تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 35

نام تاپيک: مهم : دانلود رایگان موبوگرام برای کامپیوتر

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

فایل برنامه رو برای من ارسال کردن که با نام مبوگرام ذخیره شده بود. !!!
    اما در توضیحات فایل نام نرم افزار آیگرام i-gram ذکر شده بود ؛ پس از بررسی وب سایت ارائه دهنده برنامه پیدا شد.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    این برنامه بطور رسمی در نرم افزار بازار و گوگل پلی قرار داده شده است. (درصورت دانلود از منابع معتبر مثل بازار ؛ دارای بد افزار جهت سرقت اطلاعات بانکی نمی باشد)

توضیحاتی در مورد این برنامه که نسخه دسکتاپ نصبی و پرتابل ؛ و همچنین اندروید دارد :

برنامه به هیچ عنوان قابلیت و امکانات گسترده مبوگرام را ندارد.
    برنامه دچار کندی است و آهسته کار میکند و طبق نظر بسیاری از کاربران دچار هنگ می شود.
    بخش مربوط به رادار برنامه آیگرام کار نمیکند و مشکلات زیادی برای کاربران ایجاد کرده است.
    طبق نظرات کاربران و بررسی ها ؛ سازنده این نرم افزار یکی از نهاد های دولتی و امنیتی ایران می باشد .
    با توجه به رایگان بودن نرم افزار ؛ آیگرام دارای تبلیغات ناخواسته است که موجب مصرف ترافیک شما و هدر رفتن پول اینترنت می گردد.
    این نرم افزار به صورت خودکار و بدون اجازه وارد کانال های مختلف میشه .

(توضیحاتی که دادم طبق بررسی های اولیه خودم و نظر اکثریت کاربرانی است که این برنامه را مورد استفاده قرار داده اند)
    که انتخاب یا استفاده از اون به نظر خودتان بستگی دارد ...

پیشنهاد من اینه که اگر بدنبال تضمین امنیت خودتون هستید از نسخه های غیر رسمی تلگرام استفاده نکنید ، زیرا هیچوقت نمیشه تضمین کرد برنامه نویس محترم این برنامه ها پای خود را از خط قرمز ها عبور نمیدهد و اقدام به دزدی اطلاعات نمیکند.
    Last edited by shaahani; 25-07-2017 at 09:29.

2. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

یعنی شما میگین این موبوگرام نیس ؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

یعنی شما میگین این موبوگرام نیس ؟
    خیر به هیچ عنوان نرم افزار مبوگرام نیست ، این یک نرم افزار با نام آیگرام است که شما فایل اون رو پخش می کنید.

5. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

پس به من گفتن موبوگرام هستش که

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

خود مبوگرام رو اگه از برنامه بازار دانلود کنید هیچ مشکلی نداره من چندساله کاربرش هستم و برنامه نویسی قوی و خوبی داره .
    به طور کل صحبتهای شما مملو از عقاید اثبات نشده هست.
    عصر امروز عصری نیست که با تبلیغات بشه افکار همه رو کنترل کرد و این شیوه امروزه تنها قشر محدودی از جامعه رو میتونه تحت تاثیر قرار بده.

آیا اعتقاد داری که موبوگرام یک شرکت مستقل نیست و در واقع بدون وجود تلگرام هیچ کاربری نداره؟
    آیا معتقد هستی که موبوگرام ساخت ایران است؟
    آیا معتقد هستی که ایران در تلاش بدست آوردن اطلاعات کاربری کاربران تلگرام است؟
    آیا معتقد هستی پاول دورف این اطلاعات رو در اختیار دولت ایران قرار نداد؟
    آیا معتقد هستی که یکی از راههای شناسایی کاربران یک جامعه مجازی از طریق vpn سازی و یا dns و از این دست ترفندها هست؟

اگر به هر کدوم از مسایل بالا اعتقادی نداری، مابقی رو مطالعه نفرمایید. به درد شما نمیخورد.

جاسوسی یا تبلیغات و غیره نیز نداره
    اولا که تبلیغات داره دیگه.. همه میدونن داره. شما تا بحال ندیدی؟!

از توابع استاندارد خود شرکت تلگرام استفاده میکنه که بطور پیشفرض از ابتدا رمزگذاری میشه و برنامه نویسان نمیتونن دخل و تصرفی روی اطلاعت ارسالی و دریافتی داشته باشند.
    وقتی که شبیه سازی فضا بشه و یا vpn بخوره دیگه این حرفها مفهومی نداره. نرم افزار ورودی و خروجی رو اول تحلیل میکنه بعد تحویل سرور اصلی میده. برای درک این مسئله اصلا نیازی نیست مهندس کامپیوتر باشیم. مثالی که در مورد بانکها و استفاده از ابزارهای عبور از فیلتر زدن.

همینطور آلوده به هیچگونه بدافزاری نیست که سرقت اطلاعاتی و غیره انجام بده .
    این جمله فقط جنبه تبلیغاتی داره. همینکه شماره شما در سرور هانیستا بایگانی شده یعنی سرقت اطلاعات. شما کاربر تلگرام هستی. چرا بایستی هانیستا از شماره شما بایگانی تهیه کنه؟! با کدوم اجازه اینکار رو کرده؟
    شما که مهندس کامپیوتر هستی، آیا سرقت اطلاعات محدود به همین شماره هست فقط؟!

یک شرکت معتبر که داره پرسنل خودش رو از این طریق نون میده هیچوقت محصول خودش رو آلوده نمیکنه
    هانیستا نسبت به تلگرام مالکیتی نداره که بگیم محصول خودش. این محصول متعلق به تلگرامه. هانیستا چیکاره این شرکته؟!
    این شرکت اعتبارش از کجا کسب شده؟!
    شرکت و معتبر و نون دادن پرسنل زمانی مفهوم پیدا میکنه که خصوصی باشه. اما نه اینکه اگه سپاه پاشداران باشه. اونوقت دیگه این سازمان پرسنلشو از طریق این برنامه نون نمیده.

اگه نرم افزاری آلوده باشه ، خود منم متوجه نشم بلاخره یکی از دوستان حرفه ای در این زمینه یا حتا از طریق دوستان فعال برنامه نویس در شرکت هانیستا این مسئله لو میرفت و خورشید پشت ابر نمی موند
    تروجانها اغلب برنامه های مخرب نیستند. بلکه اصولا به اینها برنامه های سارق میگن. (اسب تراوا)
    شما آلودگی نرم افزاری حس نکردی به این دلیل که قرار نیست شما و دوستانتون از این برنامه دلسرد بشین. بلکه قراره خیلی هم بهره کشانه از این برنامه لذت ببرین.
    یعنی انتظار داری مهندسین هانیستا بیان بهت بگن؟!!! واقعا؟!!

با استفاده از انواع رسانه های دقیق ، حرفه ای و معتبر و اشخاص باسواد این موضوع بلافاصله به اطلاع عموم مردم میرسه و همه از این موضوع باخبر خواهند شد.
    استفاده از لغت رسانه های دقیق، معتبر و اشخاص باسواد در اینگونه بحثها تنها به منظور مغلطه مورد استفاده قرار میگیره. و با خطاب کردن دیگران به بی اعتباری و بی سوادی دست به رد کردن مطلب بزنی. پیشنهاد میکنم این تاپیک رو مطالعه بفرمایید : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دیگه از پاول دورف که باسواد تر نیستی دوست عزیز. مدیریت تلگرام گفته از هیچ یک از برنامه های مرتبط با تلگرام غیر از اصلی استفاده نکنیم و تنها دلیلش رو هم امنیت و سرقت اطلاعات آورده.

اما مشکل از جایی شروع میشه که مردم بجای دانلود از بازار فایل برنامه اجرایی را از سروری با هدف دزدی و سرقت اطلاعات ساخته شده و هیچ اعتباری نداره دانلود و نصب میکنند .
    شما اگر بازار رو یک اپ استور قابل اعتماد میدونی، بدونید اشخاصی که این برنامه رو نامعتبر میشناسن بسیار بیشتر از هم نظران شما هستن.
    دیگه کلش آف کلنز چی بود که از سرور بازار حذف بشه. بی تالک چی بود که از سرور بازار حذف بشه. معلومه که بدجوری از سیاستهای بعضی ها حمایت میکنه.
    استفاده از فایلهای دانلودی از سایتهایی مثل پی سی وورد و امثال این سایت که کم هم نیستن، بسیار ایمن تر از بازار هست. حتی دانلود خود تلگرام اصلی. حتی اگر برنامه مخرب و سارق اطلاعات باشه، باز هم خطرات اطلاعات به سرقت رفته بسیار کمتر از اینه که بازار و هم دستانشون به سرقت ببرن.

در مورد قسمت انتهایی پیامتون تا بخشی رو موافق و بخشی رو مخالف هستم.
    شاید یکی دلش بخواد بره تو چاه. شما بزور نمیتونی او نفر رو وادار به انجامش نکنی. اطلاعات کافی به همه داده میشه و انتخاب با خودشه که چه تصمیمی بگیره.
    دقیقا مثل استفاده کردن از برنامه موبوگرام.

من در برخی قسمتها خیلی منعطفانه و در برخی دیگر (مثل اشخاص باسواد و رسانه معتبر) نسبتا تند به صحبتهای شما پاسخ دادم و این مسئله رو میپذیرم. چراکه صحبتهای شما در اینگونه مطالب تند و تحقیرانه است. حتی اگر این نیت را نداشته باشید.
    Last edited by siava5h; 25-07-2017 at 13:07.

8. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ardeshir n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

مدیران لطف کنند تاپیک رو ببندند یا حذف کنند.
    دوست عزیز @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لطف کنید پس از اطمینان یه چیزی رو قرار بدین چون اگر مشکل ساز شه برای شما و کاربرا.
    باتشکر.

Sent from my ASUS using Tapatalk

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

در مورد قسمت انتهایی پیامتون تا بخشی رو موافق و بخشی رو مخالف هستم.
    شاید یکی دلش بخواد بره تو چاه. شما بزور نمیتونی او نفر رو وادار به انجامش نکنی. اطلاعات کافی به همه داده میشه و انتخاب با خودشه که چه تصمیمی بگیره.
    دقیقا مثل استفاده کردن از برنامه موبوگرام.

من در برخی قسمتها خیلی منعطفانه و در برخی دیگر (مثل اشخاص باسواد و رسانه معتبر) نسبتا تند به صحبتهای شما پاسخ دادم و این مسئله رو میپذیرم. چراکه صحبتهای شما در اینگونه مطالب تند و تحقیرانه است. حتی اگر این نیت را نداشته باشید.
    من قصد تند صحبت کردن به هیچ عنوان نداشتم . امیدوارم حمل بر بی ادبی نشده باشه و اگه از صحبتی که واقعا نمیدونم چی هست ناراحت شدید ، پوزش من رو صمیمانه بپذیرید.
    هر چیزی هم که گفتم نظر شخصی خودم هست ؛ و من عالم ترین آدم توی این دنیا نیستم ممکنه اشتباه کنم! ، همچنین صحبت هام وحی منزل نیست و دلیلی نداره که همه اون رو قبول کنن سیاوش جان.

متاسفانه من خیلی فرصت برای ندارم بنشینیم و تک تک این موضوعاتی که مطرح کردین رو باز کنیم ؛ که هرکدومش یک عالمه بحث و گفتمان و دلیل و مدرک میخواد.
    برای آشنایی جنابعالی با خودم میگم ، شایدم درست نباشه که اینجا مطرح بشه ؛ سنم که خیلی پایین بود و اون حماقت های بچگی رو داشتم و هنوز قانون درست و درمونی برای استفاده از اینترنت نبود ؛ من تمامی شهر خودم و بیشتر از نیمی از کاربران ایران رو هک کرده بودم و به اطلاعاتشون دسترسی داشتم و حتا خیلی از کاربران خارجی رو .
    تا سرانجام با ترفندی به وسیله وزارت اطلاعات و همکارانشون دستگیر شدم و باورم نمیشد که این دزدی من رو بین عموم مردم چطور تبدیل به یک شخص منفور و نفرت انگیز کرده ، از اون موقع من دیگه دور کارهای خلاف مثل هک کردن رو واسه همیشه خط کشیدم و همیشه سعی کردم کمک حال مردم باشم و از همین طریق اعتبار مثبت و اطمینان بدست بیارم و بتونم زندگی خوب ، شرافتمندانه و همینطور راحتی رو داشته باشم.
    من یک برنامه نویس حرفه ای کامپیوتر هستم ؛ نام و فامیل من رو که سرچ کنی نرم افزار های رایگان خیلی زیادی رو از من روی اینترنت خواهید دید.(ali.shahani@gmail)
    نرم افزار های چت برای کامپیوتر مشابه اون چیزی که تلگرام داره انجام میده نرم افزار Network chat من هست که روی سایت های معتبر جهانی مثل سافت پدیا یا فروم ها و سایت های تخصصی شبکه و غیره میتونید مشاهده کنید.

حالا یک مقدار خیلی جزئی از نحوه کار برنامه نویس ها موبوگرام براتون توضیح میدم .
    تلگرام خودش بعد هر آپدیت تغییرات جدید خودش رو تحت عنوان کتاب خانه های قفل شده در اختیار دیگر برنامه نویسان میگذاره .
    این کتاب خانه ها که بعد از نصب روی دستگاه شخص قابل استفاده هستند فقط برای کار اطلاعات اولیه و خام رو دریافت میکنن ؛ تمام کار زیرساختی برای رمزگذاری و ارسال و دریافت داده ها در این کتاب خانه های قفل شده انجام میشه که هیچ برنامه و سروری به اونها دسترسی نداره بجز خود تلگرام .
    برای همینم هست که وقتی قابلیت جدیدی ارائه میشه مدتی طول میکشه که این قابلیت در آپدیت جدید یک نرم افزار مثل مبوگرام وارد بشه.

تقریبا تمامی این شرکت هایی که تلگرام غیر رسمی منتشر میکنند اون رو رایگان در اختیار مردم قرار میدن ؛ اینجا سوال پیش میاد که هزینه های برنامه نویسی از کجا تامین میشه، با کمی تجزیه تحلیل این برنامه ها ؛ تبلیغات اضافه ؛ عضو کردن بدون اجازه شما در کانال ها و گروه ها و هزاران مقصد دیگه ؛ مشکلات این نرم افزار ها قابل شناسایی هستند.

اما شرکتی که داره مبوگرام رو به فروش میرسونه و در قبال برنامه تولید شده خودش پول دریافت میکنه میشه از این قاعده جدا کرد و دقیق تر روش بررسی انجام داد.

نرم افزار مبوگرام هیچگونه و هیچگونه تبلیغاتی نداره ! وارد وب سایت و یا کانال اونها بشید این موضوع را براحتی متوجه خواهید شد و اگه کاربر آن باشید این موضوع را به عینه دیده اید.

حالا احتمال vpn خوردن رو میشه بررسی کرد .
    آدرس ip سرور های تلگرام مشخص هستند ، شما برای اینکه متوجه بشید نرم افزارتون آیا اطلاعات خودش رو به یک سرور دیگه میفرسته و یا مستقیم ارتباط شما با سرور تلگرام در روسیه برقرار هست کافی هست گوشی خودتون رو روت کنید و یک نرم افزار برای تجزیه و تحلیل برنامه مبوگرام روی اون نصب کنید تا بطور دقیق تمام ارتباطات ارسالی و دریافتی ؛ داده ها و مقصد داده ها و غیره را نیز مشاهده کنید ؛ اگر از گوشی استفاده نکنید در یک اندروید شبیه سازی شده روی کامپیوتر نیز برای این منظور به راحتی میشه استفاده کرد.
    روش دیگه اون نیز اینه که در میان راه شما یک روتربرد حرفه ای برای کنترل ترافیک عبوری قبل از مودم خودتون داشته باشین که میتونید تک تک بسته های اطلاعاتی دریافتی و ارسالی را مشاهده کنید و همچنین آدرس ip های ارتباطات فعال خودتون رو مشاهده کنید که آیا به سرور تلگرام وصل شده و یا به جای دیگه ای .

این ip آدرس ها سرور تلگرام بسیار مشخص هستند و شما با یک جستجو کوچک یا حتا از شخص پاول دورف نیز میتونید اونها رو دریافت کنید ، من این آدرس ها رو دارم ، همینطور نرم افزار های تجزیه و تحلیل و از همه مهم تر روتر بردی که با اون قادر هستم تک تک ارتباطات فعال رو ببینم ، اگه مایل باشین براتون عکس تصویر ارتباط مستقیم برقرار شده با سرور تلگرام رو هم با وجود اینکه وقت گیره میگذارم .
    و اصولا اصلا چنین کاری که تمام ارتباطات اول به یک سرور خاص ارسال شده و آن سرور بجای مشترک با سرور اصلی تلگرام ارتباط برقرار کنه غیر ممکنه ، شاید بطور تئوری روی کاغد بشه گفت چنین کاری قابل انجام شدن است اما بدلیل ساختار برنامه نویسی و رمزگذاری تلگرام این اتفاق نمیتونه بیفته و یک سرور خودش رو نمیتونه بجای هزاران و میلیون ها مشترک جا بزنه و به سرور اصلی تلگرام بشناسونه ! اونم با یک یا چند ip ؛ حتا اگر چنین اتفاقی نیز بیفته بلافاصله شرکت تلگرام متوجه چنین وضعیتی خواهد شد.
    مباحث برنامه نویسی در عمل بسیار بسیار پیچیده هستند و به این راحتی ها که اشخاصی تا بحال برنامه سازی انجام نداده اند تصور میکنند نیست .

===

منظور از بدافزار همون تروجان و برنامه های ویروسی و جاسوسی هستند که به فایل اصلی برنامه ها میچسبه و بعد از اجرا در سیستم قربانی شروع به دزدی اطلاعات میکنه
    این جور برنامه ها خیلی خیلی سریع لو میرن ؛ اکثر آنتی ویروس ها و نرم افزار های حفاظتی سیستمی آنها را شناسایی میکنند و یا هشداری در خصوص وقوع رفتار مشکوک نمایش میدهند .
    از این گذشته نرم افزار های مانیتورینگ سیستم بطور دقیق نشان میدهند که دزدی اطلاعات اتفاق میفته ؛ حتا نشون میدن اطلاعات داره به کجا ارسال میشه و از این طریق میشه دزد رو پیدا و دستگیر کرد. و یک جورایی خودش رو با برنامه جاسوسی خودش هک کرد و پیدا کرد.
    و بعد از اون این اطلاعات دزدیده شده نهایتا به دست سارق مورد سو استفاده قرار میگیره که در نتیجه موضوع سرقت اطلاعات لو می رود ، یک نرم افزار سارق نمیتواند سالهای سال دوام پیدا کند ؛ زیرا به خوبی میداند دیر یا زود توسط یک متخصص بدام میفتاد و بنابراین سعی در سو استفاده از اولین اطلاعات دزدیده شده خود می کند ... که این یعنی پایان کار این نمونه برنامه ها

بعد از اون شما از کجا میدونی شرکت هانیستا شماره تلفن مصرف کننده های خودش رو جمع آوری و ذخیره کرده ؟!
    ببین دیگه اینجا شمایی که داری از روی اعتقادات صحبت میکنی .
    شماره تلفن برای اتصال به سرور تلگرام میره و ذخیره سازی انجام نمیشه و باز پیام های امنیتی تلگرام هست که شرکت هانیستا طبق سلیقه خودش اندکی ویرایش و فارسی نگاری میکنه و به ما نشون میده ؛ به عنوان مثال زمانی که یک دستگاه دیگه نیز در تلاش هست به اکانت ما متصل شود.
    این شرکت اگه تصمیم به ذخیره شماره تلفن ها داشت ؛ اولین کاری که میکرد این بود که هر نسخه خریداری شده خودش رو به یک شماره تلفن متصل کنه تا شخص دیگه ای از نسخه خریداری شده نتونه استفاده کنه ؛ در حالی که همچین چیزی نیست من برنامه پس از نصب این شرکت را از روی سیستم مجدد به حالت قبل از نصب در آوردم و درواقع آنرا کرک کردم ؛ بعد از آن با وجود اینکه یک نسخه از آن را خریداری کرده بودم برای چندتن از اعضا درجه اول خانواده خودم نصب کردم و آنها اکانت های خودشان را روی نسخه خریداری شده من نصب کرده و از آن استفاده کردند.
    همین الانم اگر فایل نصب آخرین نسخه موبوگرام رو روی وب سایت قرار دهم همه دوستان براحتی میتوانند با نسخه خریداری شده من ؛ شماره تلفن خودشون رو متصل کرده و از اون استفاده کنند.
    علت اینکه این کار رو انجام نمیدم حق کپی رایت و زحمتی هست که بعضی از دوستان مثل من انجام دادن به هدر میره ، برای اینکه به این سطح از برنامه نویسی برسند کل زندگی خودشون رو وقف کردن و چشمشون همون اندک درامدی هست که در ایران با ساخت چنین نرم افزار هایی بدست میارند. (اگر در خارج از کشور کار میکردیم هر یک از ما برنامه نویسان از درامد این شغل افراد ثروت مندی بودیم و حداقل یک جزیره شخصی برای خود داشتیم)
    از اون گذشته کپی غیر قانونی ، اثر دارای کپی رایت ؛ نقض قانون و مشمول مجازت میشه.

===
    اعتبار شرکت هانیستا از زحمت شبانه روزی تک تک پرسنلش بدست اومده ؛ علاوه بر نرم افزار های مختلفی که خیلی هاش به عنوان صاحب سبک و ابتکار ساخته شده و منحصر به فرد هستش ؛ شرکت هانیستا روی نرم افزار مبوگرام حق کپی رایت داره .
    شما ببینید مثلا سیستم عامل لینوکس یک نسخه اوپن سورس هست و کرنل اصلی اون به رایگان مورد استفاده همه قرار گرفته .
    اما هزار مدل مختلف از این سیستم عامل امروزه وجود داره که فروشی هست و دارای حق کپی رایته
    درسته که اصل سیستم عامل به دست یک شرکت ساخته نشده اما سیستم عامل گسترش داده شده ؛ حاصل زحمت یک تیم نرم افزاری بوده و تمام حقوق ساخت محصول در نسخه ساخته شده آنها برایشان محفوظ است .
    در تمام دنیا همین هست و شرکت های خرده پا نرم افزاری ما نیز از این قاعده مستثنا نیستند و در کل جای تاسفه که بجای حمایت از اونها اینطوری به حقشون ظلم میشه.
    Last edited by shaahani; 25-07-2017 at 16:14.

11. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

این مغلطه رو هم خوب اومدی ؛ هرچند اینجا صادق نبود ؛ تاپیک خیلی خوبی هم معرفی کردی من قبلا ندیده بودمش ؛ ممنونم ازت.
    اما در مورد اینکه جملات رسانه های دقیق ؛ حرفه ای برای بی اعتبار کردن رسانه های دیگه باشه ؛ هیچ جا از صحبت من اشاره ای به این نبود که رسانه ای سخنی را گفته باشد و من در تلاش برای بی اعتباری آن باشم ؛ بنابراین کلمات رسانه حرفه ای به منظور مغلطه بیان نشده و تصور شما غلط بود.
    منظور من از رسانه حرفه ای ؛ به معنی رسانه های همه گیر که از اعتبار بالایی برخوردار هستند و اشخاص متخصص زیادی در حرفه کامپیوتر و نرم افزار در آنها فعالیت میکنند.
    این گونه رسانه ها مورد قبول اکثریت متخصصان هستند و معمولا مطالب منتشر شده از آنها درست است و دارای اعتبار فنی می باشد.
    و یا پیش اومده خطایی در اخبار رخ داده (البته آنها نیز با احتیاط و شک لازم خبر را منتشر کرده بودند) پس از اطلاع از اصل ماجرا بوسیله دوستان و متخصیص دیگه که با یک پیام ساده ارتباط برقرار کردن ؛ مطالبشون رو اصلاح کردن ، این هیچ اشکالی نداره
    اگه دقت کرده باشین بعضی رسانه ها مرجع هستند و دیگر رسانه ها به استناد آنها خبری را منتشر میکنند ؛ منظور همون رسانه های اولیه بود که تحقیق و جستجو اولیه رو انجام میدن.
    (جالب اینجاست که یک عالمه کتاب فلسفه خوندم و خوشحال میشم بیشتر در مورد اینکه چه سخنی سفسطه و مغلطه است و کدام نیست ؛ گفتمان بیشتری با همدیگه داشته باشیم)

حالا مثلا برای اینکه یک نمونه از اون رو بگم ؛ جدای از اینکه حالا این حرف شما یک گزاره درست یا غلط باشه :
    شما اگر بازار رو یک اپ استور قابل اعتماد میدونی، بدونید اشخاصی که این برنامه رو نامعتبر میشناسن بسیار بیشتر از هم نظران شما هستن.
    در این سخن شما مغالطه توسل به اکثریت استفاده شده ؛ یعنی اینکه چون اکثریت به یک موضوع اعتقاد دارن ، پس اون موضوع درست است .
    مثال نقض این مورد رو میتونم زمانی بگم که در گذشته های دور تمام مردم فکر میکردند زمین صاف هست و خورشید به دور زمین میچرخه .... اونا شاهد زمین صاف و ثابت بودند و هر روز هم که از خواب بیدار میشدند شاهد این بودن که خورشید به دور اونها میچرخه
    اما خوب اتفاقا همه اشتباه میکردند ! پس اینکه اکثریت به چه چیزی اعتقاد دارند دلیلی بر درستی یک گزاره نیست.

اما خوب موضوع اصلی : نرم افزار کافه بازار
    این برنامه یه مقدار جزئی مشکلات خاص امنیتی برای سیستم عامل اندروید ایجاد میکنه ؛ اگه گوشی شما روت باشه و آنتی ویروس روت قوی داشته باشین بلافاصله بعد از نصب بازار این موضوع رو اطلاع رسانی میکنه و اسپم و تبلیغاتی رو روی گوشی شما باز میکنه ؛ البته با استفاده از روت براحتی میشه بخش تبلیغات برنامه کافه بازار رو مسدود کرد.
    این کاری که انجام میدن اصلا درست و حرفه ای نیست ، چون مقداری پول از فروش هر نرم افزار عاید آنها میشه ، پس دلیلی نداره با تبلیغات و ایجاد مزاحمت برای کاربرشون دنبال بدست آوردن پول بیشتر باشند.
    اعتباری که من از نرم افزار بازار درموردش با دوستان صحبت کردم جدای از عملکرد کلی این برنامه است که طبق گفته های قبلی مشخصه که منم ازش دل خوشی ندارم.
    اعتبار مربوط به کنترل برنامه ها قبل از قرار دادن برای دانلود هست ،
    نرم افزار هایی که در بازار قرار میگیرند قبلش بررسی میشن که ویروس ؛ تروجان و برنامه های جاسوسی به آنها وصل نشده باشد و ایجاد خطر جدی برای کاربرشون نکنه .
    البته اونها تبلیغات رو مجاز میدونن ! یعنی بازار پر از نرم افزار هایی هست که بدلیل رایگان بودنشون دائم برای شما با فرستادن تبلیغ ایجاد مزاحمت میکنند ، که در باره این موضوع باید دقت بیشتری برای انتخاب نرم افزار های خود بکنید.

این که بازار برنامه هایی مثل کلش (که اابته هنوز بطور مخفیانه وجود دارد) ؛ بی تاک ؛ تانگو و غیره را حذف کرده ، دلیل بر دشمنی با اون نمیشه . بدستور کمیته مصادیق مجرمانه بوده ، شما الان روی اینترنت انواع و اقسام سایت های فارسی با مجوز رو جستجو کنید؛ خواهید دید این برنامه ها وجود ندارند و یا روی لینک دانلود آنها نوشته شده بدستور کمیته حذف گردید.
    این موضوع اجبار هست و چاره ای ندارند . اگه نه خود بازار علاقه زیادی به کلش داره ؛ و اگه اینجوری نبود با این شرکت همکاری نمیکرد تا بشه از طریق بازار بطور مستقیم در بازی جم خرید.

سرت رو درد آوردم سیاوش جان ؛ ببخشید طولانی شد
    در کل جمع بندی من از صحبت هام همون حرفای هست که اول پاسخم برای شما نوشتم.
    مدیر یا برنامه نویس های هانیستا پسرخاله های من نیستن ... نه ازشون دفاع میکنم .... نه راستش برام خیلی تفاوتی داره که چه بلایی سرشون بیاد ؛ هرچند به همکار هستن اما خوب دیگه از روزگار جونی من گذشته که بخوام از همکارم دفاعی بکنم

اگه چیزی گفتم نظر شخصی خودم بوده ؛ چندسال از این برنامه استفاده کردم و هیچ مشکل امنیتی در اون ندیدم و در استفاده ازش راضی هستم
    خواستم این تجربه رو با شما هم به اشتراک بگذارم .
    من اسم هیچ نسخه غیر رسمی دیگه ای رو نیاوردم چون خیلی هاشون رو نصب کردم و تست گرفتم ؛ همشون از بیخ مشکل داشتن ... حالا بعضی ها مشکلات کمتر بعضی ها هم خیلی بزرگ و تجربه دیگه ای از برنامه ای نداشتم که بتونه رضایتم رو تو این نسخه های غیر رسمی جلب کنه.

در مجموع من هیچ تضمینی نمیدم و نمیتونم بدم که فردا روز برنامه نویس مبوگرام یک سری کد مخرب وارد برنامه خودش نکنه
    اما فعلا امروز از این کد های مخرب تو این برنامه خبری نیست و اگه دنبال یک نسخه غیر رسمی با امکانات خوب هستین میتونید مبوگرام رو خریداری کنید.

البته همیشه خطر در استفاده از این برنامه و هر برنامه دیگه ای تمام جامعه مجازی رو تهدید میکنه و راهش فرار کردن نیست و باید باهاش مقابله کرد.
    اگه راستشو بخواین و بخوایم خیلی حساسیت بخرج بدیم ؛ اصلا من به خود نرم افزار تلگرام هیچگونه اعتمادی ندارم و در مجموع فاکتور های امنیتی این شرکت روسی نسبت به رقبای آمریکایی خودشون مثل اینستا ، تانگو ... از نظر من بسیار پایین هست و باز نظر شخصی من اینه که افرادی که نگرانی زیادی در مورد تامین امنیت خودشون دارن ...
    نسخه رسمی تلگرام که هیچ ! اصلا و ابدا نباید کاربر این برنامه و شبکه اجتماعی تلگرام بشن.
    Last edited by shaahani; 25-07-2017 at 16:04.

13. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

مدیر یا برنامه نویس های هانیستا پسرخاله های من نیستن ... نه ازشون دفاع میکنم .... نه راستش برام خیلی تفاوتی داره که چه بلایی سرشون بیاد ؛ هرچند به همکار هستن اما خوب دیگه از روزگار جونی من گذشته که بخوام از همکارم دفاعی بکنم
    خوب حجم مطالب زیاد بود و من فراموش کردم که اصلا چی میخواستم بگم.
    ما انکار نکردیم که شما دانش کامپیوتری ندارید. و حتی گاها ابراز هم کردیم.

من از همون اول که داشتم میخوندم یه نکته ای تو ذهنم برای گفتن بود که همش میگفتم دلیلی نداره این اتهام رو بزنیم. که شما در آخر صحبتهات به همین مسئله اشاره کردی. که من نقل قول گرفتم.
    حالا ما این اتهام رو وارد نمیدونیم و وارد حاشیه نمیشیم.

بصورت اجمالی یه جوابی بدم....
    مدیران موبوگرام به ثبت شماره در سرور خودشان اعتراف کردن و حتی گفته اند ارتباط بین کاربر و سرور هانیستا تنها به منظور ارسال آپدیتها هست. پس به ارتباط داشتن به یوزر کارر هم اعتراف کردن.
    من به دانشهای کامپیوتری تخصص ندارم ولی بطور کلی مطالب شما پذیرفته هست.
    نگاه تروجان و ویروس در جمع عموم بیشتر به مفهوم آسیب رسانی به داده ها و سرقت اموال از حساب بانکی و خسارتهای مادی و به سرقت بردن تصاویر و اینچنین موارد هست.
    اما سر صحبت ما با چیز دیگری است. صحبت ما با اهدافی است که دولت ایران با بدست آوردن IP کاربران خاص قصد دنبال کردن آن را دارد.

بله موبوگرام را کسانی پشتیبانی میکند که قرار نیست پول شما از حساب بانکی به سرقت ببرند و یا عکس شما را از گوشی مورد سوء استفاد قرار دهند، ما تا حد زیادی به این موضوع اعتقاد داریم، اما جاسوسی این نرم افزر در حدی است که موجب سلب آزادی اشخاص میگردد.
    من در مورد یک جوان سارق صحبت نمیکنم. بلکه از پشتیبانی این سرور توسط سپاه پاسداران صحبت میکنم.
    هرگز و هرگز منحصرا این برنامه پایدار نمیماند مگر آنکه این سازمان در این برنامه نفوذ کرده باشد.

اگه بخوایم حرف جاسوسی بزنیم، درواقع خود تلگرام یک برنامه جاسوس است. اسم ام اس های مارا میخواند. شمار تلفنهای مارا کپی برداری مکیند، حتی قادر است تصاویر از گوشی ما خارج کند. کاربر هیچ کنترلی بر این برنامه ندارد و حتی اگر آنرا Force Stop کند باز هم خودش فعال میشود.
    اما به مدیریت سرور این برنامه اعتماد کردیم و گفته ایم که اشکالی ندارد بزار اس ام اسهارا ببیند. میدونیم برای چی میخواهد. بزار شماره تلفنهارو کپی برداره، قصد آزار نداره. میدونیم که عکسهای مارو بدون اختیار ما منتشر نمیکنه.
    اما در پشت سرور هانیستا گفته شده سپاه است. آیا این هم قصد آزار ندارد؟!
    این سازمان نیازی به رصد کردن کل گوشی شما ندارد، هرچند قابلیتش را دارد. همینکه آی پی فرد خاصی را شناسایی کند برایش کافیست. چیزی که مدیریت تلگرام حاضر نشد آنرا در اختیار آنها قرار دهد..! (اینجا بحث جاسوسی ماست)

بله یا اون برنامه هایی که فرمودید قادریم برنامه ها را چک کنیم. اما وقتی خود فرد به این مسئله اعتراف میکند دیگر چه امتحان کردنیست؟

سارق اطلاعات و جاسوس اصلی یک "خودی" هست. و مشکلات به نوبه خود را دارد.

صحبتهای شما در مورد تروجان و ویروس پذیرفته است. اما نگاه شما در مورد موضوع مطروحه اشتباه هست. ما درمورد نوع خاصی از جاسوسی صحبت میکنیم.

من در ابتدای امر میخواستم شمارا به این متهم کنم که چرا از موبوگرام حمایت میکنید؟.. آیا منفعتی برای شماست؟
    اما در ادامه به این مسئله فکر کردم که شاید منظور من را واضح نفهمیده باشید.

شاید شما این مسئله رو اولین دفعه باشه که میشنوی ولی این خبر تازه ای نیست. و بارها در این زمینه حتی در فروم پی سی وورد صحبت شده و جزء داغترینها در فضای تلگرام است.

در مورد نرم افزار کلش بله طبق اجبار ناچار به حذف شد. و اگر هم موبو را یک برنامه بی ارتباط با همان اجبار کننده ها بدانیم، باز هم طی همان اجبار، اطلاعات کاربری افراد که تلگرام حاضر نبود در اختیارشان بگزارد، را در اختیارشان قرار میدهند. (فکر کنم از این واضح تر نشه صحبت کرد. مگر اینکه خود را به خواب بزنید)

15. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

خوب اگه ما فکر کنیم مبوگرام ساخت سپاه است ، تصمیم به دزدی اطلاعات داره نباید ازش استفاده کنیم
    هرچند بنا به دلایل و مانیتورینگی که انجام دادم و توضیحات چگونگی بررسی برنامه رو در پست قبلی برای دوستان نوشتم تا اونها هم بتونن آنالیز انجام دهند، این گفته رو قبول ندارم ؛ اما بیایم قبولش کنیم
    در این صورت سپاه هزینه اضافی برای بدست آوردن ip اشخاص و کنترل روی کار افراد انجام داده !
    به این علت که ارتباطات معمولی ارسالی و دریافتی تلگرام ؛ مانند مرورر یک صفحه وب جابجا میشوند و براحتی در میان راه قابل مشاهده هستند ، چون گیت عبوری تمامی اطلاعات نیز شرکت مخابرات است و همانگونه که با دیدن اطلاعات عملیات هیلترینگ را انجام میدهد براحتی میتواند محتوای داده ها را خوانده و آدرس ip شخص ارسال کننده را بیابد و هیچگونه نیازی به جاسوسی تک به تک روی دستگاه ها نداره . مگر برای ارتباطات دوشخص بطور کاملا خصوصی که حالت رمزگذاری تلگرام فعال میشه

اشخاصی که از این موضوع میترسن اصلا نباید از تلگرام استفاده کنند ، هیچ تفاوتی هم نمیکنه که نسخه غیر رسمی باشه و یا رسمی
    چون این نرم افزار داده ها عمومی عبوری رو رمز گذاری نمیکنه ؛ برخلاف خیلی از شبکه های اجتماعی دیگه مثل فیسبوک

چی بگم والا ؛ من شرکت هانیستا رو یک عده جون دیدم که بدون وابستگی به جایی دور هم جمع شدن که بلکه بتونن با استفاده از مهارت هاشون اموراتشون رو بگذرونن و یک پولی از فروش نرم افزارهای مختلفشون در بیارن (نرم افزار های خیلی خوب دیگه هم که هیچ ربطی به شبکه اجتماعی نداره زیاد دارن)

حالا اگه شک و تردید نسبت بهشون وجود داره ، چه کاریه که اصلا برید سراغشون
    من این شک و تردید رو ندارم اما در اینکه فضای بسیار خفه و بد اطلاعاتی است هیچ شکی نیست و من به عنوان یک شهروند هیچگونه آزادی حتا در شخصی ترین مسائل زندگی خودم ندارم .
    پس از این جهت حرف شما درسته و بهتره بجز فیسبوک از شبکه های اجتماعی مخصوصا تلگرام دور بمونید.
    البته منم مثل خیلی ها دیگه کلی کانال مربوط به ایرانی و خارجی ها دارم که هر روز کلی اخبار یا مطالب ضد امنیت ملی ایران ، ضد مذهب ، دین و خدا توش منتشر میشه
    تو این سالیان که کسی به ما کاری نداشته

الان من اگه روی روترم ip ها تلگرام رو ببندم دیگه کل مبوگرامم به فنا میره و دیگه متصل نمیشه ، ارتباطش فقط با همون سرور ها هستش
    ببینید من تمام ارتباط های اضافه رو بستم ؛ با گوشی وارد اینترنت شدم و موبوگرام رو باز کردم . با روتر داشتم مانیتور میکردم ، ارتباط با همون سرور تلگرام برقرار شده و ip دیگه 54.200 هم مال اینستاگرام هست که وقتی به نت وصل شدم لایک و پیام ها اینستا رو روی گوشی بهم نشون داد . (ای پی موبایلم در تصویر 2.16) هستش.
    ای پی 149.154 مال سرور تلگرام هست که موبوگرام به اون وصل شده.

والا دیگه من چی بگم ؛ هرچی شما میگین درست
    میگن آدم عاقل وقتی شک داره یک جاده خرابه از اون جاده نمیره .

17. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •