تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: ضررهای ترامادول برای بدن؟!

داره خودمونی میشه ❤❤❤'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض ضررهای ترامادول برای بدن؟!

سلام.من یه دوستی دارم 10 ساله ترامادول می خوره...هیچ چیزیش هم نشده...پس این همه میگن ترامادول ضرر داره ضرر داره...چرا دوست من سالمه سالمه؟

نه کبدش خراب شده نه کلیه اش..نه پوکی استخون...نه حافظش خراب شده...تازه دانشجوی پزشکی هم بود و سخترین کتابهای رفرنس پزشکی رو حفظ کرد..( یعنی مغزش مثل گل کار میکنه)با روزی 4 تا ترامادول 200 میلی گرمی..که میشه 8 تا 100 میلی

همیشه هم نئشه است و حالش خوبه و شاده...پس اگر اینقدر بی ضرره منم بزنم؟!

تنها مشکلی که داره همون اعتیاده که اگر ترامادول بهش برسه حالش خوبه خوبه...اگر نرسه عصبی میشه...که وقتی 1 دونه میندازه بالا دوباره می ره رو دور خوشحالی
    Last edited by ❤❤❤; 27-05-2017 at 12:24.

2. این کاربر از ❤❤❤ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

نوع ايرانيشو مصرف ميكنه يا خارجي؟

تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

نوع ايرانيشو مصرف ميكنه يا خارجي؟
    خارجی.. هفته پیش رفتیم ناصرخسرو براش 2 تا بکس 100 تایی ترامادول 200 خارجی خریدیم..

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

ولي به نظر من ضرر داره خيلي زياد اون دوستتون هم بعدا ميفهمه اين قرص چه بلايي سر مغزش مياره

کاربر فعال پرسش و پاسخ پزشكی laxer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    Th

پيش فرض

سلام.من یه دوستی دارم 10 ساله ترامادول می خوره...هیچ چیزیش هم نشده...پس این همه میگن ترامادول ضرر داره ضرر داره...چرا دوست من سالمه سالمه؟

نه کبدش خراب شده نه کلیه اش..نه پوکی استخون...نه حافظش خراب شده...تازه دانشجوی پزشکی هم بود و سخترین کتابهای رفرنس پزشکی رو حفظ کرد..( یعنی مغزش مثل گل کار میکنه)با روزی 4 تا ترامادول 200 میلی گرمی..که میشه 8 تا 100 میلی

همیشه هم نئشه است و حالش خوبه و شاده...پس اگر اینقدر بی ضرره منم بزنم؟!

تنها مشکلی که داره همون اعتیاده که اگر ترامادول بهش برسه حالش خوبه خوبه...اگر نرسه عصبی میشه...که وقتی 1 دونه میندازه بالا دوباره می ره رو دور خوشحالی
    ترامادول یک Opioid است و کاملا مشخص است که دارو های دسته Opioid در امور شناختی و حافظه تداخل ایجاد میکنند. ( این را به قطع باور کنید و مطمئن باشید که اغراق نمیکنم)
    ترامادول چدای از مخدر بودن یک ضد افسردگی بسیار قوی نیز هست و این خود در ترک این دارو مشکل ایجاد میکند. ( خماری این دارو بسیار شدید است)
    ترامادول مانند هر مخدر دیگری تحمل چندگانه ایجاد میکند و در آینده شما از خاصیت ضد درد دارو های Opioid محروم می مانید.
    ترامادول دارای بیش از 4 مکانیسم در ایجاد سرخوشی است و این خود گویای تاثیر چند جانبه ترامادول بر مغز است.

ترامادول راه را برای دیگر مخدر های قوی نظیر هروئین باز میکند ، شاید بگویید چنین اتفاقی برای شما نمی افتد زیرا بر مصرف خود کنترل دارید ولی مطمئن باشید همان بخشی که قرار است بر مصرف شما کنترل داشته باشید ( مغز) خود توسط این دارو از کنترل خارج میشود.

و در آخر باید عرض کنم که شک دارم دوست شما حتی زیست دوران دبیرستان را نیز بدرستی خوانده باشد چه به اینکه در رشته پزشکی تحصیل کند، هر کسی که بر فارماکولوژی این داروها آگاهی داشته باشد طرف آن نمیرود.

7. 4 کاربر از laxer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

كلا هر دارويي كه انسان رو از حالت طبيعي خارج كنه ضرر داره حالا چه برسه به ترامادول كه خيلي خيلي مخرب هستش

تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

از لحاظ ضررهای داخلی به ارگانهای داخلی بدن ..مثل کبد و کلیه ..چه تاثیری داره؟ کلا میخوام بدونم یه آدم با مصرف ترامادول تا چند سال زنده میمونه؟..آخه اینجور که من دارم میبینم تا آخر عمر هم بزنه چیزیش نمیشه..

بعد این رفیق من..1 دونه ترامادول میندازه بالا...نئشه میشه میره سر گوشی تمرکزش میره بالا بازیهای گوشیشو با لذت بازی میکنه...لذت می بره....بعد قبل اینکه بره مطب2 تا دیگه میندازه..تو 1 روز 30 تا مریض معاینه میکنه..

شایدم خودش آدم شاد و باهوشیه ربطی به ترامادول نداره......کارشم زیر مجموعه چشم پزشکیه...بهش میگن اپتومتریست..یعنی شماره چشم درمیاره...خلاصه خیلی سرحاله...شاده..

گفتم شاید منم اگر تراماول میزدم مثل اون میشدم...شاید اون مغزش فرق میکنه شاید اگر من ترامادول بزنم همینجوری نا امید بمونم...فرقی نمیکنه..اون مغزش تجارب دیگه ای داره من مغزم تجارب دیگه ای..

کلا میشه از ترامادول به عنوان ضد افسردگی استفاده کرد؟ شاید منم زدم شاد شدم

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

از لحاظ ضررهای داخلی به ارگانهای داخلی بدن ..مثل کبد و کلیه ..چه تاثیری داره؟ کلا میخوام بدونم یه آدم با مصرف ترامادول تا چند سال زنده میمونه؟..آخه اینجور که من دارم میبینم تا آخر عمر هم بزنه چیزیش نمیشه..

بعد این رفیق من..1 دونه ترامادول میندازه بالا...نئشه میشه میره سر گوشی تمرکزش میره بالا بازیهای گوشیشو با لذت بازی میکنه...لذت می بره....بعد قبل اینکه بره مطب2 تا دیگه میندازه..تو 1 روز 30 تا مریض معاینه میکنه..

شایدم خودش آدم شاد و باهوشیه ربطی به ترامادول نداره......کارشم زیر مجموعه چشم پزشکیه...بهش میگن اپتومتریست..یعنی شماره چشم درمیاره...خلاصه خیلی سرحاله...شاده..

گفتم شاید منم اگر تراماول میزدم مثل اون میشدم...شاید اون مغزش فرق میکنه شاید اگر من ترامادول بزنم همینجوری نا امید بمونم...فرقی نمیکنه..اون مغزش تجارب دیگه ای داره من مغزم تجارب دیگه ای..

ترامادول يه بدي داره هر روز دوز بالاتر ميره يعني بدن بهش تحمل پيدا ميكنه اگه شما امروز با دونه حالت خوب ميشه يه هفته بعد بايد بكنيش 2 تا همينجوري هي ادامه پيدا ميكنه تا برسه به روزي 2 ورق
    من رفيق داشتم روزي 2 ورق مصرف ميكرد العان نه دندون براش مونده نه كبد
    افسردگي شديد هم گرفته

11. این کاربر از روانپریش بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

فکر نکنید حتما باید روی کبد و کلیه اثر داشته باشه با طول عمر رو کوتاه کنه تا گفت براش مضره!
    همین که داره روزانه استفاده میکنه و کاراییش به اون دارو وابسته شده و خودش هم وابستگی پیدا کرده میتونه نشاندهنده اعتیاد باشه که این خودش بد ترین ضرر هست

بلی ما از ترامادول در برخی بیماران بصورت طولانی مدت استفاده میکنیم هرچند داروهای دیگر بعلت عوارض کمتر،انتخاب بهتری هستند

یک توضیح بدم که ایشون اپتومتریست هستند نه پزشک!
    هرچند هر شغلی جایگاه خودش رو داره اما طوری شما تعریف کردین و قرار بود الگوتون باشه من فکر کردم باید فوق تخصص خاصی باشن!
    در ثانی دیدن ٣٠ تا مریض در روز چندان سخت نیست،هرچند مدت ویزیت باید استاندارد باشه اما پزشکان ما از روی ناچاری و بدون مصرف ترامادول در یک شیفت ٦-٨ ساعته شاید از ٧٠ تا ١٢٠ مریض رو بصورت عادی ببین!

13. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •