تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید رم (ساپورت میکنه یا نه)

آخر فروم باز Mehrdad092000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض راهنمایی برای خرید رم (ساپورت میکنه یا نه)

با سلام
    سیستم من اینه
    AMD A10-5700
    مین
    F2A88X-D3H
    ram hyper kingeston 4 gb 1600

میخوام یه 2وال چنل 2تا 4گیگ بگیرم از Adataیا XPG V3 DDR3 یا V2
    حالا cpuمن تا1866 ساپورت میکنه اما مین بیشتر اگه بیشتر بگیرم مثلا2133یا2400 برای اپدیت اینده شاید cpu عوض کنم الان ساپورت میکنه ؟روی هم.ن 1866؟ بعدش تغییر محسوس هست؟
    پیشنهادی داشتین بگین

پروفشنال ardeshir n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

با سلام
    سیستم من اینه
    AMD A10-5700
    مین
    F2A88X-D3H

حالا cpuمن تا1866 ساپورت میکنه اما مین بیشتر اگه بیشتر بگیرم مثلا2133یا2400 برای اپدیت اینده شاید cpu عوض کنم الان ساپورت میکنه ؟روی هم.ن 1866؟ بعدش تغییر محسوس هست؟
    پیشنهادی داشتین بگین
    درود بر شما.
    خیر نمیشه.
    فرکانس رم جدا از فرکانس پردازنده مرکزی است.
    مال شما فقط تا ۱۸۶۶ مگاهرتز پاسخگو هست.

Sent from my Asus fonepad using Tapatalk

3. 2 کاربر از ardeshir n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای zed2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

با سلام
    سیستم من اینه
    AMD A10-5700
    مین
    F2A88X-D3H

پیشنهادی داشتین بگین
    در حالت پیش فرض با APU فعلی سیستم تنها رم های تا فرکانس 1866 مگاهرتز را در صورت داشتن پروفایل استاندارد JEDEC، ساپورت می کنه ولی مادربرد این امکان را فراهم می کنه که زمانبندی و فرکانس رو تا 2400mhz در حالت اورکلاک یا به کمک پروفایل XMP و/یا AMP دسترسی داشته باشی. ( البته در این حالت به بازدهی کنترل کننده رم هم مرتبط است که بتواند در فرکانس ها و زمان بندی های پروفایل های XMP و AMP کار کند)

متاسفانه پیدا کردن رمی که تو فرکانس 1866MHZ پروفایل استاندارد JEDEC داشته باشه وقت گیر است ( و فرکانس های بالاتر تقریبا غیر ممکن ) و تقریبا تمام رم های موجود در بازار فرکانس های اسمی رو در حالت XMP می دن.

اگر تجربه کامپیوتری و اینگلیسی ات برای خواندن دفترچه مادربرد خوب باشه ، امکان اینکه بتونه به فرکانس های بالاتر دسترسی داشته باشی هست
    اگر می خواهی فرکانس بالاتر را استفاده کنی پیشنهاد می کنم اول با پروفایل XMP در بایوس ازمایش کن ببین سیستم بوت می شه یا نه و اگر نشد بایوس رو ریست و این دفعه دستی تو بایوس زمانبندی هارو بیشتر از اسمی یا فرکانس رو کمتر از اسمی بده تا کار کنه ( یکم وقت گیر است این روش ولی جواب می دهد) و در کنارش هم نرم افزار تست رم استفاده کنی که پایداری رم را بررسی کند.

در مورد بازدهی بستگی شدید به نرم افزارهایی که استفاده می کنی و اینکه از گرافیک مجتمع داره:
    اگر وبگردی و کار خانگی هست هیچ تاثیری رو حس نمی کنی.
    اگر از کارت گرافیک مجتمع APU باسه نرم افزارهایی که ساپورت می کنند استفاده می کنی تاثیر می زاره.
    اگر باسه بازی های نسل قبل از کنسول های PS3/xbox360 استفاده می کنی تاثیر کمی داره
    اگر باسه بازی های هم نسل PS3/xbox360 استفاده می کنی تاثیر زیاد داره.
    برای بازی های انلاین بستگی به سن بازی و texture pack داخل بازی داره.

پ ن:
    ببخشید اگر گنگ و سخت گفتم - مبحث رم از مباحث سخت در حوضه سخت افزار و اورکلاک است و خیلی عوامل داره که در بازدهی یا عدم بازدهی اش تاثیر می زاره.

5. این کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

در حالت پیش فرض با APU فعلی سیستم تنها رم های تا فرکانس 1866 مگاهرتز را در صورت داشتن پروفایل استاندارد JEDEC، ساپورت می کنه ولی مادربرد این امکان را فراهم می کنه که زمانبندی و فرکانس رو تا 2400mhz در حالت اورکلاک یا به کمک پروفایل XMP و/یا AMP دسترسی داشته باشی. ( البته در این حالت به بازدهی کنترل کننده رم هم مرتبط است که بتواند در فرکانس ها و زمان بندی های پروفایل های XMP و AMP کار کند)

متاسفانه پیدا کردن رمی که تو فرکانس 1866MHZ پروفایل استاندارد JEDEC داشته باشه وقت گیر است ( و فرکانس های بالاتر تقریبا غیر ممکن ) و تقریبا تمام رم های موجود در بازار فرکانس های اسمی رو در حالت XMP می دن.

اگر تجربه کامپیوتری و اینگلیسی ات برای خواندن دفترچه مادربرد خوب باشه ، امکان اینکه بتونه به فرکانس های بالاتر دسترسی داشته باشی هست
    اگر می خواهی فرکانس بالاتر را استفاده کنی پیشنهاد می کنم اول با پروفایل XMP در بایوس ازمایش کن ببین سیستم بوت می شه یا نه و اگر نشد بایوس رو ریست و این دفعه دستی تو بایوس زمانبندی هارو بیشتر از اسمی یا فرکانس رو کمتر از اسمی بده تا کار کنه ( یکم وقت گیر است این روش ولی جواب می دهد) و در کنارش هم نرم افزار تست رم استفاده کنی که پایداری رم را بررسی کند.

در مورد بازدهی بستگی شدید به نرم افزارهایی که استفاده می کنی و اینکه از گرافیک مجتمع داره:
    اگر وبگردی و کار خانگی هست هیچ تاثیری رو حس نمی کنی.
    اگر از کارت گرافیک مجتمع APU باسه نرم افزارهایی که ساپورت می کنند استفاده می کنی تاثیر می زاره.
    اگر باسه بازی های نسل قبل از کنسول های PS3/xbox360 استفاده می کنی تاثیر کمی داره
    اگر باسه بازی های هم نسل PS3/xbox360 استفاده می کنی تاثیر زیاد داره.
    برای بازی های انلاین بستگی به سن بازی و texture pack داخل بازی داره.

پ ن:
    ببخشید اگر گنگ و سخت گفتم - مبحث رم از مباحث سخت در حوضه سخت افزار و اورکلاک است و خیلی عوامل داره که در بازدهی یا عدم بازدهی اش تاثیر می زاره.
    ممنون از جواب کامل
    اونجور که فهمیدم میشه بالاتر از اون ولی خوب باید بایوس دستکاری کرد درسته؟
    حالا یه سوال البته میخوام بدونم نظرت چیه
    به نظرت کدوم از این کارا خوبو منطقی هست از هر لحاظ
    ۱.همین سیستم افزایش رم +یه گرافیک ارزون
    ۲.همین سیستم با تعویض با cpu 7870kبا افزایش رم
    ۳.تغییر مین و cpuوramیه ارتقا کلی برای سری جدید amdو رم های ddr4و مین با قابلیت بیشتر البته فکر کنم هنوزrayznفراگیر نشده قیمت بالاس اره؟
    ۴.تغیرات شماره ۳ جز cpuتا قیمتش بهتر شه
    یا اگه پیشنهادی داری بگو
    کارم قبلا زیاد نبود اما الان میخوام یه مانیتور خوبم بگیرم هم فیلم هم بازی بازی هم همهجوره
    یکم موندم چیکار کنم

Sent from my ASUS_Z00ED using Tapatalk

تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

ممنون از جواب کامل
    حالا یه سوال البته میخوام بدونم نظرت چیه
    به نظرت کدوم از این کارا خوبو منطقی هست از هر لحاظ
    ۱.همین سیستم افزایش رم +یه گرافیک ارزون
    ۲.همین سیستم با تعویض با cpu 7870kبا افزایش رم
    ۳.تغییر مین و cpuوramیه ارتقا کلی برای سری جدید amdو رم های ddr4و مین با قابلیت بیشتر البته فکر کنم هنوزrayznفراگیر نشده قیمت بالاس اره؟
    ۴.تغیرات شماره ۳ جز cpuتا قیمتش بهتر شه
    یا اگه پیشنهادی داری بگو
    کارم قبلا زیاد نبود اما الان میخوام یه مانیتور خوبم بگیرم هم فیلم هم بازی بازی هم همهجوره
    یکم موندم چیکار کنم

من اینو اصلا نفهمیدم کجا رو اشاره کردی

به طور کلی تمام مواردی که اشاره کردی بستگی به بودجه ای که در لحظه یا در طول زمان می خواهی خرج کنی و بازدهی که انتظار داری در کار و فعالیتی که سیستم مورد استفاده قرار بگیره بستگی داره.

به طور جز تا وقتی شفاف نکنی چه برنامه ای برای کیس داری و دقیق تر جزئیات رو بگی نمی شه خیلی شفاف گفت.
    برای نمونه در بازی
    1- اگر بودجه محدود و سیستم ارزان بخواهی، این مورد باسه بازی های قبل از 2014 و 2015 منطقی است ولی تمام بازی باید تنظیمات گرافیکی اعمال بشه که FPS خوب داشته باشی
    2- انتخاب بهتر با بودجه بیشتر است و مثل بالا
    3- تغییر و هزینه اساسی در لحظه، بازدهی ( بجز گرافیک چون نگفتی ) در صورت عدم اورکلاک در حد I5 ها و I3 های سرعت بالا.
    4- در صورتی که مادربرد و CPU عوض نشه چیز دیگری رو نمی تونی عوض کنی چون پلتفرم قدیم ساپورت نمی کنه

متاسفانه باز قیمت نزاشتی که بهت بگم چه چیزی در لحظه می تونی بگیری و چه چیزی در طولانی مدت

اما یک چیز رو می تونم بگم
    80 درصد مردم کیس رو یکبار می خرن و معمولا 2-3 سال بدون تغییر است و حداکثر یک هارد یا گرافیک عوض می کنند.
    20 درصد هستند که کیس را هر سال اپدیت و عوض می کنند.
    این رو از تغییرات کیس قبلی خودت یا تغییر سبک زندگی می تونی بفهمی کدوم گروه هستی. اینو مشخص کنی میشه راحت تر پیشنهاد بهت داد که چطور خرید را انجام بدی.
    +
    بودجه مانیتور و اینکه در کدوم گروه هستی می تونه انتخاب خرید مانیتور رو تاثیر بزاره

8. این کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

من اینو اصلا نفهمیدم کجا رو اشاره کردی

به طور کلی تمام مواردی که اشاره کردی بستگی به بودجه ای که در لحظه یا در طول زمان می خواهی خرج کنی و بازدهی که انتظار داری در کار و فعالیتی که سیستم مورد استفاده قرار بگیره بستگی داره.

به طور جز تا وقتی شفاف نکنی چه برنامه ای برای کیس داری و دقیق تر جزئیات رو بگی نمی شه خیلی شفاف گفت.
    برای نمونه در بازی
    1- اگر بودجه محدود و سیستم ارزان بخواهی، این مورد باسه بازی های قبل از 2014 و 2015 منطقی است ولی تمام بازی باید تنظیمات گرافیکی اعمال بشه که FPS خوب داشته باشی
    2- انتخاب بهتر با بودجه بیشتر است و مثل بالا
    3- تغییر و هزینه اساسی در لحظه، بازدهی ( بجز گرافیک چون نگفتی ) در صورت عدم اورکلاک در حد I5 ها و I3 های سرعت بالا.
    4- در صورتی که مادربرد و CPU عوض نشه چیز دیگری رو نمی تونی عوض کنی چون پلتفرم قدیم ساپورت نمی کنه

متاسفانه باز قیمت نزاشتی که بهت بگم چه چیزی در لحظه می تونی بگیری و چه چیزی در طولانی مدت

اما یک چیز رو می تونم بگم
    80 درصد مردم کیس رو یکبار می خرن و معمولا 2-3 سال بدون تغییر است و حداکثر یک هارد یا گرافیک عوض می کنند.
    20 درصد هستند که کیس را هر سال اپدیت و عوض می کنند.
    این رو از تغییرات کیس قبلی خودت یا تغییر سبک زندگی می تونی بفهمی کدوم گروه هستی. اینو مشخص کنی میشه راحت تر پیشنهاد بهت داد که چطور خرید را انجام بدی.
    +
    بودجه مانیتور و اینکه در کدوم گروه هستی می تونه انتخاب خرید مانیتور رو تاثیر بزاره
    ممنون
    اشاره به رم بالاتر از ۱۸۶۶ بود

اقا من این چند روز خیلی کلنجار رفتم میخواستم برم سراغ رایزن اما بعد دیدم سری کیبی لیک اینتل هم بد نیست مثلاi7 7700kبا ....اما به نظرم وایسم برای سری بعد
    اونجور که خوندم چیپ های سری ۲۰۰ اینتل یه سری مشکلات براش هست و فروششم کم شده حالا نمیدونم تا چه حد درسته
    سری جدید توی بهار میاد؟نمیدونی کس معرفی میشه؟
    چون به قول شما نمیخوام زود پشیمون شم جز اون ۸۰ درصدم
    کارم با pcمسخوام بزنم خط بازی کاره دیگه جز وب گردیو فیلم ندارم
    به نظرم الان یه مانیتور بگیرم برای این سیستم یه گرافیکو رمم هم بگیرم برای بودجه هم جم کنم تا سری جدید
    نظرت چیه؟
    گرافیکم یه کار کرده تا ۸۰۰ ایما چی بگیرم تا اون موقع جواب باشه
    ای ام دی بگیرم که با گرافیک مجتمع دوال شه اره؟

(((مانیتورم یه سری با amdمچن یه سری با انودیا اره؟
    با یا ۱۴۰۰ چی میشه خرید ۱۰۸۰ میخوام سایز ۲۳ سا ۲۴ به نظرم مناسبه
    میخوام ps3هم وصل کنم)))

تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

ممنون
    اشاره به رم بالاتر از ۱۸۶۶ بود

اقا من این چند روز خیلی کلنجار رفتم میخواستم برم سراغ رایزن اما بعد دیدم سری کیبی لیک اینتل هم بد نیست مثلاi7 7700kبا ....اما به نظرم وایسم برای سری بعد
    اونجور که خوندم چیپ های سری ۲۰۰ اینتل یه سری مشکلات براش هست و فروششم کم شده حالا نمیدونم تا چه حد درسته
    سری جدید توی بهار میاد؟نمیدونی کس معرفی میشه؟
    چون به قول شما نمیخوام زود پشیمون شم جز اون ۸۰ درصدم
    کارم با pcمسخوام بزنم خط بازی کاره دیگه جز وب گردیو فیلم ندارم
    به نظرم الان یه مانیتور بگیرم برای این سیستم یه گرافیکو رمم هم بگیرم برای بودجه هم جم کنم تا سری جدید
    نظرت چیه؟
    گرافیکم یه کار کرده تا ۸۰۰ ایما چی بگیرم تا اون موقع جواب باشه
    ای ام دی بگیرم که با گرافیک مجتمع دوال شه اره؟

(((مانیتورم یه سری با amdمچن یه سری با انودیا اره؟
    با یا ۱۴۰۰ چی میشه خرید ۱۰۸۰ میخوام سایز ۲۳ سا ۲۴ به نظرم مناسبه
    میخوام ps3هم وصل کنم)))

بستگی داره ، بخش مدیریت تنظیمات مادربرد های جدید رو که تو نسل جدید EFI بجای bios شدن و معمولا دو حالت simple و advanced دارن، بخش simple را هم شامل بدونی یا نه؟
    اگر مادربرد این حالت جدیدا باشه و دو بخشی باشه تو همین مد معمولا یک دکمه برای فعال کردن XMP یا AMP وجود داره و لازم نیست توی قیمت تنظیمات پیشرفته بری... اگر کار نکنه لازمه بری انجا دستکاری کنی تا مشکل حل بشه.

من در رابطه با سری جدید RYZEN و همچنین بازار هدفی که وارد کننده ها و تاجر ها تو ایران دارند ( نه خارج ) و وضع بازار برای سال اینده نوشتم و بقولی فقط یکی می خواد فارسی سرچ کنه تا پیداش کنه.

اگر بخوای و بتونی هر سال بودجه جمع و هزینه کنی( چون این موضوع هم کار راحتی نیست و تعداد محدودی حوصله و توان این رو دارن). بهتره با دقت قدم هارو انتخاب کنی چون بعضی موارد باسه اپدیت بعدی قابل استفاده نیست ( مثل همین پلتفرمی که داری و باید کلا مادربرد و CPU و رم رو عوض کنی تا باز جا برای تنفس داشته باشی).
    همچنین اگر شخصی بخواهی این کارو انجام بدی باید تمام منابع و امدگی ها و هزینه های جانبی این کارو در نظر داشته باشی ( که حداقلش یک هارد اکسترنال باسه بک اپ گرفتن از اطلاعاتت - دو تا تجربه من، یک بار اورکلاک کردم بایوس بالا نیامد و رفت پیشفرض کارخونه اتومات ولی به علت نامعلومی حالت ارتباطی sata رو کرده بود raid و باعث شده بود ویندوزم بالا نیاد و یک روز وقت برد تا عیب رو پیدا کنم - یک بار دیگر هم بخاطر اینکه فریم ور مادربرد حالت پیش فرض 5 مگاهرتز روی باس اورکلاک می کرد اپدیت کردم ولی بعد از اپدیت مد فریم ور پیش فرض شبیه ساز بوتش عوض شده و حالت bios رو باسه سیستم های قدیمی تر استفاده می کرد، گرچه ویندوز 10 می تونست راحت بوت بشه - ویندوز 7 بود فقط بلو سکرین می دیدی - ولی دیگر قابلیت های UEFI رو نداشتم. حالا فکر کنم تو این وضعیت نتونی اطلاعاتت دسترسی پیدا کنی و همش تحت استرس قرار می گیری و ممکنه خطاهایی کنی که بعدا پشیمون بشی چرا این کارو کردی... )

مانیتور تنها موردی که الان روش مانور هست توسعه حالت sync است که پارگی یا tearing و کند شدن شدید تصویر رو حل کنند، nvdia خودش چیپ می ده تا رو مانیتور نصب کنند و هزینه اش رو می گیره و انحصاری است amd رفته روی یک استاندارد open این کارو کرده بنام freesync و ظاهرا این استاندارد عمومی تر خواهد شد چون روی کنسول ها هم قرار است ساپورت شود + هزینه سخت افزار و پرداخت لایسنس هم ندارد ( گزچه نسبت به gsync یکم تنظیمات بیشتر دارد ). همچنین حالت HDR که بیشتر در فیلم و بازی ها است.( و عملا در بازار تلویزیون دارد به استفاده از ان روی می اورد.)

بحثمون هم داره از رم و مادربرد داره خارج می شه... فکر کنم بهتره تاپیک رو جابه جا کنند یا تاپیک جدید بزنی

11. این کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

بستگی داره ، بخش مدیریت تنظیمات مادربرد های جدید رو که تو نسل جدید EFI بجای bios شدن و معمولا دو حالت simple و advanced دارن، بخش simple را هم شامل بدونی یا نه؟
    اگر مادربرد این حالت جدیدا باشه و دو بخشی باشه تو همین مد معمولا یک دکمه برای فعال کردن XMP یا AMP وجود داره و لازم نیست توی قیمت تنظیمات پیشرفته بری... اگر کار نکنه لازمه بری انجا دستکاری کنی تا مشکل حل بشه.

من در رابطه با سری جدید RYZEN و همچنین بازار هدفی که وارد کننده ها و تاجر ها تو ایران دارند ( نه خارج ) و وضع بازار برای سال اینده نوشتم و بقولی فقط یکی می خواد فارسی سرچ کنه تا پیداش کنه.

اگر بخوای و بتونی هر سال بودجه جمع و هزینه کنی( چون این موضوع هم کار راحتی نیست و تعداد محدودی حوصله و توان این رو دارن). بهتره با دقت قدم هارو انتخاب کنی چون بعضی موارد باسه اپدیت بعدی قابل استفاده نیست ( مثل همین پلتفرمی که داری و باید کلا مادربرد و CPU و رم رو عوض کنی تا باز جا برای تنفس داشته باشی).
    همچنین اگر شخصی بخواهی این کارو انجام بدی باید تمام منابع و امدگی ها و هزینه های جانبی این کارو در نظر داشته باشی ( که حداقلش یک هارد اکسترنال باسه بک اپ گرفتن از اطلاعاتت - دو تا تجربه من، یک بار اورکلاک کردم بایوس بالا نیامد و رفت پیشفرض کارخونه اتومات ولی به علت نامعلومی حالت ارتباطی sata رو کرده بود raid و باعث شده بود ویندوزم بالا نیاد و یک روز وقت برد تا عیب رو پیدا کنم - یک بار دیگر هم بخاطر اینکه فریم ور مادربرد حالت پیش فرض 5 مگاهرتز روی باس اورکلاک می کرد اپدیت کردم ولی بعد از اپدیت مد فریم ور پیش فرض شبیه ساز بوتش عوض شده و حالت bios رو باسه سیستم های قدیمی تر استفاده می کرد، گرچه ویندوز 10 می تونست راحت بوت بشه - ویندوز 7 بود فقط بلو سکرین می دیدی - ولی دیگر قابلیت های UEFI رو نداشتم. حالا فکر کنم تو این وضعیت نتونی اطلاعاتت دسترسی پیدا کنی و همش تحت استرس قرار می گیری و ممکنه خطاهایی کنی که بعدا پشیمون بشی چرا این کارو کردی... )

مانیتور تنها موردی که الان روش مانور هست توسعه حالت sync است که پارگی یا tearing و کند شدن شدید تصویر رو حل کنند، nvdia خودش چیپ می ده تا رو مانیتور نصب کنند و هزینه اش رو می گیره و انحصاری است amd رفته روی یک استاندارد open این کارو کرده بنام freesync و ظاهرا این استاندارد عمومی تر خواهد شد چون روی کنسول ها هم قرار است ساپورت شود + هزینه سخت افزار و پرداخت لایسنس هم ندارد ( گزچه نسبت به gsync یکم تنظیمات بیشتر دارد ). همچنین حالت HDR که بیشتر در فیلم و بازی ها است.( و عملا در بازار تلویزیون دارد به استفاده از ان روی می اورد.)

بحثمون هم داره از رم و مادربرد داره خارج می شه... فکر کنم بهتره تاپیک رو جابه جا کنند یا تاپیک جدید بزنی
    خوب این مین منم efiداره پش احتمالا اوکیه نشدم همون 1866 میگیرم زیاد محسوس نیست فکر کنم تا بعدا کلا بریم یه نسل دیگه اما اونجور که شما میگی ساپورت میکنه بالاتر اول اخر
    خوب رایزنم بمونه حالا
    راجب اورکلاک و بایوس اینا هم یه سری مادربودر های حدید روشون تعبیه برگشت بایوس هست منظورم کلید فیزیکی اره؟
    راجب اطلاعاتم منم اینجوری زیاد شده ;D کلا ارشیو جداس برای ویندوز همون Ssdدارم حالا بعدا پول بیاد سراغ m2هم میریم
    بله راجبsync خوندم
    خوب الان اینکه شما میگی مانیتوری تهیه کنیم که چیپ nvidiaروشه روی کارت های amd هم با نرمافزارش میشه استفده کرد؟
    باشه پس میریم یه تاپیک جدا :d
    فقط اخر شما همین پاتفرم در نظر بگیر میخوام رم اضافه کنم 8 کافیه برای بازی های امروزی؟ بعدش چی بگیرم ممنون
    راجب گرافیک و مانیتور هممیریم تاپیک بعدی

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

اینم اطلاعات مین

1. Dual channel memory architecture
    2. Support for DDR3 2400(OC)/2133/1866/1600/1333 MHz memory modules
    3. Support for AMD Memory Profile (AMP)/Extreme Memory Profile (XMP) memory modules
    4. 1.5*4

A10-5700 Radeon™ HD 7660D 4.0 GHz/
    3.4 GHz
    4 cores 65 W 4 MB 384 760 MHz 1866 HDMI 1.4a, Display Port 1.2, DVI

تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

خوب این مین منم efiداره پش احتمالا اوکیه نشدم همون 1866 میگیرم زیاد محسوس نیست فکر کنم تا بعدا کلا بریم یه نسل دیگه اما اونجور که شما میگی ساپورت میکنه بالاتر اول اخر
    خوب رایزنم بمونه حالا
    راجب اورکلاک و بایوس اینا هم یه سری مادربودر های حدید روشون تعبیه برگشت بایوس هست منظورم کلید فیزیکی اره؟
    راجب اطلاعاتم منم اینجوری زیاد شده ;D کلا ارشیو جداس برای ویندوز همون Ssdدارم حالا بعدا پول بیاد سراغ m2هم میریم
    بله راجبsync خوندم
    خوب الان اینکه شما میگی مانیتوری تهیه کنیم که چیپ nvidiaروشه روی کارت های amd هم با نرمافزارش میشه استفده کرد؟
    باشه پس میریم یه تاپیک جدا :d
    فقط اخر شما همین پاتفرم در نظر بگیر میخوام رم اضافه کنم 8 کافیه برای بازی های امروزی؟ بعدش چی بگیرم ممنون
    راجب گرافیک و مانیتور هممیریم تاپیک بعدی

اینم اطلاعات مین

1. Dual channel memory architecture
    2. Support for DDR3 2400(OC)/2133/1866/1600/1333 MHz memory modules
    3. Support for AMD Memory Profile (AMP)/Extreme Memory Profile (XMP) memory modules
    4. 1.5*4

A10-5700 Radeon™ HD 7660D 4.0 GHz/
    3.4 GHz
    4 cores 65 W 4 MB 384 760 MHz 1866 HDMI 1.4a, Display Port 1.2, DVI
    الان بیشتر رم های بازار ایران حالت استاندارد رو 1333 هستند ( بجز اخرین سری ها که قبل از عرضه سوکت 1151 عرضه شدن که 1600 )و بالاتر از ان را روی XMP می دن که در اصل پروفایل OC است که پلتفرم اینتل با انتخاب ساده یک گزینه اجازه انتخاب می ده.
    بنظر من کلا هر کی سیستم جدید بخواد که بصرفه، بنظرم رایزن باسه امسال از لحاظ قیمت بهتره. تو میان رده.
    M2 پیچیدگی اش بیشتر است. زیاد بخون

مانیتور هایی که Gsync رو ساپورت می کنند از adoptive sync و freesync ساپورت نمی کنند، انحصاری nvidia است و تو این از لحاظ قیمت مانیتورهاش جزو دسته لوکسه - بدرد بودجه ما ایرانی ها نمی خوره، اگر کسی واقعا دنبال تکنولوژی و طریقه استفاده درست از ان هست freesync در اینده شانس زیادی دارن که عمومی بشن ( حواست باشه adoptive sync که VESA استاندارد کرده رو با adoptive sync از nvidia باز اشتباه نگیری که با هم فرق دارند از لحاظ تکنولوژی)

اگر می خواهی کلا پلتفرم رو عوض کنی پیشنهاد می کنم روی 8 بمونی چون بالاتر از ان روی سیستم فعلی از دیدم من ارزش نداره و بهتره بازی رو تنظیم کنی که رم کمتر بگیره - بجاش اگر از گرافیک مجتمع APU استفاده می کنی رم رو اورکلاک کن که پهنای باند کافی باسه GPU باشه و FPS بیشتری داشته باشی. اگر بتونی بجای بازی کردن با اخرین بازی های سال RETRO باشی بنظرم با این سیستم فعلی به صرفه تر است.
    اگر هم گرافیک جدا داری که هیچ، ممکنه فقط در بازی هایی که هر چند وقت یک بار فریز لحظه ای می شه فرکانس رم رو بالا ببری شاید مشکل انهارو حل کنه

15. این کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •