تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: نوشته دوستان : مایکروسافت بعد از بیل گیتس

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali_i3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

14 نوشته دوستانه : مایکروسافت بعد از بیل گیتس

درود ,

میخوام یه چند جمله ای در مورد مایکروسافت بعد از بیل گیتس بنویسم :

مایکروسافت از وقتی که Core اومده دیگه انگار نه انگار Mvc وجود داره دیگه هیچی براش نیوده ,از Identity که ورژن 3 رو برای Core داد ولی عمدا برای Mvc ارایش نداد تا Entity 7 و پلاگین ها و ابزار هایی که تو Nuget سراغ هر کدوم میری مال چند سال پیشن, انگار داری تو یه خونه متروکه جستجو میکنی .

آخه زبان برنامه نویسی مگه شلوار زیره که تا یه جدید میاد بزنیم عوضش کنیم , طرف دوسال میشینه وقت میزاره تا یه زبان رو کاملا حرفه ای بشه بعد به همین راحتی ولش کنیم و بریم به یه زبان دیگه (حالا هر چند هم خیلی شبیه باشن) .

از وقتی بیل گیتس رفت دیگه نباید انتظار رفتار درستی از مایکروسافت داشت !
    به قول استیو جابز شرکت رو باید کسانی مدیریت کنن که محصول رو تویلد میکنن نه کسایی که فقط سهام شرکت رو با پول خریدن , هیت مدیره فقط تا نک دماغشون بیشر رو نمیتونن ببینن.

ولی این ریس روسال جدید انگار اختلال دوقطبی دارن .

به هر صورت امیدوارم آیده برنامه نویسی به زبان های مایکروسافتی مبهم تر ازین نشه !

نظر شما چیه ؟

Last edited by ali_i3; 26-06-2017 at 08:24.

2. این کاربر از ali_i3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    ***اول اجازه دهید از این فرصت سوء استفاده یا حسن استفاده کنم و عید سعید فطر را به تمام دوستان و همکاران قدیمی در این سایت تبریک عرض میکنم.***

نظر شما چیه ؟
    حقیقتش اجازه دهید تا 80% موافق نیستم و میخواهم مخالفت کنم!
    اولا زمان آقای گیتس هم VB6 رفت و VB.Net آمد که موج تغییرات و شاکی هایش بسیار بیشتر بود
    درخود دات نت مگر با آمدن WPF بستر قدیمی WinForm متروکه نشد؟!
    و مثال های دیگر و دیگر که بخواهم بگویم بسیار است... ....
    (اینها که خوب است، جایگزین دارد، برخی را تعطیل کرده اند وجایگزین داده اند برخی تعطیل کرده اند وجایگزین هم نداده اند... )

دوما درمتن گفته شد "... زبان برنامه نویسی مگه شلوار ..." زبان برنامه نویسی که عوض نشده!
    الآن چه سینتکس [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ای و کلمه کلیدی (keyword) هست که تغییر کرده باشد؟!

سوما این تکنولوژی وجبر زمانه است.
    بالاخره گاری میرود وماشین می آید.
    داس میرود ویندوز می آید.
    درخود ویندوز همه این همه بروزرسانی وتغییر نسخه نداشتیم؟
    یعنی ویندوز 10 با 95 یکی است؟
    یا نسخه های اولیه فتوشاپ با نسخه های متاخر آن یکی هستند.
    قبلا هم گفتم، یک قطار تکنولوژی است که دارد میرود، فقط باید تلاش کرد جا نمانیم
    و لزوما بد هم نیست.
    الآن دوستانی که هم به WPF و هم به WinForm مسلط هستند؟ نظرشان درمورد ظرفیت ها و قابلیت های این دو پلتفرم چیست؟
    و...و...

چهارم
    برای برنامه نویسی عادی ، ظواهر MVC در ASP.Net Core حفظ شده.
    حتما میدانید که تا مدت ها نام بستر جدید MVC6 بود و dll های نسخه اولیه با همین نام ودر قالب همان بسته های قبلی nuget عرضه میشد...
    یعنی ما فقط درگیر اسامی هستیم.
    اگر نامش MVC6 بود، خوب بود ولی چون نامش Core شد، دیگر بد است و قابل تحمل نیست؟!

نتیجه گیری:
    اجازه دهید من بانی بشوم و شما دو تا را با هم آشتی بدهم! کدورت ها را کنار بگذارید...
    با این جوان تازه آمده (ASP.Net Core)یک ماه کار کنید، قول میدهد زیاد اذیت نکند، شما هم تحملش کنید...
    بعدش دیگر شاید سمت MVC نروید.

همین کدی که برای اکشن AjaxPager در تاپیک دیگرتان گذاشتید و خودتان تحت MVC نوشته بودید:

آیا میدانید که اگر فقط کلمه ActionResult آن به IActionResult تبدیل شود، کد ASP.Net Core میشود و در آن کامپایل و کار خواهد کرد؟؟!!
    دقیقا مفاهیم معماری MVC ایجا هم وجود دارد ... Controller و Action و Razor داریم...

پس اگر با روی گشاده از این تکنولوژی جدید استقبال کنید، میبینید خیلی سخت هم نیست.
    اصلا شما صداش کنید MVC6 قول میدهم ناراحت نشود!

البته مواردی هم تغییر کرده، شما کار کنید ، رسیدید بجاهای متفاوت بفرمائید کجای کدتان مشکل میخورد، راه حل های جدید را تقدیم خواهم کرد.
    یک تصویر لحظه ای از شما و ASP.Net Core در نوروز 97 >>>
    موفق باشید.

4. 4 کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال xaxi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Hotel California

پيش فرض

سلام ..
    نمیدونم جای درستی دارم سوالمو مطرح میکنم یا نه ولی میخواستم بدونم آیا شروع یادگیری UWP کاره درستیه؟
    من خیلی آماتور هستم و قبلاً در حد خیلی خیلی مبتدیانه با C# کد زدم .. (در حد درس‌های دانشگاه)
    به نظرتون بازار کار درست و حسابی برای UWP به وجود میاد توی ایران؟
    متأسفانه منبع زیادی برای UWP هم وجود نداره ..

--

واقعیتش خودم شروع کردم یه برنامه‌ای برای ویندوز فون بنویسیم (با UWP) که انقد سوال برام پیش اومد (مثلاً؛ چجوری اطلاعات رو از Sqlite‌ بخونم، چجوری اونجارو درست کنم و ...) که مجبور شدم یه مدتی کنار بزارم کدنویسی رو ..
    نمیدونم چرا ولی من خیلی متکی هستم به اینکه کدها رو از اینترنت پیدا کنم! یعنی بیشتر کدهام کپی / پیست هست اما خب ایده‌ای که برای ساخت برنامه دارم یه‌جوری میشه گفت خاص هستش و البته برنامه‌ی بزرگی نیست! (البته تو همینشم گیر کردم)

به نظرتون اصلاً اینطوری برنامه نوشتن کاره درستیه؟ اینکه من خیلی چیزهارو توی C# نمیدونم ولی با همین اطلاعات کمی که دارم و سرچ توی اینترنت، بالاخره یه کدی سرهم میکنم که کاری ک میخوام رو برام انجام بده ..

ممنون

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    در خصوص UWP میدانید که برنامه هایش در سه حوزه اصلی قابل اجرا هستند.
    الف) Windows Phone
    ب) Windows8,8.1,10 Metro
    ج) Windows Iot

الف) بشدت علاقه مند به ویندوز هستم ولی باید اعتراف کرد حداقل کمیت بازار موبایل دست مایکروسافت یا اپل نیست.
    شاید بتوان از برنامه نویسی WinPhone هم پول خوبی در آورد ولی بازار هدف تان کوچک تر خواهد بود
    (
    البته هم خوب و هم بد است، خوبی اش رقیب کمتر است و بدی اش، مشتری کمتر است
    نقل است،
    فروشنده ای کفش سایز بزرگی داشت که سالها در مغازه بود و کسی نمیخرید، حاضر بود هرقیمت (کمی) بدهد ولی کفش برود...
    فردی هم بود که پایش بزرگ و هرکجا میرفت کفش برایش گیر نمی آمد، او هم حاضر بود هرقیمت (زیادی) بدهد و کفش را بخرد...
    خلاصه کنم! این همان بازار هدف کوچک است
    )

اکثر سیستم های های موبایل مردم Android است.
    پس اگر هدف از UWP ساخت برنامه برای تلفن همراه باشد، بنظرم با همین #C یادگیری و رفتن به سمت Xamarin و اندروئید بهتر است.
    (گرچه Xamarin امکان ساخت برنامه های WinPhone و iOS را هم دارد)

ب) در طرف مقابل (نه فقط در ایران) اکثر بازار رایانه های شخصی و اداری دست ویندوزاست.
    برای فایل exe و برنامه های تحت ویندوز هم بگمانم در برنامه های عادی WPF دست برنامه نویس بازتر است و بهتر میتوان برنامه های پیچیده را سرهم کرد.

ج) می ماند Iot که اینجا میتوانم بگویم UWP حرف ندارد و از حریف هایش در این حوزه ، یک سروگردن بالاتر است.
    خیلی ساده و قدرتمند است.
    این برای زمانی است که میخواهید یک دستگاه بسازید... (محصول سخت افزاری-نرم افزاری)
    دوستانی که اطلاعات وتجربه کار با میکروپروسسورها را داشته اند، بهتر میدانند منظورم چیست.
    Windows 10 Iot با برنامه نویسی سی شارپی UWP و بردهای آماده Raspberry یا MinnowBoard یا DragonBoard تولید سخت افزارهای سفارشی بسیار ساده کرده....
    (به دوستانی که با میکروپروسسورها کار کرده اند یا میکنند، پیشنهاد میکنم سادگی و قدرت برنامه نویسی تحت Win 10 Iot را تجربه کنند.)

--------------

واما در مورد کدنویسی:
    اینکه برنامه نویس جستجو کند، کدهای مشابه را بخواند، مشکلش را از اینترنت برطرف کند، خیلی عادی است.
    ولی باید بنیه علمی خود را تقویت کرد.
    اینطور نباشد که برای خط به خط کدنویسی محتاج اینترنت و جستجو و.. باشیم.
    کلمات کلیدی و سینتکس ها و امکانات مختلف ذاتی زبان برنامه نویسی خود را بشناسیم.
    با مفاهیم پایه و معماری های روز عملا و نه در حد حرف و کتابی، آشنا باشیم (OOP, DI, MVVM, MVC, ...)
    کتاب و مقالات را مطالعه کنیم و خود را بی نیاز ندانیم و...
    البته طبیعتا وقت میبرد وپشتکار هم میخواهد وکسی روز اول تولد دانشمند نبوده.

--------------

در پایان نکته ای دیگر را یادآور شوم و آن برنامه نویسی سرورها و سایت ها و... است.
    اکثر این بازار دست سیستم عامل لینوکس است.
    ولی ماجرا مانند اندروئید نیست.
    خلاصه میکنم:
    در اندروئید مشتری یک تلفن یا تبلت دارد و برای برنامه ما حاضر به تعویض آن نیست.
    ولی در مورد سایت و سرور، اکثر مشتری ها فقط یک برنامه ای میخواهند که بالا بیاید، شما سایت را با هر زبان و دیتابیسی برایشان بالا بیاورید وخوب کارکند، خیلی فرقی برایشان نمیکند، به تجربه میتوان گفت مشتری های خاص و دولتی را هم با هرچیزی میتوان راضی کرد.

موفق باشید.
    Last edited by _H2_; 26-06-2017 at 21:38. دليل: غلط املائی بدلیل تایپ سریع

7. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال xaxi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Hotel California

پيش فرض

ممنون از راهنمایی دقیق و مفصل

اگه الان خودتون میخواستید مثلاً UWP رو شروع کنید، از چه منابعی استفاده میکردید؟
    چون توی یوتیوب هم فیلم آموزشی زیادی درمورد UWP‌ نیست ..

ممنون

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    متاسفانه ، خودتان هم اشاره ای کردید، در این مورد کتابهای کمی وجود دارد
    باز لاتین چیزهایی پیدا میشود ولی کتاب فارسی در نمایشگاه امسال هم چیزی ندیده ام...

یک نمونه کتاب لاتین
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    (در سرور خودم آپلود کردم ولی بحرحال اگر فایل پاک شد یا لینک خراب شد، دوستان بگویند، مجدد آپلود میکنم)

برای مستندات متنی هم میتوانید به مداخل ورودی آدرس های زیر مراجعه کنید:

مانند [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و یا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و...

ویدیوهای آموزشی زبان اصلی از خود مایکروسافت هم بطور معمول در کانال9 و Mva موجود هستند:

مانند [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و یا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و...

البته همانطورکه اشاره کردید، افراد خودشان در youtube هم که زیاد ویدیو آپلود میکنند

خودم مدت کمی با UWP روی بردهای Raspberry کارکردم که چون کمی سی شارپ و WPF و الکترونیک بلد بودم، بدون هیچ منبعی لب به لب خرمان از پل گذشت !
    در واقع میخواهم این نتیجه را بگیرم که اگر دنبال منابع فارسی هستید، نزدیک ترین بستر به UWP شاید بستر WPF و Silverlight باشد.
    یعنی شما اگر سی شارپ هرچه قوی تر باشد و با XAML هم آشنا باشید، با بخش اعظمی از UWP مشکل نخواهید داشت.
    خلاصه آنکه دقیق مرتبط نیست ولی خرید و مطالعه کتابهای فارسی WPF یا Silverlight کمک تان میکند و حداقل کتابهایش موجود است.

موفق باشید.
    Last edited by _H2_; 27-06-2017 at 21:04.

10. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali_i3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

همین کدی که برای اکشن AjaxPager در تاپیک دیگرتان گذاشتید و خودتان تحت MVC نوشته بودید:

آیا میدانید که اگر فقط کلمه ActionResult آن به IActionResult تبدیل شود، کد ASP.Net Core میشود و در آن کامپایل و کار خواهد کرد؟؟!!
    دقیقا مفاهیم معماری MVC ایجا هم وجود دارد ... Controller و Action و Razor داریم...

پس اگر با روی گشاده از این تکنولوژی جدید استقبال کنید، میبینید خیلی سخت هم نیست.
    اصلا شما صداش کنید MVC6 قول میدهم ناراحت نشود!

البته مواردی هم تغییر کرده، شما کار کنید ، رسیدید بجاهای متفاوت بفرمائید کجای کدتان مشکل میخورد، راه حل های جدید را تقدیم خواهم کرد.
    یک تصویر لحظه ای از شما و ASP.Net Core در نوروز 97 >>>
    موفق باشید.

بابت توضیحاتتون ممنونم واقعا ممنون که وقت میزارید و جواب تاپیک های بنده و کاربران فروم رو میدید.

من از ورژن 3 Mvc با Mvc آشنا شدم و بعد Mvc 4 و Mvc 5 و البته قبلش هم WebForm کار میکردم .

راستش روبخواید من نمیدونستم که Core نسل بعدی Mvc باشه و خوب خیلی برام عجیب بود که چرا Mvc یهو از ورژن 5 به بعد دیگه هیچ چیز جدیدی تو Nuget براش نمیاد .

وقتی زمان زیادی با یک زبان برنامه نویسی کار میکنی با خیلی از فوت و فن ها و جزییات آشنا میشی(تجربه ) که تو هیچ دوره آموزشی در وب و کلاس های حظوری نیست و بنظریم عیار هر برنامه نویس با دونستن این فوت و فن ها بالاتر میره و خب رفتن به سمت Core احتمالا به معنی خداحافظی با این کدهاست.

خیلی واضحه که اگر Core فقط ادامه تکامل یافته Mvc 5.2.3 میبود اسمش رو میزاشتن Mvc 6 ولی حتما تغییراتی کرده که اسمش هم تغییر کرده .
    فقط و فقط امیدوارم معماری سه لایه Controller - View - Model رو تغییر نداده باشن و DataBase First هم هنوز قابل استفاده باشه.

البته شنیدم که CodeFirst هم یجواری جانشین کامل DataBase خواهد بود
    (ولی بنظر من دقت DataBase First خیلی بالا تر از دستی کد زدنه و از CodeFirst خوشم نمیاد و بجر در کارکردن با Identity دیگه جای دیگه ای باهاش کاری ندارم).

فقط نمیدونم مایکروسافت اگه توصیه میکنه دیتابیس رو با کد نویسی ایجاد کنیم چرا داره Microsoft SQL Server Management Studio رو توسعه میده.

راسش حرف هاتون تاثیری مثبتی روی من هم گذاشت و ایشالا اگر پروژه جاریم تموم بشه مهاجرت رو به Core شروع خواهم کرد و آشنایی با ویژگی های جدید Core مثل Identity 3 و EF7 , ... احتمالا خیلی جذات و لذت بخش خواد بود.

Last edited by ali_i3; 30-06-2017 at 09:40.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •