار باید دکمه پاورشو بزنم تا روشن شه ، البته چند بار که میزنم روشن میشه نیازی به صبر کردن نداره، تقریباً از همون اوایل اینجوری بود. به نظر نمیاد مشکل مهمی باشه

9. این کاربر از taghi_ramzi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

شایدم تعویض کرده باشن ... من فقط میدونم یک بار گارانتی تعمیر کرد یک بار هم پیش یه نفر بردن گفت هاردش ضعیفه ...
    من مجبور شدم درایور گرافیک رو پاک کردم دوباره ... این بار نسبت به دفعه قبل
    کنترل پنل و nvidia exprience رو بالا اورد اما بعد تست گرفتن نرم افزار که کار نکرد (تنظیم رو از اوتو گذاشتم روی گرافیک انویدیا ولی ریست نکردم) نتیجه ای نگرفتم
    با ریتینگ ویندوز 7 (computet > propertis) هم تست گرفتم ارور داد ...
    شاید مشکل از درایور گرافیک باشه ولی خب دیگه با همین انبرد میسازم دردسرش کمتره چون گرافیک انویدیا به جز حافظه 2گیگش فقط بدرد بازی میخوره از نظر رندر و اینا هم در یک سطحن تقریبن ...

خوبه بعضی وقت ها اگه برق بهش وصل نباشه موقع خاموش بودن اون اتفاق پیش بیاد اگه 3 4 زدن یاشه که خوبه مثل پی سی حودم که البته واسه من کلا خوابه بعد یک بار نیگیره صد میخوره اما لپ تاپ 2 تذ چراعش روشن میشه بعد خاموش میشه اکثرا اولین بار روشن میشه ... دیگه پس موقع روشن بودن اصن تکون ندم و ویندوزم عوض نکنموکافی باشه و بهتره یخاطر مشکل دار بودن هارد
    در صمن دوست عزیز sleep یا hibernate خودکار یا دستی لپ تاپ که ضرری نمیرسونه مثل هر روز در این حالت قرار بگیره چند بار و یک بارش چند ساعت طول بکشه (رمش هم ممکنه نصفش پر باشه از 4گیگ بخاطر باز بودن نرم اعزار) البته سعی میکنم رم رو خالی نگه دارم موقع اسلیپ. در صمن usb هم بهش وصله همش مشکلی ندارع اگه مثلا چراعدار باشه فکر کنم بکنیم بهتر باشه ولی من میترسم سوکتش خ اب بشا چون از 3نا یکیشاکه 3 بود سوخوته الان یه 2 داره یه 3 با تشکر

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

هارد اگه تعمیری باشه که دیگه قابل اطمینان نیست ، باید عوض شه
    لپتاپ منم بعضی وقتا چند بار باید دکمه پاورشو بزنم تا روشن شه ، البته چند بار که میزنم روشن میشه نیازی به صبر کردن نداره، تقریباً از همون اوایل اینجوری بود. به نظر نمیاد مشکل مهمی باشه
    سلام

از طریق i0bit دانلود بوستر اسکن کردم و درایور ها مو اپدیت کردم از جمله کارت گرافیک
    بعد از ریست ارور صفحه ابی میداد حتی از رستور پوینت و safemode هم تست کردم نتیجه یکسان بود.
    از طریق دی وی دی ویندوز هشت هم رفتم start up رو فیکس کنم یک لوگ داد:

1: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    2 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از طریق cmd و باز کردن notepad و open رفتم
    پوشه انویدیا توی درایو سی و یکی دیگه هم توی پوشه program files اما اونی که درایور هست فکر کنم یک جای دیگه باشه بشه پاکش کرد؟

اخر مجبور شدم برم همون بالا نصب ویندوز توی یک درایو دیگه با حجم بیشتر
    ویندوز هشت و یک 64 بیتی enterprise

کارت گرافیک انویدیا هیچ جوره قابل نصب نیست بنظرم مشکل نرم افزاری نیست.
    ویندوز پریده یا هارد سوخته یا اتصال هارد

ویندوز که نپریده بود بطور کامل با استارت اپ درست شد ... اما حالا دیگه فکر کنم پریده باشه دیگه
    هارد سوخته باشه یا اتصال ضعیف باشه چطوری میشه فهمید باید از اقا توی انجمن هارد بتونم بپرسم؟ با نرم افزار باید تست بگیرم؟

** اینم بگم به لپ تاپ یک usb گاهی وقت ها وصل هست به دستگاه گاهی اوقات به بدنه لپ تاپ برق میده ...
      محتوای مخفی: 2 
    حتی موقع خاموش بودن که جریان برقش زیاده حتی اون دستگاه رو به ارث وصل کردم اما باز برق رو منتقل میده رو دستگاه جدای اینکه دستگاه خودش برق داره اکثر اوقات شاید این ضربه بزنه به قطعات دستگاه چون لپ تاپ رو برقی میکنه گاهی اوقات وقتی usb میکنم دیگه لپ تاپ برق نداره شاید بخاطر این قطعات یا اتصالاتش خراب شده

تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

سطر آخر ارورها دلیلشو میگه که اونهم ناقص افتاده کامل مشخص نیست.
    به نظرم با یه ویندوز (سی دی ویندوز) دیگه امتحان کنید ، یا با ویندوز ورژن بالاتر یا پایینتر ، بعضی وقتا سخت افزار مشکل داره ، ولی ورژن پایینتر یا بالاتر ویندوز مشکلی باهاش نداره و کار میکنه.

برای تست هارد از نرم افزار hdtune استفاده کنید، البته این تست ممکنه در ظاهر مشکلی نشون نده ، من از تجربه شخصیم و چیزهایی که خوندم عرض میکنم ، هاردی که مشکل داشته باشه و تعمیر شده باشه قابل اطمینان نیست. البته مشکلی که باعث تعمیر شده هم مهمه.

محتوای مخفی: تجربه م اگه حوصله مطالعه داشتید. 

یه هارد 20 داشتم قبلاً، بدسکتور بود ، لول پایین فرمتش کردم درست شد ، یه سالی هم کار کرد (دست دوم رایگان دستم رسیده بود)
    بعد یه سال یهو خراب شد و دیگه بالا نیومد.

برادرم یه بار هاردش خراب شد ، برد برای تعمیر ، تعمیر شد و اطلاعاتشو برداشت ، به ماه نکشید هارده بازم خراب شد.

حدود یه ماه پیش هم یه برد pcb هارد عوض کردم ، برد هارد بدسکتور رو انداختم رو هاردی که بردش سوخته بود ولی خودش سالم بود.
    کار کرد ، مشکلی هم نبود ، ولی تو یه سایت فروشگاه برد هارد (خارجی) نوشته بود که این بردها فقط برای تعویض و انتقال اطلاعات توصیه میشه و رو هارد برد تعویضی به عنوان هارد سالم حساب نکنید.

13. این کاربر از taghi_ramzi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

محتوای مخفی: 1 
    سطر آخر ارورها دلیلشو میگه که اونهم ناقص افتاده کامل مشخص نیست.
    به نظرم با یه ویندوز (سی دی ویندوز) دیگه امتحان کنید ، یا با ویندوز ورژن بالاتر یا پایینتر ، بعضی وقتا سخت افزار مشکل داره ، ولی ورژن پایینتر یا بالاتر ویندوز مشکلی باهاش نداره و کار میکنه.

برای تست هارد از نرم افزار hdtune استفاده کنید، البته این تست ممکنه در ظاهر مشکلی نشون نده ، من از تجربه شخصیم و چیزهایی که خوندم عرض میکنم ، هاردی که مشکل داشته باشه و تعمیر شده باشه قابل اطمینان نیست. البته مشکلی که باعث تعمیر شده هم مهمه.

محتوای مخفی: تجربه م اگه حوصله مطالعه داشتید. 

یه هارد 20 داشتم قبلاً، بدسکتور بود ، لول پایین فرمتش کردم درست شد ، یه سالی هم کار کرد (دست دوم رایگان دستم رسیده بود)
    بعد یه سال یهو خراب شد و دیگه بالا نیومد.

برادرم یه بار هاردش خراب شد ، برد برای تعمیر ، تعمیر شد و اطلاعاتشو برداشت ، به ماه نکشید هارده بازم خراب شد.

حدود یه ماه پیش هم یه برد pcb هارد عوض کردم ، برد هارد بدسکتور رو انداختم رو هاردی که بردش سوخته بود ولی خودش سالم بود.
    کار کرد ، مشکلی هم نبود ، ولی تو یه سایت فروشگاه برد هارد (خارجی) نوشته بود که این بردها فقط برای تعویض و انتقال اطلاعات توصیه میشه و رو هارد برد تعویضی به عنوان هارد سالم حساب نکنید.
    ممنون بابت پاسخ سریع ؛
    احتمالا ارور اخر با یه دی وی دی ویندوز سون startup repair بشه از بین بره ...
    ویندوز هشت و یک اگه هارد خراب باشه ممکنه نصب نشه ویندوز هشت و یک هم دست و پا گیره
    ولی دیگه حداقل dvd خود لپ تاپ بهش میخوره و هم مشکل اپدیت ویندوز10 رو نداره.
    میترسم روی هشت و یک درایور کارت گرافیک رو نصب کنم دوباره بیفتم توی دردسر ...

هارد مو رو نمیتونم عوض کنم بخاطر نرم افزار هام و تنظیماتش یه دوتا نرم افزار رو میخوام - dvd شو دارم اما نصبش کار هر کس نیست برای چاپ و ایناست تنظیمات خاص خودش رو داره - و نمیشه اون رو به یک سیستم دیگه کپی کرد ... وگرنه اکثر قایل ها و نرم افزار هام دیگه از روی نت و دی وی دی های بازار میشه تهیه کرد.

اره راست میگه نمیشه روی هارد حساب باز کرد ... یه روزی بالاخره جا میذاره زودتر از هارد های سالم. یه سری مشکلات مثل نصب نشد کارت گرافیک یا بوت نشدن هم هست

سیستم راه بیفته با hdtune تست میگیرم

محتوای مخفی: اپدیت 2 

خب ویندوز هشت و یک رو نصب کردم بنظر میومد درایور ها بدون مشکل کار کنن ... با یه نرم افزار نشون داد کارت گرافیک رو .
    اما چون مثل ویندوز سون Rate my PC نداشت نتونستم و از یک نرم افزار هم تست نگرفتم ترسیدم خراب بشه واسه همین مطمئن نیستم فعالش کنم و سیستم دوباره مشکل بوت آپ شدن پیدا بکنه

هنوز hdtune رو تست نکردم اما راهی هست که مثلا یه نرم افزار startup یا repair بشه از طریق ویندوز فعلی ویندوز قبلی یعنی سون رو فیکس کرد؟

درضمن اون لاگ آخرش متن این بود:
    the operating system version is incompatible with startup repair

رفتم دی وی دی وین سون خریدم یکم ابزار تعمیرش فرق میکرد ولی نهایتا اونم کاری ازش بر نیومد
    با این دی وی دی هشت و بعد دی وی دی سون مثل اینکه میشه ویندوز رو به اصطلاح fresh کرد به جای کلن انستال ولی مثل اینکه
    تنظیمات ویندوز برمیگرده به کارخونه , ... مثل عکس زیر یعنی عملا فرقی با کلن انستال نداره

ابزاری هست آیا که از توی ویندوز ویندوز دیگرو repair کنه یا بتونه درایوری رو پاک کنه برای ویندوز دیگرو ؟
    2. میترستم گرافیک رو تست کنم دوباره ویندوز خراب بشه و مجبور 50 50 تست کنم ایا رپر کار میکنه یا نه اگه نه دوباره نصب ویندوز جدید...

خیلی مهمه تقریبا برگردوندن ویندوز سون ... اما اصل کارم رو با همین دیگه انجام میدم
    دیگه حالا اگه نشه پس نصب هم نشه شاید فرق نکنه زیاد ... چون روی این ویندوز جدید 64 بیتی خیلی از مشکلات / باگها ظاهرا رفع شده

Last edited by Iloveu-ALL; 01-08-2017 at 22:30.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •