تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 32 از 32

نام تاپيک: مالیات بر ارزش افزوده

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

اصلا لباس با طلا قابل مقایسه نیست.لباس خریداری میشه و یه مدت استفاده میشه و تمام.طلا بصورت مداوم در حال چرخیدن بین تولید کننده و مصرف کننده هست.نحوه اجرای فعلی ارزش افزوده کلا این چرخه رو از کار انداخته.
    کالای سرمایه ای به کالاهائی اطلاق می‌گردد که مستقیماً برای تولید کالاها یا خدمات به‌کار گرفته می‌شوند، این کالاها عموما خود با دوام هستند، بهره‌وری سایر عوامل تولید را افزایش داده و ایجاد ارزش افزوده می‌نمایند.با این توضیح طلا کالای سرمایه ای محسوب میشه و به خودی خود شامل ارزش افزوده نمیشه بلکه در جریان تبدیل شدن به زیورآلات ایجاد ارزش افزوده میکنه.
    من با توضیحات شما در مورد مکانیزم ارزش افزوده مشکلی ندارم.مشکلی که از اول هم مطرح کردم این هست که در حال حاضر از صنف طلا و جواهر بدون اینکه به مراحل تولید و هزینه هایی که انجام میشه کاری داشته باشن یکراست میان حدودا 50 درصد کل اجرتی که استخراج کننده طلا و شمش فروش و زرگر و تراشکار و آبکار و کیفی (واسطه) و بنکدار (پخش کننده عمده) و فروشنده نهایی میگیرن به عنوان ارزش افزوده میگیرن.تازه چندین رسته شغلی دیگه هم این بین وجود داره.کالایی که در طول تاریخ همیشه جنبه سرمایه گذاری داشته اومدن کالای مصرفی فرضش کردن.
    آدم واقعا میمونه به تولید داخل کمکی که نمیشه هیچی اومدن دارن چوب لای چرخش میزارن.همین الان تعداد زیادی فروشنده کسب و کارشونو جمع کردن سرمایشونو گذاشتن بانک.از بین بردن کسب و کار چه کمکی به افزایش درآمد مالیاتی میکنه؟
    یک نکته در مورد اون قسمتی از پستتون که بولد کردم بگم.خریدار زمانی که داره یک انگشتر میخره اجرت تمام مراحل تولید رو داره به فروشنده نهایی میپردازه و تمام ارزش افزوده ای که در تمام این مراحل ایجاد شده جمعا همون اجرت ساخت کار هست.پس اگر مالیاتی در همین مرحله آخر از خریدار گرفته بشه مالیات ارزش افزوده تمام مراحل قبل رو پوشش میده.نکته اصلی هم همینجا هست.مالیات بر ارزش افزوده باید از ارزشی که به مواد اولیه اضافه شده گرفته بشه که همون اجرت کار هست.
    قانون مالیات بر ارزش افزوده تو ایران نگفته که کالایی اگر واسطه یا سرمایه ای بود مالیات بر ارزش افزوده برش تعلق نمیگیره...
    تو دنیا هم رویه ها متفاوته برخی از کشورها اینکارو میکنن و برخی نمیکنن. این بستگی به سیاست کلی مالیاتی و اهدافش داره...

شما میفرمائید نباید ارزش طلا در این مسئله محاسبه بشه. در این مورد هم کشورها مختلف رویه های مختلف دارن.ممکنه ارزش طلا رو از مالیات معاف کنن ولی این چیزی نیست که وحی منزل باشه. همونطور که گفتم از منظر اقتصادی طلا ارزش افزوده ی معدن کار هست که اونو استخراج کرده و معادل ارزشش درآمد کسب کرده. بنابراین مالیات گرفتن از این ارزش افزوده میتونه توجیه داشته باشه، ولی اینکه معاف بشه بحث دیگریس. برای معاف شدن باید دلایلی وجود داشته باشه.

دقت بفرمائید که تو ایران حجم انبوهی از ثروت بشکل طلا تو خانه هاست و خب طلا هم وارد کشور میشه و این میتونه به معنی خروج زیاد ارز از کشور باشه. در صورتی که مالیات بر ارزش افزوده سبب کاهش مصرف بشه تنها این نیست که یک بخش تولیدی ضرر کرده باشه. ممکنه منافعی هم بدنبال داشته باشه. حالا این افراد سرمایشون رو بصورت نقد گذاشتن در بانک یا در کسب و کار دیگری... بی خانمان نشدن! [هدف من دفاع از این مسئله نیست. خواستم شرح بدم یک سیاست باید جنبه های مثبت و منفیش هر دو نگاه بشه و قضاوت بشه. این نیاز به تحلیل عمیقی داره.]

کـاربـر بـاسـابـقـه szh_1367's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

سلام

تمام مطالب رو وقت نشد مطالعه کنم در اخر دیدم بحث از طلا شد

نکته ای رو بگم متاسفانه در صنف طلا و جواهرات به اشتباه یا به هر دلیلی 6 درصد مالیات و 3 درصد عوارض ارزش افزوده از کل دوره یا کالا گرفته میشه درصورتی که باید از اجرت یا سود حاصل از فروش طلا این مالیات بدست بیاد

نکته اول در پست شماره 11 همین تاپیک به درستی گفته شده درصورتی که خیلی از افراد به این نکته توجه ای ندارند

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •