تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: نحوه استفاده از امکان dlna در تلویزیون ایکس ویژن

اگه نباشه جاش خالی می مونه sorena_hi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    یه جایی همین نزدیکی

پيش فرض نحوه استفاده از امکان dlna در تلویزیون ایکس ویژن

سلام من تیوی ایکس ویژن مدل xl615 خریدم. تو کاتالوگش امکان dlna رو ننوشته. اما اسمارته و امکان اتصال هدفون بلوتوث رو داره. من یه دونه دستگاه هاب دارم و البته مودم وایرلس. چطوری میشه کامپیوترم رو به تلویزیون متصل کنم و فیلمها رو تو تیوی ببینم؟ البته کامپیوترم قدیمیه و مثل لبتابها وای فای داخلی نداره. با سیم باید به مودم وصل شه برا اتصال به نت. مقالات متعددی خوندم ولی دقیقا نمیدونم باید چی کار کنم؟ تیوی پورت لن داره. ممنون میشم راهنماییم کنید که مرحله به مرحله باید چی کار کنم؟ ضمنا باید برای استفاده از dlna حتما اینترنتم وصل باشه یا ربطی به اینترنت نداره.

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    یه جایی همین نزدیکی

پيش فرض

یه اوستاکاری نیس منو راهنمایی کنه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه jabi7joon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    TehRan

پيش فرض

والا تا اونجایی که من می دونم باید تی وی هم ساپورت کنه..

مثلا من ریسیورم ایکس کروزه..اگر بخوام از این قابلیت استفاده کنم باید اونو تو ریسیور استارت کنم بعد یه برنامه جانبی تو ویندوز هست اونم باید استارت کنم تا بتونم استفاده کنم..

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

برای پخش فیلم ها کامپیوتر روی تلویزیون چند روش وجود داره .
    روش قدیمی و معمولی اینه که فایل ها رو روی فلش مموری کپی کنید و به تلویزون متصل کنید و تماشا کنید .

روش دیگه اینه که از خروجی دوم کارت گرافیک کامپیوتر یک کابل بلند به ورودی تصویر مانیتور ؛ تلویزیون متصل کنید و از روی کامپیوتر اقدام به پخش کنید و در تلویزیون تماشا کنید.

روش دیگه شبکه کردن تلویزیون با دستگاه های دیگه و یا متصل کردن اون به اینترنت هست .
    که در اینصورت شما میتونید فیلم ها را از داخل اینترنت و یا کامپیوتر های روشن درشبکه خانگی خودتون تماشا کنید .
    در این حالت بطور پایه شما نیاز به ساخت یک شبکه خانگی با یک NETID دارین ؛ شما کامپیوترهاتون رو باکابل یا بطور هوایی به دستگاه سویچ متصل میکنید و تلویزیون رو هم به همین صورت بطور هوایی و یا با کابل RJ45 به شبکه داخلی متصل میکنید ؛ البته توجه داشته باشید که استفاده از کابل پایداری و کیفیت بیشتری به شما میده .
    بعد از اینکه شبکه بطور کامل راه اندازی شد و با دستور پینگ در کامپیوتر و یا نرم افزار های مشاهده شبکه مشخص شد که تمام دستگاه های داخل منزل در شبکه متصل هستند ؛ اونوقت شما میتونید با یک نرم افزار بروزر که تحت شبکه میتونه فایل ها رو ببینه و ازشون استفاده کنه به فایل ها و پوشه های به اشتراک گذاشته شده دسترسی داشته باشید .
    به عنوان مثال با گوشی اندروید و یا تلویزیونی که دارای سیستم عامل اندروید هست APP و برنامه ES File Explorer رو نصب میکنید و از داخل دستگاه مورد نظر وارد هارد دیسک و فضای های به اشتراک گذاری شده شبکه میشید و فایل مورد نظر فیلم ؛ موسیقی ، کتاب و یا غیره رو باز کرده و بدون نیاز به کپی برداری مشاهده میکنید.
    شما فقط با شبکه کردن دستگاه ها میتونید از قابلیت های یک شبکه خانگی استفاده کنید و اگر اینترنت رو هم روی این شبکه به اشتراک بگذارید خوب همه دستگاه ها همزمان از اینترنت هم میتونن استفاده کنن ، در غیر اینصورت استفاده از امکانات شبکه داخلی ارتباطی وصل بودن و یا نبود اینترنت نداره و یک مودم که چند پورت اترنت داره و آنتن برای اتصال دستگاه های هوایی در نقش یک دستگاه سویچ و اکسس پوینت میتونه در راه اندازی شبکه خانگی به شما کمک کنه ؛ تفاوتی هم نداره که به اینترنت متصل باشه و یا نباشه.
    Last edited by shaahani; 12-06-2017 at 04:28.

5. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اصل شبکه کردن و متصل کردن دستگاه ها به همدیگه هست
    بعدش میتونید از هزاران برنامه متفاوت به شیوه های مختلف برای اینکار استفاده کنید .
    در این لینک یک نمونه دیگه از نرم افزار های به اشتراک گذاری رو معرفی کرده .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by shaahani; 12-06-2017 at 04:46.

7. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    یه جایی همین نزدیکی

پيش فرض

از هردونفر که پیام گذاشتین متشکرم من چون با گوشی میای پی سی ورلد نمیدونم دکمه تشکر رو چطور باید زد.
    من این مطالبو تو مقالات قبلیم خوندم اینکه مرحله به مرحله دقیقا چی کار کنم و یکی پله پله راهنماییم کنه منظورم بود ضمنا دستگاه هاب اینجا میتونه به جای مودم استفاده شه یا نه؟ فکر کنم برا اتصال کابلی بشه اگه وایرلس نباشه درسته؟ ضمنا خروجی دوم کارت گرافیک کامپیوتر کدومه؟ مگه نباید پورت شبکه کامپیوتر رو به مودم وایرلس وصل کنم؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اون یک روش دیگه هست ؛ شما با کابل شبکه CAT5 همه دستگاه ها رو به هاب خودت وصل کن ؛ تمومه دیگه شبکه میشن .
    اگه موبایلی چیزی هم میخوای وصل کنی مودم رو هم با کابل وصل کن به هاب تا موبایل ها که هوایی به مودم وصل هستن هم به شبکه متصل بشن .
    باید یک سری تنظیمات معمول رو در هاب اعمال کنی اما معمولا این تنظیمات هم از قبل هست اما اگه نیاز شد باید وارد تنظیمات هاب بشی و تنظیمات مورد نظرت رو اونجا وارد کنی ؛ هر دستگاه با دستگاه دیگه شکل تنظیمات متفاوتی داره برای همون نمیشه نسخه کلی پیچید .
    باید فقط روی یکی از دستگاه ها DHCP Server رو فعال کنی (بطور پیشفرض روی هاب و مودم فعال هست) فقط روی یکی باید روشن باشه و بعد یک رنج ip رو برای اختصاص داده شدن به دستگاه ها مشخص کنی مثلا 192.168.0.1 تا 192.168.0.20 و اونوقت بطور خودکار دستگاه ها ip میگیرن و ارتباطشون باهم برقرار میشه.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

شما ابتدا میبایست با کابل تلویزیون و کامپیوتر را به دستگاه هاب یا سویچ خود متصل کنید .

سپس در کامپیوتر خود وارد Control panel شوید Network and Sharing Center را باز کرده و سپس از سمت چپ پنجره Change adapter settings را انتخاب نمایید.
    در پنجره باز شده روی کانکشن اترنت خود کلیک راست کرده Properties را انتخاب نمایید و سپس مطابق تصویر IP4 را انتخاب نموده و بر روی دکمه Properties کلیک نمایید.
    سپس مطابق تصویر بررسی کنید که اختصاص آدرس IP کامپیوتر شما بطور اتوماتیک از دستگاه هاب شما صورت بگیره .

پس از انجام مراحل تا به اینجا میبایست دستگاه های خود را در شبکه مشاهده نمایید به این منظور میتونید نرم افزار Wireless Network Watcher یا نرم افزار مشابه دیگه ای رو دانلود کنید و با استفاده از این برنامه تمامی دستگاه های متصل به شبکه خودتون رو مشاهده کنید .
    در اینجا شما میبایست حداقل سه دستگاه رو مشاهده کنید ؛ یکی کامپیوتر خودتون که نام ویندوز و آدرس IP اون مشخص هست
    یکی دستگاه سویچ شما که از روی نامش قابل شناسایی هست و دیگری دستگاه TV که با برند میتونید اون رو بشناسید.

خب تا اینجا ما آدرس ip دستگاه های داخل شبکه رو پیدا کردیم و برای برقراری ارتباط از داس داخل ویندوز که با زدن همزمان دکمه (پنجر + R) از روی کیبورد و فرمان CMD قابل دسترس هست ارتباط خودمون رو با دستگاه ها چک میکنیم و اگه با پاسخ Replay مواجه شدیم یعنی اینکه ارتباط متصل هست و از این به بعد میشه از نرم افزار های مختلف و انواع به اشتراک گذاری ها در شبکه استفاده کنیم.

اما اگر به هردلیلی ارتباط شما برقرار نبود و پیام Reply رو مشاهده نکردین میبایست برای برقراری شبکه داخلی تلاش بیشتری بکنید و آموزش های مختلف در این زمینه را برروی ایتنرنت مطالعه کنید.
    برای تنظیم هاب و یا سویچ خود ابتدا باید آدرس آن را بیابید و اگر آدرس کامپیوتر شما بطور خودکار داده نشده است بطور دستی یک آدرس در رنج شبکه هاب خودتون به کامپیوتر بدهید و سپس مانند تصویر زیر با استفاده از اینترنت اکسپلورر ، فایرفوکس و یا نرم افزار اینرنت بروزر دیگه ای با وارد کردن آدرس دستگاه وارد تنظیمات آن شوید . هر دستگاه شکل و تنظیمات مربوط به خودش رو داره اما تنظیمات عمومی که شما به اون احتیاج دارید مثل DHCP بر روی تمامی دستگاه ها وجود داره و فقط کافی هست که آنرا فعال و تنظیم نمایید.

11. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    یه جایی همین نزدیکی

پيش فرض

سلام. واقعا از توضیحاتی که دادین لذت بردم. هرچند بعضی جاهاشو خوب نفهمیدم. سعی میکنم مرحله به مرحله انجام بدم. اگه وسط کار به مشکلی برخوردم ممنون میشم لطف کنید و به تاپیکم سربزنین. متاسفانه نمیدونم دکمه تشکر چرا تو نسخه موبایل فعال نیس. از اینکه وقت گذاشتین و با عکس توضیح دادین سپاسگزارم. فقط من هنوز فرق امکان dlna رو با روشی که گفتین نفهمیدم. وکاش میگفتین این تیوی من که از دیجی کالا خریدم و چندروز دیگه دستم میرسه این امکانو داره یا نه؟ بارها تو توضیحاتش نگاه کردم اما این گزینه نبود.

اگه نباشه جاش خالی می مونه jabi7joon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    TehRan

پيش فرض

داداش هر وقت تی وی رسید یه بررسی ازش بذار حتما
    ببینیم چجوریه..

بعد صبر کن بیاد بعد بگرد دنبال راهش..

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •