تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: راهنمایی درباره کولرگازی خریداری شده از کرمانشاه

آخر فروم باز pashangparsi6's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض راهنمایی درباره کولرگازی خریداری شده از کرمانشاه

با درود

دوستان من این کولر گاری رو اسپلیت رو با این عنوان از کرمانشاه به قیمت حدود 3 میلیون خریدم:

کولر گازی 30000 اوجنرال اینورتردار کم مصرف A++

این تصاویری هست از این کولر می خواستم بدونم این مدل دقیقا همینی هست که گفتند و تقلبی چیزی در کار نیست؟

2- اگر می شه بگین که مطرف این کولر چقدر هست واقعا؟ ( مثلا به اندازه چند لامپ 100 وات )

چون سری اول موتور و پنل رو اشتباه برام فرستادن! یعنی پنل مال یک دستگاه دیگه بود و موتور مال یک دستگاه دیگه. بعد گفتند که موتور رو پس بفرست تا عوضش کنیم! اتوبوسرانی و .. این بار رو حمل نمی کردن چون می گفتن بهمون گیر می دن

در نتیجه ناچار شدم یک عدد دیگه کولر برای یکی از آشنایان بخرم. موتور و پنلی که عوض شده بود رو برام فرستادن

الان می بینم که ریموت کنترل و .. متفاوت هست و ..

کلا لطفا در این زمینه راهنمای کنید تااگر کسی خواست بخره متوجه باشه

با سپاس

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

این سایت بسیار خوبیه،درباره کولر گازی ها فنی بحثث میکنه،یه گروه تلگرام هم دارند که مجموعی از فروشنده ها و تعمیرکارست،پارسال عضوش بودم فکر کنم هنوز هم گروه تلگرامشون رو داشته باشند

طبق این صفحه ای که میذارم براتون این کولر اینورتر نیست هم آمپیرش بالاست یعنی 8.5 آمپیر هم نوع گازش r22

شما اگر تو اینترنت هم قیمت کولرهای اینورتر رو سرچ کنید قیمتشون خیلی گرون زده(تو فروشگاه های اینترنتی نگاه بندازید مشخصه که قیمت بالایی دارند)

3. 2 کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فوتبال خارجی vahidreza2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

داداش نمیخوام نا امیدت کنم ولی اجنرال چیزی به اسم اینورتور نداره و معمولا مصرف انرژی مدل های اصلیش روی بی و سی هستش و کمپرسورشون پیستونی هستش

متاسفانه این نوع کولر ها رو میگن لیبل خورده و این بی .... به اسم اصلی با قیمت بالا میفروشن !

البته همین کولر فعلی هم کارت رو راه خواهد انداخت ولی اینکه به اسم اصلی بفروشن کمی برا ادم زور داره !

پنل اصلی کولر های اجنرال هم این شکلی نیست

من خودم برای خرید همین دردسر ها رو کشیدم و با ترس و لرز یه مدل پیدا کردم و خریدم

یه مورد دیگه هم یادم افتاد اینکه مدل 30000 هزار اصل اجنرال قیمت بالای 3800 هستش نزدیک 4 تومن !

ولی یه چیزی بگم دیروز رفتم از یه مغازه وسایل بخرم یه کولر جنرال و نه اجنرال بسته بود کولره هم معلوم بود تقلبیه ولی یک باد سردی میداد جیگر ادم حال میومد

در کل مبارکت باشه و به سلامتی استفاده کنی . راستی برای نصبش اگر خونتون قدیمیه و از این کنتور قدیمی ها دارین به نصاب بگو از پشت فیوز برات برق بگیره که تو زمان های اوج مصرف منجر به قطع برق نشه برات
    Last edited by vahidreza2007; 26-05-2017 at 12:40.

5. 2 کاربر از vahidreza2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ای بابا هی تیکه تیکه یادم میافته

در مورد اشتباه فرستادن کولر هم نباید زیر بار میرفتی میگفتی خودت اشتباه کردی خودت هم باید با هزینه خودت تعویض کنی برام ! البته میدونم خرید به صورت تلفنی و ... بوده و در این موارد دست ادم باز نیست برا این کارا !‌

7. 2 کاربر از vahidreza2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

برای محاسبه مقدار توان باید شدت جریان ضرب در ولتاژ بشه
    که در حالت سرمایش : 8.5 * 220 = 1870 وات که اگه بخوایم بگیم معادل روشن بودن چند لامپ صد هست باید تقسیم بر صد کنیم که میشه نزدیک 19 تا لامپ
    در حالت گرمایش : 8 * 220 = 1760 وات معادل 17 لامپ صد

البته این رو هم بگم ممکنه مقدار مصرف واقعی دستگاه بیشتر از مقدار مصرف نامی کارخانه باشه که روی اون درج شده ؛ برای تست این موضوع میشه در زمانی که کولر روی حداکثر بار هست با آمپرمتر مقدار جریان عبوری برق به سمت کولر رو اندازه گیری کنید.

مصرفش یه مقدار بالاست هرچه آمپر کمتر بکشه خوب هزینه برق کمتر میشه ؛ اما کولر گازی هایی که زیر 5 آمپر هستن ؛ تجربه من میگه که خوب خنک نمیکنن و عملا بدرد نمیخورن.
    بنظر من یه کمکی گرون خریدی اما کولر بدی نیست ؛ شاید اگه من بودم نمیخریدم اما کولری هست که امتحان خودش رو پس داده و برای مدت طولانی میتونی ازش استفاده کنی.
    اکثر مناطق بشدت گرم ایران سال های طولانی هست که از این مدل کولر استفاده میکنند.
    اگه هرسال سرویسش کنی ، گاز به اندازه کافی بهش بزنی و فیلترش هم بشوری و تمیز کنی همیشه بازده خوبی خواهد داشت .
    اینورتر یعنی اینکه هم بتونه سرما ایجاد کنه و هم گرما ؛ که این کولر این قابلیت رو داره.
    از نظر گاز R22 هم نگران نباش ؛ گاز های سری R مخصوصا R12 و R22 میتونن سرمایش بیشتری نسبت به گازهای مجاز توی بازار ایجاد کنن اما اتحادیه اروپا بخاطر مشکل زیست محیطی استفاده ازشون رو ممنوع کرده ؛ ممکنه این گاز ها سخت تر گیر میاد ؛ اما بهتر خنک میکنه ... اگه هم گیرنیاوردی اصلا مهم نیست هر گاز دیگه ای هم میتونی داخلش بزنی.

برای اینکه راندمان کار کولرت بالا بره ؛ نصاب که اومد بهش اجازه نده بعد از نصب کولر سریع گازش کنه و بزاره بره
    وقتی نصب کردش ؛ قبل اینکه شیر مربوط به بخش موتور دستگاه رو باز کنه ؛ بهش بگو بطور کامل مسیر لوله ها رو وکیوم کنه که هیچ هوایی داخلش نباشه و بعد با گیج فشار سنج اندازه فشار هوا رو که اندازه خلا نزدیک به صفر هست خودت نگاه کن.
    بعد کولر رو به همین حالت ول کن به امان خدا ؛ تا یکی دو روز بعد که دوباره نصاب بیاد و دوباره فشار هوای داخل لوله ها رو بررسی کنید .
    اگه فشار از روز قبل زیاد شده باشه ؛ مشخص میشه که لوله ها درز یا نشتی دارن و احتیاج به بازبینی دوباره دارن و اگه فشار ثابت مونده بود ؛ میتونین شیر کندانسور و بخش موتور کولر رو باز کنید تا گاز فابریک کولر به داخل سیستم جریان پیدا کنه
    بعد از اون باز با فشار سنج مقدار فشار گاز موجود در سیستم رو اندازه بگیرین اگه لوله ها بزرگتر از حد استاندارد باشن و یا طولانی تر از حد پیش فرض ؛ نیاز هست مقداری گاز به اون اضافه کنید تا عمل سرمایش بهتر انجام بشه.

این مسائل باید مد نظر خودتون قرار داشته باشه چون خیلی از نصاب ها متاسفانه بدلیل عدم تحصیلات در این زمینه ؛ درک کافی از سیستم کولر ندارند و حتا ممکنه با توجه به منفعت خودشون با وجود آگاهی از زیر انجام دادن کار صحیح فرار کنن.

نصب کردن کولر به اندازه خرید اون دارای اهمیت است.
    Last edited by shaahani; 26-05-2017 at 12:59.

9. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

دوست عزیز پست کاملی زدین ولی یه جا اشتباه نوشتی داداش اینورتور ربطی به سرمایش گرمایش نداره ! یه قابلیت فیزیکی برای کاهش مصرف برق در کولر های گازی که به شکلی وقتی دمای تنظیمی کولر و دمای اتاق وقتی یکی شد به جای خاموش کردن کامل کمپرسور اون رو در حالت استند بای نگه میداره و کامل خاموشش نمیکنه ولی در کولر های معمولی کمپرسور کامل خاموش میشه

اوج مصرف کولر های گازی در زمان روشن شدن کولر هستش و علت صرفه جویی اینورتور به خاطر همین خاموش نکردن کامل کمپورسور هستش

ولی بیه مواردتوندرست و بجا هستش

11. 2 کاربر از vahidreza2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

نصب کردن کولر به اندازه خرید اون دارای اهمیت است.
    حالا شما که وارد هستین یه سوال بپرسم با توجه به این عکس ها کمپورسور من جای نصبش خوبه و اشکالی نداره ؟ به نظرت کمپرسور رو به شکلی که پره های فن به سمت بیرون یه رو به نرده ها بود میذاشتیم بهتر نبود ؟ یه فرق خاصی نمیکنه ؟ چون در این حالت هم به نظرم هوا به خوبی از پشت و جلو در جریان هستش

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بله پوزش میخوام ؛ حق با شماست

البته در سیستم اینورتر مثل سیستم های یخچال و کولر گذشته ؛ هرگز کمپرسور خاموش نمیشه ؛ در مدل های گذشته وقتی نیاز به کمپرسور نبود فقط فن کار میکرد و موتور خاموش میشد اما الان بطور دائم موتور روشن می مونه اما بسته به مقدار بار که روی موتور هست به اون برق داده میشه .
    سیستم از نظر الکترونیکی پیچیده بنظر میرسه و طبیعتا توی قیمت نهایی دستگاه هم تاثیر گذار باید باشه.
    البته با این توصیف اگر سیستم بدون نیاز بکار؛ بطور بی کار برای مدت طولانی تری روشن باشه ؛ برعکس عمل میکنه و باعث افزایش مصرف برق هم خواهد شد .
    اما در زمانی که زیر بار هست با تنظیم ولتاژ خروجی ؛ دیگه همیشه موتور با حداکثر توان به کار مشغول نخواهد بود و تا حدود 7% باعث صرفه جویی میشه.
    اینجا نوشته شده برای یخچال هم طراحی شده اما من امیدوارم واسه یخچال ازش استفاده نکنن

What is Inverter Air Conditioner?

The inverter technology works like an accelerator in a car. When compressor needs more power, it gives it more power. When it needs less power, it gives less power. With this technology, the compressor is always on, but draws less power or more power depending on the temperature of the incoming air and the level set in the thermostat. The speed and power of the compressor is adjusted appropriately. This technology was developed in Japan and is being used there successfully for air conditioners and refrigerators. This technology is currently available only in split air conditioners.
    What is benefit of Inverter Technology?

Every air conditioner is designed for a maximum peak load. So a 1.5ton AC is designed for a certain size of room and 1 ton for a different size. But not all rooms are of same size. A regular air conditioner of 1.5ton capacity will always run at peak power requirement when the compressor is running. An air conditioner with inverter technology will run continuously but will draw only that much power that is required to keep the temperature stable at the level desired. So it kind of automatically adjusts its capacity based on the requirement of the room it is cooling. Thus drawing much less power and consuming lesser units of electricity.
    Although air conditioner with Inverter Technology adjusts its capacity based on the room requirement, it is very important to install a right sized air conditioner in a room. Please make sure that you evaluate the room and air conditioner capacity before you make a purchase.

14. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

چندتا نکته مهم برای outdoor وجود داره
    اول اینکه به دو نوع مختلف هستن یک نوع هوا رو از پشت مکش میکنه و بعد از روی کویل عبور میکنه و به فن میرسه و به بیرون شوت میشه و نوع دیگه هوا رو از جلو مکش میکنه و با فشار میفرسته روی کویل
    نوع اول پرکاربردتر هست بسته به نوع کارکرد خوب نوع نصب هم متفاوت هست.
    اما بصورت کلی چند نکته رو میشه برای نصب گفت.
    اول اینکه باید فاصله مناسب حداقل 40 سانتیمتر از دیوار برای درست جریان پیدا کردن هوا وجود داشته باشه.
    بعد اینکه حدالمکان نباید کندانسورها و Outdoor ها کنار همدیگه نصب بشن زیرا حرارت کلی محیط رو بالا میبره و باعث افت راندمان میشه.
    موضوع مهم دیگه این هست که دستگاه رو نباید رو به آفتاب نصب کرد و حدالمکان باید در سایه و جای خنک نصب بشه .
    شما اگر رو به نرده دستگاه رو قرار میدادین باعث تابش مستقیم آفتاب میشد و حالا هرچه فن میخواهد کویل رو خنک کند برعکس آفتاب آن را داغ میکند و هوای داغ را به روی کویل میفرستد ؛ درنیجه بدلیل خنک نشدن کندانسور راندمان بشدت کاهش پیدا میکنه و مصرف برق هم بشدت بالا میره.
    یکی از بزرگترین اشتباهات رایج در نصب outdoor این هست که اون رو روی دیوار در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار میدن.

با استناد به گفته های بالا محل نصب شما صحیح است و هرچه از دیوار فاصله بیشتری داشته باشد ؛ بازده آن بالاتر میرود ؛ اگر موضوع معماری و زیبایی شناختی را در ساختمان کنار بگذاریم از دید فنی و مهندسی برای گردش هوا بهتر است حتا تا 60 الی 70 سانتیمتر پشت دستگاه نیز از دیوار فاصله داشته باشد ، همچنین میتوان در قسمت هایی که در معرض نور آفتاب است برای آن سایه بان ساخت.

16. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز pashangparsi6's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

دوستان گرامی سپاس از راهنمایی هاتون

با این شرایط متاسفانه به نظر این دو دستگاه واقعا کم مصرف نیستند. بدبختانه با قرض و ... تونستم اینها رو بخرم که اگر واقعا مصرفشون هم بالا باشه یک اشتباه کامل بود. ( من خیلی برام مهم بود که با این کار دارم توی مصرف آب صرفه جویی می کنم و ... چون کولر آبی خیلی آب مصرف می کنه )

----------------------------
    1- حالا می خواستم بدونم همین کولری که تصاویرش رو فرستادم آیا اینجوری هست که مثلا اگر دمای خونه پایین باشه ( مثلا 24 درجه ) و ما کولر رو روی 21 درجه تنظیم کرده باشیم ، آیا این کولر در چنین مواقعی برق کمتری مصرف می کنه؟ چون قرار هست فقط 3 درجه محیط رو خنک کنه

باتوجه به اینکه استارت اولیه گویا برق خیلی زیادی مصرف می کنه نمی شه کاری کرد که این کولر دائم روشن باشه اما با کم ترین میزان آمپر؟ تنظیم خاصی داره؟

2- آیا واقعا این کولر به اندازه ی 19 عدد لامپ 100 وات مصرف داره! این واقعا خیلی زیاد هست! استفاده از این کولر توی یک اتاق کوچک ( محیط بسته هست و زودتر سرد می شه ) آیا باعث نمی شه مصرف پایین تر بیاد و این کولرها هوشمند نیستند که بتونند تشخیص بدن و برق کمتری مصرف کنند؟

---

ممنون می شم راهنمایی کنید چون ممکنه دیگران هم این جستار ( تاپیک ) رو بخونن

با سپاس

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •