تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 11 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 107

نام تاپيک: مقایسه اینترنت کشور های مختلف با ایران

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2017

پيش فرض

نه تاپیک قفل نیازی نیست بشه.اتفاقن خیلی هم خوبه.منتها مسایل نامربوط نذارید در تاپیک که ....فقط موضوع تاپیک سرعت نت های مخلف گذاشته شود و بس برای اطلاع رسانی.با تشکر از مدیر انجمن و تاپیک

2. 4 کاربر از mohandes23 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Shiraz

پيش فرض

خیلی عذر میخوام، جسارتا امکانش هست بفرمایید شما چند سال در کشور های مختلف جهان زندگی کردین که از فرهنگ و میزان مصرفشون اینقدر با اطمیمنان صحبت میکنین؟
    بنده هم نمیتونم درمورد مصرف متوسط مردم در کشور های جهان اول نظر دقیق بدم ولی با توجه به صفحه های اجتماعی که معمولا سر میزنم (مثل /r/piracy/ و /r/datahoarder/ ) و تورنت و همینطور سرویس های پخش انلاین مثل نتفلیکس و امازون و پلکس که خیلی خیلی فراگیر هستند، میشه نتیجه گرفت که اکثر اونا اصلا و ابدا دغدغه چیزی بنام حجم اینترنت ندارند!
    قبول دارم که نبود قانون کپی رایت، ازادی مردم ایران رو برای دانلود بالا برده ولی از اونطرف اونا ترابایتی برای سرویس های انلاینی که نام بردم حجم مصرف میکنند که در ایران به علت سرعت پایین اینترنت استفاده ای ندارند (یا خیلی کم). اصلا بیشترین حجمی که ما میتونیم در ساعات رایگان دانلود کنیم برای دانلودر های خارجی خنده داره!
    همینجور که دوستان گفتند فرهنگ سازی با آمدن امکانات خودش کم کم انجام میگیره (گرچه من مشکلی در فرهنگ استفاده حجم زیاد نمیبینم :/ )
    مثلا اگه شرکت های دزد بی شرف ایران اینترنت خوب اراده بدهند (در رویا و خیال) دیگه چرا مردم باید بیش از حد دانلود کنند تا به شرکت ضرر وارد بشه؟! اصلا درضمن این بحث فقط به اینکه شرکت ها تصمیم بگیرند که اینترنت خوب و نامحدود بدند نیست! باید از زیر ساخت ها شروع کنند و کیفیت رو ببرند بالا وگرنه اگه همین الان همه نامحدود بدون محدودیت سرعت ارائه بدند، به علت کیفیت افتضاح خط ها فکر کنم همشون داغون بشن. برای همین فکر نمیکنم حداقل تا 10-15 سال آینده بتونیم طعم اینترنت با کیفیت و بدون محدودیت رو در ایران بچشیم.
    واقعا ظلمه. این بحث ها هم چیزی به جز حسرت برای ما نمیاره. کلا تاپیکو قفل کنین افسردگی ما از این بیشتر نشه
    دوست عزیز من این تاپیک رو برای اطلاع رسانی ایجاد کردم و اصلا دوست ندارم بحث های اینطوری پیش بیاد بین کاربران .
    درسته من خودم وقتی میبینم فلان کشور داره چنین اینترنتی رو نامحدود در اختیار مردمش قرار میده حسرت میخورم ! اما نمیشه بگیم ما هم با این وضع بسازیم
    بهتر هست که همه از وضعیت اینترنت کشور خودمون در مقایسه با دیگر کشور ها باخبر باشن و شاید همین اعتراض ها شاید روزی باعث شد که ما هم پیشرفت کنیم.

یا مثلا خیلی از افراد از اینترنت موبایل دیگر کشور ها بی خبر بودن و فکر میکردن همه ی دنیا اینترنت موبایل ارزان و نامحدود در اختیار کاربرا قرار میدن درصورتی که اگر محتوای این تاپیک رو بررسی کنید متوجه میشید که چنین چیزی نیست.
    قرار هست هم نکات مثبت هم منفی مقایسه بشه
    ممنون از شما

4. 7 کاربر از shirazdownload بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2017
    محل سكونت
    Rasht

پيش فرض

دوست عزیز من این تاپیک رو برای اطلاع رسانی ایجاد کردم و اصلا دوست ندارم بحث های اینطوری پیش بیاد بین کاربران .
    درسته من خودم وقتی میبینم فلان کشور داره چنین اینترنتی رو نامحدود در اختیار مردمش قرار میده حسرت میخورم ! اما نمیشه بگیم ما هم با این وضع بسازیم
    بهتر هست که همه از وضعیت اینترنت کشور خودمون در مقایسه با دیگر کشور ها باخبر باشن و شاید همین اعتراض ها شاید روزی باعث شد که ما هم پیشرفت کنیم.

یا مثلا خیلی از افراد از اینترنت موبایل دیگر کشور ها بی خبر بودن و فکر میکردن همه ی دنیا اینترنت موبایل ارزان و نامحدود در اختیار کاربرا قرار میدن درصورتی که اگر محتوای این تاپیک رو بررسی کنید متوجه میشید که چنین چیزی نیست.
    قرار هست هم نکات مثبت هم منفی مقایسه بشه
    ممنون از شما
    اون صحبت قفل کردن بنده رو نادیده بگیرین از روی ناراحتی بود.
    ولی بقیش جدی بود
    درست میفرمایید
    ممنون

6. 4 کاربر از Parsa_HZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

بنظر شما اگه اینترنت نامحدود بخوان بدن چطوری میدن از نظر سرعت و تعرفه؟
    یعنی میان مثل بقیه دنیا اینترنت پرسرعت ( 50 یا 100 مگ ) بدن؟
    یا میان 1 مگ و 2 مگ میدن؟
    چه قیمتی بنظرتون درنظر میگیرن؟
    طوری میشه که مردم راحت استفاده کنن؟ یا در انحصار پر درآمد ها قرار میگیره؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Shiraz

پيش فرض

بنظر شما اگه اینترنت نامحدود بخوان بدن چطوری میدن از نظر سرعت و تعرفه؟
    یعنی میان مثل بقیه دنیا اینترنت پرسرعت ( 50 یا 100 مگ ) بدن؟
    یا میان 1 مگ و 2 مگ میدن؟
    چه قیمتی بنظرتون درنظر میگیرن؟
    طوری میشه که مردم راحت استفاده کنن؟ یا در انحصار پر درآمد ها قرار میگیره؟
    قطعا تا چندسال آینده شاهد اینترنت نامحدود پرسرعت در ایران نخواهیم بود.
    اگر هم دوباره اینترنت نامحدود ADSL برگرده سرعت رو خیلی محدود میکنن که نشه زیاد دانلود کرد.

اما اتفاقی که کم کم داره میفته این هست که سرعت های بالا با حجم های بالا ارائه میدن
    مثلا سرویس تانوما که اینترنت روی بستر فیبر نوری هست رو ببینید :

سرعت 50 مگابیت ارائه میشه و قرار هست سرعت 100 مگابیت هم ارائه بشه . البته فعلا توی شهر های محدود اونم مناطق خاص ارائه میشه و امیدوارم تا 1-2 سال آینده شاهد پیشرفت زیادی باشیم توی این موضوع :

درکل بستر کابلی ایران افتضاح هست و فعلا امیدی نیست که همه جا بتونن فیبر رو گسترش بدن
    بخاطر همین بیشتر مردم برای سرعت های بالا مجبورن به خدمات بیسیم رو بیارن

مثلا شرکت آسیاتک برای سرویس وایرلس سرعت 40 و 50 مگابیت ارائه میده با حجم های زیاد :

همچنین با این 2 طرح مبین نت میتونید سرعت 20 تا 40 مگابیت رو روی TDLTE با حجم بالا تجربه کنید

و در آخر ایرانسل رو داریم با سرعت 20 تا 50 مگابیت روی TDLTE با این چند طرح :

بهرحال باز هم تاکید میکنم که فعلا حتی تا 3-4 سال آینده اینترنت نامحدود پرسرعت محال هست
    ولی کم کم شاهد ارائه حجم های بالا با تعرفه های مناسب تر خواهیم بود طی 2-3 سال آینده با سرعت های بالاتر

البته هرچی باشه بازهم ما از همه کشور ها عقب هستیم چون اونها دارن سرعت های 1 گیگابیت رو به خونه ها میرسونن اونم با حجم نامحدود اما ما تازه تا 2-3 سال آینده به سرعت های 50 تا 100 مگ با حجم تقریبا بالا میرسیم

9. 9 کاربر از shirazdownload بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

با تشکر از جناب shirazdownload گرامی بخاطر مطالب خوب پست بالا

من تو این چند روزه همه اش تو این فکر بودم که بالاخره نامحدود چطوری بدن خوبه؟
    تا همه راضی باشن. درسته امکانات زیر ساخت کشور ما مثل خارج نیست.
    شبکه فیبر درست و حسابی نداریم که هیچ همین شبکه مسی هم هزار مشکل
    داره و گواهش همین نویز های وحشتناکی که تجربه می کنیم.
    امیدوارم مسئولین به موضوع تغییر کاربری اینترنت در طی سالهای اخیر توجه داشته باشن.
    یه زمانی کاربرا وبگردی میکردن و در کنارش یه چند تا MP3 هم دانلود میکردن.
    بعدش فیلم های کم حجم و کم کیفیت مد شد. ولی حالا حجم فایلهای مورد نیاز کاربرا
    خیلی بالا رفته و موضوع سرویس های آنلاین مثل تماشای فیلم - گیم و ... هم هست.
    کاش طوری باشه که نیازهای حداقلی مردم تامین بشه.
    اگه قرار باشه 512 و 1 مگ و 2 مگ باشه فقط بدرد دانلود میخوره. و گیم و فیلم رو باید فراموش کرد.
    من بشخصه سرویس پرسرعت با رویکرد حجم های بالا رو به نامحدود با سرعت 1 مگ و 2 مگ ترجیح میدم.
    چون افزایش حجم دست کاربره ولی سرعت یه بار ست میشه و کاربر دیگه کاری نمیتونه بکنه.

11. 4 کاربر از rioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن اینترنت ShadowDragon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    DALARAN ARENA

پيش فرض

البته برای مقایسه اینترنت ایران و خارج باید نحوه استفاده رو هم حساب کرد اینجا اگه بخوای اینترنت نامحدود از نظر حجم بزاری مردم رحم نمی کنن چون اینجا که قانون کپی رایت رعایت نمی شه همین طوری دانلود می کنن الان من خودم می شناسم کسی رو که 6 ترابابت فقط فیلم دانلود کرده تو یه سال الان من خودم تو یه ماه گذشته 219 گیگ فقط بازی دانلود کردم ولی تو خارج قانون کپی رایت رعایت می شه واسه هر فیلم یا بازی باید و پول پرداخت کرد عین ازنجا نیست که ده تا فیلم دانلود می کنیم بعد حالا شاید یکی دوتاش رو ببینیم یا مثلا 40 گیگ بازی دانلود کنیم بعد باهاش حال نکنیم پاکش کنیم الان بحث من این نیست که قیمت اینترنت باید کم بشه، که باید کم بشه بحث اینه که مردم تو همود چند ساعت رایگان اینترنت رحم نمی کنن و همش در حال دانلودن بحث من اینه که اگه قرار چیزی درست شه باید از پایه درست شه اگه قرار اینترنت بشه مثل کشور های خارجی باید فرهنگ مردم هم بشه عین کشور های خارجی

فرستاده شده از F5122ِ من با Tapatalk
    همچین حرفی درست نیست
    دوست من روسیه، اصلا رعایت نمیکنه، رو.کاغذ بله ولی کسی کاری نداره

حالا شاید کشورای دیگه

13. این کاربر از ShadowDragon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز *Forgotten*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    ?What

پيش فرض

ADSL-اتصالات - مصر

Unlimited Packages
    Speed 1 Mbps 2 Mbps 4 Mbps 8 Mbps
    Monthly Subscription 95 EGP 110 EGP 160 EGP 250 EGP
    In Case of Discount 71.25 EGP 82.5 EGP 119.5 EGP 187. 5 EGP

Tornado Packages
    Speed 10 Mbps 10 Mbps 10 Mbps
    Monthly Subscription 70 EGP 99 EGP 149 EGP
    Price After Discount 52.5 EGP 74.25 EGP 111.75 EGP

هر egp برابر 180 تــــک تومان
    حجم نامحدود
    قیمت ماهیانه + تخفیف
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by *Forgotten*; 03-07-2017 at 05:59.

15. 2 کاربر از *Forgotten* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

با این محتوای 4k و این بازی ها به سرعت تموم میشه.پس نمی خواد هی بگید مردم بی جنبه هستن و فلان.اگه راه قانونی اش راحت باز بود کلی می خریدن.
    من خودم عادت به خریدن فیلم و سریال و موزیک دارم و الان یکسالی هست با گیفت کارت از ایتونز میخرم
    پس ربطی به باز بودن و نبودن نیست
    همیشه امکان هست
    ولی متاسفانه این مورد هم مثل تمامی موردهای دیگر تو ایران فرهنگ سازی نشده بنابراین موافقم که هر اینترنی رو به هر کسی ندید اول فرهنگ سازی و آموزش داده بشه آن وقت ان علم امکانات تسهیلات و خدمات را در اختیار عموم قرار بدهیم.

این مشکلات متفرقه تو ایران همگی به دلیل عدم اموزش اولیه و استفاده هست چه اینترنت چه رانندگی
    ابتدا بایستی از روی سبک زندگی و مدرنیزه تعالیم روز رو انتقال داد بعد درش رو باز کرد ولی اینجا برعکسه اول دره باز بعد بیا و ببین

17. 2 کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2017
    محل سكونت
    Rasht

پيش فرض

من خودم عادت به خریدن فیلم و سریال و موزیک دارم و الان یکسالی هست با گیفت کارت از ایتونز میخرم
    پس ربطی به باز بودن و نبودن نیست
    همیشه امکان هست
    ولی متاسفانه این مورد هم مثل تمامی موردهای دیگر تو ایران فرهنگ سازی نشده بنابراین موافقم که هر اینترنی رو به هر کسی ندید اول فرهنگ سازی و آموزش داده بشه آن وقت ان علم امکانات تسهیلات و خدمات را در اختیار عموم قرار بدهیم.

این مشکلات متفرقه تو ایران همگی به دلیل عدم اموزش اولیه و استفاده هست چه اینترنت چه رانندگی
    ابتدا بایستی از روی سبک زندگی و مدرنیزه تعالیم روز رو انتقال داد بعد درش رو باز کرد ولی اینجا برعکسه اول دره باز بعد بیا و ببین

با توجه به پست و امضاتون، بنظر موضع گیری خیلی سرسختی نسبت به ایرانیان گرفتین. فراموش نکنین خودتون هم "ایرانی" هستین و باتوجه به برچسب زدن هاتون به "تمام" مردم ایران، "شما" هم...

اولین قدم برای پیشرفت، از بین بردن این افکار از سر مردم هست. که بنظر هر روز از بین رفتنش سخت تر میشه... بگذریم...

محدودیت ها و منزوی بودن ایران بخاطر سیاست های دولته و مردم بیچاره این وسط تقصیری ندارن که ایران قانون کپی رایت اصلا نداره و مردم هم نمیتونن فیلم ها و آهنگ هارو به صورت اوریجینال تهیه کنند! باز آهنگ وضعش بهتره و میشه از spotify استفاده کرد ولی فیلم و سریال اصلا خوب نیست.
    اگر شما زیاد فیلم نمیبینین و بیشتر فیلم هایی که میبینین اصطلاحا mainstream باشه و وضع مالیتون تقریبا خوب باشه، خریدن اوریجینال فیلم ها در ایران از آیتیونز میتونه تا حدودی قابل قبول باشه. ولی باز باید خیلی ولخرج باشین تا برای هر فیلمی که میخرین، پول مفت به شرکت های واسطه گیفت کارت بدین. (البته درصورتی که با واسطه خرید میکنین و آشنا ندارین در خارج) وباز هم باید پول زیادی هم برای حجم مصرفیتون خرج کنین.
    برای یک فیلمباز خیلی خیلی معمولی که در هفته حداقل 4-5 فیلم میبینه، با توجه به ارزش کم پول ما، اصلا و ابدا نمیارزه که بخواد براشون پول بده!!!
    درضمن بسیاری از فیلم های ناب و قدیمی برای خرید اوریجینال در هیچکدام از استور های انلاین پیدا نمیشن و برای فیلمباز های کمی حرفه ای تر (مثلا بعد از 3-4 سال فیلم دیدن)، راه غیرقانونی تنها منبع تهیه فیلمشونه
    همچنین در دنیای تورنت، فیلمهارو میتونین با کیفیت بهتر و حجم به صرفه تر از آیتیونز پیدا کنین.
    همه ی این ها باعث شده که تعداد بیشماری از خارجی ها هم باوجود داشتن پول و نداشتن محدودیت، رو به تورنت بیارن. (حتی در کشور ایتالیا که عکس پروفایلتون هست و احتمالا بهش علاقه دارین، دولت به تورنت زیاد گیر نمیده و تورنت باز های زیادی داره)
    بد نیست سری به این پیج بزنین و کامنت هارو بخونین:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    درمورد نحوه فرنگ سازی هم اصلا متوجه حرفتون نمیشم. یعنی مثلا دبیران مدرسه به دانش آموزان توصیه کنند که فیلماتون رو از مغازه و سایت های رسمی و اوریجینال بگیرین. بعد دانش آموز بپرسه از کجا بگیریم؟ دبیر هم بگه صبر کنین چند سال فیلم و سریال نبینین فرهنگ سازی کنیم بعد بهتون اینترنت بدون محدودیت میدیم که بتونین بگیرین!!! خیلی خنده داره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •