تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: مادربرد قدیمی و هارد 3 ترابایت

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض مادربرد قدیمی و هارد 3 ترابایت

سلام
    یک هارد 3 ترابایت بنفش wd خریدم نمی دونستم که مادربرد قدیمی ها بیش از 2 را نمی تونند بخونند
    مدل مادر بردم این هست:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    و ویندوز 7 32 بیت و رم 1 گیگ که تا هفته دیگه 2 گیگش می کنم
    الان وقتی می خواهم ویندوز نصب کنم هارد 3 ترابایتی به صورت 2 ترابایت و یک قسمت 700 گیگ نمایش داده میشه که اون 700 گیگ رو نمیشه پارتیشن جدید ساخت
    به نظر شما چه کار کنم ؟
    1-الان از نرم افزار disk unlock ایسوس استفاده کردم و 700 گیگ به صورت virtual در امد و میشه استفاده کرد اما این virtual نمی دونم چیه و می ترسم بعدا به مشکل ر بخورم و اطلاعات بپره
    2- یا بهتره فقط از 2 ترابایت استفاده کنم و بقیه اش در دسترس نباشه؟

3- یکی از دوستانم نرم افزار easeus partition master pro رو معرقی کردند استفاده کنم که نمی دونم چیه

4- یا بهتره مادر برد جدید بخرم

5- یک هارد 300 گیگ هم دارم اگر ویندوز رو روی اون نصب کنم امکانش هست که هارد 3 ترابایت رو بخونه ؟(یعنی 2 عدد هارد داشته باشم)

6-.......؟

با تشکر فراوان
    Last edited by ruslan; 24-06-2017 at 18:46.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    یک هارد 3 ترابایت بنفش wd خریدم نمی دونستم که مادربرد قدیمی ها بیش از 2 را نمی تونند بخونند
    مدل مادر بردم این هست:
    و ویندوز 7 32 بیت و رم 1 گیگ که تا هفته دیگه 2 گیگش می کنم
    الان وقتی می خواهم ویندوز نصب کنم هارد 3 ترابایتی به صورت 2 ترابایت و یک قسمت 700 گیگ نمایش داده میشه که اون 700 گیگ رو نمیشه پارتیشن جدید ساخت
    به نظر شما چه کار کنم ؟
    1-الان از نرم افزار disk unlock ایسوس استفاده کردم و 700 گیگ به صورت virtual در امد و میشه استفاده کرد اما این virtual نمی دونم چیه و می ترسم بعدا به مشکل ر بخورم و اطلاعات بپره
    2- یا بهتره فقط از 2 ترابایت استفاده کنم و بقیه اش در دسترس نباشه؟

3- یکی از دوستانم نرم افزار easeus partition master pro رو معرقی کردند استفاده کنم که نمی دونم چیه

4- یا بهتره مادر برد جدید بخرم

5- یک هارد 300 گیگ هم دارم اگر ویندوز رو روی اون نصب کنم امکانش هست که هارد 3 ترابایت رو بخونه ؟(یعنی 2 عدد هارد داشته باشم)

6-.......؟

با تشکر فراوان
    سلام .

اگر میخواهید روی این هارد دیسک ویندوز نصب کنید اجباراً باید از روش اول استفاده کنید . یعنی با استفاده از این نرم افزار و نرم افزارهای مشابه مثل Seagate DiscWizard یا Acronis Extended Capacity Manager الباقی فضای غیر قابل دسترس رو بصورت یک هارد دیسک مجازی ایجاد و سپس پارتیشن بندی و فرمت و استفاده کنید . در پستهای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نحوه استفاده از این دو نرم افزار رو بطور کامل توضیح دادم .

ولی اگر نمیخواهید ویندوز نصب کنید و بعنوان هارد دیسک دوم سیستم میخواهید استفاده کنید فقط بصورت GPT دربیارید و سپس پارتیشن بندی و در نهایت فرمت کنید . در این حالت حتی نیازی نیست که مادربرد UEFI داشته باشه (روش پنجم) .

3. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

سلام .

اگر میخواهید روی این هارد دیسک ویندوز نصب کنید اجباراً باید از روش اول استفاده کنید . یعنی با استفاده از این نرم افزار و نرم افزارهای مشابه مثل Seagate DiscWizard یا Acronis Extended Capacity Manager الباقی فضای غیر قابل دسترس رو بصورت یک هارد دیسک مجازی ایجاد و سپس پارتیشن بندی و فرمت و استفاده کنید . در پستهای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نحوه استفاده از این دو نرم افزار رو بطور کامل توضیح دادم .

ولی اگر نمیخواهید ویندوز نصب کنید و بعنوان هارد دیسک دوم سیستم میخواهید استفاده کنید فقط بصورت GPT دربیارید و سپس پارتیشن بندی و در نهایت فرمت کنید . در این حالت حتی نیازی نیست که مادربرد UEFI داشته باشه (روش پنجم) .
    سلام
    ممنون جواب دادید اما باز هم نشد ویندوز رو روی هارد 300 گیگ نصب کردم ویندوزم 32 هست باید حتما 64 باشه؟ هر دو دیسک باید gpt بشه ؟

Last edited by ruslan; 09-08-2017 at 21:40.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    ممنون جواب دادید اما باز هم نشد ویندوز رو روی هارد 300 گیگ نصب کردم ویندوزم 32 هست باید حتما 64 باشه؟ هر دو دیسک باید gpt بشه ؟

شما باید پارتیشن 350 مگابایتی رو حذف کنید و طبق عکس زیر روی جایی که نوشته disk راست کلیک و گزینه convert to gpt رو بزنید و بعد دوباره پارتیشن بندی کنید .

ولی یه اشکال اساسی وجود داره !
    گرچه شما ویندوز رو روی هارد دیسک 300 گیگابایتی نصب کردید ولی فایلهای مورد نیاز جهت بوت ویندوز همچنان روی هارد دیسک سه ترابایتی هست یعنی پارتیشن 350 مگابایتی و اگر این پارتیشن رو حذف کنید ویندوز بالا نخواهد آمد . پس شما باید این هارد دیسک سه ترابایتی رو از سیستم خارج کنید (مثلاً کابل برق رو جدا کنید) و دوباره ویندوز نصب کنید روی هارد 300 گیگابایتی .

بعد از اتمام نصب ویندوز ، هارد سه ترابایتی رو به سیستم متصل کنید و از طریق Disk management ویندوز این پارتیشن 350 مگابایتی رو حذف کنید و به GPT کانورت کنید .
    اگر برای آرشیو دیتا و نصب بصورت هارد غیر ویندوزی هست لزومی نداره از ویندوز 64 بیتی استفاده کنید هم برای هارد 300 گیگابایتی و هم 3 ترابایتی .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •