تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: فرق بین Ajax Pager های خود Mvc و پیجر های جاوااسکریپتی

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali_i3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

14 فرق بین Ajax Pager های خود Mvc و پیجر های جاوااسکریپتی

درود

فرق بین Ajax Pager های خود Mvc و پیجر های جی کوری که معمولا روی قالب های خارجی (premium)(پنل مدیریت) یا در اینترنت هست در چیه ؟

منظورم اینکه که من یک قالب حرفهای دارم که چند نمونه پیجر طراحی شده با جی کوری داخلش هست و فقط کافیه من با یک حلقه Foreach اطلاعات جدول رو درونش قرار بدم و خودش پیج بندی و ... رو انجام میده .

سوالات من :

1 - در مورد پیجر های جی کوری(یا همون جاوا اسکریپتی) من فکر میکنم در همون لحظه اول که صفحه ایجاد میشه ابتدا کل اطلاعات جدول موردنظر خونده میشه و بعد پیج بندی براش صورت میگیره - یعنی اگر یک جدول 1000000 سطر اطلاعات داشته باشه همه رو میخونه و بعد پیج بندی میکنه که این سرعت بارگذاری صفحات رو خیلی پایین میاره !

این مورد درسته ؟

2 - آیا شیوه کاری Ajax Pager های MVC همثل همین مورد که شما معرفی کردید هم به همین شکلله ؟ یا این پیجر ها در اولین بار بارگذاری صفحع به اندازه ای که در هر صفحه براش مشخص کردیم (مثلا 10 سطر) از اطلاعات رو میخونه ؟

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    ...Ajax Pager های خود Mvc...
    منظورتان را از این بخش متوجه نشدم یا من ندیده ام.
    خود MVC چیز آماده ای در این مورد ندارد، منظورتان از dll های ثالث است؟ یا تابعی چیزی در خود dll های اصلی مایکروسافت مدنظرتان است؟

بخش های بعدی سوالات تان را کلی پاسخ خواهم داد.
    ==============
    اول در کل مکانیزم صفحه بندی که کل اطلاعات را واکشی کند وسپس صفحه بندی انجام دهد، ارزشی ندارد، چه با Ajax و jQuery و چه بدون آن...

با هر روشی هم که انجام دهیم، صفحه بندی میکنیم که کل اطلاعات را واکشی نکنیم.

و اما در مورد روش کار...
    بسته به مکان تولید Html دو روش اصلی برای صفحه بندی وجود دارد.
    روش اول) ذات تولید اطلاعات وهمان حلقه foreach ای که گفتید در سرور و با زبان برنامه نویسی سمت سرور زده میشود.
    یعنی در سرور html ساخته میشود و خروجی نهایی به کلاینت ارسال میشود.
    این رفت و بازگشت اطلاعات میتواند با Ajax (و jQuery) انجام شود و یا کل صفحه هر بار Refresh شود...
    این روش در سایت هایی که نیاز به Login و استفاده از اطلاعات ندارند، کاربرد بیشتری دارد.
    موتورهای جستجو با ایندکس کردن محتویات این سایت ها بیشتر سازگار هستند و متون و اطلاعات داخل سایت را راحت خوانده و ایندکس میکنند
    که در جلب بازدید کننده و رتبه بالاتر برای سایت موثرتر است.

روش دوم) در این روش سرور اطلاعات خام هر صفحه را در قالب یک فایل json برای کلاینت ارسال میکند و این کدهای javascript هستند که آن حلقه foreach مانند را روی داده ها تشکیل داده و html نهایی را میسازد.

این روش معمولا در چشم کاربر با سرعت بیشتری انجام میشود.
    و من کامپونت ها و dll های آماده و... در این مورد بیشتر دیده ام.
    و در برنامه های Reach-Application سازمانی کاربرد بیشتری دارد.
    برنامه های حسابداری وگردش کار و مدیریت اکانت و... که فرد باید Login کند و از خدمات استفاده کند.
    و در دسترس بودن اطلاعات داخل برنامه توسط موتورهای جستجو اصلا مطرح نیست.

==============

همه اینها به کنار...
    در سمت سرور و برای واکشی صفحه بندی شده اطلاعات توسط EF و EFCore شما میتوانید از توابع Skip و Take استفاده کنید.

بدانید دست به کدشوید، خیلی هم سخت نیست.
    موفق باشید.
    Last edited by _H2_; 14-06-2017 at 21:51.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •