تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: مشکل با سرعت فوق العاده کند بوت شدن ویندوز 10 !!

داره خودمونی میشه khalilpakbaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض مشکل با سرعت فوق العاده کند بوت شدن ویندوز 10 !!

سلام

دوستان من یه لبتاب اچ پی سری g6 دارم با این مشخصات :

Cpu : Intel Core i5-2410M 2.30ghz
    RAM : 8GB DDR3
    H.D.D : Hitachi 650gb
    Graphic : AMD 1GB

سال ساختش برای 2011 هست و ویندوز 7 روش نصب بوده تا الان تا اینکه چند روز پیش تصمیم گرفتم کوچ کنم به ویندوز 10 , از محتویات هاردم بکاپ گرفتم و کل هارد رو فرمت کردم و ویندوز 10 رو ریختم روش و اومد بالا و حتی همه درایورها رو کاملا شناخته بود ! مشکلش اینه که سرعت بوت ویندوز نزدیک 1 دقیقه و 40 ثانیه هست !!! که از این زمان دقیقا 1 دقیقه و 20 ثانیه اش صفحه کاملا سیاه میمونه !! لبتابم قابلیت UEFI هم نداره بنظر دوستان این زمان بوت شدن عادی هست برای لبتابی با این مشخصات؟؟ حالت Fast Startup هم چک کردم فعال هست.
    ناگفته نماند بار اول ویندوز 10 نسخه AIO ریختم و البته هاردم هم فرمت نکردم که به پیشنهاد دوستم ایندفعه نسخه دیگه ای از ویندوز رو ریختم و قبلش هاردم رو که اصلا فرمت و پارتیشن نمیشد موقع نصب ویندوز که از محیط ویندوز فرمت و پارتیشن کردم و ویندوز جدید رو ریختم روش , این سری دوم که ویندوز زدم دو سه بار اول سرعت بوت خوب بود بعدش که برنامه Driver Booster نصب کردم و هر چی پیام داد آپدیت کردم و من ماندم و این سرعت بوت ویندوز لاکپشتی!!
    Last edited by khalilpakbaz; 22-06-2017 at 05:50.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

دوستان من یه لبتاب اچ پی سری g6 دارم با این مشخصات :

Cpu : Intel Core i5-2410M 2.30ghz
    RAM : 8GB DDR3
    H.D.D : Hitachi 650gb
    Graphic : AMD 1GB

سال ساختش برای 2011 هست و ویندوز 7 روش نصب بوده تا الان تا اینکه چند روز پیش تصمیم گرفتم کوچ کنم به ویندوز 10 , از محتویات هاردم بکاپ گرفتم و کل هارد رو فرمت کردم و ویندوز 10 رو ریختم روش و اومد بالا و حتی همه درایورها رو کاملا شناخته بود ! مشکلش اینه که سرعت بوت ویندوز نزدیک 1 دقیقه و 40 ثانیه هست !!! که از این زمان دقیقا 1 دقیقه و 20 ثانیه اش صفحه کاملا سیاه میمونه !! لبتابم قابلیت UEFI هم نداره بنظر دوستان این زمان بوت شدن عادی هست برای لبتابی با این مشخصات؟؟ حالت Fast Startup هم چک کردم فعال هست.
    ناگفته نماند بار اول ویندوز 10 نسخه AIO ریختم و البته هاردم هم فرمت نکردم که به پیشنهاد دوستم ایندفعه نسخه دیگه ای از ویندوز رو ریختم و قبلش هاردم رو که اصلا فرمت و پارتیشن نمیشد موقع نصب ویندوز که از محیط ویندوز فرمت و پارتیشن کردم و ویندوز جدید رو ریختم روش , این سری دوم که ویندوز زدم دو سه بار اول سرعت بوت خوب بود بعدش که برنامه Driver Booster نصب کردم و هر چی پیام داد آپدیت کردم و من ماندم و این سرعت بوت ویندوز لاکپشتی!!
    مشخصات لپتاپ شما کافیه واس ویندوز ۱۰ و ازون بابت گیری نیس...
    قابلیت uefi و همزمان پارتیشن بندی ب صورت gpt هم تو سرعت بوت تاثیر گذاره و مهم اما مشکل شما جای دیگس...
    ب نظرم مشکل از همون درایورها باشه،شاید بهتر باشه آخرین نسخه درایور ها مخصوص ویندوز ۱۰ رو از سایت خود اچ پی بگیرین...و نصب کنین
    تجربه مورد مشابه شو دارم وقتی روی یه لپتاپ ایسر درایور وبکم نصب میشد سرعت بوت و حتی شات دان افتضاح میشد ک با پاک کردن این درایور و دانلود و نصب نسخه جدیدترش مشکل کاملا حل شد...

ب روز کردن بایوس لپتاپ هم میتونه مفید باشه البته ریسک خودشو داره...

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام

درایور بوستر رو حذف کنین و تست کنین
    لپ تاپ بنده هم اچ پی هست 10 سال عمر داره . ویندوزش هم از اول تا همین چند ماه پیش ویستا بود
    با نصبِ win10 فقط 15 ثانیه طول میکشه که خاموش بشه و در 25 ثانیه روشن میشه . 32 بیتی هم نصب کردم . بعضی از درایوها رو هم نشناخت , درایورهای ویندوز 8 نصب کردم براش راه افتاد !!!

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

اگر هم درایو C حجمش کمه میتونین با نصب یک برنامه مجانی با 3 سوت از درایو D بهش اضافه کنین

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    defragmenter رو هم راه بندازین تا فایلهاتون مرتب بشه البته اگر هارد لپ تاپ از نوع دیسکی هست

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •