تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: اشنایی با مفاهیم اولیه برای ساخت انواع سایت و راه اندازی انها

داره خودمونی میشه بهزادlinux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض اشنایی با مفاهیم اولیه برای ساخت انواع سایت و راه اندازی انها

سلام
    من چند وقتیه بدنبال راههایی که برای ساخت انواع سایت مثل فروشگاه وبلاگ فروم و... هستم واینکه چطور باید این سایتها را راه اندازی کرد ولی هرقدر جلوتر میرم بیشترگیج میشم.
    چند سوال در این مورد برای درک این پروسه دارم.

1- هاست چیست و انواع ان چگونه است و اینکه ایا برای ساختن هر سایت به هاستهای مختلف نیاز است؟

2-پنل چطور ایا انواع مختلف دارد با کارایی های مختلف برای هر نوع وبسایت نیاز دارد؟

3-برای درک مراحل گذاشتن انواع سایت مثل فروشگاه وب و... چه مراحلی باید طی کرد؟ برای مثال برای یک وبلاگ باید سایت طراحی شود بر روی در نوع خاصی از هاست قرار بگیرو و نوعی پنل خاص نیاز دارد

4-من یک اموزش برای ساخت اتوماتیک یک سایت با wordpress کردم که در چند دقیقه اماده شد ولی مفهومهای کلمه های مختلف رو نمیدونم
    word press - joomla - drupal - cpanel , xpaneg - prestashop html - sql - apach مفهومشان چیست و چه نقشی برای ساخت سایت و اجراع ان روی نت دارند؟

خیلی طولانی شد جواب هر کدوم طولانیه لینک بدید ولی میخوام مفهوم پروسه راه اندازی سایت را درک کنم
    با تشکر
    Last edited by بهزادlinux; 18-07-2017 at 09:21.

2. این کاربر از بهزادlinux بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض

سلام

هاست همان فضای میزبانی وب سایت شماست که بصورت ویندوزی یا لینوکسی ارایه میشه ( نوع سرور ویندوز یا لینوکس هست ) در واقع یک سرور رو با نرم افزار به بخش های مختلف که همون هاست باشه تقسیم میکنند و از طریق کنترل پنل در اختیار شما قرار میدهند
    بسته به اینکه سایت شما چطور طراحی شده و با چه زبان برنامه نویسی هست ، نیازمند هاست لینوکسی یا ویندوزی خواهد بود

کنترل پنل هم انواع مختلفی داره برای دسترسی به تنظیمات هاست و فایل ها و ...
    cpanel دایرکت ادمین و... بعضی پولی مثل cpanel و بعضی دیگر رایگان هستند

شما دامنه رو ثبت میکنید و به هاست متصل میکنید ( این بخش کار توسط شرکت های هاستینگ انجام میشه ) ، سپس یا سایت رو بصورت استاتیک طراحی میکنید یا یک نرم افزار مدیریت محتوا مثل وردپرس روی هاست نصب میکنید

html زبان صفحات وب هست ( استاتیک بدون برنامه نویسی )
    پرستاشاپ یک سیستم مدیریت محتوا برای مدیریت فروشگاه هست
    cpanel کنترل پنل معروف لینوکسی هست
    word press - joomla - drupal هر سه سیستم های مدیریت محتوا برای قراردادن مطلب و ... روی سایت یا وبلاگ شماست که روی هاست نصب میشه
    xpaneg رو نشنیدم تاحالا
    apach وب سرویسی هست که بصورت نرم افزاری روی سرور نصب میشه ( لینوکس )
    sql دیتابیس لینوکسی هست (mysql)

4. 3 کاربر از Sina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه بهزادlinux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

ممنون
    دامنه رو چطور میشه مادام العمر تهیه کرد؟ من میتونم هر اسمی با هر پسوندی (مثل .com .ir) درست کنم اگر تکراری نباشه؟ شرکت خاصی دامنه هارو برنامه ریزی میکنه یا مثل هاست که میشه سرورشو شخصی خرید مالک همیشکی دامنه شد؟

من میتونم با کمی یادگیری یک تمپلت اماده یک سایت وب یا فروم را دانلود کنم و روی سرور هاست اپلود کنم و با یک کنترل پنل کنترلش کنم یا اتصال تمپلت و پنل نیاز به برنامه نویسی داره یا دانش خاصی داره؟

سایتای حرفه ای مثل گوگل فیس بوک و... پنل خاصی برای خودشون طراحی میکنن یا پنلهای موجود میتونن کار کنن؟
    پنلها همه روی وب سواره یا نرم افزار جدا از وب browser هم داره؟
    پنلها چند تا نمونه خاص هستند یا تعدادشون زیاده؟
    پنلی وجود داره که هر نوع سایت با هر امکاناتی رو باش کار کرد(مثل فروم وبلاگ فروشگاه و...)؟ یا هر پنل برای نوع سایتی خاص هست؟

ورد پرس و جوملا پنل هستند؟
    ممنون

پروفشنال anvar.net's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

دامنه ها رو حداکثر تا 10 سال واگذار می کنن - حداقل در ایران

شما برای نامگذاری دامنه های خودتون آزاد هستید با این شرط که قبلا توسط کس دیگه ثبت نشده باشن

در دنیا برای هر کاری یه سازمان متولی وجود داره که وظیفه اش رتق و فتق امور مربوط به آن کار است مثلا در ایران وب سایت IRNIC وظیفه نظارت بر دامنه های دات آی آر را بر عهده دارد

معنایی که شما از پنل تو ذهنتون دارید یه مفهوم عمومی و کلیه که اسم های مختلف بخودش می گیره
    وردپرس و جوملا پنل نیستند بلکه سیستم های مدیریت محتوی هستن که وظیفه اشون مدیریت محتوایی هست که مدیران و کاربران سایت های ودرپرسی و جوملای منتشر می کنن - با این سیستم های مدیریت محتوی شما می تونید هر نوع سایتی بسازید - مثلا یک وبلاگ - یک سایت خبری - یک فروشگاه - یک شبکه اجتماعی - یک انجمن و ........

7. 2 کاربر از anvar.net بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •