تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: کُندی و لَگینگ در لپتاپ های اند zenbook ux303ub و بن بست راه حل ها

داره خودمونی میشه DaaVooD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض کُندی و لَگینگ در لپتاپ های اند zenbook ux303ub و بن بست راه حل ها

درود بر همه.

این تاپیک رو بعنوان last resort باز کردم. دیگه واقعن مخم به جایی قد نمیده :(

حدودن 2هفته پیش این لپتاپ خریداری شد اینترنتی به بهایی گزاف....

کانفیگ ازین قراره:

core i7 6500 skylake
    ram : 12 gig
    vga: intel 520 & nvidia 940m
    sdd: 512 gig
    screen 13" touch 3200*1800
    که با ویندوز ده هوم 64 بیت اریجینال همراه بود.

روشنش کردم بعد از رسیدن. برای اولین بار بود ویندوز بالا میومد. کانفیگ شد و بالاخره هوم اسکرین پدیدار شد. لپتاب با bloatware های معمول ایسوس لود شد. آنتی ویروس مکافی گل سرسبد بود و این پایینیها:
    Evernote
    Dropbox
    Live Update
    Cyberlink
    و چنتا shit دیگه.

همون اول کُندی دستگاه مشهود بود. پنجره ها با تاخیر باز میشدن. drag که میکردم، پنجره جا میموند و ....

در گام اول شرو کردم به پاک کردن bloatware ها: mcAfee و بقیه. فرقی نکرد.
    گفتم بذار ریست فکتوری کنم و کردم و دوباره ویندوز نصب شه و همه چی صفر شه. دوباره لَگ دستگاه سر جاش بود.
    سوم، رفتم سراغ دانلود درایور های آپدیت شده و همرو دوباره نصب کردم.... فرقی نکرد!
    چهارم، از سایت مایکرو سافت ویندوز خفن آپدیت گرفتم و نصب کردم. دوباره ویندوز و درایور ها رو هم از طریق نت آپدیت کردم...
    لازم به ذکره که سیستم به هیچ عنوانویروس نداره و در تسک منجرهیچ پراسسی که سی پی یورو درگیر کنه وجود نداره.
    بطوریکه cpu usage همیشه پایینه و تا حالا نشده در مصرف معمولی از 15 بالاتر بره.
    درگیری disk هم پایینه و اکثرن روی صفره.

مرحله بعد 3 تا پارتیشن دیگه جدید ایجاد کردم تا فایلامو منتقل کنم. لازم داشتم این لنتی رو!!
    کلن 4 تا نرم افزار نصب کردم و همه معمولی و غیر تخصصی.
    هنوز این ماشین کند بود مثلن باز کردن مای کامپیوتر 2-3 ثانیه طول میکشید. در کروم وقتی اسکرول دان میکنم هی سکته میزد. باز کردن تنظیمات nvidia اول not responding و بعد از 10-13 ثانیه باز شدن. تغییر دادن گزینه ها هم زجرآور....

در نهایت با فروشنده تماس گرفتم. اول که مارو اسکول فرض کرد و گفت درایوراشو برات میفرستم. اونارو نصب کن حله و ایشون شرط بست که نرم افزاریه. در نهایت با اصرار من که داداش همه این کارارو کردم، گفت ubuntu live نصب کن و معیار اونه.
    حالا تحت ubuntu هم لگ داره. مثلن یک فایر فاکس میخاد باز شه 3-4 ثانیه طول میکشه.

دیگه خستم کرده. اندازه یه لپتاب 600 تومنی هم پرفورمنس نداره. برگشت زدنش خیلی سخته. باید برگرده کردستان. منم شدیدن لازمش دارم.
    اگر از دوستان کسی راه حلی بلده راهنمایی کنه. پیشاپیش سپاسگزارم

پروفشنال ardeshir n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

درود بر همه.

کانفیگ ازین قراره:

core i7 6500 skylake

روشنش کردم بعد از رسیدن. برای اولین بار بود ویندوز بالا میومد. کانفیگ شد و بالاخره هوم اسکرین پدیدار شد. لپتاب با bloatware های معمول ایسوس لود شد. آنتی ویروس مکافی گل سرسبد بود و این پایینیها:
    Evernote
    Dropbox
    Live Update
    Cyberlink
    و چنتا shit دیگه.

همون اول کُندی دستگاه مشهود بود. پنجره ها با تاخیر باز میشدن. drag که میکردم، پنجره جا میموند و ....

گفتم بذار ریست فکتوری کنم و کردم و دوباره ویندوز نصب شه و همه چی صفر شه. دوباره لَگ دستگاه سر جاش بود.
    سوم، رفتم سراغ دانلود درایور های آپدیت شده و همرو دوباره نصب کردم.... فرقی نکرد!
    چهارم، از سایت مایکرو سافت ویندوز خفن آپدیت گرفتم و نصب کردم. دوباره ویندوز و درایور ها رو هم از طریق نت آپدیت کردم...
    لازم به ذکره که سیستم به هیچ عنوانویروس نداره و در تسک منجرهیچ پراسسی که سی پی یورو درگیر کنه وجود نداره.

مرحله بعد 3 تا پارتیشن دیگه جدید ایجاد کردم تا فایلامو منتقل کنم. لازم داشتم این لنتی رو!!
    هنوز این ماشین کند بود مثلن باز کردن مای کامپیوتر 2-3 ثانیه طول میکشید. در کروم وقتی اسکرول دان میکنم هی سکته میزد. باز کردن تنظیمات nvidia اول not responding و بعد از 10-13 ثانیه باز شدن. تغییر دادن گزینه ها هم زجرآور....

در نهایت با فروشنده تماس گرفتم. اول که مارو اسکول فرض کرد و گفت درایوراشو برات میفرستم. اونارو نصب کن حله و ایشون شرط بست که نرم افزاریه. در نهایت با اصرار من که داداش همه این کارارو کردم، گفت ubuntu live نصب کن و معیار اونه.

دیگه خستم کرده. اندازه یه لپتاب 600 تومنی هم پرفورمنس نداره. برگشت زدنش خیلی سخته. باید برگرده کردستان. منم شدیدن لازمش دارم.

درود بر شما.
    توی گوگل سرچ کن chat-am.asus.com اولین لینک برای ایسوس که ساپورت آنلاین هست رو باز کن مشکلت رو بگو.
    برات کامل حلش میکنن نماینده های ایسوس.
    فقط باید انگلیسیت خوب باشه.اگر مشکلی داشتی بگو با Team Viewer باهاشون حرف بزنم.

Sent from my K00E using Tapatalk

3. این کاربر از ardeshir n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود بر همه.

کانفیگ ازین قراره:

core i7 6500 skylake

Evernote
    Dropbox
    Live Update
    Cyberlink
    و چنتا shit دیگه.

هارد برادر هارد!
    هارد رو دریاب
    منم یه موردی برام آورده بودن خیلی شبیه ب این حالت شما...ب هیچ صراطی مستقیم نبود!!!
    آخر فهمیدم مشکل از هاردشه ک مرخصه!
    با تعویض هارد(گارانتی)مشکل کامل حل شد!
    با نرم افزارای تخصصی تست سلامت هارد مخصوصا اونایی ک مخصوص ssd هستن تست کن ببین چجوریاس؟!

نرم افزار MemTest86 واس تست رم بزنی بد نیس...

5. این کاربر از mhda69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض

nod smart نصب نکردید ؟
    من روی ux410 این رو نصب کردم دچار مشکل شدم ( البته نه به این شکلی که شما مشکل دارید ) و البته با حذفش مشکل رفع شد

7. این کاربر از Sina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه DaaVooD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

nod smart نصب نکردید ؟
    من روی ux410 این رو نصب کردم دچار مشکل شدم ( البته نه به این شکلی که شما مشکل دارید ) و البته با حذفش مشکل رفع شد
    خیر. آنتی ویروس خود ویندوز استفاده میکنم..

پروفشنال kasi58's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

من هم امروز zenbook pro 15.6 core i7 16 gb ram گرفتم ، هم این shit ها رو داره ، کدوم هاش را پاک کنم ؟
    mc afee رو پاک کنم ؟
    آنتی ویروس خود ویندوز چی هست ؟
    windows 10 home هست روش ، چطور تبدیل به pro کنم
    ممنون

- - - Updated - - -

خیر. آنتی ویروس خود ویندوز استفاده میکنم..
    من هم امروز zenbook pro 15.6 core i7 16 gb ram گرفتم ، هم این shit ها رو داره ، کدوم هاش را پاک کنم ؟
    mc afee رو پاک کنم ؟
    آنتی ویروس خود ویندوز چی هست ؟
    windows 10 home هست روش ، چطور تبدیل به pro کنم
    ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •