این سوال یکی از اقوام هست که از من خواست برایش اینجا بپرسم. لطفا هر کمکی درباره سوال ایشان می توانید بکنید.

سلام

من تا به حال هیچ بیمه مستمری نداشتم و کارم آزاد است و در آمدم آنطوری نبوده که بتوانم هر ماه مبلغ به بیمه پرداخت کنم و الان که 40 سال دارم هیچ بیمه ای جزء همین بیمه درمانی دفترچه سلامت نداشتم ام. اما الان در این سن نگران آینده و روزهای سخت و پیری هستم و قصد دارم بیمه ای را برای روزهای ناتوانی و شاید تنهایی (اگر عمرم به دنیا باشد!) برای خودم دست و پا کنم. اما نمی دانم کدام نوع بیمه بهتر است. بیمه خویش فرما را توصیه می کنید یا نوع دیگری را؟ آیا 30 سال باید بیمه پرداخت کنم تا شامل حق بیمه شوم؟ این زمان خیلی طولانی است و من در آن زمان 70 سال سن دارم (باز اگر در این دنیا باشم). آیا بیمه ای است که در زمان کوتاه تری مبلغ بیشتری پرداخت بشود کرد و مثلا در 60 سالگی یا زودتر بشود حقوق و حق بیمه گرفت؟
من مبلغی در حدود 500 تومن سود از بانک در هر ماه می گیرم و با حقوقی که از کار آزاد دارم روی هم زیر یک میلیون و نیم هست که در شهری مثل تهران مبلغ اندکی است و زندگی سخت می گذرد.
در هر صورت هر کمک و راهنمایی در زمینه بیمه مستمری برای من که در تا الان بیمه ای نداشتم و 40 سال دارم کمک بزرگی است دوستان. دفترچه بیمه سلامت هم را برای بیمه درمانی استفاده می کنم.

با تشکر از کمک شما