تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: سوال تخصصی در مورد رم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض سوال تخصصی در مورد رم

سلام دوستان
    من سه تا رم دارم ، دوتا رم کروشیال با این مشخصات
    Brand: Crucial
    Form Factor: SODIMM
    Total Capacity: 8GB Kit 4GBx2
    Warranty: Limited Lifetime
    Specs: DDR3 PC3-10600 • CL=9 • Unbuffered • NON-ECC • DDR3-1333 • 1.35V • 512Meg x 64 • lead free • halogen free و

یک رم میکرون تکنولوژِی ( که البته میگن همون کروشیال هست ) با مشخصات زیر

8GB Micron DDR3 1600 MHz PC3-12800 1.35V Laptop RAM Memory MT16KTF1G64HZ-1G6E1 693374-001

حالا سوال اینجاست کدوم از حالت ها بهترین عملکردو برای من داره :
    اینکه از دوتا رم کروشیال استفاده کنم که از مزیت دوال هم استفاده کنم
    اینکه از یک کروشیال و میکرون تکنولوژِی 8 گیگ استفاده کنم و از مزیت ظرفیت بالاتر بهره مند بشم
    اینکه فقط از میکرون تکنولوژی استفاده کنم که مزیت سرعت بیشتر رو داره

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

CL هر نوعی که کمتر باشه سرعت اون بیشتره .
    دوال معمولا بهتره به این دلیل که وقتی بطور درست دوال چنل میکنی باس و درگاه های عبوری اطلاعاتت دوبرابر میشه و مثلا اگه باس 1333 داشته باشی میشه 1333+1333

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2017

پيش فرض

این بهتره .
    اینکه از یک کروشیال و میکرون تکنولوژِی 8 گیگ استفاده کنم و از مزیت ظرفیت بالاتر بهره مند بشم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

CL هر نوعی که کمتر باشه سرعت اون بیشتره .
    دوال معمولا بهتره به این دلیل که وقتی بطور درست دوال چنل میکنی باس و درگاه های عبوری اطلاعاتت دوبرابر میشه و مثلا اگه باس 1333 داشته باشی میشه 1333+1333
    اینکه شما میفرماید اشتباهه ، لزوما cl پایین تر سرعت بیشتر رو نتیجه نمیده این فقط یک پارامتره ، برای مثال قطعا فرکانس رم هم مهمه
    تازه گاهی اوقات تفاوت سرعت انقدر کمه که شما می تونید صرف نظر کنید

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

خوب ممکنه اشتباه کنم
    تو دوره های مربوط سخت افزار اینجوری یادگرفتم که CL مدت زمانی هست که خازن میتونه برق رو در خودش نگه داره و در این زمان مادربورد احتیاج به برق رسانی دوباره به رم نداره .
    شرکت سازنده رم هرچه از خازن های بزرگتر با ظرفیت بیشتر استفاده کنه این زمان بیشتر میشه که در نتیجه هرچه خازن ها بزرگ تر باشه مدت زمانی که تمام سیستم میبایست صبرکنند تا رم کار خودش رو انجام بده و اطلاعات ذخیره شده رو پس بده بیشتر میشه .
    (وقتی شرکت سازنده از خازن های بزرگتر استفاده میکنه تعداد خازن هایی که برای یک ظرفیت مشخص باید استفاده کنه کمتر میشه و درنتیجه قیمت نهایی و تمام شده قطعه پایین میاد.)
    البته ممکنه به قول شما به چشم نیاد و شاید هم چون در مقیاس کوچک تغییر زیادی انجام میشه در مقیاس های بزرگتر این تفاوت زیاد باشه .
    به هرحال شما میتونید تست کنید و بطور عملی با نرم افزار های تست رم این موضوع رو بررسی کنید .

شاید قطعات دیگه از رم این روزها اهمیت بیشتری داشته باشه و ابتدا باید توجه خیلی زیادتری به قطعاتی که بسیار کند تر هستند در یک سیستم بکنیم .
    اگه شما یک سیستم فوق فضایی با قطعات روز دنیا خریده باشید و فقط یک قطعه کند و قدیمی داشته باشین مثلا یک هارد دیسک قدیمی ؛ تمام سرعت کامپیوتر شما به اندازه زمان هارد دیسک قدیمی پایین خواهد اومد ، چون تمام قطعات باید صبر کنند تا هارد دیسک کار خودش رو انجام بده .
    شاید خرید SSD برای سیستم های امروزی بسیار مهمتر از رم باشه اما برای استفاده از رم فاکتور های زیادی اهمیت داره هرتز در درجه اول اولویت سرعت رم نیست و باس بالاتر در درجه اول قرار داره چون هرچه درگاه های خروجی و ورودی اطلاعات بطور سخت افزاری روی مادربورد شما بیشتر بشه سیستم شما سریعتر خواهد بود.
    Last edited by shaahani; 22-06-2017 at 10:47.

6. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

هر چی نسل رم ها از ddr بالاتر میره cl اون ها افزایش پیدا میکنه پس با توجه به حرف شما یک رم ddr3 از یک رم ddr2 ضعیف تره ، اما واقعا ضعیف تره ؟ نه چون فرکانس نسل ddr3 بیشتره از فرکانس نسل ddr2 هست . اهمیت فرکانسو می تونید در اینجا ببینید
    Last edited by heessaam; 22-06-2017 at 11:17.

8. این کاربر از heessaam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

هر چی نسل رم ها از ddr بالاتر میره cl اون ها افزایش پیدا میکنه پس با توجه به حرف شما یک رم ddr3 از یک رم ddr2 ضعیف تره ، اما واقعا ضعیف تره ؟ نه چون فرکانس نسل ddr3 بیشتره از فرکانس نسل ddr2 هست . اهمیت فرکانسو می تونید در اینجا ببینید
    باسشون بالاتره ، نسل جدید باس و درگاه بیشتری داره ؛ این مهمه
    افزایش CL به این دلیله که برای ظرفیت بیشتر مجبور میشن از خازن های بزرگتر استفاده کنن.

فرکانس اونقدرها هم که تصور میکنید دارای اهمیت نیست ، شایدم من درمورد کار فرکانس دچار اشتباه در برداشت باشم ، اما تا اونجا که من میدونم فرکانس تاثیر خیلی زیادی نداره ، نمیگم تاثیر گذار نیست ها ، تاثیر داره اما در مقایسه با باس این تاثیر خیلی کمه

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

من مطلبی رو الان روی اینترنت مطالعه کردم که نوشته بود باس همون فرکانس هستش .
    البته باز من فکر میکنم این نمیتونه درست باشه چون فرکانس همون کلاک پالس هست که در اون یک دستورالعمل پردازش میشه هرچی کلاک بیشتر باشه دستورالعمل های بیشتری در یک لحظه پردازش میشه اما مسئله اینه که باس رو همون کلاک معرفی کرده ، در صورتی که باس درواقع همون سیم کشی روی مادربورد هست که هرچی بیشتر باشه در هر لحظه داده بیشتری تبادل میشه .
    حالا به هرحال اگه فرض کنیم هر دو این ها یک چیز هستند و باس همون فرکانس هستش بازم شما وقتی دو رم چهار گیگ 1333 دقیق مثل هم رو دوال چنل کنی در شرایطی که مادربورد ساپورت کنه مجموع اون میشه 2666 مگاهرتز که این بشتر از رم 8 گیگی هست که 1600 مگاهرتز توانایی داره . (تمام اینها در شرایطی که مادربورد توانایی پاسخگویی داشته باشه)
    تازه دقت داشته باش که حافظه کمتر امکان خرید CL پایین تر رو فراهم میکنه.
    اینجا رو مطالعه کنی در مورد تایمینگ رم یا CL هم توضیح داده .
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by shaahani; 22-06-2017 at 12:23.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

مادربورد توانایی پاسخگویی داره تو اون مشکلی نیست ، من می خوام بیشتر حالت 8 گیگ بعلاوه چهارگیگ رو با حالت دو تا 4 گیگ مقایسه کنی با توجه به اینکه حالت اول 12 گیگ بهم ظرفیت میده اما حالت دوم بهم 8 گیگ ظرفیت میده ولی در عوض در حالت اول هر رم سینگل کار میکنه و قطعا یه ضعف بحساب میاد
    یه چیز دیگه اینکه مطمئنی وقتی دوتا رم 1333 داشته باشم فرکانسا جمع میشن ؟ منظورم اینه که با این حساب 4 تا رم دو گیگ با فرکانس 1333 ، باید 5332 فرکانس بده که فک نمیکنم درست باشه و فکر میکنم دوتا رم 4 گیگ بهتره از چهار تا رم 2 گیگ

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

مادربورد توانایی پاسخگویی داره تو اون مشکلی نیست ، من می خوام بیشتر حالت 8 گیگ بعلاوه چهارگیگ رو با حالت دو تا 4 گیگ مقایسه کنی با توجه به اینکه حالت اول 12 گیگ بهم ظرفیت میده اما حالت دوم بهم 8 گیگ ظرفیت میده ولی در عوض در حالت اول هر رم سینگل کار میکنه و قطعا یه ضعف بحساب میاد
    یه چیز دیگه اینکه مطمئنی وقتی دوتا رم 1333 داشته باشم فرکانسا جمع میشن ؟ منظورم اینه که با این حساب 4 تا رم دو گیگ با فرکانس 1333 ، باید 5332 فرکانس بده که فک نمیکنم درست باشه و فکر میکنم دوتا رم 4 گیگ بهتره از چهار تا رم 2 گیگ
    روی مادربورد ها چهارچنل نداریم که باس ها باهم جمع بشن اگه چهارتا 1333 باشه بازم میشه 2666 چون اینجوری هر دوتا توی یک باند کار میکنن
    نه اینکه چهارتا باند جدا باشه ؛ حداکثر دوتا باند وجود داره .
    برای 12 گیگ که میگی اینجوری سرعت 1333 میشه چون یکی از رم ها کمتره و هم اینکه CL میاد روی بیشترین مقدار یعنی همون رم 8 گیگ شما
    سرعت کاهش پیدا میکنه اما خوب مقدار بیشتری رم خواهی داشت ؛ اگه به این مقدار رم نیاز داری یک 8 و یک 4 بگذار در غیر اینصورت دوتا 4 بهتر خواهد بود یه 4 تا 4گیگ
    اگه 4 تا رم 4گیگ دقیقا مثل هم بگذاری باس میشه 2666 و CL میاد روی همون مقدار کمتر که در حافظه های کوچکتر موجود هست . در نتیجه اینجوری 16 گیگ رم داری با سرعت 2666

13. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •