تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: مشکل در اتصال وای فای هوآوی G700

داره خودمونی میشه pouyamahmoudi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    شهرکرد

پيش فرض مشکل در اتصال وای فای هوآوی G700

با درود بی کران
    دوستان عزیز اخیرا برای بنده مشکل زیر ایجاد شده ، امیدوار بودم شما عزیزان بتوانید در حل اون به من کمک کنید . و اما مشکل :
    حدود یک سالی هست که هنگامی که با موبایل هوآوی G700 به وای فای مودم متصل میشوم ، پس از اتصال ارسال داده انجام میشود اما هیچ گونه دریافت داده ای صورت نمیگیرد و در نتیجه دسترسی به اینترنت وجود ندارد . برای رقع این مشکل ناچارا باید یکی از سه روش زیر را در پیش بگیرم :
    1 - وای فای یا حالت هواپیما موبایل را چندین بار خاموش و روشن ( فعال و غیر فعال ) کنم
    2 - موبایل را راه اندازی مجدد ( ریستارت ) کنم
    3 - بلافاصله پس از اتصال وای فای ، سریعا یک صفحه وب را بارگذاری کنم
    در خانه ، علاوه بر این موبایل دو موبایل دیگر هم هست . یکی موبایل سامسونگ مدل Galaxy J5 F با اندروید نسخه 6 که بدون هیچ گونه مشکلی به وای فای وصل شده و ارسال و دریافت داده در آن انجام میشود . و دیگری موبایل سامسونگ مدل کوربی پرو (GT-5310)با سیستم عامل جاوا که اصلا متصل نمیشود !
    اتصال به وای فای را با یک مودم دیگر انجام دادم و مشکل G700 و کوربی پرو رفع شد ، اما از آنجایی که موبایل هوآوی مدل G700 از ابتدای استفاده این مشکل را نداشت برایم سوال بود که این مشکل چرا و چگونه پیش آمده و البته چگونه میتوانم آن را رفع نمایم .
    در ضمن مدل مودم Alfex Web 2000 می باشد .
    از شما کاربران گرامی خواهش دارم در صورت امکان بنده را راهنمایی فرمایید .
    با سپاس

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

احتمال بسیار زیاد خطا بوجود اومده مربوط به مودم هست با توجه به اینکه با مودم دیگه این مشکل رو نداشتی .
    به هرحال میتونی اینترنت همراه یکی دیگه از گوشی ها رو با نقطه قابل اتصال شر کنی و بررسی کنی که با این گوشی میتونی بدون مشکل بهش وصل بشی یا نه.
    وارد تنظیمات مودم خودت بشو و از اونجا این تنظیمات رو اعمال کن :
    حالت Wifi رو به حالت Mixed b g N تغییر بده .
    مدل رمزگذاری رو اگر فقط در حالت WPA2 هست به حالت WPA+WP2 mixed و یا WEP تغیر بده و یا فقط روی WPA تنظیم کن و از حالت Enterprise استفاده نکن ؛ برای اطمینان میتونی بطور موقت رمزگذاری شبکه WIFI رو خاموش کنی و تست بگیری ببینی بدون رمز ورود در اتصال به اینترنت همچنان مشکل داری و یا نه.

اگر بدون رمز وارد شدی ؛ ابتدا سعی کن رمز گذاری رو عوض کنی به نوعی که امکان اتصال برقرار بشه و اگه نشد بازم مشکلی نیست رمز WIFI رو بردار.
    بخشی وجود داره تحت عنوان MAC Address Filtering که میتونی در اونجا تنظیم کنی تنها یک سری دستگاه خاص با شماره سریال مشخص امکان اتصال رو داشته باشن.
    شماره MAC Address موبایلت رو نگاه کن و در مودمت وارد کن و تنظیم کن بجز این شماره سریال هیچ دستگاه دیگه ای نتونه وصل شه و اینطوری اگه رمز ورود هم نداشته باشی بازم کسی نمیتونه وصل شه.

اگه مشکلت حل نشده بررسی کن ببین همین قسمت فیلتر شماره سریال Mac addrees فعال هست یا نه و اگه فعاله ؛ غیر فعالش کن و یا شماره سریال گوشیت رو با دقت در مودم وارد کن.
    برای جلوگیری از مشکلات بیشتر بهتره بخش Broadcast SSID
    فعال باشه تا اسم Wifi شما همه جا نمایش داده بشه.

برای امنیت مودمت و اینکه کسی نتونه اون رو راحت و مثل آب خوردن هک کنه بهتره بخش WPS و UPnP رو بر روی Disable قرار بدی و اونا رو غیر فعال کنی.

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

با درود بی کران
    دوستان عزیز اخیرا برای بنده مشکل زیر ایجاد شده ، امیدوار بودم شما عزیزان بتوانید در حل اون به من کمک کنید . و اما مشکل :
    حدود یک سالی هست که هنگامی که با موبایل هوآوی G700 به وای فای مودم متصل میشوم ، پس از اتصال ارسال داده انجام میشود اما هیچ گونه دریافت داده ای صورت نمیگیرد و در نتیجه دسترسی به اینترنت وجود ندارد . برای رقع این مشکل ناچارا باید یکی از سه روش زیر را در پیش بگیرم :
    1 - وای فای یا حالت هواپیما موبایل را چندین بار خاموش و روشن ( فعال و غیر فعال ) کنم
    2 - موبایل را راه اندازی مجدد ( ریستارت ) کنم
    3 - بلافاصله پس از اتصال وای فای ، سریعا یک صفحه وب را بارگذاری کنم
    در خانه ، علاوه بر این موبایل دو موبایل دیگر هم هست . یکی موبایل سامسونگ مدل Galaxy J5 F با اندروید نسخه 6 که بدون هیچ گونه مشکلی به وای فای وصل شده و ارسال و دریافت داده در آن انجام میشود . و دیگری موبایل سامسونگ مدل کوربی پرو (GT-5310)با سیستم عامل جاوا که اصلا متصل نمیشود !
    اتصال به وای فای را با یک مودم دیگر انجام دادم و مشکل G700 و کوربی پرو رفع شد ، اما از آنجایی که موبایل هوآوی مدل G700 از ابتدای استفاده این مشکل را نداشت برایم سوال بود که این مشکل چرا و چگونه پیش آمده و البته چگونه میتوانم آن را رفع نمایم .
    در ضمن مدل مودم Alfex Web 2000 می باشد .
    از شما کاربران گرامی خواهش دارم در صورت امکان بنده را راهنمایی فرمایید .
    با سپاس

جدیدا تو اینترنت این مشکل رو زیاد میبینم ! نمیدونم جریان چیه
    برای یه نفر تو خونه هم این مشکل پیش اومده
    یعنی اتصال وایفای گوشی به مودم همش قطع و وصل میشه ! یا هیچ سند و رسیو نداره
    من فکر کردم شاید از گوشی باشه رفتم ریستش کردم - یه رام دیگه فلش زدم درست نشد
    بعد رفتم گوشی رو با یه مودم دیگه تست کردم ، هیچ مشکلی نبود و اصلا قطع نمیشد !
    به نظر میاد اشکال از مودم باشه ولی تو خونه ما 4 تا گوشی دیگه هم هست و بقیه اونا هیچ مشکلی با مودم ندارن !
    همینطور که گفتم این مشکل رو این روزا زیاد تو اینترنت میخونم و به نظرم تنها چیزی که میتونه باشه ناسازگاری یک گوشی با یک مودم هست !

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سعی کنید در تنظیمات مودم بخش WIFI روی حالت MIXED b,g,n باشه.
    تنظیمات رمزگذاری روی WPA,WPA2 بطور همزمان باشه و بهتره برای امتحان، رمز WIFI رو خاموش کنید و بعد تست اتصال بزنید. تا اگه مشکل از این بخش بود مشخص بشه.
    در بخش MAC-Filter باید شماره سریال تمام دستگاه های شما ثبت شده باشه و اجازه دسترسی به اونا داده شده باشه ؛ در غیر اینصورت این بخش حفظ امنیت رو غیر فعال کنید.

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

تنظیمات رمزگذاری روی WPA,WPA2 بطور همزمان باشه و بهتره برای امتحان، رمز WIFI رو خاموش کنید و بعد تست اتصال بزنید. تا اگه مشکل از این بخش بود مشخص بشه.
    در بخش MAC-Filter باید شماره سریال تمام دستگاه های شما ثبت شده باشه و اجازه دسترسی به اونا داده شده باشه ؛ در غیر اینصورت این بخش حفظ امنیت رو غیر فعال کنید.
    همه اینا اوکی هست ولی بازم این مشکل فقط با یه گوشی هست

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

دستگاه قدیمی هیچ دلیلی نداره که نتونه متصل بشه مگه اینکه کارت شبکه داخل گوشی آسیب دیده باشه. پس اگه تنظیمات مودم رو کمی قدیمی کنیم امکان نداره دستگاه نتونه متصل بشه.

اما برای دستگاه جدید مسئله کاملا متفاوت هست و برای سرعت بیشتر از باند 5 گیگاهرتز وای فای استفاده میکند ؛ تقریبا 90 درصد مودم های توی باز فقط روی باند 2 گیگاهرتز کارمیکنن به همین دلیل برقراری ارتباط ممکن نیست ، خیلی کم پیش میاد یک دستگاه کلاینت مثل موبایل همزمان دوتا کارت شبکه داشته باشه برای باند های 5 و 2 .
    حتا ممکنه این دستگاه ها از سیستم های جدید رمزگذاری و انتقال اطلاعات هم استفاده کنن ...
    برای همین واسه گوشی ها و دستگاه های سرویس گیرنده جدید، نیاز به مودم های جدید هست که بصورت همزمان روی هر دو باند 5 و 2 سرویس دهی داشته باشن.
    Last edited by shaahani; 24-05-2017 at 18:04.

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    شهرکرد

پيش فرض

درود بی کران
    گمان می‌کنم مشکل از بخش امنیتی باشه ، چون وقتی اون غیر فعال کردم مشکل حل شد !
    اما حتی با تنظیم مک آدرس هم به دلیل مسائل امنیتی نمیشه بخش Security مودم را برای همیشه غیر فعال کرد .
    لطفا اگر روش دیگه ای در این زمینه به نظر تون می‌رسه در همین تاپیک قرار بدید .
    سپاس

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

درود بی کران
    گمان می‌کنم مشکل از بخش امنیتی باشه ، چون وقتی اون غیر فعال کردم مشکل حل شد !
    اما حتی با تنظیم مک آدرس هم به دلیل مسائل امنیتی نمیشه بخش Security مودم را برای همیشه غیر فعال کرد .
    لطفا اگر روش دیگه ای در این زمینه به نظر تون می‌رسه در همین تاپیک قرار بدید .
    سپاس

شما میتونین بخش رمزگذاری شبکه WIFI خودتون رو خاموش کنید و به دقت MAC Address تمام دستگاه های خودتون رو وارد مودم کنید.
    سپس با دادن اجازه Allow به این مک آدرس ها به مودم میگین که به هیچ عنوان اجازه نده دستگاه دیگه ای با شماره سریال دیگه بتونه به اون متصل بشه.
    Access Rule for registered MAC address : Allow
    این موضوع امنیت شما رو به مقدار زیادی تامین میکنه و باید دقت داشته باشید وقتی هم رمز گذاری روی مودم شما فعال هست ؛ بازهم بخش مهم تامین امنیت شما همین گزینه هست.

و اما حالا بریم به سراغ موضوع رمزگذاری
    سیستم های رمزگذاری از جدید به قدیم به صورت زیر هست :
    WPA2
    WPA
    WEP 128bit
    WEP 64bit

طبیعی است که هرچه از سیستم رمزگذاری جدید تری استفاده کنید ؛ امنیت بیشتری دارید و سازگاری اون با دستگاه های جدید بیشتر هست برای همین خدمتون عرض کردم برای پوشش طیف زیادی از دستگاه ها میتونید گزینه WPA2+WPA رو انتخاب نمایید اما متوجه شدم گویا دستگاه مودم شما بسیار قدیمی است و از این سیستم رمزگذاری پشتیبانی نمیکنه ؛ بنابراین شما باید از WEP 128bit استفاده کنید و Network Authentication را روی گزینه Open تنظیم نمایید.
    در نهایت اگر باز هم با WEP 128 مشکل اتصال داشتید این بار تلاش کنید با WEP 64 اقدام به اتصال دستگاه ها با کلید رمز مشخص شده بکنید .
    دقت کنید که سیستم رمزگذاری WEP از دو حالت HEX و ASCII پشتیبانی میکند که پیشنهاد میشود از حالت ASCII برای رمزگذاری استفاده نمایید.
    جهت بالابردن امنیت شبکه هوایی خود از رمز طولانی استفاده کنید که در آن از حروف کوچک و بزرگ ، اعداد و کاراکتر های ویژه مثل @ $ # بطور همزمان استفاده شده باشد.

این موضوع رو دقت داشته باشید که باتوجه به قدیمی بودن مودم شما ؛ شبکه اینترنت شما همواره در معرض دستبرد قرار دارد حتا با داشتن رمز ؛
    زیرا سیستم رمزگذاری بسیار قدیمی ست ؛ بنابراین تنظیم دسترسی با مک آدرس در دستگاه شما ضروری بنظر میرسد.
    Last edited by shaahani; 25-05-2017 at 22:29.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بخش Network Authentication به دستگاه های موجود اجازه احراز هویت و تائید اعتبار می دهد.
    به این معنی که اجازه می دهد رمز عبور خود را به مودم بدهند و مودم درستی یا غلط بودن آن را بررسی نماید.
    اگر این بخش را بجز Open روی گزینه دیگری قرار دهید احتمال بسیار زیادی دارد که عملبات ورود به شبکه توسط کلاینت های سروبس گیرنده با شکست مواجه شود.
    در بعضی دیگر از مودم ها و یا اکسس پوینت ها که سرویس وایرلس می دهند این بخش تحت عنوان Protected Mode وجود دارد. که در صورت بروز مشکل در اتصال، می بایست بر روی گزینه OFF تنظیم گردد.
    Last edited by shaahani; 25-05-2017 at 22:20.

10. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    شهرکرد

پيش فرض

درود بی کران
    متاسفانه مشکل حل به جز با غیر فعال کردن سیستم امنیتی حل نشد .
    گمان می‌کنم که کارت شبکه موبایل نیز دچار اشکال شده باشد ، چون این مشکل قبلاً با همین مودم وجود نداشت .
    اگر روشی برای حل این موضوع پیدا شد با شما دوستان در میان می‌گذارم .
    موفق و پیروز باشید
    Last edited by pouyamahmoudi; 28-05-2017 at 00:56. دليل: تصحیح جزئی متن

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •