دوستان سلام
چند وقتیه هاردم دچار مشکل شده.
رو سیستمم یه هارد 300 گیگ دارم که از اول بوده و یه هارد یک ترا هم بعدا بهش اضاف کردم. البته الان چندین ساله که اضاف کردم و هیچ مشکلی نبوده.
اخیرا هنگام کار با ویندوز بخصوص کپی پیست کردن روی هارد یک ترا، سیستم پیغام Delayed write Failed میداد. زیاد جدی نگرفتم. یه مدت گذشت تا اینکه رفته رفته ویندوزم کند و کندتر شد و همش هنگ میکرد و درایو های هارد یک ترا رو نمیشناخت.
تا اینکه امروز دیگه اصلا بالا نمی اومد و باید کابل هارد یه ترا رو قطع کنم تا بالا بیاد.
لطفا کمکم کنید مشکل چیه؟
خیلی میترسم اطلاعات هارد یک ترام پریده باشه، راه حل چیه؟؟؟
اینم بگم که هارد اصلیم به قوت خودش باقیه و هیچ مشکلی نداره ضمنا ویندوز هم عوض کردم مشکل کندی حل شده اما دیگه هارد یک ترا باید قطع باشه وگرنه بالا نمیاد.
ببخشید طولانیه میخواستم کامل توضیح داده باشم
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روش اول :
1- روی منوی startکلیک کرده سپس رویcontrol panel و بعد روی performance and maintenanceوبعد روی system کلیک می کنیم .
2- گزینه hardware و بعد device manager وسپس روی گزینه device driver راست کلیک می کنیم .
3- روی گزینه properties بعد تب policies کلیک کرده و گزینه enable write caching on the disk را غیر فعال میکنیم .سپس تائید کرده و خارج شوید.
روش دوم :
1- روی منوی start کلیک و runرا اجرا کرده سپس در پنجره باز شده regedit را تایپ کنید .
2-بعد مسیر زیر را پیدا می کنیم
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlset\contro l\session manager\memory management
3- بعد گزینه system pages را ازسمت راست پنجره پیدا کرده ودابل کلیک کرده و متغییر موجود در قسمت value dataمتغییر c6800 پاک کرده و هشت تا" f"با حروف کوچک تایپ کنید وبعد سیستم را ریست کنید.