تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: امنیت ارسال و دریافت اطلاعات وجاسوسی

داره خودمونی میشه بهزادlinux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض امنیت ارسال و دریافت اطلاعات وجاسوسی

سلام
    چند سوال امنیتی برای جلوگیری از جاسوسی و دزدیدن اطلاعات دارم

۱-ایا میتوان با عوض کردن ای پی بوسیله انواع ------ مثل وی پی ان و... سیستم را از کسی که بخواهد ازطریق سرویس اینترنت کاربر (مانند اینترنت مخابرات) اطلاعات را بدزدد یا جاسوسی کند؟ مثلا اگر ای پی امریکا رو داشته باشد نتواند از طریق مخابرات جاسوسی کند اطلاعات را بدزدد؟

۲-یا ------ میتوان کاملا خود را در منطقه ای دیگر نشان داد ویا راهی برای دور زدن ان هست؟

۳-ایا نرم افزاری هست که اطلاعات دریافت و ارسال شده را غیر غابل دسترس کند مثل کد گذاری روی اطلاعات غیر قابل بازیابی کند؟

۴-ایا راه دیگری هست ویا کار دیگری برای امنیت باید انجام داد؟

۵-کدام سیستم ایمیل غیر قابل جاسوسی هست؟ gmail هست؟
    ممنون
    Last edited by بهزادlinux; 25-06-2017 at 11:16.

پروفشنال sunshineboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    isfahan

پيش فرض

سلام اگه از مروورگر تور یا یه ویـ پی ان خوب استفاده کنی احتمال اینکه مکانی ک هستی شناسایی نشسه خیلی بالاس و تقریبا غیر ممکنه واسه کاربر خانگی البته
    اگه مثلا یه سازمانی باشه یا شرکتی ک توسط تبهکارای اینترنتی هدف قرار داده بشه وی پی ان این چیزام فایده نداره اون فرق داره ولی واسه کاربر خانگی همین مروگر تور یا وی پی پی ان اینکارو انجام میده
    منظورت از اینکه جاسوسی کند ؟ من نمیفمم از طریق اینترنت مخابرت جاسوسی کند یعنی چ؟شما وقتی ک مودم داری ی مودم خوب همینایی ک تو بازار هم هست همین ارزونا دی لینک تیپی لینک حتی نه ایرانی ها مودم ایرانی نه(مثلا زولتریکس) شما مودمت فایروال روشه کسی به همین راحتی نمیتونه سر بزنه به سیستم شما یا جاسوسی کنه البته اگه مودمت اپدیت باشه بهتره
    ی فایروالم ک داشته باشی روسیستمت نصب باشه مثلا کومودو یا زون الارم رایگان واسه اینه کسی هکت نکنه کافیه
    وی پی انم ک ایپیت عوض کن و یه جای دیگرو نشون طرف میده بیشتر انتی ویروسام تا اینجایی ک من میدونم نسخه های اینترنت سکوریتی البته ک فایروال دارن اجازه نمیدن به اون شخص ک بخواد ایپیت پیدا کنه و مکانت پیدا کنه

نرم افزاری ک اطلاعات دریافت شده و فرستاده شده رو رمزگذاری کنه همون وی پی انه ک Encrypt میکن اطلاعاتتو ولی نه اون رایگان ها چند تا اون پولیا فقط مثلا خوباش این دو تاس گرونه اما:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    هات اسپات رایگان یا پولی مثلا میدونم این کارو نمیکنه اگه اشتباه نکنم البته
    ی نرم افزار هم باهاش دی ان است رو رمزگذاری میکنی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینم نرم افزار خوبیه

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    شما اگه اینقدر محتاطی و حساسی باید اول همه ویندوز 10 رو نصب کنی هرروز ویندوزت اپدیت کنی نرم افزارات تمومش اپدیت شده باشه تاریخ روز باشه هر هفته چک کنی بعد نگران امنیت بیشتر باشی
    ولی واسه این سوالاتم یه انتی ویروس /سندباکس/anti exploit اینا کمکت میکنه

سرویس ایمیلم من چند سال از جی ام ایکس المان استفاده میکنم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    راضیم هستم حتی یه دونه اسپم یا پیام ناشناسی هم واسم نیومده طی چند سال اصن از یاهو یا جیمیل هم استفاده نمیکنم
    ولی اگه ایمیلی میخوای ک حفاظت حریم شخصیش خوب باشه و امنیتش خیلی بالاشه این چیزی ک تو فکر شماس باشه تا جایی ک من میدونم
    Last edited by sunshineboy; 25-06-2017 at 16:09.

3. این کاربر از sunshineboy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

ممنون از پاسخ
    من مشکلم اینه که بتونم اطلاعاتی ارسال و دریافت کنم مکان و ایپیم ناشناس بمونه و هیچ جوری نشه به ای پیم ارتباط داد.(برای بعضی مواقع ارسال و دریافت اطلاعات نه همیشه)
    برای ارسال و دریافت ایمیل هم کاری به اسپم ندارم فقط بیرونکشیدن اطلاعات ایمیل طوری که نشه ای پی اصل ارسال-دریافت کننده را تشخیص داد. جیمیل برای اینکار امن نیست؟

منظورم از جاسوس همینه که بوسیله ای پی اصلی اطلاعات رو کسی بر نداره. اگر ازطریق شرکت اینترنتیم اقدام کنه ومن ایپیم امریکا باشه میتونه اطلاعات از طریق اکانت اینترنتیم در بیاره؟(این برام مهمه)

برای مثال اگه شرکت اینترنتیم اکانت منو میشناسه در هر صورت میتونه اطلاعاتو در بیاره یا فقط از راه ایپی ممکنه؟ ای پی اگه عوض شه بطور کامل از دسترس سرویس دهنده ام بیرون میره یا باز هم میتونه اطلاعاتو دربیاره؟ ینی اطلاعات رو از اکانتم در بیاره بدون نیاز به ایپیم

ای پی فعلیم رو میتونم برای همیشه عوض کنم؟ چطوری ای پی اصلی که دارم و بطور داعم عوض کنم؟با خرید سیستم جدید یا اکانت اینترنت دیگه؟ ای پی مربوط به کدومه؟

کلا برای این کار به چه چیزهایی غیر از نود۳۲ اینترنت سکوریتی که دارم نیاز هست؟(خود نود۳۲ ------ هم داره)
    به نرم افزارای anty spy جدا نیاز ندارم یا فایروال و...؟
    ممنون

5. این کاربر از بهزادlinux بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2017
    محل سكونت
    Rasht

پيش فرض

ممنون از پاسخ
    من مشکلم اینه که بتونم اطلاعاتی ارسال و دریافت کنم مکان و ایپیم ناشناس بمونه و هیچ جوری نشه به ای پیم ارتباط داد.(برای بعضی مواقع ارسال و دریافت اطلاعات نه همیشه)
    برای ارسال و دریافت ایمیل هم کاری به اسپم ندارم فقط بیرونکشیدن اطلاعات ایمیل طوری که نشه ای پی اصل ارسال-دریافت کننده را تشخیص داد. جیمیل برای اینکار امن نیست؟

منظورم از جاسوس همینه که بوسیله ای پی اصلی اطلاعات رو کسی بر نداره. اگر ازطریق شرکت اینترنتیم اقدام کنه ومن ایپیم امریکا باشه میتونه اطلاعات از طریق اکانت اینترنتیم در بیاره؟(این برام مهمه)

برای مثال اگه شرکت اینترنتیم اکانت منو میشناسه در هر صورت میتونه اطلاعاتو در بیاره یا فقط از راه ایپی ممکنه؟ ای پی اگه عوض شه بطور کامل از دسترس سرویس دهنده ام بیرون میره یا باز هم میتونه اطلاعاتو دربیاره؟ ینی اطلاعات رو از اکانتم در بیاره بدون نیاز به ایپیم

ای پی فعلیم رو میتونم برای همیشه عوض کنم؟ چطوری ای پی اصلی که دارم و بطور داعم عوض کنم؟با خرید سیستم جدید یا اکانت اینترنت دیگه؟ ای پی مربوط به کدومه؟

کلا برای این کار به چه چیزهایی غیر از نود۳۲ اینترنت سکوریتی که دارم نیاز هست؟(خود نود۳۲ ------ هم داره)
    به نرم افزارای anty spy جدا نیاز ندارم یا فایروال و...؟
    ممنون
    سلام بنده در اين زمينه خيلي وارد نيستم ولي از چيز هايي كه روزمره از كساني كه در اين مورد وارد هستند شنيدم، ميشه گفت شما هركاري هم انجام بدين، isp شما اگر اراده كنه و براش خيلي مهم باشه ميتونه ردتون رو بگيره وگرنه براي رفتن به سايت هاي سياسي و پورن و امثال اينا، يك وي پي ان معتبر كفاف ميكنه.
    راه هاي زيادي هم هست كه فكر نكنم كسي واقعا همشون رو بدونه. مهمترين چيزي كه بايد بهش اطمينان داشته باشيد اينه كه سايتي كه ازش وي پي ان ميگيرين اطلاعاتتون رو نگه نداره و به كسي ارائه نده. در تئوري isp شما نميتونه وقتي از وي پي ان هاي معتبر (مثل pia) استفاده ميكنين، جاسوسي شمارو بكنه و بفهمه كه چه كاري انجام ميدين ولي ميتونن از راه هاي ديگه وارد بشن و با فشار اوردن به سرويس دهنده وي پي انتون، اطلاعات شمارو بدست بيارن.
    اگه بيشتر در نت بگرديد راهكار هاي بيشتري هم هست كه ميشه به امنيت داشتن نزديك شد. مثلا ميگن از ويندوز، هرچيزي كه به گوگل ربط داشته باشه (مثل جيميل و كروم) ، هر سايتي كه كوچكترين اطلاعاتي از شما بخواد و همينطور سيمكارت بر روي گوشي اي كه باهاش به اينترنت وصل ميشين دوري كنين. اگه براتون مقدوره فقط از اينترنت عمومي (مثل كافه ها) استفاده كنين، البته با وي پي ان و تور و فايروال. مك ادرس رو هم ميگن هر مدت يكبار عوض كنين.
    باز هم ميگم اين اطلاعات و كلا اكثر چيزهايي كه در اينترنت درمورد امنيت و حريم خصوصي هست مدركي براي صحتشون نيست و همينطور اگر isp شما واقعا بخواد، ميتونه رد شمارو بگيره. حتي شنيدم از backdoor هايي كه روي بعضي سخت افزار هاي جديد وجود داره هم ميتونن ردتون رو بگيرن (كه خودم واقعا باورم نميشه درست باشه)
    ولي اگه نگران جاسوسي توسط هكر ها و ديگر افراد هستين، بستگي به احتياط شما داره و تا حد خيلي زيادي ميشه جلوشو گرفت. به صحبت هاي sunshineboy بزرگوار هم حتما عمل كنين. فايروال خيلي مهمه. تمام برنامه هايي كه بهشون نياز ندارين يا نياز كمي دارين رو پاك كنين و بقيه رو هم هميشه بلافاصله اپديت كنين.
    درمورد انتقال اطلاعات هم اگر منظورتون دانلود و اپلود فايل ها هست، يك vps از يك شركت معتبر خارجي كه پرداخت بيت كوين قبول كند تهيه كنين و اطلاعات رو ابتدا با اون دريافت و سپس براي سيستم خودتون ارسال كنين.

7. 2 کاربر از Parsa_HZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال sunshineboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    isfahan

پيش فرض

سلام من ک گفتم اون دو تا وی پی انی ک اسم بردم قابل شناسایی و ردیابی نیست ایپیت قابل شناسایی نیست توضیح ک دادم ک
    اگه از اون دو تا استفاده کنی و اونا سیاست حریم شخصیشونم خیلی خوبه
    شما اون بعضی مواقع فقط باید وی پی انتو فعال کنی و کارت ک تموم شد قطعش کنی به همین سادگی ولی پول باید بدی $

من اطلاعات کاملی ندارم در مورد اینکه گوگل و سرویس ایمیلش جیمیل تا چ حد سریه ولی در این حد میدونم ک شرکت گوگل اگه کشوری ازش درخواست اطلاعاتی بکنه بعد از بررسی و صلاحیت اون درخواست ممکنه بهش اون ااطلاعات رو بدن ولی فک نکنم ایران رو داخل دایره کشورها حساب کنن اگه دغدغت اینه؟ ک مثلا از اینجا یکی پیگیر کنه؟ من فک نکنم ولی واسه اینکه خیالت راحت باشه از همون پوروتن میل ک گفتم باید استفاده کنی شما اون خیلی امن و سری تره

شرکت اینترنتی شما اگه شما از وی پی انی استفاده کنی ک پروتکل رمزگذاریش پیشرفته باشه و از متد روز واسه رمزگذاری استفاده کنه( مثل همون دو تا ک گفتم بازم هستن من خبر ندارم ولی اون دوتا گل سر سبدش هستن) نمیتونه بفمه شما داری چ گار میکنی چون اطلاعاتت دریافتی و ارسالیت توسط وی پی ان رمزگذاری شده (البته هیچ چیزی 100 درصد نیس)
    راه حل رایگانشم استفاده از مرورگر تور tor ولی خب به خوبی اون دوتا ک گفتم نیست امنیتش
    اایران ایپی پابلیک داره شما با هر بار ریست کردن مودم یا خاموش روشن کردنش ایپیت عوض میشه
    شما اینکاررو ک بکنی دیگه کسی نمیتونه ازت جاسوسی کنه با انتی ویروس خوب یا بدون انتی ویروس خوب
    ولی سوال اخرتم مگه اینکه یه بد افزار یا نرم افزار جاسوسی یه طوری وارد سیستمت کنن و ب سیستمت دسترسی پیدا کنه اگه دغدغت اینه؟ و ببینه چ کار داری میکنی ک اون فرق داره ک واسه حل اونم باید ی ویندوز 10 نصب کنی نود 32 هم به خیلی خوب نیس شما انتی ویروس رایگان اوست یا 360 سکوریتی رو نصب کن با فاییروال رایگان کومودو در کنار هم و همینطور استفاده از سندباکس کومودو واسه نت گردیت وقتی میخوای وارد نت بشی مروگرت بنداز تو سندباکس ک چیزی از طریق نت روهاردت وارد نشه
    این راه حل رایگانش اگه ک دغدت اینه و شک داری یکی ازت جاسوسی کنه ؟:
    ی مودم تی پی لینک بخر هر ماه چک کن فریم وارشو اپدیت کن
    -ا ویندوز 10 نصب کن واپدیت کن ویندوزت
    -اپدیت تموم نرم افزارات
    -نصب اوست رایگان یا 360
    -نصب فایروال کومودو
    -نصب نرم افزار هیمن پرو الرت کرک شدس هست
    اینم دو تا نرم افزار به درد بخور واسه وقتی ک نت گردی میکنی
    اهان اینم اضافه کنم شما اگه بخوای بری از اون دو تا سرویسای وی پی ان خرید کن و دوس نداری ای اس اپیت بفمه اصن شما وارد این سایت شدی و شما رفتی خرید کردی یه وی پی ان و دوس داری خیلی محتاط باشی :
    راه حلش اینه یه دوست خارجی پیدا کنی مطمعن پول بریزی به حسابش بگی واست این وی پی ان رو بخره کلید فعال سازیش رو هم واست بفرسه مثلا به ایمیلت ب همراه لینک خود نرم افزار اینطوری شما نه از حساب بانکیت در وجه اون شرکت پولی کم شده نه کسی متوجه میشه شما چ خریدی کردی با اون پولی ک ریختی به حساب یه شخص معمولی تو اون سمت دنیا
    Last edited by sunshineboy; 25-06-2017 at 20:48.

9. 2 کاربر از sunshineboy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

مک چطور این وسط کاری برای بیرون کشیدن اطلاعات میکنه؟ مثلا فلان مکو زیر نظر بگیرن با یا بی وی پی ان اطلاعاتو بگیرن؟مک مودم!؟ خود سیستم مک داره؟چطوریه؟<br><br>اگه ای پی رو عوض کنی isp نمیفهمه اطلاعات داره ازطریق کدوم اکانت رد میشه؟ ینی فقط از دنبال کردن ای پپی میتونه؟ &nbsp;<br>ممنون<br><br>

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2017
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام به طور کلی امنیت مطلق وجود نداره ولی استفاده از آنتی ویروس اورجینال و نرم افزار های معتبر مانند مرورگر های فایر و کروم میتونه تا حدی امنیت رو برقرار کنه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2017
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

همچنین مرورگر تــــــور

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •